Strona 275 z 806 PierwszyPierwszy ... 175225265267268269270271272273274275276277278279280281282283285325375775 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,481 do 5,500 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5481

    Domyślnie

    I wygooglałam... ilustracje piękne, ale nie mam pewności do tekstu... Musiałabym chyba przeczytać całość i ocenić. Ale (również ezopowe, do którego to wydawnictwa jak się okazuje mam słabość )"Moje nie moje" ustawiło mi dość wysoko poprzeczkę, w kwestii literatury dziecięcej. I dobrze, bo niebawem musielibyśmy jeść tynk ze ścian, a pensje zostawałyby w księgarniach
    '08, '09, '11, '13

  2. #5482

    Domyślnie

    Mam w rekach Co wypanda (kupione dla znajomego maluszka) i przyznaje, ze sama sie usmialam i zaluje, ze nie kupilam ja tez dla moich latorosli...
    Córa '12 Synuś '14

  3. #5483
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama_Asia Zobacz posta
    Mam w rekach Co wypanda (kupione dla znajomego maluszka) i przyznaje, ze sama sie usmialam i zaluje, ze nie kupilam ja tez dla moich latorosli...
    Świetne!

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  4. #5484
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    kupiłam wczoraj na prezent Nacisnij mnie i smutno mi że mój młody nie miał szansy zapoznac sie z tak zacną pozycją






  5. #5485
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    kupiłam wczoraj na prezent Nacisnij mnie i smutno mi że mój młody nie miał szansy zapoznac sie z tak zacną pozycją
    to mu kup moi do dzis uwielbiaja, kolory Tulleta wlasnie do nas ida. razem z panda zreszta - zdarza nam sie kupowac ksiazki, ktore dla moich juz troche za dziecinne, ale dla pomyslu/ilustracji/tekstu czasem ulegam . ale ja jestem maniak, wiec sie nie liczy

    Zabka jest cudnie ilustrowana, tekstowo tez nie najgorsza - choc chyba wole o Misiach - jakbym wybierac musiala...

    a tak w ogole snilo mi sie ostatnio, ze zalozylam ksiegarnie - angielsko-polska z samymi cudnymi ksiazkami dla dzieci. i ta mi sie w siec rozrosla, czyli chwycilo i zaczelismy sprowadzac ksiazki w innych jezykach - tez tylko cudne... a przy okazji bogata sie zrobilam mily sen, nie powiem...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #5486
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a tak w ogole snilo mi sie ostatnio, ze zalozylam ksiegarnie - angielsko-polska z samymi cudnymi ksiazkami dla dzieci. i ta mi sie w siec rozrosla, czyli chwycilo i zaczelismy sprowadzac ksiazki w innych jezykach - tez tylko cudne... a przy okazji bogata sie zrobilam mily sen, nie powiem...
    to może zacznij go realizować
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  7. #5487
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mammamia Zobacz posta
    I wygooglałam... ilustracje piękne, ale nie mam pewności do tekstu... Musiałabym chyba przeczytać całość i ocenić. Ale (również ezopowe, do którego to wydawnictwa jak się okazuje mam słabość )"Moje nie moje" ustawiło mi dość wysoko poprzeczkę, w kwestii literatury dziecięcej. I dobrze, bo niebawem musielibyśmy jeść tynk ze ścian, a pensje zostawałyby w księgarniach
    Żabka ma podobny schemat jak "Proszę...", po kolei różne zwierzęta przekazują sobie uśmiech, który mama żaba chciała przekazać małej żabce. Fajne, urocze, choć jak czytane na świeżo po "Proszę...", to trochę mnie nudziło.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  8. #5488
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Żabka ma podobny schemat jak "Proszę...", po kolei różne zwierzęta przekazują sobie uśmiech, który mama żaba chciała przekazać małej żabce. Fajne, urocze, choć jak czytane na świeżo po "Proszę...", to trochę mnie nudziło.

    dla tego ja mam tylko Misia wystarczy tego przekazywania sobie






  9. #5489
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    to może zacznij go realizować
    z amazonem nie wygram, niestety... obawiam sie, ze ksiazki dla dzieci - zwlaszcza ladne - czytaj drogie - sa jednak dosc niszowe i wyzyc z tego sie nie za bardzo da. a szkoda...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #5490
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    dla tego ja mam tylko Misia wystarczy tego przekazywania sobie
    Ja na szczęście z biblioteki, więc poczytam i oddam bez żalu.

    Z takich wyliczankowych mamy tez "Łosia króla lasu" Ulfa Starka, ale to już jest wg mnie w ogóle bez polotu. Chyba wg Dorotki też, bo przeczytałyśmy raptem półtora raza i kurzy się na półce.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  11. #5491
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Dziewczeta, a Atlasy Lettorkleta myslicie, ze od ktorego roku zycia?
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  12. #5492

    Domyślnie

    Ja zapodałam dziewczynom teraz. Wciąga obie, ale sześciolatka więcej wiedzy jednak z tego wyciąga. Ale my te atlasy traktujemy jako punkt wyjścia do innych zabaw i lektur... Powiedziałabym, że to tak 5+ jeśli towarzyszy temu rodzic, a 6+ do samodzielnej eksploracji tematu.
    '08, '09, '11, '13

  13. #5493
    Chustomanka Awatar shazza
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    638

    Domyślnie

    U nas "Co wypanda..." jest aktualnie hiciorem ogromnym, do tego stopnia, że tworzymy dalszy ciąg - życie i Janek inspirują, tata ilustruje, a mama rymuje (na razie mamy coś, co dotyczy naszego obecnego problemiku: "Gdy w pieluszkę zrobisz kupę, biegnij szybko umyć pupę" i urocza ilustracja w stylu Oli C., wykonana przez mojego małżonka o - jak się okazuje - wielu ukrytych talentach)



    A wpadłam, żeby się pochwalić zakupami antykwariatowymi, bo chyba uzależniona jestem od nich

    Dzisiaj przytargałam:

    "Łazik i Klara" z uroczymi ilustracjami, zapowiada się na ciepłą, dobrą historię;

    "Mój przyjaciel Szymon" z EneDueRabe;

    "Dokąd to, mały wombacie?" - sympatyczna historyjka z cyklu dużo obrazków, mało tekstu, pewnie zaraz przekażemy młodszemu koledze, bo się jego mama żaliła, że nie ma właśnie takich zgrabnych niedługich powiastek nie-wierszyków;

    "Rymobranie" A. Frączek z platynowej serii Wilgi, dla koleżanki, bo u nas już stoi na półce, ale za 7,20 grzech było nie wziąć

    Nowiutki (klapki nigdy nie otwierane) "Atlas obrazkowy. Książka z okienkami" z Wyd. Olesiejuk za dychę

    Do tego jeszcze na działkę fajny atlas ptaków, stary ale jary - raczej nie dla dzieci, choć piękne kolorowe ryciny są i za to wszystko 50 zł, czyli całkiem miła cena, a ile radości ze szperania!!!
    JANEK, 25/11/2011
    KRZYŚ, 01/09/2013

  14. #5494
    Chusteryczka Awatar buniaaa
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    2,509

    Domyślnie

    a miał ktoś altas ptaków, motyli, pająków ... Chciałabym mlodemu na zakończenie roku kupić bo będzie na wakacjach u babci i tam dopytuje, zgaduje jakie są tam ptaszki i wogóle...
    znalazłam cos takiego o ptakach http://bonito.pl/k-31190023-atlas-pt...skich-gatunkow miał ktoś? jak wygląda w środku?
    Basia mama Bartka (marzec 2006) i Olka (wrzesień 2010)

  15. #5495
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shazza Zobacz posta

    A wpadłam, żeby się pochwalić zakupami antykwariatowymi, bo chyba uzależniona jestem od nich

    Dzisiaj przytargałam:

    "Łazik i Klara" z uroczymi ilustracjami, zapowiada się na ciepłą, dobrą historię;

    "Mój przyjaciel Szymon" z EneDueRabe;

    "Dokąd to, mały wombacie?" - sympatyczna historyjka z cyklu dużo obrazków, mało tekstu, pewnie zaraz przekażemy młodszemu koledze, bo się jego mama żaliła, że nie ma właśnie takich zgrabnych niedługich powiastek nie-wierszyków;

    "Rymobranie" A. Frączek z platynowej serii Wilgi, dla koleżanki, bo u nas już stoi na półce, ale za 7,20 grzech było nie wziąć

    Nowiutki (klapki nigdy nie otwierane) "Atlas obrazkowy. Książka z okienkami" z Wyd. Olesiejuk za dychę

    Do tego jeszcze na działkę fajny atlas ptaków, stary ale jary - raczej nie dla dzieci, choć piękne kolorowe ryciny są i za to wszystko 50 zł, czyli całkiem miła cena, a ile radości ze szperania!!!
    uwielbiamy historia z przesłaniem i to nie jednym






  16. #5496
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Dziewczeta, a Atlasy Lettorkleta myslicie, ze od ktorego roku zycia?
    u nas jakos od dwoch lat na topie, czyli F mial kolo 4 z kawalkiem.

    shazza - zazdroszcze glownie dostepu do antykwariatow Wombata mamy po angielsku, cala serie, chlopaki do dzis uwielbiaja...

    zaczelam czytac F Tatsu Taro syn smoka. chyba Agnen kiedys o niej pisala zreszta. bardzo mi sie podoba, F sie boi momentami i kaze przestac - ale ciekawosc zwycieza, nastepnego dnia kaze czytac kolejny kawalek. dla starszego ociupine czytelnika naprawde warto.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #5497
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    shazza, widze, ze Ty z Lodzi jestes, ktory antykwariat polecilabys? Niedlugo lecimy do Lodzi i chetnie pomyszkowalabym
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  18. #5498
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shazza Zobacz posta
    "Łazik i Klara" z uroczymi ilustracjami, zapowiada się na ciepłą, dobrą historię;
    kiedyś trochę przypadkiem kupiłam, przez długi czas córka lubiła wracać do tej ksiażki (właśnie, ktoś pytał o książki z psem - tam jednym z dwojga bohaterów jest własnie pies)

    Cytat Zamieszczone przez buniaaa Zobacz posta
    a miał ktoś altas ptaków, motyli, pająków ... Chciałabym mlodemu na zakończenie roku kupić bo będzie na wakacjach u babci i tam dopytuje, zgaduje jakie są tam ptaszki i wogóle...
    znalazłam cos takiego o ptakach http://bonito.pl/k-31190023-atlas-pt...skich-gatunkow miał ktoś? jak wygląda w środku?
    mi polecano Kruszewicza, ta książka wydaje się b fajna, potrzeboałam mieć konkretnego stosunkowo rzadkiego ptaka więc kupiłam taki atlas - wiecej tekstu, trudniejszego nieco, dużo ptaków, nei tak bogato ilustrowana - mi się podoba i szuka w niej jak przyleci coś, czego nie znam, ale dzieci na razie nie wciągnęło; w ogóle poszukaj w ofercie wyd. Multico, bo mają sporo fajnych książek o przyrodzie dla dzieci http://multicobooks.pl/dzieci/natura/

    Właśnie przypadkiem trafiłam na książkę Tropem smoka. Przewodnik po magicznym Krakowie - ktoś ma? fajne? na jaki wiek?
    Ostatnio edytowane przez jul ; 10-05-2014 o 16:25
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #5499
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,768

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Radio dzieciom, ale tytulow po 30 latach nie pamietam

    Sent from my RM-821_eu_poland_324 using Tapatalk
    no właśnie, ja po tylu też nie pamiętam (no, choć ten jeden tytuł udało mi się zidentyfikować, ale to był czysty przypadek - moja książka to Momo - taka niezwykła opowieść o czasie, o małej dziewczynce i złodziejach czasu - jakoś tak to było, grube, ale pamiętam, że lubiłam tą opowieść, zobaczymy jak syny chwycą)

    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    "Pożyczalskich" na bank znam z radia
    Tego zupełnie nie kojarzę, tzn. wiem mniej więcej o co chodzi, ale nie kojarzę, że słuchałam.

    Cytat Zamieszczone przez fensterka Zobacz posta
    to u nas rewelacja, w głównej miejskiej możemy wziąć 15 sztuk, w filiach 5, jak wpadamy tam to 2 godziny z główki i wychodzimy z kilkoma siatami, zdarzało nam się mieć 55 książek naraz, więc tez robimy im niezłą statystyką, a teraz jak zerknęłam na moją karte to 18 sztuk mam nabitych,...
    No, Waszego rekordu nie pobiję, ale naliczyłam, że w domu mam na stanie 29 książek pożyczonych z bibliotek różnego rodzaju (w tym forumowa) i od znajomych, w tym 12 dla mnie, reszta dziecięce - jest co czytać - zazwyczaj w bibliotece muszę przedłużać o miesiąc (chyba, że da się więcej), bo się nie wyrabiam ze wszystkimi. Do tego korzystając z tygodnia książki zrobiłam sporawe zakupy książkowe, czas przystopować

    Czy jest gdzieś lista zbiorcza książek, które tu polecacie? jest ten wątek tematyczny, ale tam chyba wszystkiego nie ma, bo takie bardziej ogólne książki to pod jakim tematem by były?
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  20. #5500
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    kupiłam wczoraj na prezent Nacisnij mnie i smutno mi że mój młody nie miał szansy zapoznac sie z tak zacną pozycją
    ta książka chyba nie ma limitu wiekowego - kupiłam młodemu a dużo bardziej pokochała ją Luśka (prawie 6 Byliśmy na wyjeździe ze znajomymi i zafascynowała się nią 13-latka
    buniaa. kilka stron wcześniej pytałam o owady - zaraz poszukam

    edit: na tej stronie
    http://www.chusty.info/forum/showthr...lepane/page255
    Ostatnio edytowane przez gosma ; 11-05-2014 o 14:32
    Luśka 2008, Szef 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •