Strona 171 z 806 PierwszyPierwszy ... 71121161163164165166167168169170171172173174175176177178179181221271671 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,401 do 3,420 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3401
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Mam te baśnie, ale jakieś baaardzo stare wydanie bez ilustracji. Uwielbiałam je w dzieciństwie
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  2. #3402
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,545

    Domyślnie

    Zdobyłam właśnie Joachima Lisa - nowego, w księgarni internetowej! Ale się cieszę
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  3. #3403
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    a możesz zdradzić gdzie
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  4. #3404
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,545

    Domyślnie

    zabawkiniebanalne.pl ale chyba to był ostatni egzemplarz i Pani go odszukiwała. Choć nie zaszkodzi spróbować czy jeszcze się i drugi nie znajdzie
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  5. #3405
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    a my dziś bibliotekę odwiedziliśmy i wyszliśmy z Muminkami z wyd. egmont (te z NK młodemu nie podpasowały -będą na później ), Kaktus, dobry pies, Przedszkolaki z ulicy morelowej, Mali einstaini, Dzieci z ulicy Awanrurników, Ja tez chce mieć rodzeństwo -A .Lindgren. Wiktor zadowolony
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  6. #3406
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,545

    Domyślnie

    A przy okazji zaczęłam Joachima licytować na allegro: http://allegro.pl/joachim-lis-ingema...705870235.html - możesz mnie przebić
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  7. #3407
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    Kupujecie coś świątecznego dzieciom? Mikołaj, choinka, prezenty i te sprawy.
    Chciałabym znaleźć coś dla prawie trzylatka. Najlepiej z niewielką ilością tekstu, ładnymi ilustracjami i żeby cena plasowała się w okolicach 50 zł. Pewnie jest tu tego sporo, ale szukanie w takich ilościach tekstu mnie przerasta...

    Chciałabym też zapytać mamy polskojęzyczne mieszkające w Polsce - czy i od kiedy czytałyście dzieciom książeczki po angielsku?

  8. #3408
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    http://www.edycja.pl/produkty-wielka...ajka-o-adopcji

    Można dodać do działu o adopcji w pierwszym wątku, mam i myślę, że dobrze napisana, ładne ilustracje, dla dzieci 4+ chyba, może 5+.

    Może się kiedyś przyda też nam?
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  9. #3409
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez musajka Zobacz posta
    Kupujecie coś świątecznego dzieciom? Mikołaj, choinka, prezenty i te sprawy.
    Chciałabym znaleźć coś dla prawie trzylatka. Najlepiej z niewielką ilością tekstu, ładnymi ilustracjami i żeby cena plasowała się w okolicach 50 zł. Pewnie jest tu tego sporo, ale szukanie w takich ilościach tekstu mnie przerasta...
    http://www.chusty.info/forum/showthr...o-mikolajowych! z 70 roznych, w kilku jezykach...

    aniamakrela11 - dzieki, rano doloze
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #3410
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    w sobotę weszła po raz pierwszy w żywy kontakt z Badetem tym wilanowskim. i wróciłam z pustymi kieszeniami.

    wykupiłam cały zapas Themersonów "Był sobie haj kraj/Była sobie wieś" (zachwyciło mnie to wydanie i mam zamiar mikołajkowo obdarować nim kilkoro zaprzyjaźnionych dzieci) i kontynuację "Gdzie jest tort?" czyli "Wielki piknik".

    w kontekście ostatnich, spektakularnych unicestwień ostatnich wielkich księgarni stacjonarnych w Warszawie które nie należały do żadnej z wielkich sieciówek (księgarnia na Pięknej, w Al. Ujazdowskich, na Brackiej), zastanawiałam się ostatnio kto z psioczących na krwawą łapę kapitalizmu, w ogóle jeszcze robi zakupy w tego typu miejscach? bo ja - bardzo rzadko, na ogół wybieram wygodę, czas i niską cenę, którą mi oferuje internetowy dostawca. z drugiej strony robi mi się smutno, gdy z ulicznych witryn znikają książki, a ich miejsce zajmują szybkie kredyty.

    postanowiłam więc kupować mniej, za to w realnych miejscach - takich jak Badet w Wawie właśnie. albo Kredka. albo Kalimba. albo no właśnie? jakie jeszcze znacie miejsca, w których jest fajny wybór książek dla dzieci?

  11. #3411
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    dzięki natala! że tez nie zauważyłam nigdy tego wątku

  12. #3412
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Bywam w Badecie tylko z okazji wyjątkowych okazji - takich jak spotkanie z pisarzami, warsztaty czy jakieś inne imprezy. Badetowe ceny ksiażek są jak dla mnie absolutnie nieakceptowalne... To kosmos w porównaniu z cenami internetowymi. Rozumiem, że Badet jest głownie nastawiony na sprzedaż zagraniczną - i ok, oferuje płatności na różne sposoby, wysyłkę itp. Ale mając dostęp do tańszych żródeł zaopatrzenia w ksiażki, kupuję gdzie indziej - czasem o -1/3 ceny mniej- bo nie jestem instytucją charytatywną Na Badetowe spotkania przychodzę z własnymi egzemplarzami... Tam oglądam co najwyżej nowości (ale i tak bez problemu mogę je dostać do poczytania z biblioteki - szeregiem stoją nówki).
    Za to Badetowe imprezy okołoksiążkowe -
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  13. #3413
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    a możesz zdradzić gdzie
    jakiś czas temu był na Allegro wysyp Joachimów. u tego pana. widzę, że nie sprzedał wszystkich 10 egzemplarzy. napisz do niego, a nuż.

  14. #3414
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Badetowe ceny ksiażek są jak dla mnie absolutnie nieakceptowalne...
    mają wyższe ceny niż okładkowe, te sugerowane przez wydawców?

  15. #3415
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    na Chmielnej jest przyjemnie wyglądająca księgarnia dla dzieci, ale tylko zaglądałam przez szybę
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #3416
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    mają wyższe ceny niż okładkowe, te sugerowane przez wydawców?
    Nie wiem, nie analizowałam całości oferty Badetu - pewnie jest różnie.
    Teraz sprawdziłam kilka interesujących mnie książek z Zakamarków, Multico i Dwóch Sióstr:
    - nowa Lotta - cena B i wyd taka sama
    - Dobro i zło - -"-
    - Albert i tajemniczy Molgan - B: 24,9, Zakamarki: 22,41
    - O zwierzętach Kruszewicza: B:39, Multico: 35,10
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  17. #3417
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    w Warszawie fajna księgarnia jest na rogu Żeromskiego/Reymonta niestety duża różnica w cenach w porównaniu do sklepów internetowych
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  18. #3418
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa Zobacz posta
    w Warszawie fajna księgarnia jest na rogu Żeromskiego/Reymonta niestety duża różnica w cenach w porównaniu do sklepów internetowych
    nawet bardzo duża
    ja przy okazji zajęć syna na Ursynowie odbieram wszystko osobiście w Bonito






  19. #3419
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    szast cena jest głównym czynnikiem
    ale nie tylko
    jadąc z prowincji swej do 3 city z 2 dzieci i jak wchodzę z nimi do empiku jest dla nich miejsce, wystarczają pufy na których moje dzieci położą książkę by ją bezpiecznie obejrzeć, nikt nad nami nie stoi nie każe być cicho, możemy się zastanowić podyskutować - zawsze wychodzimy z czymś w ręku
    mamy też te księgarnie o których mówisz: no więc wielokrotnie byłyśmy upominane, że jesteśmy za głośno
    teksty pod tytułem: proszę nie dawać dzieciom książek bo zniszczą
    raczej nie stwarzają atmosfery, że mój portfel otworem stoi
    są też inne kawiarnio bookarnie czy jak to zwał gdzie dzieci mogą być dziećmi a rodzic przy kawie może wybrać spokojnie książki ale te książki dla dzieci są tam zniszczone ( ok rozumiem serio rozumiem) ale przy zakupie Panie nie chcą zejść z ceny nawet 2%
    jest jeden wyjątek ale b rzadko tam zajeżdzamy bo godziny otwarcia dla nas ciężkie do dotarcia

    poza tym nie demonizujmy tak sieciówek tam też pracują ludzie, są pasjonaci który się z tej pracy utrzymują a te z prawdziwym klimatem, pasją przetrwają

  20. #3420
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Baryłko, za to, co się zniszczy i upaćka w empiku zapłaci finalnie wydawca, więc empikowym sprzedawcom dokładnie jest wszystko jedno, co się stanie z ksiązkami. Za książki w małych księgarniach zapłacił właściciel, trochę nic wiec dziwnego, że mu serce krwawi

    Ja czasem kupuje w Badecie, jak wpadnę na towarzyskie pogaduszki (pracowałam tam kiedyś ). Wychodzę z ksiązkami, owszem, "przepłacam", za to mam poczucie jednak dokonania fajnych, przemyślanych zakupów, via net kupuję często po pobieżnym przejrzeniu, skuszona cenami, promocjami, w teorii oszczędzam spore pieniądze, w praktyce często przepłacam, bo kupuję coś, co potem leży w kącie.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •