Strona 16 z 807 PierwszyPierwszy ... 6891011121314151617181920212223242666116516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #301
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Kupując wiedziałam z opisu, że niektóre sa na 1,2 a niektóre na 10 minut. Mamy mnóstwo rożnych bajek, najbardziej lubię 365 bajek z wyd. Papilon

    ale mają już ponad rok i Mati zna je niemal na pamięć. Te są - każda na 1 stronę i na 1 dzień roku. Ale niestety nie znalazłam nic podobnego...

  2. #302
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    mamy te 1000 bajek i są dla mnie takie... nijakie, że czytać ich nie lubię.

    a na dzień dziecka Konrad dostał:
    Igor i lalki
    Mama Mu na huśtawce
    i coś o tacie co świat pokazał-tej nie obejrzałam jeszcze nawet (prezent od moich rodziców) z zakamarków coś...

    Igor jest teraz number one

  3. #303
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    175

    Domyślnie

    nie wiem, czy ktoś o tym już nie pisał... ale sprawdzałam i nie znalazłam
    to jest śliczna książeczka (trochę 'starsza' pozycja):

    taka duża jak "Alfabet" pani Wasiuczyńskiej, piękne zdjęcia, zaskakujące i inspirujące a książka z twardych kartek, w stacjonarnych księgarniach koło 20 zł kosztuje

    i jeszcze dla miłośników pani Wasiuczyńskiej - "Dzikoludek" z jej ilustracjami ostatnio wyszedł Piękne jak zwykle, a i historia zacna cena - w granicach 16 zł


  4. #304
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    175

    Domyślnie

    trochę OT...
    pamiętacie Neila Gaimana? i Koralinę?
    we wtorek film Koralina i tajemnicze drzwi będzie dodawany do Wyborczej, niestety nie za friko... 8,99 zł będzie to kosztowało, ale to piękny film, warto

  5. #305
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Nie widziałam "Koraliny" za to czytałam i nie zachwyciła mnie tak jak się tego spodziewałam. Za to niektóre inne pozycje Gaimana rzuciły mnie na kolana Może kupię Wyborcza to i film zobaczę, kto wie czy nie okaże sie dla mnie lepszy niż książka


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  6. #306
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    Agnieszke Fraczek (wyliczanki bez trzymanki)Mela zna nawet na pamieć bo wierszyki sa zabawne i łatwo wpadaja w ucho. mamy tez Berek Literek-jak dla mnie świetne ilustracje i ksiega duuuużego formatu robi wrażenie ale chyba dla starszych dzieci, origami z wierszykami tez fajne choć wyliczanki jednak to hit nad hitami.
    Calineczko, prosze napisz co sadzisz o zakamarkowej o tacie co mi wszechswiat pokazał.
    A ma ktos moze Czy jestes czarownica?nie pamietam autora ale czytałam wiele recenzji pozytywnychjak sadzicie dla jakiego wieku?
    Ostatnio edytowane przez mamaija ; 06-06-2010 o 23:10 Powód: literówka

  7. #307
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaija Zobacz posta
    Calineczko, prosze napisz co sadzisz o zakamarkowej o tacie co mi wszechswiat pokazał.
    napisze wieczorkiem, bo nie mam jak pisac teraz

  8. #308
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Czy mogę wyręczyć Calineczkę? Bo bardzo lubię "Jak tata pokazał mi wszechświat", a Stachu właśnie dorasta do takiej ilości czytania w książce i już kilka razy czytaliśmy właśnie o tacie na jego życzenie.
    Jak dla mnie książka super, potwierdzająca kunszt skandynawskich autorów i ilustratorów. Prosta historia o tym, jak tata postanawia pokazać dziecku "wszechświat" w postaci znanej od dawna łąki. Tzn. tacie chodzi o rzeczywisty kosmos nad łąką, ale zanim do tego dochodzą, chłopak w bardzo wzruszający sposób dziwuje się nad ślimakiem z wszechświata i trawą... A potem dzieje się coś co całkiem wytrąca tatę z wszechświatowych rozmyślań, za to bardzo bawi synka nie chcę zdradzać
    A całkiem najważniejsza w tej książce moim zdaniem jest sama wyprawa Tylko z Tatą, w jakiejś Ważnej Sprawie. Idą sobie tylko we dwóch, mają swoje sprawy, tata poświęca czas synowi. Ideał.
    Bardzo podobna jest w wymowie tego samego autora "Jak mama została Indianką", którą polecam do kompletu. Ilustracje też świetne.

    Z praktycznych uwag to taka że książka ma idealne proporcje tekstu do ilustracji (podobne jak Mama Mu, albo Panama) i 2,5 latek ma tyle do oglądania, że ja zdążę spokojnie przeczytać co trzeba, a czasem nawet jeszcze chwilę dłużej oglądamy i rozmawiamy o obrazku. Żałuję, że w sumie niewiele książek tak ma, jest tyle fajnych opowieści, których nie czytam Stachowi, bo nudzi go patrzenie na całe strony tekstu...

    Mam nadzieję, że nie obrazicie się, że wyskoczyłam przed szereg
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  9. #309
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    rzezuchama-dziekuje za wyczerpujacą recenzję-mysle,ze nie tylko mnie sie przyda ale takze innym odwiedzjacym watekwcale nie wyskoczyłas przed szered bo kazda opinia jest cenna!az ciekawa jestem jak odbierze ksiazke Calineczka ze swoim maluchem, dziekujei....uwielbiam ten watek!!!
    rzezuchama a czytałaś Julek i Julka? choc ilustracji i nie za wiele i biało-czarne to opowiadania o przygodach dwójki maluszków sa zwiezłe i ciekawie napisane, kończymy czytac 1 i 2 częsc i jeszcze dwie kolejne na pewno bede chciała kupic- Mela czesto wraca do niektórych epizodów Julka i Julki- np; mamo dzisiaj chce o chorym piesku ....(na przykład)

  10. #310
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    i jak Koralina? widziałyscie????-polecacie te bajeczke? - widziałam obwolute ale smutna mi sie wydała- ale ciekawa jestem czy to bajka dla kilkulatków to tez jest?odpowiednia dla małych dzieci?

  11. #311
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Widziałam film, byliśmy zachwyceni z mężem, wydaje mi się, że to książka dla starszych dzieci...
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  12. #312
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    rzezuchama wcale się nie gniewam
    Twoja recenzja jest wyczerpująca
    wyprawa z Tatą - suuper, zwłaszcza, że u nas tata to własnie taki po-pracy często i dopiero wtedy ma czas na wyprawy.
    i nieraz zamiast wow byłem na basenie z tatą i pływalem jest: na basenie śmiendziało mamo
    natomiast "o mamie (...)" w naszej sytuacji (jestem w domu z Konradem) jest trochę obca, bo ja poświęcam baaaardzo wiele czasu Konradowi i od kotletów mnie odciągać nie musi .
    generalnie-Tata nam się bardzo podoba, ale narazie króluje "Igor i lalki", gdy jesteśmy u babci i "Mama Mu" w domu.
    a dziś zamawiam "niesforny alfabet"
    http://www.dobraksiazka.net/niesforn...t-p-48228.html
    bo podobał się nam na żywo

    i jeszcze czytamy przy każdej wizycie w empiku "Billy jest zły"

    Konrad uwielbia tę książkę, zawsze jak go szał jakis ogarnie to mówię, oo jesteś zły?
    a on: tak jak ten billy w ksiażce w empiku i rozrzucam zabawki bo jestem zly!!!
    chyba muszę to kupić

  13. #313
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas ostatnio numer jeden to wszystko Janoscha (dzielna babcia przywiozla nastepne tomiszcza ) i Pan Kuleczka. oraz wszystko co tylko sie da z kotem w roli glownej, "Kici, kici miau" zwlaszcza i Androny Brzechwy (takie samo wydanie mialam ). probowalam Donga ze swiecacym nosem Leara (i ilustracjami Butenki, takie tez mialam), ale okazalo sie byc za trudne... Mama Mu czeka w kolejce (a mnie chyba czeka zrobienie kolejnego zamowienia w Zakamarkach )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #314
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    Calineczko-dziękuje
    dodam do ulubionych w takim razie i przy najblizszej okazji prezentowej przekaze rodzince, na liscie mam tez Findusa
    aaa- jesli o mame Mu chodzi i Findusa i Pettsona obecnie tutaj jest promocja:
    http://www.dobraksiazka.net/sven-nordqvist-a-26170.html

  15. #315
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    to na dobranoc jest tez Igor i lalki w promocji wspomniany przez Calineczke-moze sie przyda
    http://www.dobraksiazka.net/igor-i-lalki-p-140009.html

    my pozosajemy zakochani i wierni naprzemiennie w Julek i Julka -dzisiaj całe popołudnie czytałam Meli..i chciała jeszczemoge powiedzieć, że to jedna z ulubionych pozycji obecnieobok Androny, którą dostałam w głowę wczoraj rano bo spora ona i wazy swoje a wypadła z raczek meli-była to pierwsza rzecz po przebudzeniu Amelkioczytamy mamo?około 6.30
    Jesli znacie ksiazeczki w podobnym stylu własnie do Julek i Julka to podzielcie sie tytułami

  16. #316
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    a dopiszę tylko, że ta księgarnia www.dobraksiazka.net jest super!!!
    taniocha u nich w porównaniu np. z empikiem czy merlinem
    odbieram sobie za free takie książki w księgarni matras (która też ma fajne promocje).
    i przede wszystkim duuuużo szybciej otrzymuję zamówione książki niż w empik.com

  17. #317
    Chustofanka Awatar Mama Żuka
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    309

    Domyślnie

    Dziewczyny a ja gorąco polecam książkę "Drzewo, które umiało dawać". Niestety niezdobywalna w księgarniach internetowych, w tych stacjonarnych to tylko dzięki wielkiemu szczęściu można ją złapać. Poluje na używaną na Allegro, na razie bez efektów...
    Przeczytać i zadumać się można tu:
    http://www.pp.org.pl/wojtek/forum/drzewo/





  18. #318
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Żuka Zobacz posta
    Dziewczyny a ja gorąco polecam książkę "Drzewo, które umiało dawać". Niestety niezdobywalna w księgarniach internetowych, w tych stacjonarnych to tylko dzięki wielkiemu szczęściu można ją złapać. Poluje na używaną na Allegro, na razie bez efektów...
    Przeczytać i zadumać się można tu:
    http://www.pp.org.pl/wojtek/forum/drzewo/
    Aż mnie ciarki przeszły...

  19. #319
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Stolica i okolica
    Posty
    276

    Domyślnie

    dopisuję
    Dreptak i pępek świata - dla mnie cudna, nagradzana, ale mój dwulatek jeszcze nie na tym etapie,pośpieszyłam się z zakupem
    Ula, mama Seweryna (marzec 2008) i Bruno (listopad 2009)

  20. #320
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnus81 Zobacz posta
    Aż mnie ciarki przeszły...
    ....tak......wzruszające.....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •