Strona 262 z 807 PierwszyPierwszy ... 162212252254255256257258259260261262263264265266267268269270272312362762 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,221 do 5,240 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5221
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Matylda jest swietna - ale zdecydowanie dla mlodszych (choc F ubostwia tez). najbardziej lubie pierwsza, trzecia imo troche kuleje jezykowo. ilustracje smieszne, duzo ciekawych rzeczy mozna wypatrzyc

    barylko - ale Jadzia dopiero pod koniec maja (znajac Media Rodzine to bardzo pod koniec, im sie wiekszosc premier opoznia...). i cale szczescie, bo na razie i ja splukana kompletnie. a Fran fanem ciotki jest od samego poczatku

    a co do mysiego domku - dla mnie to jak w Gdzie jest moja siostra - jakby sie autor/wydawca przestraszyl, ze bez tekstu nie pojdzie i dokleil troche na sile cokolwiek byle byle pisane... na szczescie mozna same ilustracje ogladac (choc moje dzieci sie domagaja czytania - skoro jest to trzeba i juz )

    u nas W sie Kaktusem zachwyca, chyba mu kupie nowe zbiorcze wydanie trzech czesci w jednym - bo jest dolaczony audiobook - tylko jak go przekonac, ze to prawie tak samo, jakby mama czytala? jakos im slowo sluchane nie wchodzi, niestety.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #5222
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    jest wreszcie oficjalna zapowiedź!!





    tu

  3. #5223
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Britta, też chciałam pisać. Ależ się cieszę na tę książkę!

  4. #5224
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    juz lapki zacieram, bo moje tlumaczenia to raczej kulawe bywaja

    a tak w ogole o swicie niemalze zawital do nas kurier wrazenia na szybko spisuje, po przeczytaniu doloze

    po pierwsze - dla malych milosnikow samochodow polecam zupelnie niezauwazona na forum do tej pory ksiazke japonskiego autorka ksiazke obrazkowych Taro Miury Czy dosiegnie? (wiecej mozna sobie poogladac w linku). kupiona zdecydowanie na 'niedorost' bo W juz dawno wyrosl (kupujemy na wyrost, jak lepiej nazwac kupowanie dla za duzych??). a tymczasem W oglada juz ktorys raz i sie zachhwyca (i domaga kolejnych jak wydrukuja ). ( za powiedziach widze wlasnie kolejna ksiazke tego autora, o Tokio tym razem http://tako.biz.pl/dla%20dzieci.htm).

    po drugie - z piatym tomem serii Skrzynka potworow - tez Tako - o duchu tym razem - dostajemy tekturowa skrzyneczke do przechowywania ksiazek - dla nas ideal, nie musze szukac miejsca na regalach, skrzyneczka sobie spokojnie stanie gdzies

    nowy Felek i Tola wyglada bardzo smakowicie, zaczniemy weiczorem to napisze cos wiecej. Tere-fere to reprint zbiorku jakim w '58 roku zadebiutowala Wanda Chotomska. przegladnelam, wyglada swietnie (Butenko rzadzi ). Niebezpieczna podroz Tove Jansson tez smakowicie sie zapowiada - wiecej jutro...

    jedyne negatywne zaskoczenie - to Basia na placu zabaw - a raczej jej mlodszy braciszek dyndajacy w chuscie... przodem. uj i oj...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #5225
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    SE
    Posty
    1,396

    Domyślnie

    Czy ktoś widział gdzieś dostępny Atlas LektorKletta część EUROPA?
    Nie mogę znaleźć , wszędzie wyprzedane...
    A. i J. (23-06-2010)

  6. #5226
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta

    po pierwsze - dla malych milosnikow samochodow polecam zupelnie niezauwazona na forum do tej pory ksiazke japonskiego autorka ksiazke obrazkowych Taro Miury Czy dosiegnie? (wiecej mozna sobie poogladac w linku). kupiona zdecydowanie na 'niedorost' bo W juz dawno wyrosl (kupujemy na wyrost, jak lepiej nazwac kupowanie dla za duzych??).

    jedyne negatywne zaskoczenie - to Basia na placu zabaw - a raczej jej mlodszy braciszek dyndajacy w chuscie... przodem. uj i oj...
    No patrz, widziałam te pierwszą i odłożyłam z żalem myśląc ze to dla roczniaka, a nie dla mego 3 latka.

    A w zbiorczej Basi tata przywiazuje zima Franka do siebie co prawda po Bożemu, ale potem jeździ na łyżwach!!!!
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  7. #5227
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadoma Zobacz posta
    Czy ktoś widział gdzieś dostępny Atlas LektorKletta część EUROPA?
    Nie mogę znaleźć , wszędzie wyprzedane...
    nie ma, też szukam

  8. #5228
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,575

    Domyślnie

    To ja chyba powinnam czuć się szczęściarą, bo kupiłam jakiś czas temu na allegro
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  9. #5229
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    na allegro bywaja, najlepiej sobie ustawic wyszukiwanie (wlasnie znalazlam w ten sposb karampuka Kerna na CD, Ksiezniczke, ktore ziewala Tako i jedna brakujaca nam encyklopedie Larousse'a).

    murmle - ja czasem sie kusze na takie rzeczy, co to dla roczniaka niby - ale ladne. bo wiem, ze sie chlopakom spodoba - F sobie sam przeczytal, W sie ilustracjami pozachwycal... ale ja maniak jestem w koncu, czyz nie?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #5230
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Czekam niecierpliwie na Sendaka I jak tu się ograniczać gdy takie cukiereczki wydają
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  11. #5231
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    hehe to w mysim domku jest tekst




    Natala Kaktusa bierz śmiało, moje panny zachwycone Dziewczynki moje lubią posłuchać przed snem bajek audio

  12. #5232
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Natala Kaktusa bierz śmialo moje panny zachwycone Dziewczynki moje lubią posłuchać przed snem bajek audio
    pierwsze dwa juz mamy, naszlam w polskiej ksiegarni ale trzeciego trudno dostac osobnego to wymyslilam, ze kupie wszystkie trzy z jednym i plyta, moze sie czasem uda wykpic od czytania w kolko tego samego enty raz
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #5233
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta

    po pierwsze - dla malych milosnikow samochodow polecam zupelnie niezauwazona na forum do tej pory ksiazke japonskiego autorka ksiazke obrazkowych Taro Miury Czy dosiegnie? (wiecej mozna sobie poogladac w linku). kupiona zdecydowanie na 'niedorost' bo W juz dawno wyrosl (kupujemy na wyrost, jak lepiej nazwac kupowanie dla za duzych??). a tymczasem W oglada juz ktorys raz i sie zachhwyca (i domaga kolejnych jak wydrukuja ). ( za powiedziach widze wlasnie kolejna ksiazke tego autora, o Tokio tym razem http://tako.biz.pl/dla%20dzieci.htm).
    Natala wielkie dzięki - gdyby coś jeszcze autowo może pożarniczego przychodziło Ci do głowy to ja poproszę. Ostatnio kupiłam "Pali się" i awantura była bo na każdej kartce szukał wozu strażackiego a tam była taka strażacka drezynka

    Dorzucę od siebie o "czytam sobie" ja mam 5 latkę która uwielbia 1 poziom właśnie za możliwość samodzielnego przeczytania od deski do deski. Jeśli te niektóre historie są kiepskie (zgadzam sie że mocno zróżnicowane) to ja polecam na początek komiksy - np "Misia Zbysia" a dla siedmiolatka Hildę.
    Luśka 2008, Szef 2011

  14. #5234
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    A do mnie właśnie dotarła paczka z Arosa, yupii

  15. #5235
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    natala, te ksiazeczki z wydawnictwa Tako fajnie wygladaja, na pewno mojemu sie spodobaja. Zapisuje na liste chciejstw
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  16. #5236
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosma Zobacz posta
    Natala wielkie dzięki - gdyby coś jeszcze autowo może pożarniczego przychodziło Ci do głowy to ja poproszę. Ostatnio kupiłam "Pali się" i awantura była bo na każdej kartce szukał wozu strażackiego a tam była taka strażacka drezynka .
    byl kiedys taki pop-up Moj wspanialy woz strazacki (rzezuchama na blogu o nim pisze http://stasiekpoleca.blogspot.co.uk/...dla-brata.html). w Pl chyba juz nie do kupienia (moze allegro??), ale znalazlam na amazonie http://www.amazon.co.uk/Amazing-Pop-...gia+Barrington - niestey w book depository nie ma (oni wysylaja do Polski za darmo).

    poza tym woz jest w Mamoko (i dzielny strazak Filip Zyraf ). i w ktorejs Czeresniowej - tam gdzie pozar samochodow w tle sie dzieje. masa strazy jest oczywiscie w Swiecie w obrazkach o strazakach. wiecej nie pamietam, jutro po polkach pogrzebie i chlopakow podpytam

    kilerek - pochawl sie co masz

    edit:



    premiera w maju! (http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/...ame=zapowiedzi)
    Ostatnio edytowane przez natala ; 16-04-2014 o 23:46
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #5237
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,779

    Domyślnie

    no i pojechałam dziś do empiku i przejrzałam tą serię "czytam sobie" i wybrałam na razie 3 pozycje (trochę czasu nie było) - ale wzięłam tą polecaną "Walizkę...", coś o mleku dla kota (to dla mojego synka) i o jakimś skarbie (może zaciekawi mojego chrześniaka). Pozytywnie się przy kasie zaskoczyłam, bo za 3 dałam tyle co za dwie - ktoś tu wspominał o promocji w empiku, ale jakoś nie wiedziałam czy to dotyczy wszystkich książek czy wybranych. No i chciałam sobie dziś wieczorem na spokojnie przejrzeć i co... i pstro - zostawiłam w domu, a jestem już w innym miejscu przedświątecznie - książki zostały w innej torebce, ehh, gdzie ja mam głowę nie wiem.
    Ktoś poleca szczególnie jeszcze jakiś tytuł? - chyba się jeszcze do empiku wybiorę - póki promocja trwa.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  18. #5238
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    majka - najfajniejsze moim zdaniem i mojego syna tez - sa te nowe, z serii 'fakty'. ale to od dziecka zalezy, moi lubia najbardziej i o trollu Staneckiej, i o Marcie i ufoludku, i psotnego Franka i pewnie cos jeszcze... a czytaja wszystko po kolei - jak leci i jak kupuje (w kazdym zamowieniu sie staram jedna...)
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #5239
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    majka - najfajniejsze moim zdaniem i mojego syna tez - sa te nowe, z serii 'fakty'. ale to od dziecka zalezy, moi lubia najbardziej i o trollu Staneckiej, i o Marcie i ufoludku, i psotnego Franka i pewnie cos jeszcze... a czytaja wszystko po kolei - jak leci i jak kupuje (w kazdym zamowieniu sie staram jedna...)
    natala możesz linkami rzucić?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  20. #5240
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Natala i jeszcze kiedys pisalas ze twoje dwulatki słuchały Lotty obrazkowej Możesz powiedziec ktora to konkretnie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •