Strona 40 z 65 PierwszyPierwszy ... 30323334353637383940414243444546474850 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #781
    Chustonówka Awatar kasiekonik
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    28

    Domyślnie

    2 lata i 3 mc - wiem, że jeszcze ma czas i wiem, że dla tak małego dziecka 3 miesiące to dużo czasu ale no przeraża mnie to... :/

  2. #782
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    ale wiesz jak to z dziecmi , im bardziej my chcemy tym bardziej one nie chcą, ja tak troche naciskałam na strszego, ze się biedny az strsował, nie chciał wogóle sikac, a on nie miał jeszcze 2 lat, odpusciłam, i dosłownie 1 dzień później wołał, zadażało mu sie nie jeden raz jeszcze zapomniec, ale wołał i od razu w nocy tez przestał sikac

  3. #783
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Dziękuję dziewczyny za porady,pogoda coraz ładniejsza,więc w weekend na wsi znowu będziemy próbować Waszych metod na trawce,założę zwykłe majtasy i niech lata po podwórku,może w końcu załapie jak swojego nocnika na miejscu nie będzie
    kasiekonik każde dziecko inaczej się rozwija i ma inny czas na odpieluchowanie.Moja niby ma dopiero 21 miesięcy,ale różnie to bywa,wczoraj przez cały dzień uzbierałam stertę prania,bo miała bunt i za każdym razem lała w gacie,dopiero jak założyłam wełniaka z tetrą to się opamiętała,ale nie naciskam,bo widzę,że jak ja się denerwuje to mała przestaje cokolwiek komunikować.

  4. #784
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    Dziękuję dziewczyny za porady,pogoda coraz ładniejsza,więc w weekend na wsi znowu będziemy próbować Waszych metod na trawce,założę zwykłe majtasy i niech lata po podwórku,może w końcu załapie jak swojego nocnika na miejscu nie będzie
    kasiekonik każde dziecko inaczej się rozwija i ma inny czas na odpieluchowanie.Moja niby ma dopiero 21 miesięcy,ale różnie to bywa,wczoraj przez cały dzień uzbierałam stertę prania,bo miała bunt i za każdym razem lała w gacie,dopiero jak założyłam wełniaka z tetrą to się opamiętała,ale nie naciskam,bo widzę,że jak ja się denerwuje to mała przestaje cokolwiek komunikować.
    u mnie było identycznie, im bardziej ja naciskałam tym bardziej mały nie współpracował, efekt przyszedł szybciutko jak odpusciłam

  5. #785
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie Ratunku!!

    Jak mam wytłumaczyć mojej pannie, że nocnik i muszla klozetowa służą do sikania?? Posiedzi 5, 10 minut na jednym bądź drugim i wstaje by... zrobić siku. Informuje "kupka" po fakcie. Na razie tylko siku leci na podłogę a nie grubsza sprawa. Jakieś podpowiedzi???
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  6. #786
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka82 Zobacz posta
    Jak mam wytłumaczyć mojej pannie, że nocnik i muszla klozetowa służą do sikania?? Posiedzi 5, 10 minut na jednym bądź drugim i wstaje by... zrobić siku. Informuje "kupka" po fakcie. Na razie tylko siku leci na podłogę a nie grubsza sprawa. Jakieś podpowiedzi???
    chyba tylko cierpliwosc i spokój, jak by sie udało wysikac do kibelka to mała nagroda np cukierek, jak juz woła po fakcie to juz jest dobrze, ale widze po suwaczku, ze ma rok i 8 miesiecy,
    to jeszcze mała jest, ale można tez w takim dziecku nauczyc, ale nie wszystkie wtedy "załapią"

  7. #787
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Jak odpieluchować dziecko?
    http://wiadomosci.onet.pl/nauka/wiel...wiadomosc.html

    akapit 2 tekstu

    oczywiście proszę to traktować jako element humorystyczny - wyobraziłam sobie mojego Benka uczącego się tak korzystać z toalety i jakoś mi się wesoło zrobiło

  8. #788
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    u nas pomału sukcesy od kilku dni dziewczynki robią siusiu na nocnik i na kibelek, przypominamy im ale też same starają się pilnować... z kupami niestety jeszcze jest problem... za to drzemki w ciągu dnia są bez pieluszek i na noc choć są zakładane pieluszki to zazwyczaj są rano suche
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  9. #789
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odynka Zobacz posta
    u nas pomału sukcesy od kilku dni dziewczynki robią siusiu na nocnik i na kibelek, przypominamy im ale też same starają się pilnować... z kupami niestety jeszcze jest problem... za to drzemki w ciągu dnia są bez pieluszek i na noc choć są zakładane pieluszki to zazwyczaj są rano suche
    super! moje, choć dawno odpieluchowane, w nocy muszę wysadzać niestety

  10. #790
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odynka Zobacz posta
    u nas pomału sukcesy od kilku dni dziewczynki robią siusiu na nocnik i na kibelek, przypominamy im ale też same starają się pilnować... z kupami niestety jeszcze jest problem... za to drzemki w ciągu dnia są bez pieluszek i na noc choć są zakładane pieluszki to zazwyczaj są rano suche
    to świetnie,czyli już jesteście na dobrej drodze

  11. #791
    Chustonówka Awatar słowianka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    32

    Domyślnie

    Zapisałam się do tej grupy wsparcia jakiś miesiąc temu i już ma problem z głowy.... Było ciężko bo przez 3 tygodnie nie było żadnych postępów jeśli chodzi o sikanie . Dodam, że kupkę synek robi na nakładkę już od jakiegoś pół roku i sam zaczął wołać...nic go nie uczyłam- może mu zaczeła przeszkadzać w pieluszce . Natomiast z sikaniem czekałam aż się ciepło zrobi i zaczełam puszczać w majtach i spodenkach...siurał non stop i informował po fakcie albo wcale...w przedszkolu to samo. Znosiłam codziennie do domu tony przesikanych ubranek...już chciałam odpuścić ale panie przekonały mnie, zę nie ma sensu się cofać. Zaparłam się i dosłownie po ok. 3 tygodniach z dnia na dzień zaczął wołać! Byłam w szoku...teraz woła już w 100%, na spacery wychodzimy bez pieluchy bo potrafi trzymać, a poza tym zawsze można zrobić siku pod drzewko- ech, uroki lata! Natomiast na noc jeszcze zakładam pieluchomajty bo się zdarza, że siknie w nocy...
    Zaczęliśmy sikać na nakładkę najpierw na siedząco- moje dziecko nigdy nie akceptowało nocnika, od zawsze ma nakładkę. I to było na prezenty wszystko- oczywiście w grę wchodziły tylko czekoladki . Skutkowało rożnie...później sam przestał wołać o te prezenty, czasem teraz mu się przypomni to dostaje. Natomiast bardzo szybko z siadu przeszliśmy do podstawki do kibelka i robi na stojąco- ma frajdę z tego okropną .
    Może spróbujcie nie do nocnika ani nie do kibelka. Obecna w wątku fiolka zachęciła synka do sikania kupując mu...konewkę! Najpierw do niej sikał, później przeszedl na kibelek...także każdy pomysł jest dobry!

  12. #792
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    Dołączamy. Się dzieje, ale... Od dwóch tygodni jeśli pupa goła, Kali daje znać, że jest potrzeba i idziemy do toalety lub na nocnik, choćby i 15 razy dziennie. Jeśli tylko cokolwiek na pupie - pieluszka albo majteczki - wszystko idzie w owo cokolwiek, bez słowa ostrzeżenia. Po fakcie jest info, że siku, ze wskazaniem na "miejsce zbrodni" - właśnie w ciągu godziny poszły 4 pary majtek. Dwa tygodnie, to nie wieczność, ale wyglądam progresu. A tu punkt martwy jakiś. Gotowa jest, czy niegotowa?
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

  13. #793
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alifi Zobacz posta
    Dołączamy. Się dzieje, ale... Od dwóch tygodni jeśli pupa goła, Kali daje znać, że jest potrzeba i idziemy do toalety lub na nocnik, choćby i 15 razy dziennie. Jeśli tylko cokolwiek na pupie - pieluszka albo majteczki - wszystko idzie w owo cokolwiek, bez słowa ostrzeżenia. Po fakcie jest info, że siku, ze wskazaniem na "miejsce zbrodni" - właśnie w ciągu godziny poszły 4 pary majtek. Dwa tygodnie, to nie wieczność, ale wyglądam progresu. A tu punkt martwy jakiś. Gotowa jest, czy niegotowa?
    Mamy podobnie. A dokładniej, jak ma pieluchę to NIC mu nie przeszkadza. A jak są majtki to zaraz pokazuję, że jest mokro. Dziś cały dzień było sucho i teraz stanął obok mnie, zsikał się i ... pokazał na podłogę
    A średni odpieluchował się SAM, w trakcie rota na drugie urodziny.

  14. #794
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    dolaczam Lenka sama zaczela wskazywac na mokre pieluchy. Teraz.krzyczy jak zrobi choc czasem uda sie dobiec do nocnika Jestem w szoku, ze sama zaczela! Ja to chcialabym jeszcze pozakladac pieluchy...
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  15. #795
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    710

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    Kobietki a może macie jakiś sprawdzony sposób,by przekonać dziecko do siusiania na trawkę? W domku nie mamy tragedii jedna,max dwie wpadki,ale na podwórku zakładam pieluchę,bo siusia pod siebie i nie chce sikać na łonie natury
    lilith83 zadziałało coś? mam ten sam problem co u Ciebie. Tylko ja ściągnęłam jej całkiem pieluchę i jak "coś" to przebieram na podwórku.
    Mała w domu współpracuje "raczej", ale na spacerze nie bardzo, tzn jakby nie wiedziała o co chodzi z tym wysadzaniem.
    Moja córa dość mała, bo 1,5 roku i nie wiem jak jej to przetłumaczyć.
    K. 2010 i A. 2012

  16. #796
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka82 Zobacz posta
    dolaczam Lenka sama zaczela wskazywac na mokre pieluchy. Teraz.krzyczy jak zrobi choc czasem uda sie dobiec do nocnika Jestem w szoku, ze sama zaczela! Ja to chcialabym jeszcze pozakladac pieluchy...
    na prawde bardzo szybko mała złapałą o co chodzi, brawo dla córki,
    a jak długo wysadzałaś ja wczesniej na nocnik?

  17. #797
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    U nas progres. Majteczki zamontowane, komunikaty nadawane. Za dnia. I jeden w nocy nawet. Liczba wpadek - 1. Generalnie widzę, że jedyna opcja to podążać za córką. Niczego nie tłumaczyć, nie naciskać, nie zachęcać. Wyglądam zamknięcia procesu. Z pojemnika na pieluchy wysnuwa się woń nocnych wielo...
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

  18. #798
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kate18 Zobacz posta
    na prawde bardzo szybko mała złapałą o co chodzi, brawo dla córki,
    a jak długo wysadzałaś ja wczesniej na nocnik?
    Katie - nie wysadzalam
    Sama z siebie zaczela sygnalizowac mokra pieluche. Zaczela sikac do.nocnika, teraz.mowi ze chce tzn KUPA (pielucha) biegnie na.nocnik.i sika. Co prawda na raty, ale jest!
    Wczoraj jedne majtki zasikane.podaczas zabawy z sasiadka.
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  19. #799
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka82 Zobacz posta
    Katie - nie wysadzalam
    Sama z siebie zaczela sygnalizowac mokra pieluche. Zaczela sikac do.nocnika, teraz.mowi ze chce tzn KUPA (pielucha) biegnie na.nocnik.i sika. Co prawda na raty, ale jest!
    Wczoraj jedne majtki zasikane.podaczas zabawy z sasiadka.
    to faktycznie bardzo szybko mała złapała, wiesz tak pytam bo mój mały ma teraz 17 miesięcy, i delikatnie
    go sadzam na nocnik, ale on dłużej nie siedzi niż dosłownie 10-15 sekund a ja nie chce nic na siłe robic
    bo to tylko przynosi odwrotny efekt

  20. #800
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ilka Zobacz posta
    lilith83 zadziałało coś? mam ten sam problem co u Ciebie. Tylko ja ściągnęłam jej całkiem pieluchę i jak "coś" to przebieram na podwórku.
    Mała w domu współpracuje "raczej", ale na spacerze nie bardzo, tzn jakby nie wiedziała o co chodzi z tym wysadzaniem.
    Moja córa dość mała, bo 1,5 roku i nie wiem jak jej to przetłumaczyć.
    Kochana nie zadziałało,babcia wymiękła i mnie uprzedziła kupując małej nocnik turystyczny,siada chętnie,ale nie na podwórku Od razu przeskoczyłyśmy na etap przetrzymywania,czyli 3h spokojnie bez siusiania wytrzymuje,wczoraj dłużej była to delikatnie popuściła,ale dopiero w domku dokończyła
    letka82 Gratuluję No widzisz nie taki diabeł straszny jak go malują

    Przy okazji się zapytam jak to w końcu jest z tym wysadzaniem w nocy,chodzi mi o stronę praktyczną,a nie teorię. Mała na drzemki i nocki ma założoną pieluchę no i zwykle jest zasiusiana,ale ostatnio,gdy w nocy po 3 dniach nie kupkania w nocy narobiła to przy okazji posadziłam ją na nocnik i rano pielucha była suchutka,tylko czy mi się nie przyzwyczai do takiego wstawania,nawet bez potrzeby załatwienia się. I jak oduczyć siusiania na drzemkach? Myślałam o założeniu majtek i podkładu na łóżko,tylko jak mi się mała nie wyśpi w dzień to potem mam hardcore do wieczora,więc w głowie totalny mętlik i pomysłów brak
    Ostatnio edytowane przez lilith83 ; 11-07-2013 o 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •