Strona 276 z 807 PierwszyPierwszy ... 176226266268269270271272273274275276277278279280281282283284286326376776 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,501 do 5,520 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5501
    Chusteryczka Awatar buniaaa
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    2,509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosma Zobacz posta
    ta książka chyba nie ma limitu wiekowego - kupiłam młodemu a dużo bardziej pokochała ją Luśka (prawie 6 Byliśmy na wyjeździe ze znajomymi i zafascynowała się nią 13-latka
    buniaa. kilka stron wcześniej pytałam o owady - zaraz poszukam

    edit: na tej stronie
    http://www.chusty.info/forum/showthr...lepane/page255
    popatrzę dzięki

    edit: rozważam owady a mam jeszcze wątpliwości co do ptaków...
    http://multicobooks.pl/dzieci/natura...kach_8972.html ta jest fajna bo jest konkretny opis, fajne ilustracje, nie ma dribnego druku który odstraszałby mojego starszaka
    http://multicobooks.pl/dzieci/natura...ptak_8434.html ta mnie kusi bo można dokupować resztę do kolekcji "jaki to motyl" itd...
    Ostatnio edytowane przez buniaaa ; 11-05-2014 o 21:58
    Basia mama Bartka (marzec 2006) i Olka (wrzesień 2010)

  2. #5502
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Dziewczeta,a czy Powiastki Beatrix Potter nadalyby sie dla 3-latki? Szukam czegos fajnego na prezent.
    Fajna to ksiega jest? Zdaje mi sie, ze gdzies przeczytalam cos o karze dla niegrzecznych kotkow i lamaniu ogonka kotka?
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  3. #5503
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    to sa b stare historyjki (pocz XX w.?) wiec AP raczej nie beda, ale maja klasyczne, znane ilustracje... osobiscie poszukalabym czegos innego, np Misiowa piosenke, Elmera, cos z Zakamarkow, Dwoch Siostr, wyd Bajka czy Media Rodzina dla tej kategorii wiekowej. Moi w tym wieku od jakiegos czasu uwielbiali np. Julka i Julke, ale tu sporo zalezy co czyta rodzic, bo malo obrazkow i moze nie miec wiary ze dziecku sie juz moze spodobca taka miekka, czarno-biala ksiazka
    <pisane z telefonu>
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  4. #5504
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    o, albo cos z wyd Tako

    <pisane z telefonu>
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #5505
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Powiastki są cudnie wydane Jak dla mnie na prezent fajnie się nadają
    Mamy do nich słabość i u nas w domu sztuk 2 dla młodych

  6. #5506
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie


    wydanie jest piękne dla samych ilustracji warto ale moja jak miała 3 uwielbiała Ewę Stadtmullet te opowiastki o zwierzętach do dzisiaj zna na pamięć

    natala piękny sen z Twoją wiedzą ....mogłoby być fajne klimatyczne miejsce
    Luśka 2008, Szef 2011

  7. #5507
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    mi polecano Kruszewicza, ta książka wydaje się b fajna, potrzeboałam mieć konkretnego stosunkowo rzadkiego ptaka więc kupiłam taki atlas - wiecej tekstu, trudniejszego nieco, dużo ptaków, nei tak bogato ilustrowana - mi się podoba i szuka w niej jak przyleci coś, czego nie znam, ale dzieci na razie nie wciągnęło; w ogóle poszukaj w ofercie wyd. Multico, bo mają sporo fajnych książek o przyrodzie dla dzieci http://multicobooks.pl/dzieci/natura/
    Multico ma książki przyrodnicze dla dzieci na bardzo wysokim poziomie Ta o ptakach, którą linkuje jul, wydaje się być napisana podobnie jak o zwierzętach - nas zachwyciła! Muszę poszukać w bibliotece ptaków!

    My uwielbiamy też serię o mrówce Zofii. Szczególnie jagody, drzewa, kwiaty... - tylko grzyby nie zostały do końca zaadaptowane do polskich lasów A szkoda.

    Wypatrzyłam dzisiaj w Qulturce "Dzieci Pana Astronoma" W.Chotomskiej z pięknymi ilustracjami Marty Kurczewskiej - to patronat Qulturki. Ale na www. Literatury ani słowa... W księgarniach też jeszcze nie ma. To pewnie jakaś bliżej nieokreślona zapowiedź.
    Poprzednie wydanie, które moja córa męczy z uwielbieniem i fascynacją, ma paskudne, landrynkowe obrazki...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  8. #5508
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Dziewczeta,a czy Powiastki Beatrix Potter nadalyby sie dla 3-latki? Szukam czegos fajnego na prezent.
    Fajna to ksiega jest? Zdaje mi sie, ze gdzies przeczytalam cos o karze dla niegrzecznych kotkow i lamaniu ogonka kotka?
    wydane cudnie. ale - F dostal histerii absolutnej przy pierwszym czytaniu - historyjki o kroliczku bodajze - mial jakies 3+, dokladnie nie pamietam - i od tej pory ladnie wyglada na polce... ale on sie do dzis boi - wielu ksiazek nawet nie chce zaczac - wiec moja opinia malo miarodajna raczej jest.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #5509
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    wydane cudnie. ale - F dostal histerii absolutnej przy pierwszym czytaniu - historyjki o kroliczku bodajze - mial jakies 3+, dokladnie nie pamietam - i od tej pory ladnie wyglada na polce... ale on sie do dzis boi - wielu ksiazek nawet nie chce zaczac - wiec moja opinia malo miarodajna raczej jest.
    ja tam się cieszę bardzo jak moja atak kategorycznie coś lub odrzuci . Ostatnio podziękowała za "Kacper, tapczan, tralalala" Kasdepke z 3 poziomu czytam sobie. Powiedziała, że niepotrzebnie straszy i jest nudna - nie dyskutowałam bo mnie też nie zachwyciła. My w ramach przygotowań do wyjazdu do Włoch zabieramy się za

    Będziemy w Weronie i na pewno wejdziemy na ten, co prawda doklejony, ale balkon Julii
    Luśka 2008, Szef 2011

  10. #5510
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Dziewczeta,a czy Powiastki Beatrix Potter nadalyby sie dla 3-latki? Szukam czegos fajnego na prezent.
    Fajna to ksiega jest? Zdaje mi sie, ze gdzies przeczytalam cos o karze dla niegrzecznych kotkow i lamaniu ogonka kotka?
    my czytaliśmy je w wieku ok 3 lat, mielismy takie małego formatu z biblioteki chyba z 5 sztuk przeczytaliśmy, było wielkie zachwycenie śmiechy i chichy, rzeczywiście była kara dla niegrzecznych kotków ale wyjątkowo Eryk tego nie wyłapał, a o łamaniu ogonka nie czytaliśmy
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  11. #5511
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Sporo z was pisało o Chmielewskiej i sama zaczęłam szukać okazji żeby zakupić do domu a było już o królestwie dziewczynki? właśnie znalazłam - piszą że premiera w maju.
    Luśka 2008, Szef 2011

  12. #5512
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    gosma - problem u nas w tym, ze F nie chce nawet zaczac niektorych ksiazek. nie, bo nie - na okladce krokodyl np. jest i sie boi w zwiazku z tym. jak mi sie go uda namowic chociaz na poczatek - to na ogol mu sie zaczyna podobac i czytamy. jak po przeczytaniu calosci/kawalka jest kategoryczne nie - to odkladam, czasem po jakims czasie prosi o przeczytanie znowu (tak bylo np. z Kukurykiem), czasem nie - Jajunciek np. do tej pory nie jest czytany przy nim, bo sie krola boi. albo Madika - bo sie przestraszyl jak w las pojechal na saniach i czytac nie chce. ale przynajmniej wie dlaczego nie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #5513
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    gosma - problem u nas w tym, ze F nie chce nawet zaczac niektorych ksiazek. nie, bo nie - na okladce krokodyl np. jest i sie boi w zwiazku z tym. jak mi sie go uda namowic chociaz na poczatek - to na ogol mu sie zaczyna podobac i czytamy. jak po przeczytaniu calosci/kawalka jest kategoryczne nie - to odkladam, czasem po jakims czasie prosi o przeczytanie znowu (tak bylo np. z Kukurykiem), czasem nie - Jajunciek np. do tej pory nie jest czytany przy nim, bo sie krola boi. albo Madika - bo sie przestraszyl jak w las pojechal na saniach i czytac nie chce. ale przynajmniej wie dlaczego nie...
    Luśka ma taką kumpelę w przedszkolu i często odkupujemy od niej ksiażki albo się wymieniamy, dzięki temu mamy np Ryjówkę albo Ryjka. Moja też się wielu rzeczy się boi i książki na nią bardziej działają niż bajki w tv. U nas absolutnie nie do przejścia były "Bajki przez Telefon" Rodari. Daje się przekonać na próbę jeśli jest to czytanie w dzień a nie przed snem....ale ostatnio nie mamy za bardzo jak. Ja myślę, że to mądre i świadome dzieci potrafią już w tym wieku poukładać na lubiane, nielubiane i straszące (jak ten tapczan ostatnio u nas. Tak to sobie tłumaczę/

    edit. literówka
    Ostatnio edytowane przez gosma ; 12-05-2014 o 16:43
    Luśka 2008, Szef 2011

  14. #5514
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Dzieki Dziewczyny, obrazki sa sliczne, prezent bylby fajny. Chyba przejde sie do Empiku i przejrze na szybko w jakim stylu sa te opowiastki.

    Natala, u nas kazda nowa ksiazka jest zawsze na nie Musi odstac swoje na polce, zanim Maly sie zainteresuje

    P.S. Twoja ksiegarnia bylaby super
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  15. #5515
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Natala ja myślę, że powinnaś przynajmniej otworzyć jakieś doradztwo czytelnicze dla dzieci -" jak skompletować wartościową biblioteczkę" "od czego zacząć przygodę z ksiażką ?" ja się często posiłkuję blogami ale nie zawsze mam czas czytać tyle stron żeby coś wyłuskać - poza tym zauważyłam, że coraz więcej blogów współpracuje z wydawnictwami - dostają darmowe egzemplarze i łapię się na tym że już tak nie ufam czy coś jest fajne - bo w końcu co mają napisać jak dostali za darmo, że książka jest do kitu i nudna?
    ja znalazłam dzisiaj dla moich prezent na dzień dziecka, puzzle jako dokładka do "Co było potem" będzie muminkowo
    Luśka 2008, Szef 2011

  16. #5516
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,232

    Domyślnie

    Dziewczyny, które mają w domu Pobawmy się panie Kłapie - tę z okienkami/klapkami do odkrywania... HELP!!!!! Potrzebuję waszej pomocy książkowej...

    Słusznie obawiałam się, że cena jest podejrzanie niska...

    Czy któraś z was mogłaby mi zrobić telefonem zdjęcie:

    1. strony, na której ktoś/ coś zjeżdża ze zjeżdżalni? (urwana klapka)
    2. zdjęcie zamkniętek klapki od pralki (urwana klapka drzwiczek)

    oraz najważniejsze

    3. zdjęcie głowy Pana Kłapa, który na koniec wysuwa się do góry..? (urwana cała jego głowa od szyi.. )

    Skombinowałam już taki sztywny śliski papier, rysować umiem, odtworzę te rysunki i powklejam brakujące klapki jakoś, z waszą pomocą...

    Byłabym bardzo BARDZO wdzięczna, szkoda książeczki, a nawet na razie jej Ignasiowi nie pokazuję, bo bez sensu, przez całą książeczekę szukamy Pana Kłapa, a na koniec okazuje się, że i tam go nie zobaczymy, bo nie ma głowy ... Pomożecie..?
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  17. #5517
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Soul - na amazonie jest podglad - malo ale jak wrzucilam 'surprise me' to pokazala sie raz strona z pralka. moze lepsze to niz nic, przynajmniej na razie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #5518
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Natala, a jak jest w Wielkiej Brytanii z rynkiem księgarskim? byłam wczoraj na debacie o rynku książki w Polsce, organizowanej przez Tok FM i dowiedziałam się, że w Anglii małe miejskie albo miasteczkowe księgarnie popadały jak muchy - nie wytrzymały konkurencji z konsolidującymi się sieciami (przeciwnie wręcz, co ciekawe, do pzrypadku Francji i Niemiec, gdzie małe księgarnie, które dostają ogromną pomoc od władz samorządowych, trzymają się bardzo dobrze). prawda to? jak to wygląda z Twojej perspektywy?

    a jeśli zechcesz założyć swoją własną księgarnię (stacjonarną), to będę jedną z pierwszych która poprosi o kartę stałej klientki. mój ulubiony Pan Księgarz będzie miał mnie odtąd mniej

    p.s. na debacie padło wiele bardzo ciekawych zdań - m.in. o roli jaką spełniają stacjonarne księgarnie w krzewieniu czytelnictwa. zwłaszcza w małych miejscowościach.

  19. #5519
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    potrzebuje pomocy Szukam fajnej książki o Polsce, takie ciekawostki geograficzne, historyczne powiązane z konkretnymi miejscami. Wiktor lat 6 - dostanie puzzle mapę polski - chcę do tego ksiązkę która wyjaśni nam choć niektóre ikonki z tej mapy. Puzzle fajne, mapa fajna, ale zdaje się że brak do niej legendy. Skąd żubry na Podlasiu to wiemy, ale np. chcielibyśmy wiedzieć skąd poznańskie koziołki, Biała dama itp. Szukam czegoś co będzie dobrym dopełnieniem do puzzli. Nie wiem czy jasno wyjasniłam?
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  20. #5520
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    Natala, a jak jest w Wielkiej Brytanii z rynkiem księgarskim? byłam wczoraj na debacie o rynku książki w Polsce, organizowanej przez Tok FM i dowiedziałam się, że w Anglii małe miejskie albo miasteczkowe księgarnie popadały jak muchy - nie wytrzymały konkurencji z konsolidującymi się sieciami (przeciwnie wręcz, co ciekawe, do pzrypadku Francji i Niemiec, gdzie małe księgarnie, które dostają ogromną pomoc od władz samorządowych, trzymają się bardzo dobrze). prawda to? jak to wygląda z Twojej perspektywy
    mala lokalna ksiegarnie znam jedna - i kupilam w niej chyba tylko jedna ksiazke w zyciu - bo mnie po prostu nie stac :/ wiekszosc ksiegarni to sieciowki - a i Borders przeciez bankrutowal pare lat temu. i pozbawil mnie przy okazji jedynej stacjonarnej ksiegarni w okolicy - poza skromnie zaopatrzonym w ksiazki dzialem w WHSmith. bylam wczoraj w sieciowce jednej, bo mi bony zostaly - w Waterstones. tylko dlatego, ze oni maja duzo okazji - kup jedna, druga bedzie za pol ceny - dzieki czemu udalo mi sie doplacajac funta z groszami wymienic bony na cale 6 ksiazek dla chlopakow. ksiegarnie sa drogie, niestety. sieciowe tez. kiedys spedzilam w jednej z godzine, wybierajac rozne roznosci i tam bylo owszem sporo matek z dziecmi - ale na zasadzie 'poogladamy i pojdziemy do domu', kupujacych za duzo nie widzialam - mowie o dziale dzieciecym. takie ksiegarnie bardziej w centrum zawsze maja tlok, ale to tez sieci najczesciej.

    bylysmy ostatnio z nasza forumowa Malina i dzieciakami w Muzeum Dziecinstwa. gdzie jest sklepik cudnie zaopatrzony w ksiazki przerozne. poogladalysmy, ona kupila jakas najtansza, ja - nic - bo mnie nie stac, zeby wydac 15, 20 funtow za ksiazke. na amazonie upolowac te sama mozna za 1/4 ceny. albo i taniej czasami. zdaje sobie sprawe, ze sama psuje rynek - wolalabym pojsc do fajnej ksiegarni, z obsluga, ktora sie zna, z porzadnym wyborem (wczoraj sie dosc rozczarowalam, niby duzy dzial dzieciecy, a z tego co mnie interesowalo za duzo nie bylo wcale). ale, prawda jest brutalna - mnie nie stac. za takie same pieniadze moge miec duzo wiecej. wiec tak - sa sieciowki glownie. i amazon. i bookdepository. i pare jeszcze innych miejsc, gdzie sie szuka okazji. spora popularnoscia ciesza sie chyba sklepy z tanimi ksiazkami, ale - ostatnio odkrylam, ze kolejny zlikwidowali (choc to tez sieciowka jest).

    probuje sobie przypomniec, gdzie kupowalam ksiazki jak mieszkalam za Londynem? poza charity? i nie pamietam, jakas ksiegarnia tam byla - sieciowa chyba - ale co?? to w czasach przeddzieciowych bylo to inna rzecz

    wychodz mi, ze jednak wiekszosc ogromna kupuje przez net. angielskich tez. albo w charity - glownie dla siebie. albo w marketach - na zasadzie 3 ksiazki za 5 funtow etc.

    ale ja nie jestem ta z pieniedzmi moze Ci co ich stac kupuja w ksiegarniach? wspierajac male, lokalne? jak gdzies sa? ciezko wyczuc, wiem tylko, ze w okolicy w ciagu ostatnich lat zamknieto chyba wszystkie :/
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •