Strona 278 z 806 PierwszyPierwszy ... 178228268270271272273274275276277278279280281282283284285286288328378778 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,541 do 5,560 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5541
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    zapowiedzi c.d.

    zbiorcze wydanie Mary Poppins, w tym dwa tomy nigdy wczesniej na polski nie tlumaczone - MP w kuchni i MP od A do Z; wyd. Jaguar, maj 2014


    btw znacie Prosiaczka Fryderyka? dla F jeszcze za trudny sie okazal byc, wiec przestalismy w polowie pierwszego tomu jakos, ale tak w ogole jest swietny musze nam kiedys dokupic nowe tomy.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #5542
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Miłe Panie Oczytane,
    czy możecie polecić jakąś super fajną książkę kucharską dla dzieci?
    taką dla dzieci, nie dla dorosłych z dziecięcym menu.
    marzeniem byłoby, gdyby ona miała podział na śniadania, obiady i kolacje
    taką, żeby można ją było oglądać i zakrzyknąć "mamo, tato - dziś TO!"

  3. #5543
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    jest Cecylka Knedele, duze tomiszcze - sa przepisy i opowiastki chyba tez, moze Wam sie nada

    <pisane z telefonu>
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  4. #5544
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    Miłe Panie Oczytane,
    czy możecie polecić jakąś super fajną książkę kucharską dla dzieci?
    taką dla dzieci, nie dla dorosłych z dziecięcym menu.
    marzeniem byłoby, gdyby ona miała podział na śniadania, obiady i kolacje
    taką, żeby można ją było oglądać i zakrzyknąć "mamo, tato - dziś TO!"

    My mamy ''Gratka dla malego niejadka''
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  5. #5545
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    dziękuję! zanotowałam i będę oglądać.

  6. #5546
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    potrzebuje pomocy Szukam fajnej książki o Polsce, takie ciekawostki geograficzne, historyczne powiązane z konkretnymi miejscami. Wiktor lat 6 - dostanie puzzle mapę polski - chcę do tego ksiązkę która wyjaśni nam choć niektóre ikonki z tej mapy. Puzzle fajne, mapa fajna, ale zdaje się że brak do niej legendy. Skąd żubry na Podlasiu to wiemy, ale np. chcielibyśmy wiedzieć skąd poznańskie koziołki, Biała dama itp. Szukam czegoś co będzie dobrym dopełnieniem do puzzli. Nie wiem czy jasno wyjasniłam?
    Eliza Piotrowska ma kilka ciekawych książek, może Cię zainteresuje, m.in.
    Książeczka-wycieczka po miastach i miasteczkach
    Legenda o poznańskich koziołkach,
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  7. #5547
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    "Historyjki" moje dziewczyny kochały, bardzo długo książka była w codziennym użyciu


    "Cecykla" - lubimy, fajnie ogólnie wszystko ze sobą współgra i jest kilka tytułów do wyboru ale to grube tomiszcze warto mieć



    dla milośników zagadek mogę polecić "Lipcowe przypadki Agatki" oraz " Marcel i zagadka pradziadka" wyd Skrzat. Co prawda książki są klejone i w miękkiej okładce ale treściowo ok plus duże litery


    i dziękuję za "Marry" mamy w kilku tomach ale na bank kupię te zalinkowaną

  8. #5548
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    dziewczyny pytanie z innej beczki, czy kojarzycie, czy w ubieglym roku na dzień dziecka były jakieś extra promocje na arosie?

  9. #5549
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ...

    btw znacie Prosiaczka Fryderyka? dla F jeszcze za trudny sie okazal byc, wiec przestalismy w polowie pierwszego tomu jakos, ale tak w ogole jest swietny musze nam kiedys dokupic nowe tomy.
    Znamy, znamy dwa tomy za nami ze 3 chyba jeszcze wyszły, mąż jest najwierniejszym fanem Fryderyka, już się Targów Książki w Warszawie doczekać nie może i będzie tam go wypatrywać. Ale to chyba raczej tak dla około 10 latka?

    Za to mrówkojada i orzesznicę b.lubię ja. Pierwszy tom bardziej niż drugi. Ciekawa jestem tego trzeciego.

    Podlinkowałabyś jeszcze tę zagramaniczną klapkową pozycję do liczenia, którą tak lubią twoi chłopcy???
    Ostatnio edytowane przez murmle ; 14-05-2014 o 20:08
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  10. #5550
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Oj jak ja lubie te bajki przez telefon, niestety nie wszystkie Antonio kuma... Ale warto miec, ja sie czesto zasmiewam.

  11. #5551
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,545

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Znamy, znamy dwa tomy za nami ze 3 chyba jeszcze wyszły, mąż jest najwierniejszym fanem Fryderyka, już się Targów Książki w Warszawie doczekać nie może i będzie tam go wypatrywać. Ale to chyba raczej tak dla około 10 latka?

    Za to mrówkojada i orzesznicę b.lubię ja. Pierwszy tom bardziej niż drugi. Ciekawa jestem tego trzeciego.
    A jaka jest kolejność Fryderyka i Orzesznicy?
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  12. #5552
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Znamy, znamy dwa tomy za nami ze 3 chyba jeszcze wyszły, mąż jest najwierniejszym fanem Fryderyka, już się Targów Książki w Warszawie doczekać nie może i będzie tam go wypatrywać. Ale to chyba raczej tak dla około 10 latka?
    Za to mrówkojada i orzesznicę b.lubię ja. Pierwszy tom bardziej niż drugi. Ciekawa jestem tego trzeciego.
    Podlinkowałabyś jeszcze tę zagramaniczną klapkową pozycję do liczenia, którą tak lubią twoi chłopcy???
    Fryderyka wg wydawnictwa na razie sa cztery tomy. Amazon pokazuje mi za to jakas niewiarygodna ilosc ksiazek w oryginale wszystko przed nami...

    Orzesznice tez wole pierwsza. trzecia sie wydaje byc troche filozoficzna, pozyjemy zobaczymy...

    a ksiazke linkowalam w poscie, w ktorej o niej pisalam (pod 'klapkowa' jest link).


    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    A jaka jest kolejność Fryderyka i Orzesznicy?
    w sensie Fryderyka jako calosci i Orzesznicy jako osobnej calosci? bo to dwie rozne ksiazki sa. Fryderyk tak jak go wydaje wydawnictwo, choc kolejnosc chyba nie ma duzego znaczenia.

    Orzesznica - Dziwne zwierzeta najpierw, potem Inna podroz - ale tez nie wydaje mi sie, zeby tzreba bylo koniecznie czytac po kolei...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #5553
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,493

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a ja z zapowiedzia kolejna - juz w maju nowy tom przygod Mrowkojada i Orzesznicy

    O,dzięki, moi na to czekają.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  14. #5554
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    Miłe Panie Oczytane,
    czy możecie polecić jakąś super fajną książkę kucharską dla dzieci?
    taką dla dzieci, nie dla dorosłych z dziecięcym menu.
    marzeniem byłoby, gdyby ona miała podział na śniadania, obiady i kolacje
    taką, żeby można ją było oglądać i zakrzyknąć "mamo, tato - dziś TO!"
    Debit ostatnio wydał dwie książki - mamy tę - MAŁY MISTRZ KUCHNI. PROSTE PRZEPISY.

    (Jest jeszcze MAŁY MISTRZ KUCHNI. UDANE PRZYJĘCIA - ale tej nie mamy, nie widziałam)

    I rzeczywiście - przepisy nietrudne, ale kuszące, no i wszystko w zasięgu młodego kucharza (z pomocą starszego oczywiście. Zdjęcia, wszystko precyzyjnie opisane, choć nie ma podziału na posiłki.

    ty się ryba nie denerwuj (...)

  15. #5555
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Natala - mam do Ciebie pytanie. O ile sie nie myle, to kiedys zalinkowalas taka fajna ksiazke:
    http://www.bookdepository.com/Winnie.../9780525420880

    Wiesz moze, czy ta ksiazka zostala wydana w j. polskim?
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  16. #5556
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Natala - mam do Ciebie pytanie. O ile sie nie myle, to kiedys zalinkowalas taka fajna ksiazke:
    http://www.bookdepository.com/Winnie.../9780525420880

    Wiesz moze, czy ta ksiazka zostala wydana w j. polskim?
    to nie ja. ale mi sie wydaje, ze gdzies w watku o niej bylo, sprobuje odkopac...

    edit: wiedzialam ze bylo i nawet mi sie dobrze wydawalo, ze to jul pisala http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post1748430 z kontekstu wynika, ze to angielskie wydanie. ale post nizej metis pisze, ze ma po polsku i wrzuca okladke - czy to to samo? OK, pare postow dalej - jednak nie. chyba jednak nie bylo...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 14-05-2014 o 23:53
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #5557
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    wiem że jest tu wiele fanek i fanów kreski Oli Mizielińskiej i Oli Cieślak. a obie te panie będą obecne podczas sobotniego maratonu ilustracyjnego w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, który jest częścią trwającej właśnie akcji Warszawa czyta. będzie można podejrzeć jak rysują własne niewidzialne miasta, dołączyć do rysowania i złożyć zamówienie na specjalny zin, który powstanie po maratonie, a który będzie można odebrać już w niedzielę. tu konkretne informacje.

  18. #5558
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Oj jak ja lubie te bajki przez telefon, niestety nie wszystkie Antonio kuma... Ale warto miec, ja sie czesto zasmiewam.
    czyli mogą być ok - poczekam zatem z nimi moja się większości bała - albo na takie trafialiśmy bo robiła losowanie która. Zupełnie jej nie podeszły. Dlatego też mocno się wahałam z kolejną książką Rodari chociaż tytuł na bank zrobi furrorę.

    czy ktoś już ma, czytał "Nie każdy umiał się przewrócić" Wyd dwie siostry?
    Luśka 2008, Szef 2011

  19. #5559
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosma Zobacz posta
    czy ktoś już ma, czytał "Nie każdy umiał się przewrócić" Wyd dwie siostry?
    si prosze pani. lekko absurdalne historyjki, lekko filozoficzne rowniez - F sie podobalo, ale nie wszystko jeszcze lapal. to jedna z tych ksiazek, do ktorych sie wraca i wraca, i wraca. i za kazdym razem odkrywa cos nowego. mnie sie podobaly bardzo
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #5560
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Tez lubię "Nie każdy umiał się przewrócić", ale jeśli chodzi o dzieci, to raczej chyba dla starszych. Bo to taki specyficzny humor, trochę filozofią trąca Michał (5,5) nie łapał jeszcze. Następną książkę "Urodziny prawie wszystkich" będę pewnie czytać sama

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •