Strona 287 z 807 PierwszyPierwszy ... 187237277279280281282283284285286287288289290291292293294295297337387787 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,721 do 5,740 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5721
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asienkie Zobacz posta
    dziewczyny, moze znacie jakies sensowne ksiazeczki dla 2,5 latka (do czytania lub ogladania) gdzie sa koparki, dzwigi traktory itp?? Mi ostatnio wpadla w rece tylko: "Czy dosiegnie?" (czy jakos tak...), a w domu mamy z seri "madra mysz" - mam przyjaciela kierowce ciezarowki i budowniczego - a zapotrzebowanie mam zdecydowanie wieksze.
    jest jedna z okienkami, mam wrzuconą w album wymiankowy mogę sprawdzić tytuł za chwilę

  2. #5722
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    asienkie - mój ostatnio przyniósł z biblio "Wielką księgę Boba Budowniczego" (zna Boba z przedszkola) - trochę się przymusiłam, ale jeszcze do przeżycia, a synek szczęśliwy, myślę że dwu-i-pół latka będzie ok
    śmieciara jest na każdej stronie Wiosny na ulicy Czereśnowej, nie wiem co ciekawego w ten deseń w innych tomach
    o, ta "Na budowie" może Wam przypaść do gustu http://babaryba.pl/sklep/index.php?p...e-stephan-lomp
    są książeczki z magnesami, jak ta http://www.empik.com/dzien-na-budowi...0861,ksiazka-p - u nas akurat nie wzbudziło to super entuzjazmu (za dużo inności było akurat bardziej interesujących, chyba dlatego), ale może u Was się sprawdzi?

    jest jeszcze O królewnie która chciała jeździć koparką - nie mieliśmy więc opinii własnej brak, tutaj trochę wnętrza http://www.polskailustracjadladzieci...ra-chciaa.html, a tu wątek rzerzuchy http://forum.gazeta.pl/forum/w,16375...parka.html?v=2
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #5723
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asienkie Zobacz posta
    dziewczyny, moze znacie jakies sensowne ksiazeczki dla 2,5 latka (do czytania lub ogladania) gdzie sa koparki, dzwigi traktory itp?? Mi ostatnio wpadla w rece tylko: "Czy dosiegnie?" (czy jakos tak...), a w domu mamy z seri "madra mysz" - mam przyjaciela kierowce ciezarowki i budowniczego - a zapotrzebowanie mam zdecydowanie wieksze.
    może "na budowie"?

  4. #5724
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    asienkie u nas największe branie mają auta zna już na pamięc i dalej sam po nie sięga. jest jeszcze na budowie. Dożo aut jest też w transporcie "Świat w obrazkach" zaczęliśmy od poleconej tutaj strażacy i wciągnęliśmy się w serię
    Luśka 2008, Szef 2011

  5. #5725
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    250

    Domyślnie

    Wpadły Wam może w oczy jakieś fajne książki kucharskie dla dzieci na poziomie czterolatka? Mam jedną ze swojego dzieciństwa, ale jestem ciekawa nowości. W bibliotece i ulubionej księgarni nic nie zauważyłam, ale nie szukałam zbyt gorliwie na razie

  6. #5726
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Granatu Zobacz posta
    Wpadły Wam może w oczy jakieś fajne książki kucharskie dla dzieci na poziomie czterolatka? Mam jedną ze swojego dzieciństwa, ale jestem ciekawa nowości. W bibliotece i ulubionej księgarni nic nie zauważyłam, ale nie szukałam zbyt gorliwie na razie
    było takie pytanie chwilę temu http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post2837578
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #5727
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta

    Dzięki. Myślałam, że nic mi nie umknie w tym dziale

  8. #5728
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    To ja jeszcze polecę, może znacie... książki Richarda Scarry'ego. Są tylko po ang i nowe w Polsce są mega drogie, ale młody uwielbia, udało nam się kupić kilka na all używanch za przystępną cenę. Mamy np. Best mistake ever, Best word book ever. Znacie??

  9. #5729
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    To ja jeszcze polecę, może znacie... książki Richarda Scarry'ego. Są tylko po ang i nowe w Polsce są mega drogie, ale młody uwielbia, udało nam się kupić kilka na all używanch za przystępną cenę. Mamy np. Best mistake ever, Best word book ever. Znacie??
    znacie u nas szal na Scarry'ego od jakiegos czasu - mamy kilka roznych, W sie domaga kolejnych... sporo sie uczy przy okazji, jakby mimochodem.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #5730
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    schiselle, natala, a które macie i polecacie? Proszę krótki opis, bo mnie zainteresowały I na jaki one wiek?
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  11. #5731
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    http://znak-zorro-zo.blogspot.com/2010/09/scarry.html na tym blogu dość fajna recenzja jego książek
    a moja...my kochamy jego ilustracje i historie Jonatan dużo się uczy, zaczęliśmy jak miał dwa lata, teraz ma trzy, a podejrzewam, że jak będzie miał 5-6-7 będzie je czytał. Ilustracje bardzo dopracowane, trochę oldschoolowe, historie nietuzinkowe, na youtubie można obejrzeć również bajki The Busytown. My mamy: Day at the airport (można kupić na all za 21zł!!! nową, tylko czekać trzeba długo, reszta meeega droga), Best word book ever, Best mistake ever and other stories, Best catch ever. Twarda oprawa, stron mało... ok 30, czasem więcej. Ale warto. To są książki, które zostawia się dla dzieci swoich dzieci (my jedną mamy taką) i do których sie wraca!

    to nie mój blog, ale artykuł fajny o Scarrym
    Ostatnio edytowane przez schiselle ; 03-06-2014 o 09:25

  12. #5732
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    To ja jeszcze polecę, może znacie... książki Richarda Scarry'ego. Są tylko po ang i nowe w Polsce są mega drogie, ale młody uwielbia, udało nam się kupić kilka na all używanch za przystępną cenę. Mamy np. Best mistake ever, Best word book ever. Znacie??
    znamy i też polecam, mamy jedną po rosyjsku tytuł ang to chyba "Busy busy town". Starsza dostała jak miała 3 latka i do tej pory uwielbia, choć już chyba wszystko zna na pamięć.
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  13. #5733
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    schiselle, natala, a które macie i polecacie? Proszę krótki opis, bo mnie zainteresowały I na jaki one wiek?
    Busy day at... spokojnie 2 latek ogarnial. dokladniejszy opis jutro, bo sie teraz nie bede tlukla, a ksiazki gina gdzies w stosie innych. z oprawa sie nie zgadzam z schiselle - mamy w twardej, mamy i w miekkiej (preferuje). (btw jedna dla Was przeciez mam )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #5734
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Busy day at... spokojnie 2 latek ogarnial. dokladniejszy opis jutro, bo sie teraz nie bede tlukla, a ksiazki gina gdzies w stosie innych. z oprawa sie nie zgadzam z schiselle - mamy w twardej, mamy i w miekkiej (preferuje). (btw jedna dla Was przeciez mam )
    o, ja widziałam tylko w twardej... a dlaczego w miękkiej lepsze?

    ??

  15. #5735
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Zmierzam do końca zamówienia, uff... Może uda mi się w wolnej chili zrobic listę polecanych
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  16. #5736
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    o, ja widziałam tylko w twardej... a dlaczego w miękkiej lepsze?

    ??
    bo zajmuja mniej miejsca na polce (i w torbie)

    <pisane z telefonu>
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #5737
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    bo zajmuja mniej miejsca na polce (i w torbie)

    <pisane z telefonu>


    wlasnie sie staralam poogarniac pelzajace stosiki - musze regal nowy wstawic, tylko gdzie????
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #5738
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Szykując się na wizytę w Weronie zapoznałam dziecko z Romeo i Julią- wersja - bajki baletowe, świetne wydanie z opisem twórców, opowieścią + poszczególnymi aktami, napisane przystępnym językiem, na końcu ilustracje z figurami baletowymi (moja chodzi na balet więc to był najważniejszy element ksiażki) ale młoda jest zdegustowana strasznie i natychmiast kazała pisać i doklejać swoją wersję zakończenia/ Orzekła "ale beznadziejnie to wymyślił ten autor" .....mamy zatem robótki na drogę do Włoch - poprawiamy Szekspira
    Luśka 2008, Szef 2011

  19. #5739
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    To ja jeszcze polecę, może znacie... książki Richarda Scarry'ego. Są tylko po ang i nowe w Polsce są mega drogie, ale młody uwielbia, udało nam się kupić kilka na all używanch za przystępną cenę. Mamy np. Best mistake ever, Best word book ever. Znacie??
    Nie znalam!

    A przy okazji zapytam: czy byl kiedys po sasiedzku watek z polecanymi ksiazkami dla dzieci w jezyku innym niz polski? Mialam ochote zalozyc, ale nie chce sie powtorzyc.

  20. #5740
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    a znacie filomena?

    na jaki wiek? dla chłopca może być?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •