Strona 175 z 807 PierwszyPierwszy ... 75125165167168169170171172173174175176177178179180181182183185225275675 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,481 do 3,500 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3481
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    a które serie są mamocentryczne?
    bo wiecie ostatnio ta seria u nas też na tapecie, dla odmiany jak tato pokazał mi wszechświat, potem jak tata się z nami bawił a na dokładkę że matka jest "pozytywna" to Jaś i Małgosia ;nawet w Piaskowym Wilku ta matka obojętna
    no więc na półce tylko mamy Jak mama został Indianką, są jakieś pozytywne jeszcze o matkach pozycje?
    Ostatnio edytowane przez Guest ; 22-11-2013 o 13:22

  2. #3482
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    fajna mama jest w Billy i potwór i w innych częściach o Billym (zresztą tam w ogóle nie ma taty), poza tym Mama bohatera wyd. Tako - trochę nadopiekuńcza ale bardzo przebojowa

  3. #3483
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    a które serie są mamocentryczne?
    Źle się wyraziłam, nie chodziło mi o serie, tylko o książki w ogóle. W których tata przemyka gdzies tam boczkiem, o ile w ogóle się zechce o nim wspomnieć

    Zresztą, młoda ma ostatnio faze na klasykę, tłuczemy braci Grimm i Andersena wciąż i wciąż, po każdym wykłutym oku pasierbic woła "ha, dobrze im tak!", a ja wtedy wołam "ha, i ojcu by się przydało oko wykłuć, że nie bronił Kopciuszka!". Gender srender
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  4. #3484
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Gender srender
    najlepsza jest Mamuśka w Tsatsikim, o! polecam absolutnie, wszyscy się zaśmiewamy - jestesmy dopiero po 2 częściach, fajnie że jeszcze 2 przed nami (wiek czytelniczki 5+, ososby towarzyszące 35+ i 60+).
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  5. #3485
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Moja mama czarodziejka Papuzińskiej! Moja ukochana książka z dzieciństwa i choć teraz mnie momentami drażni i nie mogę zrozumieć dlaczego aż tak mi się podobała, Fistaszek jest nią zachwycony równie wielce jak ja byłam.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  6. #3486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Moja mama czarodziejka Papuzińskiej! Moja ukochana książka z dzieciństwa i choć teraz mnie momentami drażni i nie mogę zrozumieć dlaczego aż tak mi się podobała, Fistaszek jest nią zachwycony równie wielce jak ja byłam.
    Właśnie o tym chciałam pisać! Też ją uwielbiałam.

    Z takich, gdzie tata jest fajny i pozytywny, to jeszcze "Proszę mnie przytulić" (o niedźwiedziach), mamy też "Yeti" z Zakamarków i tam w ogóle jest tylko tata, mamy niet. A o mamie

  7. #3487
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    A jakieś książki o tym, że spędzanie czasu z tatą też może być fajne dla 2,5 letniej dziewczynki - mamoprzylepki? Bo drżę na samą myśl co to będzie, jak się pojawi maleństwo i obie będą mnie "okupować"...
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  8. #3488
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    okani do tego co wymieniłam post wcześniej jeszcze Niedzielna wizyta z Tako

  9. #3489
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    jesu, jeszcze w Dwóch Siostrach mają promo - parę książek nawet z rabatem 80% : http://wydawnictwodwiesiostry.pl/kat...e/?sort_1=name

    Jakby któraś mieszkanka warszawskich Bielan lub Żoli się skusiła to jestem chętna na wspólną przesyłkę


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  10. #3490
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    jesu, jeszcze w Dwóch Siostrach mają promo - parę książek nawet z rabatem 80% : http://wydawnictwodwiesiostry.pl/kat...e/?sort_1=name

    Jakby któraś mieszkanka warszawskich Bielan lub Żoli się skusiła to jestem chętna na wspólną przesyłkę
    Gosiu sprawdź sobie wybrane książki na arosie- mi z tych, które mnie interesują tylko jedna wyszła taniej na stronie wydawnictwa w porównaniu do arosa.
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  11. #3491
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa Zobacz posta
    Gosiu sprawdź sobie wybrane książki na arosie- mi z tych, które mnie interesują tylko jedna wyszła taniej na stronie wydawnictwa w porównaniu do arosa.
    Ja tam byłabym zainteresowana tymi za 5-6-7 zł Bo już tu pisałam wczesniej, że w Literackiej kupiłam jeszcze taniej niż w arosie


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  12. #3492
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Ja tam byłabym zainteresowana tymi za 5-6-7 zł Bo już tu pisałam wczesniej, że w Literackiej kupiłam jeszcze taniej niż w arosie
    Czerwony Kapturek jest obłędny graficznie!

  13. #3493
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    Czerwony Kapturek jest obłędny graficznie!
    no własnie i kosztuje grosze


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  14. #3494
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    moze ktos pomoze, szukam ksiazki dla 6latka o religiach swiata moze byc po ang znacie cos ?

  15. #3495
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Ja dziś przychodzę z takim jakby problemem mam nadzieję, że to chwilowe, ale moje dzieci mają chyba przesyt książek Nie daję wszystkich nowych od razu, wydzielam po jednej albo po kilka (rzadziej), a ostatnio te nowe leżą nawet nie przejrzane, za to te stare wertowane po kilka razy dziennie.
    Teraz pytanie, czy wybrałam po prostu nie takie książki, czy może moje dzieci mają ich za dużo (sama nie wierzę, że to piszę )?

    Helpunku

  16. #3496
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    Ja dziś przychodzę z takim jakby problemem mam nadzieję, że to chwilowe, ale moje dzieci mają chyba przesyt książek Nie daję wszystkich nowych od razu, wydzielam po jednej albo po kilka (rzadziej), a ostatnio te nowe leżą nawet nie przejrzane, za to te stare wertowane po kilka razy dziennie.
    Teraz pytanie, czy wybrałam po prostu nie takie książki, czy może moje dzieci mają ich za dużo (sama nie wierzę, że to piszę )?

    Helpunku
    U mnie tak bywa. Dużo kupuję albo przynoszę, bo to po części moja praca. Czasem dzieci rzucają się jak wygłodniałe na nowy stosik a czasem w ogóle się nie interesują i dopiero kiedy przyjdą, żebym coś im dała do czytania to wyciągamy. Ja czasem chowałam część do pudła i potem wymieniałam. Teraz już się tak nie da, bo dzieci dobrze znają swoje półki i nie chcą żeby im chować.

    Najmłodsza to ma 5 ukochanych książek i nowe jej nie ciagną. Dopiero dziewczyny jej głośno czytają i wtedy może być (mamusia musi czytać "Basię" albo "Zuzie").
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  17. #3497
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    A jakieś książki o tym, że spędzanie czasu z tatą też może być fajne dla 2,5 letniej dziewczynki - mamoprzylepki? Bo drżę na samą myśl co to będzie, jak się pojawi maleństwo i obie będą mnie "okupować"...
    u nas miło się czytało Kochany tatuś Agnieszki Frączek
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  18. #3498
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    a ja z innym pytaniem: dużo książek chciałabym Ajeczce kupić, pytanie tylko czy warto jeszcze teraz o Babo czy Bincie, Pomelo czy Robimisie, może lepiej takie jak Elmer czy Cynamon... z w/w serii coś tam ma, może lepiej zostawić pozostałe z danych serii dla kolejnego dziecka? a z drugiej strony Róznimisie chętnie wciąż ogląda i sobie opowiada? i następne pytanie czy młodsze dziecko będzie interesować się książkami starszego czy tymi na "swoim" poziomie? a może odwrotnie i to starszak wróci do "młodszych" książek...? jakie macie doświadczenia?
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  19. #3499
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Kasia, u nas tak było jak przynieśliśmy stos z targów. Nie szło tego ruszyć, leżało kilka dni, a my czytaliśmy stare. Ale jak już się młody dorwał to poszłooo. Jednak lepiej się u nas sprawdza wydzielanie po jednej nowej książce

  20. #3500
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    Kammiku, przy okazji dziękuję za polecenie w tym wątku Majaluoma - całą rodziną się ostro chichraliśmy (w bibliotece na razie był jeden, ale już obczaiłam, że kolejne dwa powinny wrócić na 2 dni przed naszym terminem oddania książek, może nikt nie skradnie przed nami )
    dzięki!
    dla jakiego wieku ta seria?
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •