Strona 277 z 807 PierwszyPierwszy ... 177227267269270271272273274275276277278279280281282283284285287327377777 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,521 do 5,540 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5521
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    potrzebuje pomocy Szukam fajnej książki o Polsce, takie ciekawostki geograficzne, historyczne powiązane z konkretnymi miejscami. Wiktor lat 6 - dostanie puzzle mapę polski - chcę do tego ksiązkę która wyjaśni nam choć niektóre ikonki z tej mapy. Puzzle fajne, mapa fajna, ale zdaje się że brak do niej legendy. Skąd żubry na Podlasiu to wiemy, ale np. chcielibyśmy wiedzieć skąd poznańskie koziołki, Biała dama itp. Szukam czegoś co będzie dobrym dopełnieniem do puzzli. Nie wiem czy jasno wyjasniłam?
    przepraszam za post pod postem, ale inaczej sie zleje

    w rekach nie mialam (jeszcze ), ale do glowy mi przyszla Kropka pl Dwoch Siostr.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #5522
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    przepraszam za post pod postem, ale inaczej sie zleje

    w rekach nie mialam (jeszcze ), ale do glowy mi przyszla Kropka pl Dwoch Siostr.
    o coś takiego mi własnie chodzi
    Ale może ktoś coś jeszcze zna podobnego, żebym wybór miała?
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  3. #5523
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

  4. #5524
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    dziewczyny, a Pan Brumm od jakiego wieku?

  5. #5525
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sensibileanima Zobacz posta
    dziewczyny, a Pan Brumm od jakiego wieku?
    mamy jedną - moi uwielbiają 3 lata oraz 6 lat a mamy od roku
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  6. #5526
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Mozna nawet wczesniej niz od 3 lat, pewnie zalezy od dziecka. Ale jest stosunkowo malo tekstu, prosta fabula i ladne ilustracje.
    Moj syn tez je bardzo lubi.

  7. #5527
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Nalia, wydawnictwo Literatura ma Legendy miast polskich (nie pamietam tytulu), czesc informacji bys tam znalazla. Jesli bedziesz chciala, podam Ci konkrety - co z ktorego miasta

  8. #5528
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sensibileanima Zobacz posta
    dziewczyny, a Pan Brumm od jakiego wieku?
    Mamy właśnie wypożyczone z biblioteki dwie części. Bardzo nam się podobają

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  9. #5529
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sensibileanima Zobacz posta
    dziewczyny, a Pan Brumm od jakiego wieku?
    My zaczęliśmy jakiś czas temu, mniej więcej w wieku twojej małej

  10. #5530
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Dziewczyny, na Allegro jest kilka sztuk wystawionych 'Pan Tom buduje Dom' (i bynajmniej nie za 1000zl
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  11. #5531
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    [QUOTE=ola23;2836223]Dziewczyny, na Allegro jest kilka sztuk wystawionych 'Pan Tom buduje Dom' (i bynajmniej nie za 1000zl [/QUOTE

    to chyba jest normalnie w sprzedaży teraz, bo słyszałam że mieli wznowić.

  12. #5532
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta

    to chyba jest normalnie w sprzedaży teraz, bo słyszałam że mieli wznowić.
    i wznowili. tylko format jest mniejszy, taki jaki byl w oryginalnym pierwszym wydaniu. (przy okazji polecam, to naprawde swietna ksiazka jest )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #5533
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    książki do puszczenia fantazji dla dzieci i dorosłych



    i Alicja jakaś inna nie psychodeliczna ale dalej coś mi w niej nie tak że na półce dalej czeka na nią miejsce



    no i Eric Carle nowy z Biedronką to dla nas musthave

  14. #5534
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    116

    Domyślnie

    Moja lista pozycji do kupienia ciągle się przez (dzięki) Wam wydłuża Końca nie widać.
    Wkurzam się tylko ostatnio, bo moja Ha, która książki uwielbia, preferuje teraz same hmm...'popularnonaukowe'. Od kilku miesięcy wałkujemy Światy w obrazkach, Mapy, encyklopedie dla dzieci. A na półkach czeka masa fajnych z fabułą. Nic ją na dłużej nie zatrzymało, nowości chętnie przyjmuje - czytamy, podoba się i kończy jako 'półkownik'.
    Miałyście tak? Przechodzi?

  15. #5535
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mieeta Zobacz posta
    Moja lista pozycji do kupienia ciągle się przez (dzięki) Wam wydłuża Końca nie widać.
    Wkurzam się tylko ostatnio, bo moja Ha, która książki uwielbia, preferuje teraz same hmm...'popularnonaukowe'. Od kilku miesięcy wałkujemy Światy w obrazkach, Mapy, encyklopedie dla dzieci. A na półkach czeka masa fajnych z fabułą. Nic ją na dłużej nie zatrzymało, nowości chętnie przyjmuje - czytamy, podoba się i kończy jako 'półkownik'.
    Miałyście tak? Przechodzi?
    mialysmy Swiat w obrazkach wychodzi mi bokami na szczescie im przeszlo, czasem wyciagaja do czytania, ale juz nie w kolko na okraglo non-stop i na zmiane, strazacy, transport, miasto, wies, strazacy...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #5536
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    książki do puszczenia fantazji dla dzieci i dorosłych
    byłaś w Ambelucji?

  17. #5537
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Dziewczyny czy ktoś zna książkę Rodari Gianni "Historyjki o Alicji, która zawsze wpadała w kłopoty"? są ok? śmieszne? czy trochę straszne jak "Bajki przez telefon"
    Luśka 2008, Szef 2011

  18. #5538
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Czaję się na "Liczę do 100" http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/1972/licze-do-100.html. Myślę, że będzie fajne do nauki liczenia

  19. #5539
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosma Zobacz posta
    Dziewczyny czy ktoś zna książkę Rodari Gianni "Historyjki o Alicji, która zawsze wpadała w kłopoty"? są ok? śmieszne? czy trochę straszne jak "Bajki przez telefon"
    raczej smieszne niz straszne, moje starsze strachajlo w kazdym razie uwielbia (tylko nie mam porownania, Bajek przez telefon jeszcze nie czytalismy). ja zreszta tez lubie, choc troche mi sie przejadly - czytalam niektore opowiastki chyba ze sto razy.

    a ja z zapowiedzia kolejna - juz w maju nowy tom przygod Mrowkojada i Orzesznicy



    na misie tez sie czaje, tylko po angielsku, czekam az jakies tansze gdzies wyplyna. na razie do liczenia mamy klapkowa ksiazke Davida Carter'a - na kazdej stronie jest klapka - pod nia klapka, pod nia klapka - i tak po piec klapek pod klapkami na stronie, w kazdej kolejna cyferka. ale nie na zasadzie dwie mroki, piec motylkow, 55 pchel - tylko rozne rzeczy tematycznie zwiazane ze strona (morze, miasto etc.) i tylko numery kolejne maja od 1 do 100. W zachwycony - on kocha klapki i liczenie
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #5540
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    dziewczyny dzięki za pomoc, i chyba jednak Kropka.pl to jest to czego szukam. Jeszcze postaram się przekartkować tylko gdzieś stacjonarnie, dla pewności
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •