Strona 288 z 807 PierwszyPierwszy ... 188238278280281282283284285286287288289290291292293294295296298338388788 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,741 do 5,760 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5741
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asienkie Zobacz posta
    dziewczyny, moze znacie jakies sensowne ksiazeczki dla 2,5 latka (do czytania lub ogladania) gdzie sa koparki, dzwigi traktory itp?? Mi ostatnio wpadla w rece tylko: "Czy dosiegnie?" (czy jakos tak...), a w domu mamy z seri "madra mysz" - mam przyjaciela kierowce ciezarowki i budowniczego - a zapotrzebowanie mam zdecydowanie wieksze.
    ja dodam jeszcze serię mały chłopiec, nawet mój czterolatek lubi nadal je przeglądać, zajrzyj do biblioteki tam maja różności i starsze wydania teraz już niedostepne
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  2. #5742
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    a znacie filomena?

    na jaki wiek? dla chłopca może być?

    znacie, akurat przypadkowo wpadła mi w łapki; myślę że i dla chłopaka i dla dziewczynki być może wiekowo jak dla mnie 3+
    Akurat mi się ilustracje b. podobają


    ale za piątaka w biedronce to szkoda było przejść obojętnie

  3. #5743
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Też się skusiłam niestety znalazłam tylko jedną
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  4. #5744
    Chustomanka Awatar sheep
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    908

    Domyślnie

    wiem, że pewnie już było 148 razy, ale nie mogę się dokopać, więc może ktoś mi na szybko pomoże... dla 4-latki baśnie, legendy, mity - jakieś podpowiedzi i kierunki poszukiwania?
    dzięki

  5. #5745
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    znacie, akurat przypadkowo wpadła mi w łapki; myślę że i dla chłopaka i dla dziewczynki być może wiekowo jak dla mnie 3+
    Akurat mi się ilustracje b. podobają


    ale za piątaka w biedronce to szkoda było przejść obojętnie
    Jeszcze taniej
    http://www.profit24.pl/Filomena-Najp...uct594119.html


  6. #5746
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    filomeny są po polsku dwie. czytam dwulatce i pięciolatkowi, oboje lubią

  7. #5747
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheep Zobacz posta
    wiem, że pewnie już było 148 razy, ale nie mogę się dokopać, więc może ktoś mi na szybko pomoże... dla 4-latki baśnie, legendy, mity - jakieś podpowiedzi i kierunki poszukiwania?
    dzięki
    Literatura wydala Legendy polskie Chotomskiej - ale moj 6-latek 'odpadl', wiec nie wiem, czy sie dla 4-latki nadadza. ja bym w jakies proste celowala - Bazyliszka, Smoka Wawelskiego na tym etapie. Legendy wawelskie sa fajne - ciekawie ilustrowane, w sumie dosc proste historie - od tego bym zaczela, jak chcyci probowala czegos trudniejszego...

    i sie dopisuje do klubu lubiacych Filomene. fajna jest
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #5748
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    zarzućcie mądrą książeczką o życiu zwierząt (owady, zwierzęta egzotyczne) dla dociekliwej 3-latki... brak mi podstawowej wiedzy, żeby odpowiadać na pytania kto czym się żywi...
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  9. #5749
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Wczoraj dostaliśmy "Bardzo głodna gąsienica) Erica Carle, książka dla niejadków PIĘKNA

  10. #5750
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martaj Zobacz posta
    zarzućcie mądrą książeczką o życiu zwierząt (owady, zwierzęta egzotyczne) dla dociekliwej 3-latki... brak mi podstawowej wiedzy, żeby odpowiadać na pytania kto czym się żywi...
    W empiku widzialam ksiazke kto kogo zjada. Popatrz za nia na jakims blogu bo zapamietalam tylko tytul a nie srodek
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  11. #5751
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    "Tyranozaur i traktorzystki" - wspominałam już o niej. Zachwyt trwa. To jest książka, które odświeża moje dziecinne wspomnienie samego aktu czytania, zatopienia się w świecie, zaplątania między obrazami, które idą za literami. Tadzio chce żeby historyjkę o dwóch dziewczynkach czytać mu kilka razy z rzędu, ja nie protestuję. Jesteśmy zassani.

    Myślę, że to jedna z najznakomitszych książek jakie wyszły ostatnimi czasami w Polsce. Wyciągnęłam też na tę okazji "Wiadukt" z szafy, jest przyjemnie, ale to nie to samo. Fajnie wiedzieć, że ta autorka dopiero się rozkręca

  12. #5752
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta

    u mnie jeszcze koszty przesyłki dochodzą, więc biedra tańsza

  13. #5753
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    Myślę, że to jedna z najznakomitszych książek jakie wyszły ostatnimi czasami w Polsce. Wyciągnęłam też na tę okazji "Wiadukt" z szafy, jest przyjemnie, ale to nie to samo. Fajnie wiedzieć, że ta autorka dopiero się rozkręca
    a ja jednak chyba wole Wiadukt... choc Tyranozaura tez bardzo lubimy. Powidoki czekaja w szafie na swoja kolej, ciekawe czy tez tak zachwyca jak tamte dwie?

    a tak naprawde to ja z pytaniem tym razem - znacie Detektywa Noska? moje dzieci zapalaly miloscia do ksiazek detektywistycznych do spania czytamyTure Sventona, do sniadania Joachima Lisa. jeden Jaromir czeka na skonczenie Lisa, jak sie spodoba to wezme reszte. moze jakies podpowiedzi - oprocz Noska? Tajemnice... znamy, kolejna wlasnie idzie. tylko nie moze byc za straszno, bo F odmawia sluchania (nawet Sventona w pewnym momencie nie chcial, ale sie dal przekonac...).
    Ostatnio edytowane przez natala ; 05-06-2014 o 13:48
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #5754
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    żółty smok i kontynuacja z Bajki - mamy zacząć, ale z przejrzenia na szybko mi się podoba. Zobaczymy co po wgryzieniu. Nosek też jest OK. No i tajemnice z Biura Detekrywistycznego Lassego i Mai - u nas jeszcze nie były grane ale z wątku sama wiesz, że się podobają dzieciakom.

    U nas z tym "strasznym" też jest problem - Zośka filmy przyrodnicze potrafi oglądać zza framugi, po dojściu do newralgicznego momentu w książce odmawia czytania i słuchania. Komedia, tragedia, dramat w trzech aktach

  15. #5755
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Stivel dzieki wobec tego Nosek 'wchodzi' w nastepne zamowienie. od Tajemnic sie u nas zaczelo wlasnie przyszla kolejna dzis rano, tym razem Tajemnca zlota.


    i tak na szybko o tym co przyszlo i co juz mielismy w rekach na dluzej od rana.

    najpier rozczarowanie. Bobry mowia dzien bobry. niestety, bo rozczarowanie duze - przynajmniej dla mnie. po pierwsze - format. malenki. za malenki - dokladnie taki jak inne ksiazki dla dzieci - typu Piecioro dzieci i cos czy nowe wydanie Momo. ja sie jednak przyzwyczailam do formatu duzego w tych poprzednich. to nie byly ksiazki Znaku, zrecz jasna - rozumiem, ze wydawnictwo chcialo miec wszystkie takei same, ale jakos mi to nie lezy. moze sie przyzwyczaje... rozczarowanie drugie - jeszcze wieksze - sladowa ilosc Butenki :/ na ponad 200 stronach naliczylam chyba 15 ilustracji... z czego 5 jest poczatkiem nowego dzialu, pozostale - ilustracjami do tekstu. plus wyklejka z bobrami i strona tytulowa. malo, malo, malo...

    Matylda na wakacjach fajna, ale pierwszej nic nie pobije jednak... na razie raz przeczytana, na szybko - ale juz pare ilustracji wzbudzilo moje salwy smiechu (zwlaszcza budka dla ptakow z pokojami do wynajecia, podlaczona 'na lewo' do pradu )

    nowy Brumm przyjety przez W z entuzjazmem, mnie sie mniej podoba od ostatniego, w sumie sama nie wiem czemu. on jest, podobnie jak Boze Narodzenie poza seria 'dni tygodnia' rzecz jasna. choc pare smaczkow smakowitych uwaga SPOILER bieg z jajkami bez jajek, skakanie w workach bez workow i przeciaganie liny bez liny zwlaszcza tak to jest jak sie zapomina o przygotowaniu wlasnej imprezy urodzinowej...

    nowe Alberty tez mi sie podobaly - zwlaszcza o potworze. choc nie wiem, po zastanowieniu o tchorzostwie chyba na rowni z potworem. obie do do przegadania z dzieckiem, bez nachalnego dydaktyzmu - czyli to co w ksiazkach lubie. podoba mi sie sposob ilustracji - wczesniej nie zwrocilam na to uwagi (i chyba nie we wszystkich ksiazkach tak bylo - sprawdze pozniej) - polaczenie rysunku ze zdjeciami - zwlaszcza ilustracja do meczu - z rozswietlonymi wiezowcami w tle mnie ujela.

    i na koniec - bardzo, bardzo podoba mi sie tlumaczenie Dzikich stworow. wieczorem przeczytam chlopakom oryginal i tlumaczenie, ciekawe co oni na to...

    cd. jak poczytamy wiecej
    Ostatnio edytowane przez natala ; 05-06-2014 o 14:08
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #5756
    Chustomanka Awatar sheep
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    908

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Literatura wydala Legendy polskie Chotomskiej - ale moj 6-latek 'odpadl', wiec nie wiem, czy sie dla 4-latki nadadza. ja bym w jakies proste celowala - Bazyliszka, Smoka Wawelskiego na tym etapie. Legendy wawelskie sa fajne - ciekawie ilustrowane, w sumie dosc proste historie - od tego bym zaczela, jak chcyci probowala czegos trudniejszego...
    dzięki! wykopałam "legendy..." Chotomskiej w bibliotece, pierwsze podejście całkiem ok

  17. #5757
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    kurcze, a mi się właśnie źle czyta Dzikie stwory, może się jeszcze przekonam, ale to rozwlekanie zdania na kilka kartek... Nie znam oryginału, pewnie jest podobnie, no ale nie wiem, momentami czegoś mi brakuje. Co oczywiście nie zmienia faktu, że książka cudna, ilustracje cud miód

  18. #5758
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    u nas Dzikie sa hitem, ale wlasnie mam mieszane uczucia co do tlumaczenia, np przez "Dzikusie!" wszystko troche traci sens (o ile dobrze wyobrazam sobie oryginal), dziwne troche konstrukcje przy opisie czasu zeglowania, ale to moze ja sie nie znam, zwlaszcza ze nie mam nigdy czasu sie nad tym powazniej zastanowic bo intensywnie czytamy dalej...

    <pisane z telefonu>
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #5759
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    kurcze, a mi się właśnie źle czyta Dzikie stwory, może się jeszcze przekonam, ale to rozwlekanie zdania na kilka kartek... Nie znam oryginału, pewnie jest podobnie, no ale nie wiem, momentami czegoś mi brakuje. Co oczywiście nie zmienia faktu, że książka cudna, ilustracje cud miód
    w oryginale jest identycznie. mniej wiecej tak samo jak w tlumaczeniu.


    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    u nas Dzikie sa hitem, ale wlasnie mam mieszane uczucia co do tlumaczenia, np przez "Dzikusie!" wszystko troche traci sens (o ile dobrze wyobrazam sobie oryginal), dziwne troche konstrukcje przy opisie czasu zeglowania, ale to moze ja sie nie znam, zwlaszcza ze nie mam nigdy czasu sie nad tym powazniej zastanowic bo intensywnie czytamy dalej...
    czemu CI sie 'Dzikus' nie podoba? skoro jestem dzikusem, to zostane krolem dzikich - dla mnie jakos logicznie to brzmi. w oryginale jest 'wild thing'. z czasem zeglowania zawsze mialam problem jak chlopakom tlumaczylam - brzmi on tak 'sailded off through nigh and day and in and out of weeks and almost a year to where wild things are'.

    czytalam wczoraj chlopakom obie wersje - F mnie interesowal, bo on zdecydowanie lepiej wlada angielskim, zeby rozumiec takie niuanse - dopytywal po angielku - czyli nie wszystko jeszcze lapie. mimo pozorow, to wcale nie jest latwy tekst w oryginale sie okazuje...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #5760
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    dziewczyny znacie książki Wajraka? Od której zacząć?
    kompletny laik leśny prosi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •