Strona 43 z 65 PierwszyPierwszy ... 33353637383940414243444546474849505153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #841

    Domyślnie

    foremka

    ja nocy bez pieluchy jeszcze długo pewnie nie zaryzykuję, K wstaje z mokrą pieluchą i czasem niestety też kupa się zdarza :/ jednak trzeba go pilnować, a nam się taaak nie chce wstawać o tej 6

  2. #842
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Alifi - ubawiłam się setnie opisem wyprawy do zoo
    A dla Kali - gratulacje Szybko poszło i stosunkowo mało jest zniszczeń mienia jak na razie - oby tak pozostało
    U nas panele gdzieniegdzie kwalifikują się do wymiany Cóż, dziecko kosztuje, zawsze to wiedziałam...

  3. #843
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez libra Zobacz posta
    A dla Kali - gratulacje Szybko poszło i stosunkowo mało jest zniszczeń mienia jak na razie - oby tak pozostało
    U nas panele gdzieniegdzie kwalifikują się do wymiany Cóż, dziecko kosztuje, zawsze to wiedziałam...
    Dziękuję w imieniu córki. Wszystko to jej zasługa/dyktando/pomysł na życie. Ja jestem tylko asystentką/towarzyszką. W rubryce przedmiotów sikniętych a trudnych do zaprania mamy odnotowaną wypełnioną kaczym pierzem poduchę z sofy (chyba o tym pisałam). Panelom się oberwało nie raz, ale to mach-śmiach i starte. Trudów odpieluchowywania zaznała także biblioteczka, na którą K. dyskretnie poczyniła kupę nieco tylko skonfundowana. Szczęściem książki przebywają na wyższych półkach. Na najniższej stał plastikowy wóz strażacki oraz rajdowy peugeot. Kupa ich nawet nie drasnęła.
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

  4. #844
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    hmmm, my z ciekawostek zaliczyliśmy w sobotę kupę w brodziku prysznicowym. Szczęśliwie, dosłownie minutę wcześniej, opuścił brodzik Adaś - przyjaciel Jasia, z którym wspólnie odbywali kąpiel

  5. #845
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Szlag mnie trafia ((((

    Igor ma dwa lata i dziesięć miesięcy.
    Odmawia od zawsze kontaktu z nocnikiem/kiblem.

    BO NIEEEEEEEEEEEEEEEE! BO NIE BUBIĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ!!!!!!!!!!!

    Pytałam psycholożkę, mówi żeby nie zmuszać.
    Pytałam przyjaciółkę, mówi, żeby wlać na dupę, żeby popamiętał i skumał, że nocnik to nie złoooo. (ciekawe jak )
    Mąż mówi, żeby delikatnie nakłaniać (jak przez ostatnie półtora roku )
    Dzisiaj Młody odmówił pieluchy (kupiłam inne pampy niż przedtem, ale nie mam pieniędzy na kolejną pakę), wielorazowych nie chce, majtek z wkładem nie chce, same majtki a owszem. Tylko że na nocnik/kibel ze schodkiem i nakładką NJEEEEEEEE mad

    Dzięki temu od rana on wyciera szczochy, a ja zbieram kupy po kątach.
    Pat, cholera jasna.
    Młody lata goły. I sika/kupczy. Ja ponawiam spokojne i miłe prośby/propozycje. Posadzenie ręczne nie wchodzi w grę, bo histeria.
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  6. #846
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Truscaveczka Zobacz posta
    Igor ma dwa lata i dziesięć miesięcy.
    Odmawia od zawsze kontaktu z nocnikiem/kiblem.
    (...)
    Dzisiaj Młody odmówił pieluchy (...) wielorazowych nie chce, majtek z wkładem nie chce, same majtki a owszem. Tylko że na nocnik/kibel ze schodkiem i nakładką NJEEEEEEEE mad

    Dzięki temu od rana on wyciera szczochy, a ja zbieram kupy po kątach.
    Pat, cholera jasna.
    Młody lata goły. I sika/kupczy. Ja ponawiam spokojne i miłe prośby/propozycje. Posadzenie ręczne nie wchodzi w grę, bo histeria.
    Oooo, tak wygląda moja rzeczywistość od ok. pół roku
    Tylko, że ja przeszłam już z etapu mad do
    Co by Ci tu...cierpliwości i powodzenia!

    Na marginesie - mój syn wczoraj pierwszy raz sam nieproszony i bez asysty siknął do nocnika nie uroniwszy kropelki na podłogę. Mam nadzieję, że nie był to incydent.

  7. #847
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Truscaveczka Zobacz posta
    Szlag mnie trafia ((((

    Igor ma dwa lata i dziesięć miesięcy.
    Odmawia od zawsze kontaktu z nocnikiem/kiblem.

    BO NIEEEEEEEEEEEEEEEE! BO NIE BUBIĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ!!!!!!!!!!!

    Pytałam psycholożkę, mówi żeby nie zmuszać.
    Pytałam przyjaciółkę, mówi, żeby wlać na dupę, żeby popamiętał i skumał, że nocnik to nie złoooo. (ciekawe jak )
    Mąż mówi, żeby delikatnie nakłaniać (jak przez ostatnie półtora roku )
    Dzisiaj Młody odmówił pieluchy (kupiłam inne pampy niż przedtem, ale nie mam pieniędzy na kolejną pakę), wielorazowych nie chce, majtek z wkładem nie chce, same majtki a owszem. Tylko że na nocnik/kibel ze schodkiem i nakładką NJEEEEEEEE mad

    Dzięki temu od rana on wyciera szczochy, a ja zbieram kupy po kątach.
    Pat, cholera jasna.
    Młody lata goły. I sika/kupczy. Ja ponawiam spokojne i miłe prośby/propozycje. Posadzenie ręczne nie wchodzi w grę, bo histeria.
    niestety nie ma co zmuszać,bo z niczym to nie pomoże,kiedyś w końcu przyjdzie pora,do 18tki sikać pod siebie nie będzie Nasze mamy to były najlepsze,jak dziecko nie chciało sikać do nocnika to zakładały majtki same lub z tetrą i dziecko biegało zasikane pół dnia,aż tyłek zaczynał piec i tak kilka dni,aż w końcu były efekty. Jak mama mi to powiedziała to myślałam,że padnę,wtedy stwierdziłam,że wolę się pomęczyć niż dziecko maltretować. Jedno co to nie pozwalać,żeby dziecko biegało z gołą pupą przy odpieluchowaniu,same majtki chociaż muszą być.Moja jak latała goła to pamiętała o nocniku dość często,ale jak zakładam majtki lub same spodnie to sikała za każdym razem pod siebie.
    Przy okazji przypomniała mi się sytuacja z dzisiejszego poranka:
    -Liwciu Ty przypadkiem nie chcesz siusiu?
    -Nie
    -Ooooj wydaje mi się,że chcesz,bo dawno nie robiłaś
    -Nie
    -Kochanie,a może jednak,bo zwykle jak długo nie robisz to popuszczasz w majtki
    -Nie cem
    Odwróciłam się dosłownie na chwilkę,zerkam na małą i co widzę,córa robi sobie "Styd,styd"(czyt.wstyd wstyd),bo popuściła odrobinkę w majtki...i bądź tu człowieku mądry i przekonaj do sikania podczas dobrej zabawy

  8. #848
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    niestety nie ma co zmuszać,bo z niczym to nie pomoże,kiedyś w końcu przyjdzie pora,do 18tki sikać pod siebie nie będzie
    Starsza w nocy pieluchy miała do zerówki. Czyli niemal do 6 urodzin. Więc wiesz, nie szalałabym z takimi szacunkami
    Trick polega na tym, że Panicz wie, co i jak - tylko nie chce nocnika ani kibla użyć :/ A do kompletu tatuś był kiedyś uprzejmy zesikańca opierdzielić od stóp do głów i karnie wykąpać :/ I teraz wanny też "nie bubi" :/
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  9. #849
    Chustomanka Awatar nemirowskaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    RAJCZA/śląskie
    Posty
    1,158

    Domyślnie

    Jesteśmy z Zuzką w trakcie... bywa różnie
    Raz biegnie sam, niesie nocnik i siada a innym razem sika gdzie stoi...
    Z kupą był problem ale się przełamała i już na nocnik usiądzie.
    Staram się do 2 września żeby było jak najlepiej bo nie chciałabym już pieluch do przedszkola kupować

    Powodzenia zatem wszystkim życzymy!
    Zuzanna (16.02.2011), Lilianna (27.05.2014)
    "W obawie, by śmierć nie wydarła dziecka, wydzieramy dziecko życiu; nie chcąc by umarło, nie pozwalamy żyć." J.Korczak

  10. #850
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    Podczytuje sobie wateczek od pewnego czasu my zaliczamy wlasnie pierwsze sukcesy nocnikowe po trzech miesiacach latania z gola pupa w koncu zalapal o co chodzi Niestety sam wola dopiero gdy juz leci albo po fakcie, ale jak wylapie moment to chetnie siada i zawsze pare kropel pocieknie. Mam nawet wrazenie ze jemu to frajde sprawia zwlaszcza jak leci po tate zeby mu pokazac nocnik z zawartoscia Na sedes tez robi bez problemu... teraz musze sie jeszcze zaopatrzyc w duza liczbe majteczek i scierrek do podlogi zeby dociagnac sprawe do konca... dluga droga przed nami, ale po pierwszych kikludniowych sukcesach jestem pelna optymizmu
    Ostatnio edytowane przez asienkie ; 23-08-2013 o 20:18

  11. #851
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    u nas w samych majciochach i bez pieluch, wszędzie z nocnikiem, bo pod krzaczek nie zrobi, wołac nie woła, ale pokazuje albo sama sięga nocnik; po zakończeniu 'czynności' wynosi nocnik do łazienki i wylewa zawartość do sedesu.
    nawet gdy zacznie siku w majtki robic, wstrzymuje i biegnie na nocnik.....zdarzają się jednak też i wpadki ale już nie pamiętam kiedy pieluchy prałam a półka pełna drzemki bez pieluchy, noc z pielucha- choć myślę, że gdyby chciało mi się o 5-6 wstac i wysadzić to byłaby szansa na sucho...tylko bob spac by juz pewnie nie poszedł

  12. #852
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    noc z pielucha- choć myślę, że gdyby chciało mi się o 5-6 wstac i wysadzić to byłaby szansa na sucho...tylko bob spac by juz pewnie nie poszedł
    Moja Starsza (pielucha w nocy do zerówki prawie, taka fizjologia, jej babcia miała identycznie) była wysadzana koło północy i do rana przesypiała spokojnie. Może wieczór byłby lepszy łatwiej spacyfikować, można z dzieciem się spać walnąć w razie czego.
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  13. #853
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Truscaveczka Zobacz posta
    Moja Starsza (pielucha w nocy do zerówki prawie, taka fizjologia, jej babcia miała identycznie) była wysadzana koło północy i do rana przesypiała spokojnie. Może wieczór byłby lepszy łatwiej spacyfikować, można z dzieciem się spać walnąć w razie czego.
    młoda robi siku koło 12 właśnie, próbowałam o tej H wysadzać, później koło 4-6 (te 2 ;siki; są niezależne, nie ma albo, albo...)

    ona ma ledwo 1,5 roku skończone więc parcia na nocki nie mam, samo przyjdzie, już widzę, że inaczej pęcherz pracuje (więcej mieści ) i jest dużo łatwiej i jej, i mnie

  14. #854
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Polanica - Zdrój, DLN
    Posty
    60

    Domyślnie 17 miesięcy i nadal pielucha

    Wiem, wiem, zaraz zostanie mi zmyta głowa za to że tak długo zwlekałam z odpieluchowywaniem dziecka, ale jak się jest w pracy to trudno to pogodzić, a na babcie to też ciężko liczyć żeby postępowały według moich wskazówek (bo one wiedzą lepiej) ... ehhh
    no tak ale mam mocne postanowienie by mimo wszystko jakoś to zacząć i próbować odpieluchować moją Olcię
    pomóżcie, jak się wogóle do tego zabrać ... proszę

  15. #855
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    eee... ale że niby 17 m-cy to już "stary koń" i bez pieluchy powinien chodzić? bez przesady - tutaj zazwyczaj odpieluchowuje się dzieci kiedy są na to gotowe, a nie wtedy kiedy inni uważają, że już trzeba są odpowiednie wątki, w tym chyba nawet "grupa wsparcia"

    edit: nawet tamten wątek jest przyklejony i jest w tym dziale tuż nad twoim wątkiem
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  16. #856
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    to jest dziecka decyzja nie Twoja
    będzie gotowe to się odpieluchuje ty jedynie możesz wskazywać drogę

  17. #857
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Moja bratanica skończyła 25 miesięcy i nadal bezwzględnie na pieluchach. Nocnikiem gardzi, nakładką na kibelek też. Co więcej: ma w nosie, że chodzi w zasikanych majtkach, kiedy jej mama podejmuje kolejne próby odpieluchowania.
    Nie wiem skąd przekonanie, że dziecko przekracza dany wiek i trach! Ma przestać korzystać z pieluch i już.

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  18. #858
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    przecież odpieluchowanie to nie wyścigi czy realizacja deadline'owego terminu...
    to moment, w którym łączy się gotowość psychiczna dziecka z gotowością jego układu nerwowego.

    są tu wątki, które mogą Ci pomóc

    np.
    http://www.chusty.info/forum/showthr...A-wsparcia-%29

    http://www.chusty.info/forum/showthr...iecku-post.-28

  19. #859
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Polanica - Zdrój, DLN
    Posty
    60

    Domyślnie

    bardzo wam dziękuję, uspokoiłyście mnie bo już zaczynałam wątpić w nas już się nasłuchałam od mojej mamy że jak tylko ola zaczęła siadać to powinnam ją sadzać na nocnik itp. a ona tak bardzo się wzbraniała, to nie chciałam jej męczyć, miała już taki moment że zaczęła siadać ale nie trwało to zbyt długo; dziękuję za linki, już zaczynam czytać

  20. #860
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    To ja chyba jestem w ogóle do odstrzału, bo Młoda ma blisko 29 miesięcy i bez pieluchy w dzień lata może od miesiąca, a i tak nie nazwałabym tego jeszcze odpieluchowaniem, bo wpadek jest mnóstwo i wszystkie kupy w majtki... Ale to Szelmy decyzja, nie moja, jak miała 17 miesięcy to w ogóle nie było tematu
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •