Strona 186 z 807 PierwszyPierwszy ... 86136176178179180181182183184185186187188189190191192193194196236286686 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,701 do 3,720 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3701
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    A nie jednak w merlinie piszą, że atlas od 16 grudnia. Dwie siostry jednak podają kategorię wiekową 15+... hmm ciekawe czy rzeczywiście aż tak skomplikowany.
    poczytajcie opis na amazonie - to nie do konca atlas. autorka urodzona w Berlinie - po tej gorszej stronie - swiat poznawala ze starego atlasu swoich rodzicow. i stowrzyla wlasny - atlas najbardziej samotnych wysp na swiecie. dziwne zwierzeta i dziwni ludzie - ja mysle, ze te opowiesci moze niekoniecznie sie beda dla najmlodszych nadawaly. moze sobie u Mikolaja zamowie??

    edit: szastu - na innym poziomie, ale moze Moj dom? jakos to bylo moje pierwsze, luzne skojarzenie po przeczytaniu Twojego wpisu... mysle dalej intensywnie
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #3702
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    no ja zrozumiałam że on na wzór dawnych atlasów ale że raczej jest fikcją i że do tego jakiś tekst z boku dosyć obszerny i że raczej poważny, nie wiem czy wysublimowany czy w kształt eseju ale raczej nie beletrystyka dla nastolatków
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  3. #3703
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ja mysle, ze te opowiesci moze niekoniecznie sie beda dla najmlodszych nadawaly. moze sobie u Mikolaja zamowie??

    No właśnie, mój syn ma 8 lat i powoli sięga po takie książki. Może być na wyrost, ale jak będzie przed świetami to chyba sie skuszę


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  4. #3704
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Poczytajcie sobie dwie strony zamieszczone w zapowiedziach u "Dwóch Sióstr" - chyba rozumiem 15+
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  5. #3705
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Poczytajcie sobie dwie strony zamieszczone w zapowiedziach u "Dwóch Sióstr" - chyba rozumiem 15+
    no wlasnie o czyms w tym stylu myslalam, jak pisalam poprzedniego posta nie do konca rozumialam czy to fikcja czy nie - wychodzi, ze jednak nie... 8-latkowi bym zdecydowanie do reki nie dala.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #3706
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    no wlasnie o czyms w tym stylu myslalam, jak pisalam poprzedniego posta nie do konca rozumialam czy to fikcja czy nie - wychodzi, ze jednak nie... 8-latkowi bym zdecydowanie do reki nie dala.
    Hmm, no ale ta historia o bombie wodorowej na Polnezji Francuskiej to jest właśnie historia. Nie widzę w niej nic starsznego dla 8-latka, który już wie o bombie atomowej zdetonowanej podczas II wś. No chyba że reszta historii jest straszna...


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  7. #3707
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Zerknij na tę drugą
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  8. #3708
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    chcę zrobić przedświąteczne zakupy książkowe, założyłam że kupuję tylko Ptaki Polski Kruszewicza bo już ileś będzie książek kupionych wcześniej, dostaną jeszcze pakiecik książek (wybranych przez mamę ) od dziadka, zakładam że jeszcze może ktoś się skusi na jakieś książki z listy, no ale jak tu ryzykować, że nie będą mieć Misiowej piosenki, Ciekawe, co myśli o tym królowa, Pomelo i przeciwieństwa, Krowa Matylda nie może zasnąć - po tym, jak zakochali się w bibliotecznej na czatach... do tego do większości z nich najmłodszy pewnie stosunkowo szybko dorośnie... Napiszcie mi, proszę, że za jakieś 3-4 miesiące też będą jakieś super promocje, tudzież że te ceny w literackiej to tak na stałe i nie warto teraz zakupować na zapas i potem z całym majdanem się przeprowadzać...
    Ostatnio edytowane przez jul ; 02-12-2013 o 17:51
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #3709
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Promocje będą, bankowo, są co chwilę
    ja mam inną schizę przy kupowaniu książek boję się, że nakład się skończy i książka, która mi się podoba będzie kosztowała 1999zł na all jak co poniektóre
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  10. #3710
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Ależ bankowo będą różne promocje... i dojdą zapewne jakieś nowe tytuły... Ja sobie tłumaczę, że jak teraz nakupuje wszystkiego, co mi sie podoba, to tak naprawdę córa nie zainteresuje się żadną książką na dłużej, bo będzie miała ich za dużo naraz. Za to przed Dniem Dziecka znów będę mogła poszaleć, bo dojdą jeszcze urodziny małej
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  11. #3711
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Promocje będą, bankowo, są co chwilę
    ja mam inną schizę przy kupowaniu książek boję się, że nakład się skończy i książka, która mi się podoba będzie kosztowała 1999zł na all jak co poniektóre
    to tak jak ja... do tej pory bezskutecznie szukam paru ksiazek, i szukam, i szukam...

    paskowko - tez mi bardziej o ta druga historie chodzilo
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #3712
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Promocje będą, bankowo, są co chwilę
    ja mam inną schizę przy kupowaniu książek boję się, że nakład się skończy
    to jest mój drugi, a może i pierwszy ból, zwłaszcza po tym, jak nie mogę od lat się doczekać na wznowienie Pluka z wieżyczki. Inna sprawa, że teraz popatrzyłam, ze większość to są nowości, dwie siostry albo zakamarki, a ci tak szybko nie znikają i powyciągałam trochę z koszyka. Ale za to przypomniało mi się, żeby jednak zrobić zakupy w (zniżkowym) Hokusie-Pokusie, bo właśnie ci znikają i potem szukaj wiatru w polu!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #3713
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    w Księgarni Bullerbyn jest 25% zniżki na tytuły Czarnej Owieczki.
    (tak, wiem, że w możliwe, że w Arosie jest taniej)

    do mnie mówi Jedno oko na Maroko.

  14. #3714
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    ooo zapytaj tez w moim imieniu!
    Bez entuzjazmu, ale wyślą . Tylko, że też już nie mają za wiele.

  15. #3715
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    A ja już jestem weteranką (12 lat w pogoni za wartościowymi pozycjami dla dzieci, z początku głównie za granicą) i ten etap, o którym piszecie mam już za sobą. Bardzo mało jest takich książek, których rzeczywiście żałuje że nie kupiłam (np. "Pan Tom buduje dom"). Większość z opisywanych tu rzeczy prędzej czy później mam w ręce (choć nie na własność) i coraz mniej jest rzeczy, które "muszę" mieć. Są biblioteki, znajomi z bogatymi bibliotekami a u nas już naprawdę miejsca nie ma. Nawet ulubione serie dzieciom limituję, bo nie ma potrzeby, żeby trzylatka miała 15 książek z jednej serii. Czasem wśród nowości są książki-zabawki i książki-żarty, np. "Nie odrobiłem lekcji bo..." - w sumie do przeczytania na jeden raz. Oczywiście też się czasem zakochuję. Kupiłam własnie "Misiowa piosenkę" i nie mogę się doczekać aż przyjdzie "Pluka" mieliśmy, czytaliśmy, w sumie zachwytu nie było. Poszedł na wymianki zanim się zorientowałam, że to żyła złota
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  16. #3716
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Dla uzależnionych: piękna ksiązka, ale trzeba się twórczo rozwinąć: http://mediarodzina.pl/static/aktual...Media-Rodzina-
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  17. #3717
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Kupiłam własnie "Misiowa piosenkę" i nie mogę się doczekać aż przyjdzie
    Moja dzisiaj przyszła, jest urocza

  18. #3718
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    więc właśnie - z jednej strony żałuję tego Pluka, ale z drugiej... mieliśmy pożyczonego z biblio, i chyba się najbardziej podobał mi, a właściwie obrazki się mi najbardziej podobały

    dzięki modrooczko na sprowadzanie na właściwe tory. Myślę, że (to moje przypuszczenie, jak patrzę w jaką stronę zmierzamy z naszym czytelnictwem) zwłaszcza przy grubszych książkach dla starszych, które dzieci często czytają raz, mniejszy dylemat czy kupować na własność, przy maluchach się wałkuje w kółko to samo - stąd na mojej liście są głownie książki "tak na styk" dla moich starszych, bo mam poczucie, że jeszcze z młodszym będę je wałkować - wcześniej kupię, bardziej się zamortyzują bo jeszcze teraz i starsi skorzystają Ale też na raz nie warto za dużo wprowadzać, bo wtedy nawet nie zaglądają (o czym było niedawno w wątku). A to oznacza, ze Mikołajki będą pod znakiem małpki Fiki-Miki, Gruffalo i Alicji niedawno opisywanej, a Gwiazdka - Kupy i Robali Na "Misiową..." pewnie poczekamy na inną okazję, z "Opowiem Ci mamo co robią mrówki" na pokazanie się mrówek - wtedy nam sprawią więcej radości, niż jak się rozpłyną w większej masie.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #3719
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Pluka pozyczylismy, przeczytalismy i chlopaki chca. wiec licze, ze sie w koncu sprawa wyjasni i dodrukuja (jest jakis problem z prawami autorskimi zdaje sie). bezskutecznie szukam pierwszej czesci Adasia i slonia. dwoch encyklopedii Laroussa (niby jedna znalazlam, ale cos sie nie moge dogadac ze sprzedajaca). Wilczka i jeszcze paru ksiazek tez - ale to z takich co to za normalne pieniadze czasem mozna na allegro wyczaic.

    niestety, bol zycia na obczyznie - nie mam porzadnej polskiej biblioteki dzieciecej, znajomych kupujacych dzieciom ksiazki na palcach jednej reki moge zliczyc (przynajmniej takich miejscowych znajomych). w sumie cos za cos - za to mam dostep do angielskich ksiazek...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #3720
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Oczywiście ja jestem taka mądra, a jak przychodzi okazja to też kupuję. Na święta lecą "Bazgroły", Misiowa piosenka, Uniwersytet Dziecięcy (i to jest ksiązka, która mam nadzieję długo się będzie przydawała), Księga Ludensona, Kajko i Kokosz, Wierzcie w Mikołaja. Dobrze, że ja mam cztery córki!
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •