Strona 290 z 807 PierwszyPierwszy ... 190240280282283284285286287288289290291292293294295296297298300340390790 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,781 do 5,800 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5781
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    fensterko - haha, niezła, można sobie wyobraźnie uruchomić
    Wiele lat temu kupiłam sobie kubek (w Wwie w carrefourze chyba), bo miał przyjemne obrazki i tajemnicze napisy po duńsku czy holendersku, które mogłyby znaczyć cokolwiek. A teraz dzieci mają uroczy kubek z Plukiem z wierzyczki, on to bowiem był na przyjemnym obrazku - więc chyba to jednak nie jest nic obraźliwego

    U nas nagłe przypominanie sobie książek daaawno nie czytanych, najstarsza któregoś dnia zażyczyła sobie Pippi, która jakiś czas temu entuzjazmu nie wzbudziła, i szła kilka dni pod rząd (czy tylko ja i mój mąż niezbyt ową pannę lubimy?), kilka dni temu tak samo przypomniała sobie o Panu Kuleczce (tylko tego to ja akurat lubię i więcej był grany w przeszłości, choć bardziej z mojej niż dziecięcej inicjatywy)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #5782
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    fensterko - mój Franio, fan wszelakich maszyn ciężkich bardzo lubi i Na budowie i Auta Rzeczywiście życzył sobie nazywanie różnych dziwnych pojazdów, ale zwykle w takich sytuacjach uczy się nazewnictwa od Taty a ja uczę się od Frania W końcu nauczyłam się odróżniać koparkę od ładowarki

    Mam pytanko - chciałabym jakieś fajne Muminki dla 3 - latka, czyli mało tekstu, ładne obrazki. Mamy z biblioteki taką, http://lubimyczytac.pl/ksiazka/96660/muminek-detektyw , ale o ile obrazki nam sie podobają to już tekst, jakoś tak niekoniecznie. Może coś innego jeszcze jest? Jakaś inna seria?

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  3. #5783
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    Mam pytanko - chciałabym jakieś fajne Muminki dla 3 - latka, czyli mało tekstu, ładne obrazki. Mamy z biblioteki taką, http://lubimyczytac.pl/ksiazka/96660/muminek-detektyw , ale o ile obrazki nam sie podobają to już tekst, jakoś tak niekoniecznie. Może coś innego jeszcze jest? Jakaś inna seria?
    "Co było potem?" i inne obrazkowe autorstwa Tove Jansson (innych akurat nie mamy, ta bardzo przypadła mojemu wówczas niespełna trzylatkowi i jego starszej siostrze)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  4. #5784
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Ale ja mam własnie "Niebezpieczną podróż" z serii obrazkowej, a mam wrażenie że dla mojej czterolatki to miejscami trudne. Początkowo z nią czytałam takie cienkie zeszyciki, potem po prostu zwykłe "Lato muminków". Teraz spróbujemy z "Niebezpieczną podróżą", tym bardziej że bohaterka ma na imię Zuzanna

    Któraś wcześniej pisała, że lista Cała Polska Czyta Dzieciom jest niedostosowana wiekowo. To jest tak że rada literacka (kilkanaście osób) rekomenduje swoje typy na listę. Jeśli przynajmniej 3 osoby coś polecają to trafia na listę, ale dziewczyny z fundacji prawdopodobnie nie znają wszystkich pozycji, więc czasem mogą cos zakwalifikować błednie. Jak chcecie się przysłużyć dobrej sprawie to trzeba do nich pisać i zgłosić, że coś jest nie tak
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  5. #5785
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    z tego, co zrozumiałam, "Niebezpieczna podróż" jest trochę inna, trudniejsza, od "Co było potem?" i "Kto pocieszy Maciupka", w każdym razie ta pierwsza IMHO dla trzylatka w sam raz

    Jest jeszcze "Muminek i urodzinowy guzik", pamiętam że kto rozsądny polecał
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #5786
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    odebrałam paczkę z arosa!

    Ile cudeniek tam jest. Panda, Kicia kocia, Albert, co robią mrówki, pająki, proszę mnie przytulić...
    I podejrzałam "Na budowie" i już wiem, że w następnej paczce się znajdzie. Zwłaszcza że jest a propos firmy w której pracuję.



    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  7. #5787
    Chustomanka Awatar mantra
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    660

    Domyślnie

    Hej dziewcznyy Byłam ostatnio na targach książki i trafiłam na interesującą pozycję "Jedno oko na maroko" - to taka książka reportażowa (!) dla dzieciaków od 4 r.ż. opisująca różne "dziwne" osobistości (poprzez wywiad): księdza, naturystę, transseksualistę, niewidomego, bliźniaków... Bardzo fajnie to jest zrobione. Ciekawa jestem czy ktoś miał w łapkach i testował na dziecku

  8. #5788
    Chusteryczka Awatar Leika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,755

    Domyślnie

    Letka - uwielbiam paczki z Arosa Napisz proszę, co to za inżynieryjna książka?
    Starszy Syn (VIII.2006), Córka (I.2009) i młodszy Syn (XI.2011)

    http://moje-dzieciaki.blogspot.com/

    We are what we think. All that we are arises with our thoughts.
    With our thoughts we make the world.
    Buddha



  9. #5789
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    ROD Pokój
    Posty
    2,107

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez lominia ; 11-06-2020 o 16:31

  10. #5790
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lominia Zobacz posta
    Ja też proszę koniecznie. Miałabym super do przedszkola na zajęcia "podziel się mamo...", gdy będę mówić o swojej pracy.
    z tego co widzę to "Uwaga, budowa!"

  11. #5791
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    fensterko - mój Franio, fan wszelakich maszyn ciężkich bardzo lubi i Na budowie i Auta Rzeczywiście życzył sobie nazywanie różnych dziwnych pojazdów, ale zwykle w takich sytuacjach uczy się nazewnictwa od Taty a ja uczę się od Frania W końcu nauczyłam się odróżniać koparkę od ładowarki

    Mam pytanko - chciałabym jakieś fajne Muminki dla 3 - latka, czyli mało tekstu, ładne obrazki. Mamy z biblioteki taką, http://lubimyczytac.pl/ksiazka/96660/muminek-detektyw , ale o ile obrazki nam sie podobają to już tekst, jakoś tak niekoniecznie. Może coś innego jeszcze jest? Jakaś inna seria?
    u nas fascynacja Muminkami nadal trwa, od ciuchów, po pluszaki i oczywiście książki, ale nam z kolei bardzo spodobała się ta seria (chyba z 5 sztuk było w bibliotece), nadal do niej wracamy,
    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    "Co było potem?" i inne obrazkowe autorstwa Tove Jansson (innych akurat nie mamy, ta bardzo przypadła mojemu wówczas niespełna trzylatkowi i jego starszej siostrze)
    no własnie zamówiłam z arosa co było potem, te inne obrazkowe też są ciekawe, co prawda to dla młodszego dziecka, ale ja poszukuję otwórz okienko.zabawa w chowanego.
    http://www.empik.com/otworz-okienko-zabMuminek i urodzinowy guzikawa-w-chowanego-muminki-opracowanie-zbiorowe,prod57120554,ksiazka-p


    letka- tez jestem ciekawa tej ksiażki budowlanej
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  12. #5792
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  13. #5793
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    ROD Pokój
    Posty
    2,107

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez lominia ; 11-06-2020 o 16:30

  14. #5794
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mantra Zobacz posta
    Hej dziewcznyy Byłam ostatnio na targach książki i trafiłam na interesującą pozycję "Jedno oko na maroko" - to taka książka reportażowa (!) dla dzieciaków od 4 r.ż. opisująca różne "dziwne" osobistości (poprzez wywiad): księdza, naturystę, transseksualistę, niewidomego, bliźniaków... Bardzo fajnie to jest zrobione. Ciekawa jestem czy ktoś miał w łapkach i testował na dziecku
    też bardzo polecamy
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  15. #5795
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Uwaga, budowa! ma dobrą cenę w ..... Castoramie wczoraj kupiłam razem z kafelkami za 25zł.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  16. #5796
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Za 23,10 w arosie
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  17. #5797
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    niecałe 23 w czytam.pl oraz profit24.pl tylko dochodzą koszty przesyłki ....
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  18. #5798
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Letka a co to za książka z misiem (dużym i małym na okładce) w Twojej paczce


  19. #5799
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Taty misia nigdy nie ma.

    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  20. #5800
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka Zobacz posta
    Za 23,10 w arosie
    Wiem, że w necie jest tańsza, ale stacjonarnie to dobra cena, odpadają koszty wysyłki.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •