Strona 102 z 806 PierwszyPierwszy ... 25292949596979899100101102103104105106107108109110112152202602 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,021 do 2,040 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #2021
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    dostaliśmy od znajomego "Czarnego ptaka" Suzy Lee (z Kwiatów Orientu) i jestem zaskoczona, bo wielokrotnie mój niespełna trzylatek sam wyciaga z półki i prosi właśnie o tę książkę.

    Mamy też "Księżyc zapomniał" bo wydawało mi się, że w niej nieco więcej dla dzieci niż w "Dźwiękach kolorów" - młody chętnie razem ze mną ogląda obrazki, ale szału nie ma.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #2022
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    A moje prawie trzylatki bardzo wkręcone w "Dźwięki kolorów"

  3. #2023
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Nie wiem czy było, ale będzie druga książka z serii MYSI DOMEK http://www.bol.com/nl/p/het-muizenhuis-sam-en-julia-in-het-theater/9200000002152232/
    Jeszcze dopytam tych co mają Mysi Domek jest szansa, że spodoba się roczniakowi?

  4. #2024
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    A moje prawie trzylatki bardzo wkręcone w "Dźwięki kolorów"
    nam też bardzo odpowiadała; sympatyczna książeczka



    A co sądzicie o "Toti" Skarżyńskiej,nie wiem czy zaczynać czy poczekać z nią trochę



    "Mysi domek" u nas w sumie leży, nie ruszył moich młodych, pooglądały go i jakoś nie wracają a bardzo; za to mnie się ogromnie podoba Miałam nadzieję że więcej radości im sprawi
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  5. #2025
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    "Mysi domek" u nas najbardziej kocha siedmiolatka. Godzinami ogląda te ilustracje, teraz chce, żebyśmy odtworzyły ten domek na jej urodzinach z przyjaciółkami. Młodsze jakoś bez szału. "Księga dzwięków" i "Czarna książka o kolorach" u nas przeczytane, porozmawiałyśmy i cisza. Nie wracają na razie. Na szczęście ja potrzebuję do zajęć, więc i tak musi stać na półce
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  6. #2026
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Nie wiem czy było, ale będzie druga książka z serii MYSI DOMEK http://www.bol.com/nl/p/het-muizenhuis-sam-en-julia-in-het-theater/9200000002152232/
    Jeszcze dopytam tych co mają Mysi Domek jest szansa, że spodoba się roczniakowi?
    Według mnie za wcześnie, ale można próbować zawsze. Widzę, jak czasem nieoczekiwanie dla mnie dziewczyny wkręcają się w książki, które wydawały mi się "za dorosłe" dla nich

  7. #2027
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    Według mnie za wcześnie, ale można próbować zawsze. Widzę, jak czasem nieoczekiwanie dla mnie dziewczyny wkręcają się w książki, które wydawały mi się "za dorosłe" dla nich
    Bardzo mi się dziś spodobała w księgarni i chyba kupię póki co dla siebie Oj mam to samo ostatnio mój roczniak przed snem zażyczył sobie POTOP a rano uparł się na Słownik synonimów poprzewracał kartki z zainteresowaniem i oddał

  8. #2028
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    dziewczyny wiem że było w wątku i pewnie nie raz ale znaleźć nie mogę

    klasyczne baśnie, bajki szukam w miarę oryginalnych i niekomputerowymi, nietandetnymi ilustracjami

  9. #2029
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    dziewczyny wiem że było w wątku i pewnie nie raz ale znaleźć nie mogę

    klasyczne baśnie, bajki szukam w miarę oryginalnych i niekomputerowymi, nietandetnymi ilustracjami
    Baśnie z różnych stron świata wydane rpzez Media Rodzina. Mają też i braci Grimm i Andersena.
    Mam sporo baśni, ale starocie. Jesli poszperaszasz na allegro to czasem pojawiają się "Baśnie angielskie" Josepha Jacobsa. Uwielbiam zwłaszcza te o mądrych ludziach z Gotham.

    W ogóle chyba warto poszperać za starszymi wydaniami książek. Czasem trafiają się perełki naprawdę w doskonałym stanie.

    Edit. Z klasyki przypomniało mi się, że La Fontaine też się ukazał w MR, i Ezop w Formacie. Nowa Era wydała jakiś cas temu "Baśnie z całego świata" oraz "Polskie baśnie i legendy" z ilustracjami Wilkonia.
    Ostatnio edytowane przez reginleif ; 11-06-2013 o 22:45
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  10. #2030
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reginleif Zobacz posta
    Baśnie z różnych stron świata wydane rpzez Media Rodzina. Mają też i braci Grimm i Andersena.
    Mam sporo baśni, ale starocie. Jesli poszperaszasz na allegro to czasem pojawiają się "Baśnie angielskie" Josepha Jacobsa. Uwielbiam zwłaszcza te o mądrych ludziach z Gotham.

    W ogóle chyba warto poszperać za starszymi wydaniami książek. Czasem trafiają się perełki naprawdę w doskonałym stanie.

    Edit. Z klasyki przypomniało mi się, że La Fontaine też się ukazał w MR, i Ezop w Formacie. Nowa Era wydała jakiś cas temu "Baśnie z całego świata" oraz "Polskie baśnie i legendy" z ilustracjami Wilkonia.
    Właśnie. Dodam to tego "Śpiewającą lipkę - baśnie Słowian Zachodnich" i "Bajarka opowiada - zbiór baśni z całego świata"

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  11. #2031
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    Właśnie. Dodam to tego "Śpiewającą lipkę - baśnie Słowian Zachodnich" i "Bajarka opowiada - zbiór baśni z całego świata"
    Ubiegłaś mnie z Bajarką, miałam właśnie o tym pisać
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  12. #2032
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    dziękuję prezent wybrany a i moja lista powiększona
    zachorowałam bardzo na Pinokia z Media Rodzina przechodziłam dziś koło jednej z księgarń i pomacałam sobie kilka masthewów

  13. #2033
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Nie wiem, jak to się dzieje, że Astrid zawsze działa. Czytam o parobku Alfredzie, o baranie, a D. i W. zachwyceni, prychają ze śmiechu. Naprawdę bym chciała, żeby moja córeczka miała na imię Astrid. Mój m. ma imię Eryk, to chyba Astrid nie będzie jakąś ekstrawagancją?

    Mapy chwyciły po dwóch miesiącach. Ospa, wyprawa dziadków do Chin i D. siedzi wgapiony.

    Znacie Percego Jacksona? T. skończyła szósty tom. I zachwyt.

    Przeczytałam "Manię i Anię". D. dwa rozdziały, b. fajnie się czyta. Trochę za dużo lukru na końcu, ale symkpatyczne.

    I jeszcze super fajna, odczytna dziesiąt razy książka Statek Noego z il. Nordquista, b. dowcipna, mądra, dobrze napisana. Oddałam do biblioteki, ale muszę kupić!
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  14. #2034
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Astrid

    z nowosci przyszlych wlasnie wyczytalam w RYMS-ie, ze latem wyjdzie nowa czesc przygod rodziny Noskow i doktora Orzeszko. tym razem o rotawirusach. fajnie, bo poprzednie dwie czesci juz mi bokami wychodza

    Pomelo zostal pochloniety w jeden wieczor. uwielbiamy wszyscy, dlaczego to jest takie krotkie??

    wczoraj przeczytalismy Prosze mnie przytulic Wechterowicza i jest cudne i od razu sie chce zaczac do kogos przytulac po skonczeniu (w trakcie tez ).

    i jeszcze bardzo poprosze o kciuki - moze forumowa moc pomoze. nasze ksiazki dojechaly w uszkodzonej paczce i brakuje 11 ksiazek i jednego CD. (swoja droga, rozumiem, ze mozna przeoczyc jedna ksiazke, ale 11?? ). potrzymajcie, moze sie je jakos uda odzyskac - caly czas mam nadzieje, ze gdzies leza i czekaja... zwlaszcza na encyklopediach Laroussa mi zalezy, bo akurat udalo mi sie dopasc te dwie, ktorych nigdzie nie ma (jak? i dlaczego?). i oczywiscie one sie musialy posiac
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #2035
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    A jakieś fajne wierszyki dla ponad dwulatka z ładnymi ilustracjami koniecznie - Sto Bajek Brzechwy nie chwyciło, Pan Pierdziołka - nie podobają mi się ilustracje, poratujcie dziewczyny. Co może się spodobać i będzie miało dobre rysunki? I żeby było do dostania w księgarni najchętniej.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  16. #2036
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    natala, pisz reklamację OD RAZU, to poczta była, czy kurier?

    Mój kolega zamawiał towar do swojego sklepiku, jakieś 100kg ciuchów i biżuterii, i brakowało bransoletek za 370 zł Zdarzają się kradzieże, niestety..

    murmle, z ładnymi ilustracjami są np. "Czekoladki dla sąsiadki" naszej ukochanej autorki Doroty Gellner Okładka niczym złotko z czekolady, tłoczony wzorek, niesamowite ilustracje i do tego krótkie, cudownie pociesznie rymowane historyjki, mój 2,5 latek ją uwielbia! Zresztą 5,5 latek też

    A wierszyki "Cynamon i trusia"?

    PS. Pan Pierdziołka to dla mnie wielki niewypał, ech.
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  17. #2037
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Soul - juz zareklamowane, to kurier byl. ich raczej nikt nie ukradl, wyglada, ze im sie boki rozjechaly i czesc ksiazke wypadla... dlaczego ich nikt nie wlozyl z powrotem/nie zapakowal w osobna paczke tego zrozumiec nei moge... dlatego licze, ze sie znajda jednak - 1/4 paczki wagowo zniknela, jakos to ciezko przeoczyc chyba...

    murmle - a wierszyki Kerna? moi uwielbiaja.

    Egmont wydal niedawno z serii 'wierszem napisane' wiersze Tuwima - podobno fajne (rzezuchama polecala na blogu http://stasiekpoleca.blogspot.co.uk/...oku-tuwim.html ). w ogole cala seria jest chyba mila dla oka i ciekawa, my mamy jeszcze Piekna i madra bajke o troskach Zajaca Grajka z ilustracjami Pawlakow, do innych sie na razie przymierzam.

    moi lubia tez wiersze Brzechwy wyd. Bajka, Androny ilustrowane przez Butenke... za to Cynamon i Trusia jakos nie chwycili, sama nie wiem czemu...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #2038
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    natala, ale tak właśnie robią, że niby paczka uszkodzona, bo się rozpadło, itd.. U niego też było na krawędziach rozdarte, że niby karton puścił. Tam niestety reklamacja nic nie dała, oby u ciebie było inaczej!
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  19. #2039
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    natala, ale tak właśnie robią, że niby paczka uszkodzona, bo się rozpadło, itd.. U niego też było na krawędziach rozdarte, że niby karton puścił. Tam niestety reklamacja nic nie dała, oby u ciebie było inaczej!
    eee, ale ksiazki dla dzieci?? niektore z lat '70, bo sie oblowilam w jednym antykwarciacie on-line... i do tego zginela mi jedna czesc Kabaretu Starszych Panow na CD - czwarta dokladnie, a pozostale trzy dojechaly - stad moje przypuszczenie, ze jednak sie posialo jakos po drodze... DVD dolecialy, a to chyba ciekawsze niz Przygody Hodzy Nasredina??
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #2040
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    natala, nie wiem, ale wg tego co tłumaczył nam jeden koleś, to jest bardzo proste.. Paczki są pakowane, sprawdzane, ciasno obok siebie na samochodzie. To nie tak, że rozpadnie mu się nagle 7 przesyłek, i nikt nie wie co z której wypadło i gdzie co włożyć Widać od razu, jak coś wyleci, wystaje z paczki. Podczas uszkodzenia, w normalnej sytuacji zaklejasz taśmą, jest adnotacja na jakiej stacji/etapie przesyłka została zaklejona ponownie, uległa uszkodzeniu, po skończeniu doby pracy, wszystko musi być odnotowane, co dotarło, do wróciło do firmy kurierskiej, co zostało zniszczone, itd.

    Ciśnij i pytaj, jesli to kurier, to dzwoń i męcz ich, nie czekaj na jakąś odpowiedź pisemną czy coś, tylko ciśnij póki kolesie pamiętają jeszcze i kojarzą cokolwiek. Jedyna szansa, żeby cokolwiek odzyskać!
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •