Strona 268 z 806 PierwszyPierwszy ... 168218258260261262263264265266267268269270271272273274275276278318368768 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,341 do 5,360 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5341
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    A ja umiarkowanie lubię Chmielewską. Nie pasuje mi jej kreska. Mam tylko "Cztery strony czasu" i "Dwoje ludzi" - w założeniu kupione dla kogoś, ale sie waham.

  2. #5342
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,163

    Domyślnie

    aniakom, a widzisz - ja w necie wcześniej podglądałam książki Chmielewskiej, i te, które masz - jakoś mnie własnie do nich nie ciągnęło zupełnie. Ale te Cztery zwykłe miski - to dla mnie mistrzostwo świata i potęga wyobraźni.
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  3. #5343
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Dzisiejsze lupy z biblioteki

    Ladna pogoda, wiec czytamy na ogrodzie
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  4. #5344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Dziewczyny, a moze skojarzycie taka ksiazke, mialam ja w dziecinstwie w latach 80 i uwielbialam ja, przekopalam piwnice i niestety nie moglam jej juz znalezc To ksiazka o groszkach (takich w lupinkach), kwadratowa, miekka okadka i strony, cienka. Teskt na kazdej stronie jest typu: jesli chcesz dowiedziec sie co jadly groszki na sniadanie idz do stroy 3, a jesli chcesz zeby groszki poszly spac idz do strony 15, itd. Kojarzycie moze tytul?
    To "Bajeczki na twoją modłę" Raymond Queneau z ilustracjami Lutczyna
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  5. #5345
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    letka- ja tez robię sobie stosiki biblioteczne , i na ten tort urodzinowy się czaję w bibliotece, bo mam taką tylko po szwedzku i narazie po obrazkach opowiadamy
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  6. #5346
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    U nas bardzo się spodobało: Opowiem Ci mamo co robią mrówki? A mrówka na sedesie wymiata

  7. #5347
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kilerek_81 Zobacz posta
    U nas bardzo się spodobało: Opowiem Ci mamo co robią mrówki? A mrówka na sedesie wymiata
    dzisiaj oddaliśmy do biblioteki - Luśka kazała obfocić kibelek na pamiątkę



    letka - u was tyle na raz można wziąć, czy na dwie karty?. Luśka dzisiaj sama wybierała (można max 4 sztuki) - mamy enty raz "do zobaczenia Felku i Tolu", enty Martynka i balet i "Ewcia i drzewko szczęścia" Ostrowskiej (zupełnie nie wiem co to)
    Luśka 2008, Szef 2011

  8. #5348
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fensterka Zobacz posta
    letka- ja tez robię sobie stosiki biblioteczne , i na ten tort urodzinowy się czaję w bibliotece, bo mam taką tylko po szwedzku i narazie po obrazkach opowiadamy
    przetlumaczyc Ci?

    Cytat Zamieszczone przez gosma Zobacz posta
    dzisiaj oddaliśmy do biblioteki - Luśka kazała obfocić kibelek na pamiątkę



    letka - u was tyle na raz można wziąć, czy na dwie karty?. Luśka dzisiaj sama wybierała (można max 4 sztuki) - mamy enty raz "do zobaczenia Felku i Tolu", enty Martynka i balet i "Ewcia i drzewko szczęścia" Ostrowskiej (zupełnie nie wiem co to)
    a bo my nabijamy statystyki w osiedlowej to mozna powiedziec ze po znajomosci lub dzieki wieloletniemu stazowi. W druguej moglam tyle wziac juz przy drugiej wizycie, mimo iz w regulaminie pisza o 3, ale tam w ogole dzieci nie przychodza

    Opowiedz mi mamo co robia mrowki u mnie w zadnej bibliotece nie ma
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  9. #5349
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,251

    Domyślnie

    Ja dla swojej pani z biblioteki tez podopowiadam jak cos nowego i fajnego jest,a i tak kompletuje zamówienie książek w Arosie dla dziewczyn z okazji dnia dziecka.
    Ja to mam chody i mogę ile chcę ale ja na 2 karty biorę oficjalnie.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  10. #5350
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    to u nas rewelacja, w głównej miejskiej możemy wziąć 15 sztuk, w filiach 5, jak wpadamy tam to 2 godziny z główki i wychodzimy z kilkoma siatami, zdarzało nam się mieć 55 książek naraz, więc tez robimy im niezłą statystyką, a teraz jak zerknęłam na moją karte to 18 sztuk mam nabitych,
    ale ja ostatnio mam z paniami trochę na pieńku, bo wyszło, ze mój mąż (zresztą introligator, więc zna się na fachu) pokątnie reperuje ich książki, takie zboczenie zawodowe, że bierze jakaś nędznie poklejoną albo porwana książke i chce ją reperowac,
    no teraz sie mocno powstrzymuje i jakoś się udaje, i oglądamy wszystkie ksiązki przed wypożyczeniem i po wypożeczeniu pod kątem usterek, starych i ewentualnych nowych czyli zrobionych przez moje dzieci,
    z całej tej sytuacji nasuwa mi się tylko wniosek, ze im się nie chce, bo tych książek wcale nie maja tak duzo i spokojnie moga na bieżąco je reperować, a nie odkladac zepsute ksiązki na półkę a potem sugerowac, ze to moje dzieci zepsuły
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  11. #5351
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,251

    Domyślnie

    ja takich ilości nigdy nie miałam na raz ale jak starsza chodziła do przedszkola to mogłyśmy prawie codziennie być(to tuż obok),a teraz no jak ładna pogoda to tez pewnie bedziemy czesto bo przy okazji placu zabaw lub lodów.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  12. #5352
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    ja właśnie też na dwie karty jakby co max wychodzi 8 w tym zazwyczaj jedna moja.
    letka wypatrzyłam, że masz Wścibskich, daj znać jak się podobało - kiedyś prawie kupiłam a potem utonęła w schowku.
    Luśka 2008, Szef 2011

  13. #5353
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,013

    Domyślnie

    rety, gdzie wy macie tak wypasione biblioteki?
    w naszej osiedlowej potworna bryndza:/


    niesiona falą pozytywnych recenzji kupiłam młodemu Smoki - zabawy kreatywne
    (syn mój wielkim fanem ""zadań" wszelkich jest)
    no i się rozczarowałam
    potężnie przeszacowane są, dobrze, że kupiłam je w jakiejś megapromocji, bo byłabym rozczarowana jeszcze bardziej

  14. #5354
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,740

    Domyślnie

    u nas mozna 10 ksiazek na miesiac, i nowosci maja ze hej

  15. #5355
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Ja o mojej tez myslalam, ze lipna dopoki nie zaczelam czytac tego watku
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  16. #5356
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    moje córki od wczoraj do biblio zapisane, obie oczywiście, jeszcze dla siebie kartę muszę wypełnić - będzie 12 książek do wzięcia a biblio mamy w bloku obok no i zaskoczona byłam tym, co zastałam w środku! bo to jedna z wielu filii, w piwnicy jednego z bloków na osiedlu, a w środku raj książek dla dzieci moc, zakamarki chyba wszystkie (może patriotyzm lokalny ), w audiobooki wchodzą, o i ten brak systemu komputerowego uroczy... te karteczki w książkach - no miód cud orzeszki

    edit: tylko moje dziecię oczywiście ne chciało żadnej Mamy Mu, ani Elmerka, ani Lotty, tylko wzięło książkę z obrzydliwej serii o Kubulu... do tego zuzia i Kicia Kocia i Peppa... ech
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  17. #5357
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    martaj powiedziałabym, że do tej samej jeździmy ale u nas system komputerowy - Luśka za pierwszym razem wyszła z książką o Barbie
    Luśka 2008, Szef 2011

  18. #5358
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,251

    Domyślnie

    Ja u mnie przyczyniam się do nowości i jeszcze kilka innych stałych klientek, nasza pani ma nawet założony zeszyt z chciejstwami,a ja dostaje świeżutkie ksiązki spod lady czasem jeszcze niewprowadzone do systemu.
    Mam dziki plan na "Małą książkę o kupie" i jeszcze kilka innych "małych książek" bo jest o zyciu,tolerancji i jeszcze kilka, bo samej mi troche szkoda kupować a czasem się przydaje.A i jeszcze u mnie biblioteka nierozciąga się to pani spisuje czasem ksiązki na straty to mi się jakieś starocie zawsze oberwa po 50 groszy lub zlotówkę za sztukę ,tak powiekszyłam kolekcje "poczytaj mi mamo" tych malutkich z naszego dzieciństwa.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  19. #5359
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,758

    Domyślnie

    a Wy ogarniacie takie ilosci? Pozyczamy na karty dwojki 10 ksiazek, nie wszystkie zdazymy na prawde poczytac bo jak ktoras wciagnie to idzie w kolko a jeszcze jest sporo domowych, staram sie zeby lezaly razem ale w koncu ktos wcisnie gdzies indziej - odmowilam na propopozycje zakladania karty najmlodszemu i nam, bo balam sie ze nie bede w stanie kontrolowac wiekszej ilosci ksiazek (+ jeszcze po filmie na 3 dni mozna pozyczyc)

    <pisane z telefonu>
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #5360
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,251

    Domyślnie

    U mnie mają miejsce na oddzielnej kupce wysoko w regale,żeby młodsza się niedorwała,a teraz jeszcze starsza targa ze szkolnej zawsze jakies frankliny lub inne inszości(dzięki bogu sa pieczątki,która z której biblioteki).
    My nie mamy limitu czasowego więc w sumie moge trzymac ile chce ale no ja vip jestem,nie wiem jak reszta klientów czy jakis kar nie musi płacić.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •