Strona 198 z 807 PierwszyPierwszy ... 98148188190191192193194195196197198199200201202203204205206208248298698 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,941 do 3,960 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3941
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Mapy super są <3 Ehh gdyby nie ta cena jeszcze

    A moja córa tak pokochała "Od 1 do 10" z dwóch sióstr że postanowiłam jej zakupić też "Od A do Z'. Łatwo znaleźć nie było bo nakłąd wyczerpany ale pojawiło się na all ostatnio to kupiłam Już idzie, będzie pod choinkę
    Ostatnio edytowane przez gosica502 ; 16-12-2013 o 11:53

  2. #3942
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Co do niszczenia książek to u nas jest bardzo podobnie, z tą różnicą, że L potrafi wyciągnąć tyle książek jak czyta sama , aż nie ma jak się przemieszczać i depcze po tym stosie pootwieranych książek... Me serce wtedy krwawi
    Jakiś czas temu miałam wyćwiczoną procedurę na to i było czytanie jednej pozycji, wspólne odkładanie i kolejna. Z tym, że teraz choruję, więc mąż jest ogarniaczem dla Lili i daje jej książki jak popadnie, w hurtowych ilościach na raz z braku czasu


  3. #3943
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Tez tak miałam na początku, ale teraz uważam, że to jedne z najlepszych ilustacji jakie widziałam, sa super, przyjrzyj sie szczegółom, sa rewelacyjne
    Dlatego cieszę się, że upolowałam ją na wymiankach - dzisiaj powinna do mnie dojść, to ją przejrzę Zresztą...to nie mi ma się przecież podobać W księgarni zaskoczył mnie format Mam oko na liczby (wiem,wiem - wymiary są dostępne, ale jakoś nie zwracałam dotąd na nie uwagi), jakoś wydawało mi się, że będą wieksze :] W każdym razie w "litery" trzeba będzie na przyszłą Gwiazdkę zainwestować

    Żałuję, że jednak nie udało mi się zorganizować prezentów dla córy tak, by dostała Noc na Czereśniowej, a że dostanie i tak sporo książek, to jakoś "szkoda" mi kasy na dodatkowe zamówienie (by koszt przesyłki rozbil się chociaż na 2-3 pozycje)... Może jak młodsza córa dostanie jakieś fundusze na wyprawkę, to pod pretekstem "obrazków dla malucha" zamówię Noc starszej


    edit: Mama Lili - To akurat moja córa bierze 1 lub 2 książki (jedna dla mnie, druga dla niej) i najwyżej później wymienia. Ale ja generalnie uczę ją zasady, że naraz się bawi jedną zabawką (funkcjonujemy w 1 pokoju i inaczej byłby ciągle bajzel i zagrożenie potknięciem) i chyba sama to przeniosła na książki :]
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  4. #3944
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    pytanie do mam starszaków: Cornelia Funke.

    mamy w czytaniu Kiedy Św. Mikołaj i jest ekstra na wiek 6 lat do wspólnej lektury. Czy macie jakieś dalsze doświadczenia z tą uatorką. Jeśli tak, to kiedy i co? Bo takie naprzykład Atramentowe Serce (pierwsza część trylogii jest tylko w wersji użytej na allegro) i nie wiem, czy na zapas się zaopatrywać...
    Ja lubię. Dzieci też. Jak były młodsze to czytałyśmy "Opowieści straszne i niestraszne", teraz najstarsza czytała "Króla złodziei" i bardzo się podobał. Trylogii nie miałyśmy, ale może przy okazji weźmiemy z biblioteki.
    Acha, jeszcze Reckless, ale to bym dawała od 10 w górę, bo trochę straszny jest miejscami.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  5. #3945
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martaj Zobacz posta

    brakuje mi takich sensownych dla 2-3 latki, może coś macie?
    Ta jest trochę prostsza:



    Ja ze swoją w tym wieku razem rysowałam. Ona głowę, ja brzuch, ona włosy, ja ręce itd. Na te wszystkie książki to imho 2-3 a nawet 4-latki (z wyjątkiem załączonej) są jeszcze trochę za małe.

    Na Amazonie znalazłam takie przecudne szablony, myślę że niezłe dla 3-latka mogą być:



    I może kogoś jeszcze zainspiruje:


  6. #3946
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Tez tak miałam na początku, ale teraz uważam, że to jedne z najlepszych ilustacji jakie widziałam, sa super, przyjrzyj sie szczegółom, sa rewelacyjne
    I ja

    Lubię serię z ulicy Czereśniowej, też.. Ale w porównaniu z Mamoko - Czereśniowa jest dla mnie nieco mdła.. Taka spokojna, poprawna, miła dla oka, itd.. i tyle.
    Mamoko jest pełne ekspresji, emocji, tyle się tam dzieje! Nie wszystko jest ładne, proporcjonalne, czasem wręcz przerysowane, ale mnie to urzeka i porywa
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  7. #3947
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    wielbię zarówno Mamoko, jak i Czereśniową (przepadła nam w trakcie wakacyjnych przygód Noc i chyba nawet ja bardziej za nią tęsknię), ale moim absolutnym faworytem jest pan od "Gdzie jest tort" i "Wielkiego pikniku" - te opowieści są tak wielowymiarowe, pełne niespodzianek, a do tego piękne wizualnie, że ach.

    na Eda Emberleya, o którym wspominasz Marko, mam oko. chciałam go nawet zakupić, w komplecie z zestawem do kolorowania opuszków palców, na amazonie, ale wkurzył mnie amazon gmatwaniną dostawczą. trzy razy próbowałam zrobić zamówienie w opcji super-saver-cośtam i z każdym razem lądowałam z kosmiczną opłatą za wysyłkę. się tego wieczora naanulowałam że hej.

  8. #3948
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    I ja

    Lubię serię z ulicy Czereśniowej, też.. Ale w porównaniu z Mamoko - Czereśniowa jest dla mnie nieco mdła.. Taka spokojna, poprawna, miła dla oka, itd.. i tyle.
    Mamoko jest pełne ekspresji, emocji, tyle się tam dzieje! Nie wszystko jest ładne, proporcjonalne, czasem wręcz przerysowane, ale mnie to urzeka i porywa
    o to mamy podobnie

    moi niestety tez czasem depcza, ale wiedza, ze wywoluje to u mnie niekontrolowany szal

    dla mlodszych sa jeszcze kangurowe myslanki. co mi przypomnialo, ze ktores mam zachomikowane w szafie i musze odkopac dla W

    amazonowy edit: szastu - super-saver-cos tam jest chyba tylko miejscowy. zeby do Pl bylo za darmo trzeba zamowic za minimum 25 funtow i tylko bezposrednio od Amazona.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #3949
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    Tam trzeba kliknąć jeszcze raz, że się wybiera super saver przy wypełnianiu danych do wysyłki, no i musi być > 25 funtów.

  10. #3950
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    Ha! A u nas Miasteczko Mamoko jakimś specjalnym hiciorem nie było. Moim zdaniem akcja rozwleczona, właściwie nieistniejąca. Brak zaskoczenia. Natomiast Mamoko na Litery/ Liczby jak najbardziej godne polecenia.

  11. #3951
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    A książkę "gdzie jest pingwin?" znacie? https://www.google.pl/search?q=gdzie...%3B1832%3B1031 Wpadłam na nią przypadkowo i normalnie aż mnie korci, by kupić (córa bardzo lubi pingwiny).
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  12. #3952
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    o pingwinie nie znam. z takich klasycznych wyszukiwanek to moi uwielbiaja Wally'ego oczywiscie http://www.whereswally.co.uk/index.html#home no i ostatnio dostali na fali sezonu ksiazke o, hmm majtkach Mikolaja. tudziez jego zaginionych reniferach - nie powiem, latwe to nie jest
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #3953
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    natala - i Wojtek też daje sobie radę? Pytam, bo moja córa jest młodsza od niego i tak się zastanawiam czy by jednak jeszcze z pół roku nie poczekać... Choć naprawdę te pingwiny mnie kuszą - wychodzi na to, że to dość "świeża" książka. Wally też byłby pewnie fajny, tylko jego chyba w Polsce nie można kupić?
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  14. #3954
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    natala - i Wojtek też daje sobie radę? Pytam, bo moja córa jest młodsza od niego i tak się zastanawiam czy by jednak jeszcze z pół roku nie poczekać... Choć naprawdę te pingwiny mnie kuszą - wychodzi na to, że to dość "świeża" książka. Wally też byłby pewnie fajny, tylko jego chyba w Polsce nie można kupić?
    W tylko oglada i szuka roznych roznosci, ktore mu sie nawina ja sobie nie radze F oglada z lupa najczesciej - nie zawsze znajduje, ale czasem sie udaje. to zdecydowanie dla starszakow ksiazki, tych pierdolek tam jest naciapane chyba wiecej jeszcze niz w pingwinie
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #3955
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    W tylko oglada i szuka roznych roznosci, ktore mu sie nawina ja sobie nie radze F oglada z lupa najczesciej - nie zawsze znajduje, ale czasem sie udaje. to zdecydowanie dla starszakow ksiazki, tych pierdolek tam jest naciapane chyba wiecej jeszcze niz w pingwinie
    No właśnie tak sobie myślę, że chyba trochę poczekam, bo też nie chodzi mi o to, by córa się frustrowała, że nie może czegoś znaleźć. I tak pewnie za pare tygodni będę robić jakieś zamówienie książkowe, to może dorzucę te Pingwiny... (no i do tego czasu może ktoś już je będzie miał i się wypowie w wątku).
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  16. #3956
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    piszecie o mamoko i czereśniowej, więc podpytam...szukam ksiązek dla 3-latka na urodziny (nie gadający, mało kumaty, uwielbia samochodziki ) wymyśliłam Auta i na budowie, ale zastanawiałam się też nad Mamoko miasteczko i czereśniową. Ale sama już nie wiem, bo żadnej w rękach nie miałam i nie wiem czy będą dla takiego malucha... A może coś innego tak ciut aktywizującego? Pod choinke dostanie ode mnie Turlututu...
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  17. #3957
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    O Autach i tej drugiej było jakoś niedawno, wiec możesz spróbować przewertować wstecz kilkanaście stron i były jakieś recenzje. Moja córa bardzo lubi Czereśniową, Mamoko też ma sporo dobrych opinii - o obu seriach było duuużo w tym wątku.

    edit: jeszcze poszukaj przez grafike google i pooglądaj przykładowe strony - to też coś daje, jak się nie ma możliwosci pomacania książki na żywo.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  18. #3958
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    O Autach i tej drugiej było jakoś niedawno, wiec możesz spróbować przewertować wstecz kilkanaście stron i były jakieś recenzje. Moja córa bardzo lubi Czereśniową, Mamoko też ma sporo dobrych opinii - o obu seriach było duuużo w tym wątku.

    edit: jeszcze poszukaj przez grafike google i pooglądaj przykładowe strony - to też coś daje, jak się nie ma możliwosci pomacania książki na żywo.
    wiem jestem z wątkiem na bieżąco, ale nie umiem zdecydować, bo ten maluch ma niby trzy lata, ale kumaty jak dwulatek więc nie wiem która ksiązka bardziej może u niego zaskoczyć...stąd prośba o radę...
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  19. #3959
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Moja córa dostała Rok na ul. Czereśniowej jakoś we wrześniu i od razu jej się spodobało - szuka tego, co się jej akurat podoba (hitem są dynie z Jesieni, śledzi też drogę śmieciarki), od czasu do czasu pytam o coś i razem szukamy. Grafika jest taka "normalna" - mi się bardzo podoba, a nie chciałam też na początek rzucać czegoś bardziej abstrakcyjnego (tak odbieram Mamoko, ale to w rękach będę mieć najwcześniej jutro). Jeśli chodzi o aktywizujące książki, to może coś z okienkami? Ostatnio w biedronce kupiłam "Planetę Ziemię" - niby dla starszych, bo to o ekologii, ale córa ma frajdę z wyszukiwania i otwierania okienek.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  20. #3960
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,629

    Domyślnie

    Właśnie dotarł do mnie Sabuda "Winter in white". Otworzyłam, mimo że to ma być prezent dla Doroty. CUDO!!!!!
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •