Strona 104 z 807 PierwszyPierwszy ... 4549496979899100101102103104105106107108109110111112114154204604 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,061 do 2,080 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #2061
    Guest
    Guest

  2. #2062
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    tak, o tym. one wszystkie sa swietne
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #2063
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    A ja chciałabym, zwrócić uwagę na coś na pewno genialnego (nie czytalam jeszcze, ale nazwiska i dotychczasowy dorobek autorów mówią same za siebie):

    Iwona Chmielewska - Cztery strony czasu. Ilustrowała Autorka. Wyd. Media Rodzina




    I nowy Mysi domek!

    Karina Schaapman - Mysi Domek. Sam i Julia w teatrze. Ilustrowała Autorka, tł. Jadwiga Jędryas
    Ostatnio edytowane przez metis1 ; 02-07-2013 o 12:34 Powód: lit.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  4. #2064
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    I nowy Mysi domek!
    Wreszcie!
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  5. #2065
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    młody dzisiaj dostał "Jestem miasto Warszawa"
    Zainteresował się zdecydowanie bardziej niż ulicą Czereśniową. Rysunki pełne humoru Z mężem przeglądaliśmy ze 30 minut zaśmiewając się do łez






  6. #2066
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    dziewczyny, czy ktoś się orientuje, czy książki o rodzinie Pożyczalskich trzeba czytać po kolei, czy można wybrać np. dwa dowolne tomy?
    Już pewnie się zorientowaliście, bo dawno to było... Pożyczalskich trzeba czytać w kolejności, bo kolejne części są kontynuacją historii.

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a wiesz, ze mi sie skojarzylo na poczatku - tylko mi te grafiki nie pasowaly jest druga czesc - o ptakach i wlasnie sie czaje (ale to chyba w przyszlym miesiacu, w tym juz chyba za duzo wydalismy ksiazkowo...).
    Oglądałam ostatnio jeszcze jedną - ze stworami
    morskimi
    ...

    O o oceanie jest też nowy pop-up autorów Popvile. Hmmm.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  7. #2067
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta
    Oglądałam ostatnio jeszcze jedną - ze stworami
    morskimi
    ...

    O o oceanie jest też nowy pop-up autorów Popvile. Hmmm.
    wiesz, co, ja Cie naprawde przestaje lubic (poczekam na tlumaczenie, poczekam na tlumaczenie, poczekam...?? przeciez ja nie mowie po niemiecku, chyba poczekam ).

    z ostatniej chwili - zginela nam kolejna paczka z ksiazkami to sie juz przestaje robic smieszne. tym razem z gildii - paczka byla w dwoch pudlach - jedno jest, drugie nie... mam nadzieje, ze sie gdzies na poczcie zawieruszyla i leci (zwykle w jeden wor pocztowy wsadzaja a tu tym razem zonk...).

    o tamtej ni widu ni slychu dalej... zdazylam juz jedna z encyklopedii na allegro wyhaczyc (razem z 14 innymi ksiazkami co prawda, ale te pojda w ludzi - w sumie caly zestaw i tak byl tanszy niz nowa encyklopedia, ktorej i tak nigdzie nie mia...). jeszcze tylko Jak? gdzies znajde i moga mnie cmoknac (dajac przy tym odszkodowanie za stracone tamte...)

    nowa Chmielewska jest przegladnelam dzis pobieznie, jutro sie bede zachwycac szczegolowo. ja nie mam klopotu z Klopotem (), ale sobie wyobrazam, ze niektorzy moga. ta ksiazka jest, imo, bardziej przystepna dla czytelnika, powiedzmy, mniej wyrobionego literacko niz nasze dzieci - UWAGA SPOJLER!! - historia jednej godziny z jednego roku w kazdym stuleciu (od 1500) w czterech roznych domach i czterech roznych pomieszczeniach domowych - kuchnia, salon, pokoj dzieciecy, pracownia - wszystkich z widokiem na ratuszowy zegar w Toruniu.

    zaczelismy drugi Mysi Domek dzis i wrazenia jak z pierwszego - tekstowo srednie bardzo, ale ilustracje i ogrom pracy wlozony w stworzenie ich powalaja.

    edit: poczekam? chyba nie
    Ostatnio edytowane przez natala ; 09-07-2013 o 02:35
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #2068
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Chmielewska piękna, zanim ją dziecko przechwyci, to sobie trzymam przy łóżku Co do Mysiego Domku mam takie same odczucia - tekst jest tam doskonale zbędny
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  9. #2069
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Chmielewska piękna, zanim ją dziecko przechwyci, to sobie trzymam przy łóżku Co do Mysiego Domku mam takie same odczucia - tekst jest tam doskonale zbędny
    to troche tak jak w Gdzie jest moja siostra - taki na sile sie wydaje, jakby sie autor/wydawca (?) przestraszyli wydania ksiazki strikte obrazkowej...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #2070
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    wiesz, co, ja Cie naprawde przestaje lubic (poczekam na tlumaczenie, poczekam na tlumaczenie, poczekam...?? przeciez ja nie mowie po niemiecku, chyba poczekam ).



    edit: poczekam? chyba nie
    Zawsze do usług
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  11. #2071
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Nie wiem, czy kogoś zainteresuje, ale cztery książeczki Moja pierwsza encyklopedia Larousse'a (morza i oceany, dinozaury, planeta ziemia i bohaterowie) jest w poznańskiej Taniej Księgarni Akwarela - każda za 14,50zł (stacjonarnie, nie wiem, czy mają www)
    Może macie takie tanie księgarnie u Was, to spojrzyjcie. Mogę też komuś kupić, jeśli chce, w przyszłym tygodniu (po wtorku) - to w nawiązaniu do pochwał natali
    2 + 7 (2005-2018)

  12. #2072
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    A widziałyście zapowiedź u Dwóch Sióstr? Coś dla wielbicieli Różnimisiów - Robimisie
    Robimisie- dziś zainaugowaliśmy. Nie dość, że urocze, to jeszcze genderowo dydaktyczne: misiodamskie zawody mają damskie końcówki. jest więc i policjantka i astronautka

  13. #2073
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    znacie - Room on the Broom? taka dobra jak Gruffalo? bo nie wiem czy się napalać

    wczoraj wstąpiliśmy do taniej książki, Jimmy Liao w ilości niemałej po 12 zł, a ja przekopałam pół internetu żeby kupić
    britta, Room on the Broom mamy w oryginale, super jest - dla mnie chyba nawet ciut lepsza niż Grufalo I fajny duuży kwadratowy format, choć miękka okładka

    A co pana Liao dostałaś??? Gadaj!!! Ja uwielbiam jego ksiażki, choć jeszcze nic nie mam, a są jeszcze u was te pozycje?? Och, czemu w Toruniu go nie ma w taniej


    Ja czekam obecnie na tą:



    pozycja dla starszego, o dwóch braciach, i magicznej grze planszowej, o kłótni rodzeństwa, i odnajdywaniu w bracie przyjaciela.. Zapowiada się nieźle..

    więcej pięknych ilustracji i fajny opis tu:

    http://makiwgiverny.blogspot.com/201...-przygoda.html
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  14. #2074
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Soul, były "Jak bawi się nami miłość", nie brałam bo mam już egzemplarz w domu. Jeśli jeszcze będą, to wezmę dla Ciebie.

    i dzięki za odzew w sprawie Room on the Broom. W takim razie czekam z niecierpliwością na polskie wydanie.

  15. #2075
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Zathure mamy, bardzo sie F podobala.

    room on the broom jest tez w twardej jak wiekszosc ksiazek - tutaj mozna wybrac - tansza miekka, czy twarda. jak moge wybieram miekkie, bo jednak duzo mniej miejsca zajmuja na polce

    a sama ksiazka jest swietna, jak wszystkie tego duetu. ciekawe, donaldson w ducie z kims innym podoba mi sie duzo mniej (albo wrecz w ogole). i to jest najlepszy dowod na waznosc ilustracji w ksiazce (nie tylko) dla dzieci.

    a znacie Ucieszki Cieszka?. klasyka czeskiego dowcipu. na dzis nam zostal ostatni rozdzial i sie zastanawiam, czy nie namowic F na czytanie od nowa
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #2076
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,196

    Domyślnie

    Dzięki Britta, ale już wzięłam coś dziś, limit wyczerpany



    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  17. #2077
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Zathure mamy, bardzo sie F podobala.

    room on the broom jest tez w twardej jak wiekszosc ksiazek - tutaj mozna wybrac - tansza miekka, czy twarda. jak moge wybieram miekkie, bo jednak duzo mniej miejsca zajmuja na polce

    a sama ksiazka jest swietna, jak wszystkie tego duetu. ciekawe, donaldson w ducie z kims innym podoba mi sie duzo mniej (albo wrecz w ogole). i to jest najlepszy dowod na waznosc ilustracji w ksiazce (nie tylko) dla dzieci.

    a znacie Ucieszki Cieszka?. klasyka czeskiego dowcipu. na dzis nam zostal ostatni rozdzial i sie zastanawiam, czy nie namowic F na czytanie od nowa
    Natala mamy podobne odczucia a propos duetu Donaldson - Sheffler. Duet Donaldson - Nick Sharratt juz tak nie porywa, rysunki nie maja tej magii. Room on the broom jest rewelacyjny, to jedna z ksiazek z naszej top - listy W ostatnie swieta BBC pokazalo animowana wersje

    A jaka radosc, gdy w jednej ksiazce spostrzega sie bohaterow z drugiej! Zauwazylyscie, ze w Tabby McTat maly chlopiec na wozku trzyma w rekach malego Gruffalo, a w Stick Man maly Gruffalo jest zawieszony bodajze na choince? Za kazdym razem czuje sie jakbym odkryla jakis tajny kod, ktory zostawil dla nas tworca

    Ach, jednak nie do konca tylko I wylacznie duet Donldson - Sheffler. Jest jedna ksiazka Donaldson, ktora pokochalismy calym sercem, o ta:

    http://www.amazon.co.uk/The-Paper-Do.../dp/0230741088
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  18. #2078
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Ja dzisiaj z komiksem.

    "Naleśniki z jagodami" to historia o niesamowitych przygodach chłopców z bujną wyobraźnią. W książce nie ma ani jednego słowa, wszystko, nawet "dymki" są obrazkowe. Fabuła jest zaskakująca. Mnie wciągnęło. Alę też

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  19. #2079
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    luliluli - my lubimy za to Trolla - ja nie jakos wstrzasajaco, ale F bardzo - bo sa piraci

    Agnen - fajne te Jagody. u nas powoli chyba nastaje era komiksow - na razie mamy trzy Asteriksy (przegladniete) i Luisa na plazy - F sie podobal, ja sie musze w koncu zebrac i porzadnie powoli ogarnac, bo jest co...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #2080
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    a ja kupiłam wszystkie 3 części "Poczytaj mi mamo" za 65 zł i teraz niecierpliwie wyglądam listonosza
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •