Strona 118 z 807 PierwszyPierwszy ... 1868108110111112113114115116117118119120121122123124125126128168218618 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,341 do 2,360 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #2341
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    No skąd!!!
    Mysi domek

    Karina Schaapman - to holenderska pisarka!


    PS: Do głowy mi nie przyszło, żeby tę ksiażkę czytać... Napawam sie ilustracjami - po stokroć warto mieć tę książkę dla tego dzieła sztuki!!!
    Dobra, mea cupla - holenderska dziubaczka

    Zawsze myślałam, że to polska wariatka, no bo tyle misternej pracy, że aż strach... Podziwiam takie osoby, ale sama nigdy w życiu nie wrobiłabym się w taką robotę, brr...

    No i fakt, tekst pośladków nie urywa


  2. #2342
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    i znów wpisuję się w jakiś trend nie trendi

    nam Mysi domek się nie podoba

  3. #2343
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    premiera Zielonego Nikt Wydawnictwa Bajka - 11.09, ale książka już dostępna w wydawnictwie w bardzo smakowitej cenie

    http://bajkizbajki.pl/ksiazki/Zielony-Nikt-i-ktos/






  4. #2344
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Fajna, ale IMHO bardziej na prezent, na prezent dla dorosłego, niż na kupowanie dla siebie.
    Hm, nie rozumiem Komuś można kupić prezent, ale sobie już nie?
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  5. #2345
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Nie wiem czy ktoś polecał już tutaj tę książkę: https://www.bajki-grajki.pl/sklep/ks...-instrumentycd. Nasz mały meloman ją bardzo lubi. Zazwyczaj oglądamy obrazki i słuchamy płyty, czasem mu czytam wierszyki, ale na niektóre jeszcze za mały.

    Kammik ja rozumiem, ze jul chodzi o to, że nie jest to książka pierwszej potrzeby/pożądania, nie wiem jak ty ale ja zawsze mam więcej marzeń książkowych niż PLNów w portfelu
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  6. #2346
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    z Mysim domkiem jest, imo, tak jak z Gdzie jest moja siostra? - swietne ilustracje z kiepskim tekstem - jakby ktos sie wytraszyl, ze same ilustracje to za malo... obie ksiazki do ogladania raczej niz czytania.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #2347
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Ja w "Gdzie jest moja siostra" bardzo jednak tekst lubię W Mysim domku jest imo doskonale zbędny

    Murmle, tym bardziej człowiek z wieloma książkowymi marzeniami zasługuje na prezent
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  8. #2348
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    a dla dzieci takie:



    Kto zgadnie ile kupiłam książek za jedną wysyłką?
    to proszę zdradź za ile kupiłaś, bo ja właśnie te wynalazłam też na mało mniej niż dychę
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  9. #2349
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,227

    Domyślnie

    Te o Skrzypie i Jaju były za 7,5

    A ty wysyłkowo je znalazłaś? Bo o zgadywaniu ja pisałam o innych tytułach zupełnie, których tu jeszcze nie podałam..
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  10. #2350
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,796

    Domyślnie

    IMHO Mysi domek by zyskał, gdyby go po prostu pozbawić tekstu - przynajmniej dzieci mogłyby coś fajnego samodzielnie wymyślić. Nie lubię książek z byle-jakim tekstem, ładne ilustracje nie rekompensują. Marna ze mnie estetka

    Przy okazji, pewnie po raz enty w tym wątku, polecę serię encyklopedii Laroussa dla dzieci (Moje pierwsze encyklopedie), co to czasem można jeszcze kupić w różnych tanich książkach - nie wiem czym się różnią takie cienkie, polecane przez miesięcznik Dziecko, od tych grubszych, ale posiadane przez nas tomiki z obu serii dzieci moje bardzo lubią, znacznie lepiej zaskoczyły niż książki MultiCo (pewnie dlatego, że na te drugie moja dziatwa jeszcze ciut za mała). Jak moja córka położyła na ławce na pomoście jeden tom, cośmy wzięli na wakacje, i książka przeleciała między deskami ławki, potem między deskami pomostu, a ja palnęłam "Ojej, utopiłaś książkę" (miałam przed oczyma scenkę z Tato, popłyńmy na wyspę!), to oboje jednocześnie uderzyli w straszliwy płacz. Szczęśliwie pan ratownik stanął na wysokości zadania i uratował książkę od faktycznego zatonięcia, nawet wody za dużo się nie opiła
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #2351
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    ja właśnie nie załapawszy się na biedronkowy świat w obrazkach postanowiłam kupić encyklopedie Laroussa, natknęłam się na książki które Soul polecała chwilę wcześniej w cenie przyjemnej bo 6,50
    dzięki dziewczyny
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  12. #2352
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,227

    Domyślnie

    annagdynia, pięknie są wydane, prawda?

    A tak z innej beczki, jaki pierwszy komiks byście polecały dla dziecka, chłopca..? Znam dwa bez słów w ogóle, Louis na plaży





    i Alieen,



    choć muszę go obczaić na żywo, bo to co podejrzałam w necie średnio mi się widzi

    Dopiero zaczęłam się rozglądać.. Ja wychowałam się również na komiksach i pałam do nich miłością równie wielką, co do książek

    Potem wsiąkłam w bardzo dziwne i absurdalne twory komiksowe, z pewnością nie nadające się dla dzieci jeszcze przez dłuuuuuuuuuuuugi czas ale póki co chciałam coś dla Mikołaja znaleźć.. Już pomału ładnie sobie czyta, jedno, dwa zdania sam da radę na obrazek przeczytać..

    Znalazłam o, jeszcze takie dwa kwiatki:





    „Tej nocy dzika paprotka” to opowieść o siedmioletnim Tomku, który pewnego słonecznego, sobotniego poranka odkrywa, że w sypialni rodziców zamiast mamy znajduje się paprotka-monstrum. Obok niej zaś śpi spokojnie niczego niepodejrzewający tata. Co zrobią Tomek i jego pies Mumin? Jak się zakończy mrożące krew w żyłach spotkanie dzielnego chłopca i przeokropnej rośliny? O rzeczach, których na co dzień nie doceniamy, i o wdzięczności..

    inny dobry opis tu: http://www.inna-bajka.kobietnik.pl/2...a-czyli-o.html

    i takie cuś



    tu więcej zdjęć ze środka: http://www.lupuslibri.pl/2013/05/ryj...ka-zagady.html

    Szukam dalej, i może w przyszłym tygodniu do Empiku wlecę, tam jednak zawsze było dobre zaopatrzenie w niezłe odjechane komiksy..

  13. #2353
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,635

    Domyślnie

    O matko, ALIEEN to zdecydowanie nie jest komiks dla dzieci! To krwawa masakra w stylu Happy Tree Friends (bardzo nużąca, zresztą).
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  14. #2354
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    moje młode lubią tradycyjnie kaczora donalda i na nieszczęście są na etapie scooby doo; do obu komiksów pałają równą miłością
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  15. #2355
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,227

    Domyślnie

    No właśnie dotarłam do zrzutów z kilku stron o lepszej rozdzielczości massakra

    ale gdzieś na którymś blogu ktoś polecał dzieciom, a jakże, ale mi coś w tych miniaturach jakoś krwawo wyglądało Uff, z ulgą skreślam z listy

  16. #2356
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Mamy paprotkę - fajna
    Naprawdę świetny komiks dla dzieci to "Naleśniki z jagodami" http://picturebook.pl/pl/p/Nalesniki...Plociennik/338 - bez tekstu, same obrazki, bardzo fajna akcja, ciągle coś się dzieje no i taki wakacyjny jest.

    "Ryjówka przeznaczenia" się skończyła. :/ Mam drugą część "Norkę zagłady" i podobało nam się z Alą

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  17. #2357

    Domyślnie

    A ja muszę się pochwalić Muszę, bo inaczej się uduszę Znalazłam wreszcie, za niecałe 10 zł, moją najukochańszą książeczkę z dzieciństwa, która przepadła w niejasnych okolicznościach - taki mój prywatny biały kruk: :"Ami znaczy przyjaciel". To dzięki tej książeczce nauczyłam się czytać jako pięciolatka - dziadek nie miał już siły czytać w kółko tego samego, wyciągnął elementarz i przekazał mi wiedzę tajemną , abym wreszcie sama sobie czytała
    '08, '09, '11, '13

  18. #2358
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    książką mojego dzieciństwa są "Kanapony" - szukam ich (bezskutecznie) od wielu lat...

  19. #2359
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Pozwolę sobie wkleić newsa z Zakamarków:

    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  20. #2360
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    urodziwa pani autorka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •