Strona 270 z 807 PierwszyPierwszy ... 170220260262263264265266267268269270271272273274275276277278280320370770 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,381 do 5,400 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5381
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    my mamy Czy dosiegnie - W lubi, chociaz to raczej dla roczniaka jest juz sobie kazal zamowic kolejne tomy jak wyjda, ech...

    Kreta znalazlam kiedys w charity po angielsku, chyba funta zaplacilam. dawno, dawno temu, potem sie okazalo, ze eneduerabe wydaje polska wersje.

    czaje sie na inne Tako, strupka chyba wezme po angielsku (do kompletu jest jeszcze pare czesci podobno maja wyjsc po polsku - zwlaszcza dziury w nosie i piersi mnie ciekawia ). jedyny bol z Tako to cena, niestety. i czesto-gesto tekst, ale na ogol ilustracje wynagradzaja jego slabosci...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #5382
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Natala, Strupek jest super. U mnie znają prawie na pamięć. I temat bardzo na topie, bo szaleją na placach zabaw teraz strasznie i co chwila jakiś większy bądź mniejszy strupek zaliczony.

  3. #5383
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Natala, ktore teksty z Tako Ci nie podchodza? Bo ja uwielbiam, ostatnio mamy na topie trzy swinki, mistrzowsko lakoniczne

  4. #5384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    Natala, ktore teksty z Tako Ci nie podchodza? Bo ja uwielbiam, ostatnio mamy na topie trzy swinki, mistrzowsko lakoniczne
    "Niedzielna wizyta" leży w szafie i nie wiem co z nią zrobić. Nie podoba mi się. W przeciwieństwie do "Orzechowego łasucha" i "Czarów".
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  5. #5385
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    "Niedzielna wizyta" leży w szafie i nie wiem co z nią zrobić. Nie podoba mi się. W przeciwieństwie do "Orzechowego łasucha" i "Czarów".
    Ale dzieciom też nie podeszła, czy tylko Tobie? Moje bardzo lubią.

  6. #5386
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    "Niedzielna wizyta" leży w szafie i nie wiem co z nią zrobić. Nie podoba mi się. W przeciwieństwie do "Orzechowego łasucha" i "Czarów".
    a co z nią nie tak? pamiętam, że ją tu dziewczyny chwaliły. my mamy sporo Tako i właściwie tylko do Niedźwiedź łowca motyli nie wracamy, jakoś nas historia nie porwała. chociaż może jeszcze będzie miała swój renesans?

    natomiast uważam, że absolutnie genialne, tak pod względem tekstu jak ilustracji, są Biegnij dynio, biegnij, Trzy świnki, O żółwiu, Kukuryk, Orzechowy łasuch. Czekolada tez fajna i Mama bohatera też. Maska lwa jeszcze czeka w szafie

    dlatego jestem ciekawa, które Wam się nie podobają

  7. #5387
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Natala - pięknie dziękuję za podpowiedź straży pożarnej w obrazkach - szaleństwo jest euforia i miłość straszna. Miałam trzymać do wyjazdu ale zmiękłam bo taka super
    wesołego ryjka u mnie młody uwielbia za dinozaura a Luśka woli Pana Kuleczkę, jak byliśmy na targach to tylko my z kolejki do Widłaka mieliśmy Ryjka i on był mile zaskoczony, że Ryjek się pojawił i naklejki nam dał a napisał na Ryjku "Jasiowi na radość" słodziak. czekamy na nowe przygody! Strupek u nas nie podszedł, "Pan zły przejrzałam sama, książka bardzo wartościowa ale na razie nie dla moich dzieci - "Włosy mamy też są super" ale również raczej dla mnie z potrzeby zaspokojenia chciejstwa niż dla moich dzieci.
    Luśka 2008, Szef 2011

  8. #5388
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    mnie "dynia" nie przekonała, za straszna była i ilustracji nie polubiłam więc nie kupiłam, z Tako mieliśmy tylko Kukuryka i Czary i obie były hitami, na Gwiazdkę synek średni dostał "Antonino w walce z czasem" - wydawało mi się, że już za stary nieco, ale codziennie leciało przez długi czas - bardzo lubimy wszyscy.

    Najmłodszy zaczyna przejawiać pewne zainteresowanie książkowe, dziś kiedy mu zaproponowałam "Jadą jadą misie" muchomora, mimo że czymś był zajęty, pędem przyraczkował z radosnym usmiechem wołając "A a a a a!" (czyt. cha cha cha cha cha!), nawet okładki nie musiałam pokazywać - na razie żadna inna książka go tak nie rusza.

    Mimo wszystko wiosenno-ogrodowo czekam na "Opowiem ci mamo, co robią pająki", mrówek nie kupiliśmy bo pożyczę od siostrzenicy przy najbliższej okazji.
    Zauważyłam, że Rycerzy i smoki można już kupić i udało mi się wypatrzyć że w przyszłą sobotę będzie spotkanie dla dzieci w zw. z premierą książki w ursynowskim Badecie - chyba cierpliwie doczekamy i już tam kupimy, zwłaszcza że właśnie znowu przynieśliśmy z biblio "Bajki o smokach i rycerzach"
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #5389
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,277

    Domyślnie

    A ja czekam na paczkę z Arosa. łudziłam się że dzisiaj przyjdzie,niestety byle do piątku wytrzymać.
    Za to dowiedziałam się ,że pani z biblioteki mojej robi czystki w starych książkach dziecięcych, więc będę miała wielgachny karton do przejrzenia i wspomożenia groszem biblioteki(1zł za sztuke albo 2 sztuki za zł).
    No i u nas na forumowym bazarku upolowałam czerśniową. ciekawe czy spodoba się moim dziewczynom?
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  10. #5390
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    U nas Takowymi hitami są:

    - NIedźwiedź, łowca motyli - Staś wybrał tę książkę jako "właśnie tę jedyną", którą miałam przeczytać dzieciom w przedszkolu
    - Wojna liczb - to z kolei hit Tadzia. Lubi też "Marynę".

    Osobiście lubię "mame bohatera" i "wielką podróż".

    "kukuryka" nie lubimy. "Dynię" oglądałam, ale mnie nie chwyciła. Podobnie jak wcześniej wydane przez Tako pozycje.
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  11. #5391
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    Natala, ktore teksty z Tako Ci nie podchodza? Bo ja uwielbiam, ostatnio mamy na topie trzy swinki, mistrzowsko lakoniczne
    nie zdazylam wczoraj...

    to nawet nie to, ze nie podchodza - one sa jakies takie 'zgrzytajace' podczas czytania - Zly wilk na przyklad. nawet uwielbiane za temat Czary. Wojna liczb tez zreszta i cos wiecej na pewno, dawno nie czytalismy... lubic lubimy, nie, ze nie - to takie moje subiektywne odczucia sa. a Kukuryk dlugo byl na indeksie, F malo nie umarl z przerazenia za pierwszym razem i dluuugo, dlugo nie pozwalal go czytac. i Tako w ogole tanie nie jest - ksiazki ze skrzynki potworow kosztuja mniej wiecej podobnie co zakamarkowe Tajemnce... - tyle, ze te drugie maja twarda oprawe i lepszy papier....

    a u nas ostatnio szal na egmontowa 'pizamowa' serie Wierszem pisane. zwlaszcza Wawilow Wiersze dla niegrzecznych dzieci. nie wiem, moze to inspiracja angielskim folklorem, angielska literatura dla dzieci sprawila, ze tak ich zachwycaja? mogliby sluchac bez konca.

    edit bo nie chce posta pod postem pisac


    kolejna nowosc tym razem u Hokus-Pokusa


    mamy po angielsku, wygrzebane gdzies za grosze, fajna zabawa slowami - bardzo mnie polskie tlumaczenie ciekawi - kawalki dostepne na stronie zapowiadaja dobra zabawe

    edit2

    jest, jest, nareszcie jest (no dobra, 26 maja bedzie )

    Ostatnio edytowane przez natala ; 01-05-2014 o 15:34
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #5392
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    My mamy z wydawnictwa Tako Trzy Swinki - bardzo sie podoba malemu i mi.
    Natomiast Czary i Orzechowy lasuch nam nie podeszy.
    Glownie ilustracje mi sie nie podobaja.

    Dziewczyny, moze juz bylo, czy ma ktoras z Was ksiazeczki o Ciekawskim Georgu? Fajne?
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  13. #5393
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Dziewczyny, moze juz bylo, czy ma ktoras z Was ksiazeczki o Ciekawskim Georgu? Fajne?
    my mamy - w oryginale, chlopaki bardzo lubia. kilka roznych - o sklepie zabawkowym, kopaniu dinozaurow, akwarium, nalesnikach i cos tam jeszcze...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #5394
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Dzieki, Natala.
    Ty znasz wszystkie ksiazki swiata
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  15. #5395
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Z wypadu do Niemiec przywiozłam książkę
    Naprawdę ładne rysunki, do tego niektóre sytuacje humorystyczne Bardzo jestem ciekawa jak córa zareaguje na taką wyszukiwankę. Może uda mi się upolować inne z serii.
    Do tego mamy kolejne pozycje z serii Czytam Sobie - chyba będę musiała kupić tą wielką księgę
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  16. #5396
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Z wypadu do Niemiec przywiozłam książkę
    Naprawdę ładne rysunki, do tego niektóre sytuacje humorystyczne Bardzo jestem ciekawa jak córa zareaguje na taką wyszukiwankę. Może uda mi się upolować inne z serii.
    Do tego mamy kolejne pozycje z serii Czytam Sobie - chyba będę musiała kupić tą wielką księgę
    Pokazesz srodek?
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  17. #5397
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Dziewczyny, moze juz bylo, czy ma ktoras z Was ksiazeczki o Ciekawskim Georgu? Fajne?
    trochę było tu i na następnej stronie
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #5398
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Dzieki, Natala.
    Ty znasz wszystkie ksiazki swiata
    jeszcze nie

    a Tappiego znacie? wlasnie zaczelismy czytac pierwszy tom z tych bardziej 'doroslych' (Przygody Tappiego z Szumiacego lasu). a pierwszy z serii Tappi i przyjaciele idzie - te sa podobno bardziej obrazkowe i dla mlodszych - wg wydawnictwa 4-6 lat, te starsze 7+. fajnie sie zapowiada, troche strasznie wg F tez - ale tak w miare, nie kazal odlozyc na polke, wiec nie jest zle. Wiking troche malo wikingowaty, z wielkim sercem i ciekawymi przyjaciolmi
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #5399
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka Zobacz posta
    Pokazesz srodek?
    To jak już wrócę do domu, bo tutaj nie mam możliwości wrzucenia fotek na kompa.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  20. #5400
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    jeszcze nie

    a Tappiego znacie? wlasnie zaczelismy czytac pierwszy tom z tych bardziej 'doroslych' (Przygody Tappiego z Szumiacego lasu). a pierwszy z serii Tappi i przyjaciele idzie - te sa podobno bardziej obrazkowe i dla mlodszych - wg wydawnictwa 4-6 lat, te starsze 7+. fajnie sie zapowiada, troche strasznie wg F tez - ale tak w miare, nie kazal odlozyc na polke, wiec nie jest zle. Wiking troche malo wikingowaty, z wielkim sercem i ciekawymi przyjaciolmi
    mieliśmy z biblio te 4-6 i nie zrobiły szału. Luśka twierdzi że to jak Pan Kuleczka - bohater i przyjaciele o śmiesznych imionach, wysłuchała ale nie zachwyciło. Nie wiedziałam że są dla starszych.
    Luśka 2008, Szef 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •