Strona 20 z 807 PierwszyPierwszy ... 1012131415161718192021222324252627283070120520 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #381
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Z nowości to w Dwóch Siostrach (gdzie dalej promocja ) nowe wydanie czterech klasycznych wierszy w nieklasycznych ilustracjach Katarzyny Boguckiej.
    http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog.html - te pierwsze cztery.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  2. #382
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Rzezuchamo, jakie piękne ilustracje mają !!! Zapragnęłam coś kupic!

    A "Poczytaj mi mamo..." juz do nas przylecialo, jest pieknie wydane i z łezką w oku przejrzałam książeczkę.Ale szybko się opamiętałam i odłożylam do zapakowania - jestem grzeczna dziewczynką

  3. #383
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Jeśli podobają się Wam ilustracje Katarzyny Boguckiej polecam jej stronę : www.nioska.com
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  4. #384
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie

    Znalazłam takie pozycje:
    "Mama zniosła jajko".już przeczytałam niepochlebne recenzje


    "Jeśli bocian nie przyleci,czyli skąd się biorą dzieci"A.Frączek
    "Skąd się biorą dzieci?"Paweł Pawlak
    "Niebieska Zasłona" Virginia Woolf

    to mi wpadło w oko:
    Kiedy Święty Mikołaj spadł z nieba"
    "
    zastanawiam się nad kupnem,ma ktoś te pozycje?
    Ostatnio edytowane przez stokrotka.a ; 12-12-2010 o 13:43
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  5. #385
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  6. #386
    Chusteryczka Awatar maa821
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    a możecie coś polecić dla 4 latków? Coś dla chłopca i dla dziewczynki?
    Jaś - 16.X.2009

  7. #387
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    maa- Julek i julka- wszystkie dzieci kochaja te książeczki- jest az 5 części a to pewny zakup - na mikołaja mela dostała 3 i 4 a piersze dwie znamy juz na pamieć prawie -sa naprawde rewelacyjne:-0
    przygody kota bibelota tez fajne tyle ze duuzo tekstu jest ale Meli tez sie podobała-miałysmy ostatnio z biblioteki -
    Agnieszki fraczek czytałysmy juz prawie wszystkie i chyba najbardziej lubiana przez Melę( w marcu 2011 bedzie miała 4 latka)-Wyliczanki bez trzymanki- duzo zna na pamięć-wesołe i wpadające w ucho
    od dawna tez uwielbia bo ilustracje cudne i format duży Androny- z ilustacjami Butenki.
    co jeszcze ......
    charlie i Lola- sztywna -cudna z okienkami - Skwarek zgubił sie na dobre...duzy format- uwielbiana przez Melę.
    sa jeszcze w empiku miekkie ksiazeczki i ponad 100 naklejek z serii charlie i Lola- fajna zabawa za niewielkie pieniazki ( ksiazeczka z naklejkami 15 zł kosztuje)Julek i Julka tez w tej cenie jest za sztuke.

  8. #388
    Chusteryczka Awatar maa821
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    mamaija baardzo ci dziekuję za rady
    Jaś - 16.X.2009

  9. #389

    Domyślnie

    Ponieważ uwielbiam książki i moja czterolatka też to chiałam polecić wszystkim przedszkolakom serię "Julek i Julka" Annie M.G. Schmidt. Wspaniałe książeczki dla dzieci, króciutkie dialogi, dziecięce sytuacje i gafy. Kalina uwielbia, cochwila do nich wraca...
    A oprócz tego niespotykane wygibasy językowe w książeczkach pani Agnieszki Frączek (a jednocześnie nieźle poprawiają wymowę), np. "Struś na cisie i inne fisie", "Dranie w tranie i inne wiersze trudne niesłychanie", "Trzeszczyki" i. in.
    Mam nadzieję, że się tu jakoś nie powtarzam - niestety 13 stron to dużo czasu...
    Mama Kaliny (05.10.2006) i Gaji (06.04.2010)
    www.niezlamama.blogspot.com
    www.archtipi.pl

  10. #390
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    nie ma za co - julka i julke, androny pokochałysmy dzieki temu wąteczkowi
    Cytat Zamieszczone przez maa821 Zobacz posta
    mamaija baardzo ci dziekuję za rady

  11. #391
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    niezlamamo zajrzyj też tutaj sporo fajnych rzeczy tez jest

    http://www.chusty.info/forum/showthr...t=14731&page=8


  12. #392
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    My zakupiliśmy dla kuzynka Jeremiego Pierwsze urodziny Prosiaczka, które polecała rzezuchama i muszę przyznać, że świetne...i chyba Jeremi ni rozstanie się z nimi, kuzynowi trzeba będzie drugą książkę kupić.
    A tak w ogóle to musiałam się tu "dopisać", coby się mi wątek ten w subskrypcjach pojawiał, bo za każdym razem muszę go szukać, a jest dla mnie kopalną pomysłów prezentowych:b.
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  13. #393
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Krk
    Posty
    335

    Domyślnie

    A ja zainspirowana tym wątkiem kupiłam mojemu małemu "Gdzie jest tort?"-super ksiażeczka, pobudza wyobraźnię i zachęca do opowadania normlanie nie wiedziałam, że mój synuś juz tyle tak długich zdan potrafi powiedzieć bo w niej nie ma tekstu tylko samemu tworzymy historykę, jest po prostu boska! Witkowi się straaasznie podoba, normalnie by tylko ją oglądał i opowiadał, także polecam!

    A mam jeszcze długa listę co by tu kupić jeszcze
    Aga, mama dwóch skarbów W (maj 2008) i H (luty 2010)

  14. #394
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agnesjan Zobacz posta
    A ja zainspirowana tym wątkiem kupiłam mojemu małemu "Gdzie jest tort?"-super ksiażeczka, pobudza wyobraźnię i zachęca do opowadania normlanie nie wiedziałam, że mój synuś juz tyle tak długich zdan potrafi powiedzieć bo w niej nie ma tekstu tylko samemu tworzymy historykę, jest po prostu boska! Witkowi się straaasznie podoba, normalnie by tylko ją oglądał i opowiadał, także polecam!

    A mam jeszcze długa listę co by tu kupić jeszcze
    Mówisz, że fajna? to świetnie, bo ja czekam na nią dla Jeremka, a on uwielbia opowiadać (no buzia mu się nawet przez sen nie zamyka)... No i też mam jeszcze dłuuugą listę co by tu jeszcze zamówić, ale przedświąteczne kasy brak.
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  15. #395
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Krk
    Posty
    335

    Domyślnie

    tak tak baaaardzo fajna! u nas też pustki w portfelu, a lista długaśna, ale powolutku nabędziemy wszystko co tylko chcemy nasz własnie teraz też tak gada i wymyśla niestworzone historie, że książka po prostu na czasie a jeszcze mają w tym wydawnictwie "Gdzie jest moja siostra?" i już Witko sobie zażyczył także lista nam się wydłuża co chwilę
    Aga, mama dwóch skarbów W (maj 2008) i H (luty 2010)

  16. #396
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agnesjan Zobacz posta
    tak tak baaaardzo fajna! u nas też pustki w portfelu, a lista długaśna, ale powolutku nabędziemy wszystko co tylko chcemy
    że tak się podeśmieję hy hy hy.... sama piszesz
    Cytat Zamieszczone przez agnesjan Zobacz posta
    lista nam się wydłuża co chwilę
    ja nabywam i nabywam, a końca jakoś nie widać
    A, że tak zapytam głupio... Mamoko macie? To dopiero wypas dla małych opowiadaczy.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  17. #397
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Krk
    Posty
    335

    Domyślnie

    co racja to racja bo właśnie nastepny tytuł bedzie musiał sie pojawić na naszej liście i faktycznie nie nabedziemy tak szybko wszystkiego co byśmy chcieli
    powinnam chyba sprostować na: bedziemy nabywać i nabywać i tym nabywaniom końca nie będzie, bo lista rosnie i rośnie
    Aga, mama dwóch skarbów W (maj 2008) i H (luty 2010)

  18. #398
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    co tu taka cisza? Mikalaj byl? byl Aniolek byl? byl... ksiazek nie przyniesli?? to co to za Mikolaje byly

    u nas ksiazkowo bardzo, dla duzych i malych. i tych malutkich tez, troche na wyrost...

    dla Wojtala "Bobo" Markusa Osterwaldera (wyd. hokus - pokus). pierwsza czesc obrazkowych historyjek o pewnej malej koszatce. fajne, frankowi sie bardzo podoba (troche bym sie do tlumaczenia przyczepila momentami, zwlaszcza "buteleczka" mnie wkurza, ale reszta jak najbardziej warta polecenia)



    i "Babo chce" (zakamarki). chyba najlepsza z wszystkich trzech czesci, zwlaszcza male dziczki

    a dla starszaka cala fura

    wspomniane juz Julek i Julka i obie czesci Czupieniek/czupienkow (???) (cud, miod, malina, codziennie czytamy o gwiazdce i o smoku).

    "O wedrowaniu przy zasypianiu" Iwony Cmielewskiej (znowu hokus - pokus) - o ciekawskich 10 paluszkach, ktore nie chca zasnac... bardzo ladne ilustracje, ksiazka raczej do snucia opowiesci na temat, cacuszko...


    wytworniowy Brzechwa (Tuwima mamy od dawna i baaardzo lubimy). swietnie zilustrowany przez profesorow warszawskiej ASP. do tego sporo wierszy, ktorych nie ma w Andronach i klasycznym Brzechwie (tym z ilustracjami Szancera).


    dla milosnika kotow "Billy i tajemniczy kot" Birgitty Stenberg (wyd. ene due rabe). kolejna pozycja czytana codziennie po kilka razy. o kocie, ktory przywedrowal noca i co z tego wyniklo...
    musimy dokupic pierwsza czesc Billy'ego, koniecznie (chcialam wkleic rysunek, ale sie jakos nie chce, ksiazka jest tu)

    i dla wielbiciela strazakow, "Swiat w obrazkach. strazacy". troche na wyrost, na razie glownie ogladamy obrazki. w ogole to fajna seria jest, w szafie czeka jeszcze wies (ktorej to moje dziecie do biblioteki oddach nie chcalo) i transport.


    acha, bym zapomniala - i kolejne Paddington'y Michaela Bonda (z serii dla mlodszych dzieci) Znaku - zdecydowanie najbardziej lubiana jest ta o ogrodzie - bo na jednej ze stron pojawia sie... betoniarka
    Ostatnio edytowane przez natala ; 30-12-2010 o 23:23
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #399
    Chustomanka Awatar szokam
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    a ja szukam nalepszych i najwierniejszych wersji tradycyjnych bajek, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka itd, bo to ci sie widuje na półkach do niczego nie jest podobne.

  20. #400
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szokam Zobacz posta
    a ja szukam nalepszych i najwierniejszych wersji tradycyjnych bajek, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka itd, bo to ci sie widuje na półkach do niczego nie jest podobne.
    http://shop.mediarodzina.com.pl/cata...-wilhelm-jakub
    Polecam, mamy i czytamy, chociaż w kopciuszku fragment z wydziobywanim oczu złym siostrom pomijam...

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •