Strona 39 z 65 PierwszyPierwszy ... 29313233343536373839404142434445464749 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #761
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ire Zobacz posta
    Kilerek: gratuluję synowi Ale jednocześnie sugeruję, żebyś sie aż tak nie nastawiała, może nastąpić regres i będziesz zawiedziona. A może nie nastąpi, może to już na dobre, czego Wam życzę
    Wiem, ze moze. Licze sie z tym, mimo wszystko na razie sie ciesze.


  2. #762
    Chustofanka Awatar nuna77
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków-Prądnik Cz.
    Posty
    263

    Domyślnie

    Pochwalę sie i ja , bo jestem bardzo dumna z synka. Już dwa tygodnie w nocy bez pieluchy śpi i od tygodnia w dzień nie nosi.
    Jakoś odwotnie się odpieluchował.
    Cieszę się bardzo, w żłobku już 4 dzień w majteczkach bez wpadek
    Jedynie z kupką problem, nie umie robić na siedziąco.
    Jacuś 23.04.2011

    Martynka 21.09.1998

  3. #763
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    a u nas nadal nic w ogóle im nie przeszkadza, że mają mokro... na kibelek czy też nocnik siadają ale bez większych sukcesów... a od września przedszkole
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  4. #764
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Odynko - łączę się w bólu
    U nas dokładnie to samo

  5. #765
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,878

    Domyślnie

    U nas wciąż wpadki w majteczki, jak nie pilnować i nie zachęcać. Jak woła sama, to co drugie siusiu jest "troszeczkę w majetczkach, a reszta do nocniczka", jak mawia moja córka. No ile można... Ona już prawie rok się w ten sposób buja...

  6. #766
    Chustomanka Awatar Niezapominajka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    850

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odynka Zobacz posta
    a u nas nadal nic w ogóle im nie przeszkadza, że mają mokro... na kibelek czy też nocnik siadają ale bez większych sukcesów... a od września przedszkole
    się nie martw to przychodzi na pstryk)
    gdzieś tutaj się wcześniej żaliłam że moje dziecko ni w ząb nie chce współpracować i jakieś 3 tyg temu dostała zapalenia ucha i gorączki 39,5 i zawołała taka bidna że siku chce..... ja w szoku, ale oki.
    od tego czasu w dzień sikała bez problemu z drobnymi wpadkami w przedszkolu, ale przez dwa tygodnie z kupą była masakra, dziecko zrobić nie chciało w ogóle; ani na nocnik ani w majtki, zatrzymywała i tyle.
    ale w piątek poprzedni nastąpiło zwolnienie blokady i zakomunikowała że chce kupę i zrobiła do sedesu, potem na trawkę na dworze i jest ok.
    w nocy sucho, w dzień sucho...... oby nie zapeszyć.
    więc każdy w swoim czasie i przyspieszyć się nie da

  7. #767
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Kobietki a może macie jakiś sprawdzony sposób,by przekonać dziecko do siusiania na trawkę? W domku nie mamy tragedii jedna,max dwie wpadki,ale na podwórku zakładam pieluchę,bo siusia pod siebie i nie chce sikać na łonie natury

  8. #768
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    Kobietki a może macie jakiś sprawdzony sposób,by przekonać dziecko do siusiania na trawkę? W domku nie mamy tragedii jedna,max dwie wpadki,ale na podwórku zakładam pieluchę,bo siusia pod siebie i nie chce sikać na łonie natury
    u nas sprawdziło się przy starszym jak mówiłam mu "teraz nasikamy na listek" albo teraz zobaczymy jak daleko sikasz czy dosikasz do tamtego kamyczka" itp.

  9. #769
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kate18 Zobacz posta
    u nas sprawdziło się przy starszym jak mówiłam mu "teraz nasikamy na listek" albo teraz zobaczymy jak daleko sikasz czy dosikasz do tamtego kamyczka" itp.
    moja dosikać to pewnie nie dosika jak to dziewczynka,ale może spróbuję z tym siusianiem na listek Mam wrażenie,że ona nie wie o co chodzi jak ją trzymam w kołyskę nad tą trawką i się denerwuje,bo chce siku na nocnik,a ja jakieś wygibasy jej wymyślam hehe

  10. #770
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    moja dosikać to pewnie nie dosika jak to dziewczynka,ale może spróbuję z tym siusianiem na listek Mam wrażenie,że ona nie wie o co chodzi jak ją trzymam w kołyskę nad tą trawką i się denerwuje,bo chce siku na nocnik,a ja jakieś wygibasy jej wymyślam hehe
    nie wiedziałam, ze masz dziewczynke, a jak tak z przyzwyczajenia bo u mnie sami chłopcy, w rodzinie z mojej strony ani jednej dziewczynki, w rodzinie M az 10 chłopców i tylko 3 dziewczynki i przez to wydaje mi sie kazdy ma chłopców haha

  11. #771
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kate18 Zobacz posta
    nie wiedziałam, ze masz dziewczynke, a jak tak z przyzwyczajenia bo u mnie sami chłopcy, w rodzinie z mojej strony ani jednej dziewczynki, w rodzinie M az 10 chłopców i tylko 3 dziewczynki i przez to wydaje mi sie kazdy ma chłopców haha
    hehe no niestety u mnie w rodzinie dziewczynki,ale naokoło u znajomych też chłopcy,dlatego też nie mam kogo się poradzić,więc pytam tutaj Przy okazji jeszcze dopytam,czy w takiej sytuacji jak nasza warto zainwestować w nocnik turystyczny,czy lepiej uczyć bez,żeby się całkiem nie przyzwyczaiła?
    Ostatnio edytowane przez lilith83 ; 11-06-2013 o 12:13

  12. #772
    Chustomanka Awatar Niezapominajka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    850

    Domyślnie

    a ja zapytałam kiedyś moją Tosię czy chce nasikać na mrówki i podchwyciła temat, teraz woli na trawę bo zawsze patrzy na co sika

  13. #773
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Niezapominajka Zobacz posta
    a ja zapytałam kiedyś moją Tosię czy chce nasikać na mrówki i podchwyciła temat, teraz woli na trawę bo zawsze patrzy na co sika
    Kochana to zdradź mi tajemnicę jak ją podtrzymujesz,bo ja do tej pory tylko w kołyskę jak maluszki przy EC i może w tym robię błąd. Przepraszam za tak głupie pytanie,ale przy chłopcach wydaje mi się dużo łatwiej niż z dziewczynką,a nie mam się kogo poradzić,bo babcia nie może pojąć tego,że wnusia ma jakąś blokadę

  14. #774
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    hehe no niestety u mnie w rodzinie dziewczynki,ale naokoło u znajomych też chłopcy,dlatego też nie mam kogo się poradzić,więc pytam tutaj Przy okazji jeszcze dopytam,czy w takiej sytuacji jak nasza warto zainwestować w nocnik turystyczny,czy lepiej uczyć bez,żeby się całkiem nie przyzwyczaiła?
    ja miałam nocnik, najpier kupiłam piekny z Fishera z famfarami czy czyms takim i jak mały pierwszy raz zaczął sikac tak sie biedny wystraszył, ze bał sie podejsc do tego nocnika, kupiłam drugi najtanszy z kaczuszką, tylko taki troszke większy bo moje dzieci z tych wiekszych są i przez pare miesięcy 2-3 sikał na nocnik, później do ubikacji, kupa z nakładką na ubikacje, tak ze z nocnikiem mozesz spróbowac,
    a on nauczył sie sikac jak miał niecałe 2 lata, teraz biore się za młodszego tylko jak się zrobi ciepło

  15. #775
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kate18 Zobacz posta
    ja miałam nocnik, najpier kupiłam piekny z Fishera z famfarami czy czyms takim i jak mały pierwszy raz zaczął sikac tak sie biedny wystraszył, ze bał sie podejsc do tego nocnika, kupiłam drugi najtanszy z kaczuszką, tylko taki troszke większy bo moje dzieci z tych wiekszych są i przez pare miesięcy 2-3 sikał na nocnik, później do ubikacji, kupa z nakładką na ubikacje, tak ze z nocnikiem mozesz spróbowac,
    a on nauczył sie sikac jak miał niecałe 2 lata, teraz biore się za młodszego tylko jak się zrobi ciepło
    tzn nocnik posiadamy fisher wypaśny kaczuchę,ale wyłączyliśmy dźwięk,bo małą rozpraszał,uwielbia goi ja też,tylko na spacerach nie wiem co robić,czy nosić z sobą nnocnik skoro nie chce na trawkę,czy dalej próbować na upartego siusiać na listki

  16. #776
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    A może spróbuj chwytu że pytasz ją na co chce nasiusiać? Oczywiście dając sensowny wybór (może tu na mały kamyk, a może tu na listek czy tu gdzie jest piaseczek) A jak jest jednolita trawa to chociaż sama wskaże miejsce (tu czy o krok dalej). Może namów na podlanie trawki żeby kwiatuszki tu urosły?
    Nie wiem czy to chwyci ale spróbować warto
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  17. #777
    Chustomanka Awatar Niezapominajka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    850

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    Kochana to zdradź mi tajemnicę jak ją podtrzymujesz,bo ja do tej pory tylko w kołyskę jak maluszki przy EC i może w tym robię błąd. Przepraszam za tak głupie pytanie,ale przy chłopcach wydaje mi się dużo łatwiej niż z dziewczynką,a nie mam się kogo poradzić,bo babcia nie może pojąć tego,że wnusia ma jakąś blokadę
    tak normalnie ją łapie, ale ja nie stoję wyprostowana tylko kucam albo bardzo nisko się schylam i majtki zawsze w zgięciach kolan, a łydki rozłożone na boki i ona wtedy zagląda, a że sik ma jak z węża ogrodowego to zawsze jest dużo śmiechu bo nie możemy trafić na wybrany element.
    Nie wiem czy wystarczająco obrazowo się wyrażam

  18. #778
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    U nas już dwa tygodnie bez pieluchy. Ignaś czasem woła, że chce siku, a czasem leje w majty. Bywa, że pytam czy chce, mówi, że nie, a za chwilę siusia pod siebie.

    Ja uważam, ze suckes jest, a praujemy dalej.

    Z sikaniem na dworze był problem, mały się wzbraniał, potem pozwolił, ale nie chciał, żebym trzymała siusiaka. Okazało się, że mężowi pozwolił, więc powiedziałam Ignasiowi, że podtrzymam siusiaka jedynym palcem i już teraz mogę

    Podsumowanie dzisiejszego - jedna kupa i jedne siki w majtach.
    miśki dwa i mały ktoś

  19. #779
    Chustonówka Awatar kasiekonik
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    28

    Domyślnie

    Bosz! To straszne, ale jak Was czytam to trochę mi lepiej. U nas od września przedszkole a w majtach mokro. Zero zainteresowania... śmierdzi zasiurany, mokry cały i zero reakcji.

    Kilka dni temu (bo się cieplej zrobiło i zdjęłam pieluchę na rzecz majtów) nie wytrzymałam i na majteczki założyłam pieluchę, żeby mokro czuł a żebym nie miała zasikanego mieszkania - co się stało - ano nic! pielucha do kolan, majty mokre a Marcel cały szczęśliwy... :/

  20. #780
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasiekonik Zobacz posta
    Bosz! To straszne, ale jak Was czytam to trochę mi lepiej. U nas od września przedszkole a w majtach mokro. Zero zainteresowania... śmierdzi zasiurany, mokry cały i zero reakcji.

    Kilka dni temu (bo się cieplej zrobiło i zdjęłam pieluchę na rzecz majtów) nie wytrzymałam i na majteczki założyłam pieluchę, żeby mokro czuł a żebym nie miała zasikanego mieszkania - co się stało - ano nic! pielucha do kolan, majty mokre a Marcel cały szczęśliwy... :/
    a w jakim wieku jest mały?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •