Strona 261 z 807 PierwszyPierwszy ... 161211251253254255256257258259260261262263264265266267268269271311361761 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,201 do 5,220 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5201
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Soul z tymi okładkami jeszcze, to moje młode niesamowicie męczą te serię i książki są nadal w bdb formie, a robią z nimi cuda i aż sama się dziwię że tyle czytania wytrzymują Co do zawartości samych książek to nie zapominajmy że z założenia mają być pierwszymi pomocami w nauce czytania więc i jakoś wątek przewodni nie będzie mega rewelacyjny; odczucie nas dorosłych jest inne niż dziecka którego świat jest prosty i odkrywa dopiero magię samodzielnego czytania; co innego jak czyta mama/tata wtedy można sobie na spokojnie prześledzić fabułę a co innego jak dziecko ma się nauczyć czytać i zapamiętać - historia nie może wg mnie być zbyt trudna/skomplikowana
    No i tak lepsze te ksiązeczki niż moje pierwsze typu To jest As, Ala ma kota to były nudy a i tak dzieciak się z tego cieszył

  2. #5202
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Byłam 2 tyg. temu w McDonaldzie i były To jest chyba ich drugi wypust, bo 1szy był jakoś w listopadzie, ale później pisali, że ze względu na duże zainteresowanie myślą o przedłużeniu całej akcji. Także nie wiem jak długo jeszcze będą. My kupiliśmy je w sumie przy okazji, bo i tak chcieliśmy coś zjeść, ale tak celowo po książki to się chyba nie opłaca
    u nas się szybko rozeszły i do tej pory nie ma ich

  3. #5203
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Myślę, że te książeczki są nierówne: lepsze i gorsze, bo też lepsi i gorsi autorzy je piszą. Moje dzieci mają wyraźne preferencje: kochają Rafała Witka, za to nie są w stanie czytać Kasdepke. Natomiast ilustracje w ogromnej większości są bardzo dobre, toteż u mnie o naklejki są prawdziwe wojny.

    Edit: pamiętajcie że macdonaldowe nie mają naklejek!
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  4. #5204
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    troche zmieniajac temat


    premiera 23 maja


    premiera 20 maja


    premiera 16 maja

    (podaje za gildia, na stronie Medii Rodziny nie znalazlam jeszcze informacji zadnych).

    na co sie najbardziej cieszycie? moje dzieci chyba na Matylde i ciocie Jadzie, ja na wszystko chyba (moj portfel jakby mniej )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #5205
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,193

    Domyślnie

    Potwierdzam, że te w Mc D nie mają naklejek, te z księgarni - tak I u nas te książki były dołączane nie do dziecięcych zestawów jak happy meal, ale tylko i wyłącznie do dużych Mc Zestawów dla dorosłych.

    dankin, wiem, wiem, że chodzi o promowanie samodzielnego czytania, ja to wszystko rozumiem, ale rozklejona książeczka pęknięta na pół i bardzo delikatne okładki, no to po prostu szkoda mi kasy na taką serię.. Tylko to miałam na myśli..

    A do samodzielnego czytania np. Mikołaj ma np. Felka i Tolę, to jest dopiero niezniszczalna kniga!
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  6. #5206
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Soul - nasze niektore maja ponad rok chyba - nic im sie nie stalo - ani ze stronami, ani z okladkami. jak dla mnie te okladki wcale takie delikatne nie sa - ale moze to po prostu przyzyczajenie do takiej formy, obiektywna tez nie jestem bo miekkie chwale sobie nad wyraz (do tego stopnia, ze jak jakies angielskie z twardej moge zamienic na miekka to to robie ). moze Wam sie jakas felerny egzemplarz trafil??

    edit: dla mnie Felek i Tola to nie jest najlepsza pierwsza ksiazka do samodzielnego czytania - cala radosc w tym, ze sie CALA ksiazke przeczyta samemu, na raz przeczyta
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #5207
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,913

    Domyślnie

    A my Matylde już mamy z biblioteki jak to możliwe?

    edit: Zagalopowałam się, nie tą mamy
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  8. #5208
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,193

    Domyślnie

    natala, może to pech.. Ale po drugiej rozklejonej książeczce już nie dam się namówić na kolejną, no way


    Nowy Mysi domek powiadasz...... My mamy tylko pierwszą na razie, ale jestem w niej beznadziejnie zakochana, obłędna jest!!!! Chłopaki obejrzeli, czasem wyciągną, ale tak to ja sama ją sobie przegladam... Kiedyś kupię (sobie ) i drugi tom, i ten trzeci...!
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  9. #5209
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    To prawda, mcdonaldowe naklejek nie mają, aczkolwiek dla mnie to nie była wada Książki były dołączane nie do dużego zestawu tylko do dużego zestawu+happy meal, ale może są różnice regionalne. Nasze książeczki córa też trochę molestuje, a nic się im nie dzieje, ale wiadomo, że klejone, więc długowieczne nie będą.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  10. #5210
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Soul - ja tez kupie sobie chlopaki posluchali, obejrzeli ilustracje nawet z ciekawoscia, ale zeby sami z polki wyjmowali to nie. musze sprobowac sie z nimi pobawic w jakies wyszukiwanki, moze to chwyci. ilustracyjnie uwielbiam, calosc lubilabym duzo bardziej (o czym niejednokrotnie chyba pisalam) gdyby sobie autorka tekst darowala...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #5211
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    A ja na ciocię Jadzię się cieszę, bo bardzo lubimy A jaka jest ta Krowa Matylda? Bo np Mama Mu ani mnie ani Wiktorowi nie pasuje i stąd z góry jestem negatywnie nastawiona do wszelkich książek o krowach
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  12. #5212
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Dzięki , natala, za zapowiedzi.
    U mnie na pewno będzie Ciocia Jadzia dla dziewczyn, a Mysi domek dla mnie. A Matyldy nie znamy - dla jakich dzieci ona?

    Mamy na razie trzy książeczki z dyskutowanej powyżej serii, Zosia próbuje czytać po trochu, nic im się nie dzieje. Ja wybieram po ilustracjach

  13. #5213
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,176

    Domyślnie

    my nie znamy cioci Jadzi
    za to krowę mieliśmy z biblio teraz pożyczyłam drugi raz, chłopakom bardzo się podoba śmieszna ładne ilustracje, taka dla młodszych dzieci tzn. u mnie 3 latek chętnie a starszy też zainteresowany
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  14. #5214
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    To myślę, że prawie 7 i 12,5 to za stare baby na krowę
    Ciocia Jadzia jest zabawna,jako postać jest niestandardowa i ma krótkie opowiastki w sam raz do "zaliczenia" obowiązkowego wieczornego czytania, gdy się zrobiło zbyt późno. U nas przebojem była "CJ Szkoła", jak jesienią Zosia szła do zerówki.

  15. #5215
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    to mnie tą ciocią jadzią teraz jak ja się zrujnowałam właśnie

  16. #5216
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    o masz, mysi domek na bank kupie....sobie

  17. #5217
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    czy tylko ja nie jestem fanką mysiego domku?

  18. #5218
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    baryłko - możemy sobie podać dłonie! Dla mnie przerost formy nad treścią (tzn rozumiem że forma jest właśnie istotna, a treść jest jedynie nieprzyzwoicie marnym dodatkiem)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #5219
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,193

    Domyślnie

    jul, ja już pisałam wielokrotnie - ja tekstu w Mysim domku W OGÓLE nie czytam Dopowiadam / wymyślam swój, lub tylko oglądamy.. Nie trawię tego co tam napisano

    ..ale ilustracje... Te ILUSTRACJE!!!!!! Ja jestem ogromną fanką miniatur wszelakich, lubię je oglądać i robić, ta książką to po prostu miód na moje serce
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  20. #5220
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Soul, spróbuję patent z wymyślaniem tekstu, dzięki! Ja też nie mogę tego tekstu w "Mysim...", a kocham zdjęcia. A dziewczyny domagają się czytania. Ale lubią też, jak przy czytaniu się wygłupiam i coś przekręcam specjalnie, więc powinno przejść.

    A przy okazji polecam "Paskudki słowiańskie", bardzo u nas lubiane i takie trochę inne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •