Strona 271 z 807 PierwszyPierwszy ... 171221261263264265266267268269270271272273274275276277278279281321371771 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,401 do 5,420 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5401
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Dziewczyny, umiecie moze odkopac te strone, gdzie zamieszczalyscie polskie tlumaczenie Gruffalo I Gruffalo's Child? Ze tu bylo to wiem, tylko za nic wlasciwej strony nie moge znalezc.
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  2. #5402
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luliluli Zobacz posta
    Dziewczyny, umiecie moze odkopac te strone, gdzie zamieszczalyscie polskie tlumaczenie Gruffalo I Gruffalo's Child? Ze tu bylo to wiem, tylko za nic wlasciwej strony nie moge znalezc.
    http://www.chusty.info/forum/showthr...light=Gruffalo
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #5403
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    natala, ty chyba sie juz nie wybronisz przed tym I musisz to zaakceptowac, ze jestes naszym forumowym molem ksiazkowym vel guru Dziekuje x
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  4. #5404
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a Tappiego znacie? wlasnie zaczelismy czytac pierwszy tom z tych bardziej 'doroslych' (Przygody Tappiego z Szumiacego lasu). a pierwszy z serii Tappi i przyjaciele idzie - te sa podobno bardziej obrazkowe i dla mlodszych - wg wydawnictwa 4-6 lat, te starsze 7+. fajnie sie zapowiada, troche strasznie wg F tez - ale tak w miare, nie kazal odlozyc na polke, wiec nie jest zle. Wiking troche malo wikingowaty, z wielkim sercem i ciekawymi przyjaciolmi
    dzięki - pooglądałam, poczytałam o autorze - na pierwszy rzut oka wygląda zachęcająco, nieco mniej infantylnie niż w sporej części książek dla dzieci. I jest w naszej bibliotece, więc postaram się pożyczyć przy pierwszej okazji
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #5405
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,278

    Domyślnie

    ja odebrałam paczkę z arosa i tak troche jestem zaawiedziona ale zobaczymy wieczorem jak starsza zareaguje na książki, bo nasze to sa wszystkie do przepracowania ze starszą, no i mi niekoniecznie muszą się podbać,ważne żeby wciągnęły starszą.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  6. #5406
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a Tappiego znacie? wlasnie zaczelismy czytac pierwszy tom z tych bardziej 'doroslych' (Przygody Tappiego z Szumiacego lasu). a pierwszy z serii Tappi i przyjaciele idzie - te sa podobno bardziej obrazkowe i dla mlodszych - wg wydawnictwa 4-6 lat, te starsze 7+. fajnie sie zapowiada, troche strasznie wg F tez - ale tak w miare, nie kazal odlozyc na polke, wiec nie jest zle. Wiking troche malo wikingowaty, z wielkim sercem i ciekawymi przyjaciolmi
    znamy, mamy syn starszy wygrał w konkursie plastycznym i myślałam, że tu już dawno polecana była więc nic nie pisałam
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  7. #5407
    Chusteryczka Awatar buniaaa
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    2,509

    Domyślnie

    Co czytają Wasze 8latki, planuję zakup kilku książek dla młodego bo już część przeczytana... Bartosz zachwyca się Pomponem, aktualnie czytamy "Pompon na wakacjach" choć niektóre teksty w niej nie są fajne i powtarza je ale też jest dobra strona tego bo zaciekawiła go strasznie i opowiada non stop o niej i chce więcej ;D
    Zawiesiłam wątek jakiś czas temu a teraz nadrobiłam ostatni 15stron i wymiękłam
    Basia mama Bartka (marzec 2006) i Olka (wrzesień 2010)

  8. #5408
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,278

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buniaaa Zobacz posta
    Co czytają Wasze 8latki, planuję zakup kilku książek dla młodego bo już część przeczytana... Bartosz zachwyca się Pomponem, aktualnie czytamy "Pompon na wakacjach" choć niektóre teksty w niej nie są fajne i powtarza je ale też jest dobra strona tego bo zaciekawiła go strasznie i opowiada non stop o niej i chce więcej ;D
    Zawiesiłam wątek jakiś czas temu a teraz nadrobiłam ostatni 15stron i wymiękłam
    Koszmarny karolek śmiejemy się do rozpuku we dwie i dyskutujemy co było nie tak i takie tam,,w sumie edukacyjnie pomaga na 5 minut ale przynajmniej jest smiesznie. Kuba i Buba Grzegorza Kasdepke tez kupa smiechu,aktualnie Bon ton na tapecie mamy i cos jeszcze tego autora.
    Z paczek z Arosa mamy Tajemnica śmierci(prawie mina rok,a ona bardzo przezywa śmierć prababci musimy to jakos oswoić jeszcze bardziej)
    Z takich szkolnych to czaje się na "NIe odrobiłem lekcji ,bo" ale troche sie boję że będzie podlapywac pomysły na wymówki więc raczej na zakończenie roku szkolnego w "hagrode" jej sprezentuję. No i u mnie Martynki,Vinxy,wiche więc raczej babskie jak sama ma wybierać.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  9. #5409
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Zlozylam wlasnie zamowienie, co by jeszcze wiecej ksiazek do koszyka nie dodawac A zamowilam nie przez Aros tym razem, ale przez Ceneo ze sklepu Dobre ksiazki, wyszlo troche taniej. Zamowilam Mapy, Mele, Alberta, bo jeszcze nie znamy, Kreta na scenie, Lato Stiny i pare ksiazeczek Swiat w obrazkach, Findusa, Pana Pierdziolke, Brzechwe i kupilam z Allegro ksiazke o groszkach o ktora pytalam Was pare dni temu

    Mamy na zapas, odbierzemy jak bedziemy w Pl wkrotce. Uwielbiam kupowac ksiazki
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  10. #5410
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Buniuu, mój bardzo lubi piłkę, więc łyknął serię Zakręcona drużyna czy jakoś tak (mogę dopytać, jak wróci, dzisiaj cały dzień jest na turnieju), wraca do Lassego i Mai co jakiś czas, bardzo lubi Pana Samochodzika (choć tu dużo tekstu, więc dziecko musi już sprawnie czytać, żeby się nie zniechęcić), bardzo mu się spodobał Profesor Gąbka (chyba 2 części czytał), komiksy o Kajku i Kokoszu, Asteriksie, teraz wyhaczył jakiś komiks o Powstaniu Wielkopolskim, Baśnie i legendy polskie i zainteresował się Powstaniem Warszawskim, bo czeka go wyjazd tematyczny z nim związany (na razie mieliśmy "Mój tato szczęściarz" Papuzińskiej i szukam czegoś więcej na ten temat dla 9-latka - może ktoś coś zna?), niestety książki typu Zapiski Luzaka i Dzienniczek Cwaniaczka też, ku mojemu niezadowoleniu... Ale mamy umowę, że z biblioteki może przynieść tylko 1 taką badziewną książkę, a reszta ma być bardziej wartościowa i pozostawiająca więcej w głowie...

    no i regularnie siada do słuchania książek, które czytam dziewczynom, bo nadal lubi słuchać. Ale te powyżej sam czytał, więc musiały go dosyć zainteresować
    2 + 7 (2005-2018)

  11. #5411
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buniaaa Zobacz posta
    Co czytają Wasze 8latki
    Ostatnio łyknął "Władcę pierścieni", a teraz -przed pokomunijnym wyjazdem do Rzymu - czyta "Quo vadis" (chciał Trylogię Sienkiewicza, bo koledzy w szkole już przeczytali...) Komiksy go nie kręcą, zapowiedziałam mu, że na wakacje przygotuję mu kilka Panów Samochodzików (sama je uwielbiałam!)
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  12. #5412
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Zamówiłam paczkę z Arosa i już przebieram nogami, bo będą tak: Grufallo, Co było potem? Co wypanda a co nie wypanda, Mój dam, Gdzie jest pingwin, Mama Mu i Elmer duża księga

  13. #5413
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,729

    Domyślnie

    Ja też właśnie pakuję koszyk i nie wiem, co wyrzucić, bo nie stać mnie na wszystko . Po paru miesiącach gorszych czytelniczo teraz znowu Młoda nabiera tempa, porzuciła dzieciowe książki w stylu Lalo i Binty i teraz na topie Elmer, Nusia i Kukuryk z Tako, te mamy z biblioteki, więc chyba do domu nie kupuję. Na razie mam w koszyku: Lato Stiny, Dzień Dziecka w Bullerbyn, Opowiem ci mamo co robią mrówki, Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach + o ptakach, Misie ślady łap, Jaś i Małgosia z Tako, Co wypanda, Niedźwiedź łowca motyli i do tego Teczka żyrafki i kolorowanki z Elmerem i Peppą.

  14. #5414
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luliluli Zobacz posta
    natala, ty chyba sie juz nie wybronisz przed tym I musisz to zaakceptowac, ze jestes naszym forumowym molem ksiazkowym vel guru Dziekuje x
    obiema łapkiami się podpisuję i ja.

    Buniaa co do 8latka to zależy jak jest rozczytany (Tolkiena, czy Sienkiewicza nie każdy da radę, ale chylę czoła - moje znajome ośmiolatki raczej Mikołajka i Tajemnice Lassego i Mai.
    Luśka 2008, Szef 2011

  15. #5415
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486






  16. #5416
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a Tappiego znacie? wlasnie zaczelismy czytac pierwszy tom z tych bardziej 'doroslych' (Przygody Tappiego z Szumiacego lasu)
    Dzięki natala za przypomnienie, gdzieś mi kiedyś Tappi mignął, ale chyba tkwiłyśmy wtedy w Rabarbarze i umknęła mi ta pozycja. Zaliczyliśmy rodzinny przedmajówkowy pobyt w Lądon Zdrój i przywieźliśmy m.in. temat Wikingów (wystawa jest w British Museum), idę zatem sprawdzić w bibliotecznym katalogu.

    Nie udało mi się odwiedzić żadnej "normalnej" księgarni, przywlokłam tylko kilka książek ze sklepów "przymuzealnych". Widziałam Mapy (jako Maps ) oraz Mamoko (jako Mamoko) oraz Pana Maluśkiewicza z ilustracjami Butenki (tytuł angielski mi umknął ).
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  17. #5417
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    letko - tu są fotki tej niemieckiej wyszukiwanki: http://www.fotosik.pl/u/okoani2/album/1616122 ; poglądowo 2 wrzucę:

    edit: Na stronie z psami i kotami jest pan z dzieckiem w nosidle Dzisiaj córa wygrzebała książkę z torby i zaczęła się nauka zwierzątek - nie mogę znaleźć nazwy jednego ptaka z "mroźnej krainy" i jest klops Najważniejsze, że się spodobała!
    Ostatnio edytowane przez okoani ; 05-05-2014 o 17:06
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  18. #5418
    Chusteryczka Awatar buniaaa
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    2,509

    Domyślnie

    U nas jest problem z czytaniem bo on woli jak ja czytam, ale żeby słuchał musi być jednak ciekawa... Oszalał na punkcie pompona więc takie opowiadania śmieszne najbardziej go kręcą póki co ...
    Basia mama Bartka (marzec 2006) i Olka (wrzesień 2010)

  19. #5419
    Chustofanka Awatar polly
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    491

    Domyślnie

    a było już o tym http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/1900/index.html przeglądałam dzisiaj w księgarni i bardzo mi się spodobała. trochę wyszukiwanka a trochę zgadywanko wierszykowa.

  20. #5420
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polly Zobacz posta
    a było już o tym http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/1900/index.html przeglądałam dzisiaj w księgarni i bardzo mi się spodobała. trochę wyszukiwanka a trochę zgadywanko wierszykowa.
    fajnie się zapowiada

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •