Strona 293 z 807 PierwszyPierwszy ... 193243283285286287288289290291292293294295296297298299300301303343393793 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,841 do 5,860 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5841
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    918

    Domyślnie

    U nas często lecą cytaty z Tato w studni nie ma wody. Znajomym szczęki opadają jak młody bawiąc się mówi "do stu tysięcy włochatych migdałów"

    Aha i nie wiem czy było ale seria Kurczaki luzaki jest super. U nas już w wieku 2 lat była maglowana, szczególnie Chcę mieć brata
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  2. #5842
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    Dziewczyny potrzebuje dla Mai książki o tum ze każdy moze sie pomylić ze to normalne ze popełniamy błędy ze nie zawsze jest sie naj...
    macie jakieś konkretne tytuły?
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  3. #5843
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemniscus Zobacz posta
    Dziewczyny potrzebuje dla Mai książki o tum ze każdy moze sie pomylić ze to normalne ze popełniamy błędy ze nie zawsze jest sie naj...
    macie jakieś konkretne tytuły?
    Nusia sie chowa mi przyszla do glowy. o tym jak Nusia z kolezanka 'bawily' sie blizniaczym rodzenstwem tejze. i jedno Nusi spadlo... mysle dalej
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #5844
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Nusia sie chowa mi przyszla do glowy. o tym jak Nusia z kolezanka 'bawily' sie blizniaczym rodzenstwem tejze. i jedno Nusi spadlo... mysle dalej
    Dla mnie ta Nusia jest bardzo dziwna, jakaś taka bez morału

  5. #5845
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pekatrine Zobacz posta
    Dla mnie ta Nusia jest bardzo dziwna, jakaś taka bez morału
    a bo to zawsze moral musi byc? Nusia mi sie w ogole z moralerm nie kojarzy, tak szczerze mowiac - kazda po kolei. ale i tak lubie jak malo co
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #5846
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a bo to zawsze moral musi byc? Nusia mi sie w ogole z moralerm nie kojarzy, tak szczerze mowiac - kazda po kolei. ale i tak lubie jak malo co
    Wiadomo, że nie, ale w tej historii zabrakło mi jakiegoś takiego podsumowania. Z innymi Nusiami nie miałam kontaktu

  7. #5847
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pekatrine Zobacz posta
    Z innymi Nusiami nie miałam kontaktu
    a to warto - Nusia i wilki - sie Nusia gubi przedszkolu na wycieczce i spedza urocza noc z wilkami z lesie. koniec - Nusia z pomoca wilkow rano wraca do przedszkola. Nusia i baranie lby - Nusia ratuje mini owieczki z wyspy, bo nie maja co zrec - a zywia sie glownie zuzytymi plastrami i... (cholera, nie pamietam, potem poszukam, bo mi sie nie chce grzebac po polce). Nusia i bracia losie - Nusia by rodzenstwo chciala, wpadaja z wizyta losie i Nusi jakby lekko przechodzi to tak z pigulce moralu tam nie ma za grosz, ale za to obserwacje z zycia przedszkolaka takie, ze palce lizac chyba najwole o wilkach - jak im Nusia spiewala smutne piosenki. i gotowala zupe. i jak na drzewa wlazily. i jak sikaly - mistrzostwo swiata
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #5848
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a to warto - Nusia i wilki - sie Nusia gubi przedszkolu na wycieczce i spedza urocza noc z wilkami z lesie. koniec - Nusia z pomoca wilkow rano wraca do przedszkola. Nusia i baranie lby - Nusia ratuje mini owieczki z wyspy, bo nie maja co zrec - a zywia sie glownie zuzytymi plastrami i... (cholera, nie pamietam, potem poszukam, bo mi sie nie chce grzebac po polce). Nusia i bracia losie - Nusia by rodzenstwo chciala, wpadaja z wizyta losie i Nusi jakby lekko przechodzi to tak z pigulce moralu tam nie ma za grosz, ale za to obserwacje z zycia przedszkolaka takie, ze palce lizac chyba najwole o wilkach - jak im Nusia spiewala smutne piosenki. i gotowala zupe. i jak na drzewa wlazily. i jak sikaly - mistrzostwo swiata
    Przekonałaś mnie jak znowu mnie dopadnie głód arosowy, to wezmę wilki i barany

  9. #5849
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    My właśnie uwielbiamy Nusię!!!! Ja tę z wilkami, syn z baranami ( za chiny nie mogę zrozumieć tego fragmentu o karmieniu zużytymi plastrami opatrunkowymi, a to ujęło bardzo mojego syna, niestety nie umie mi wytłumaczyć dlaczego), potem lubi tę, w której Nusia się chowa. My staramy się zawsze porozmawiać przy okazji czytania Nusi, nie przeszkadza nam brak morału podanego tłustym drukiem, on jest jakby zrozumiały sam przez się.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  10. #5850
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Baranie lby sa mega abstrakcyjne! Z reszta jak cala seria o Nusi. Ale jest w niej cos urzekajacego
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  11. #5851
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,735

    Domyślnie

    Barany to jedyna Nusia, jakiej jeszcze nie czytałyśmy, musimy nadrobić. Reszta to duży hit, zwłaszcza łosie, ale może dlatego, że to nasza pierwsza Nusia była. A inne tej autorki? Wzięłyśmy ostatnio z biblioteki Igora i lalki, ale wydaje mi się, że on trudniejszy od Nusi, moja Młoda jeszcze nie kuma.

  12. #5852
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Barany to jedyna Nusia, jakiej jeszcze nie czytałyśmy, musimy nadrobić. Reszta to duży hit, zwłaszcza łosie, ale może dlatego, że to nasza pierwsza Nusia była. A inne tej autorki? Wzięłyśmy ostatnio z biblioteki Igora i lalki, ale wydaje mi się, że on trudniejszy od Nusi, moja Młoda jeszcze nie kuma.
    ja uwielbiam wszystko, moje dzieci tez. choc Igor... sie nie podobal tu na forum pamietam - bo zabawy dzieci dziwne, bo jak to lalka moze klopsika urodzic i takie tam. ostatnio najblizszy jest mi Filip i mama, ktora zapomniala niestety... to imo jedna z lepszych ksiazek dla rodzicow (tak, tak - nie popelnilam bledu, o rodzicow mi chodzi) - co nie przeszkadza, ze dzieci takze uwielbiaja
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #5853
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Filip i mama jtora zapomniala jest genialne!
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  14. #5854
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Ja dzisiaj odebrałam paczkę z arosa i zakochałam się w lecie Stiny

  15. #5855
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    z tym rodzeniem klopsika no to rzeczywiście dziwne, ale ta książka b. pomogła mojemu wtedy 6latkowi przemóc się i pobawic lalkami. bo on b. chciał, tylko się wstydził. teraz nie ma z tym problemu i to mnie cieszy. a młodszy syn na urodziny poprosił o Barbie

  16. #5856
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    okres nie ten ale śmiało mogę polecić sympatyczną książeczkę "12 prezentów dla Św. Mikołaja" M.Kunnas, właśnie wpadła mi w ręce

  17. #5857
    Chusteryczka Awatar buniaaa
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    2,509

    Domyślnie

    a ja skusiłam się w biedrze na "Nowe przygody Bolka i Lolka. Urodziny" będe miała dla starszaka na zakończenie roku a na owady i pajęczaki dalej będe polować i przeglądać bo nadal niezdecydowana jestem :/
    Basia mama Bartka (marzec 2006) i Olka (wrzesień 2010)

  18. #5858
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    podjęlam dziś decyzję w sprawie Złego Pana. przeczytam ją z dziećmi, a potem zrobię pogadankę o agresji i złości, bo w gruncie rzeczy koniec tej książki jest pozytywny, piękny dla mnie
    ja mogę tylko pomarzyć o tym żeby w moim dzieciństwie zdarzył się taki finał, ale się nie zdarzył...

  19. #5859
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    480

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buniaaa Zobacz posta
    a na owady i pajęczaki dalej będe polować i przeglądać bo nadal niezdecydowana jestem :/
    Buniuuu, mamy jeszcze z biblioteki to: http://www.sklepy24.pl/szukaj/%C5%9B...traszne+robale, genialne, ale niektóre opisy są hardkorowe, raczej nie dla wrażliwych dzieci

  20. #5860
    Chusteryczka Awatar buniaaa
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    2,509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez judyt Zobacz posta
    Buniuuu, mamy jeszcze z biblioteki to: http://www.sklepy24.pl/szukaj/%C5%9B...traszne+robale, genialne, ale niektóre opisy są hardkorowe, raczej nie dla wrażliwych dzieci
    to niestety nie dla mojego Bartosza :/
    Basia mama Bartka (marzec 2006) i Olka (wrzesień 2010)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •