Strona 36 z 65 PierwszyPierwszy ... 26282930313233343536373839404142434446 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #701
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    i po jakim czasie zakumał, że tam siku ma robić?
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  2. #702

    Domyślnie

    u nas to sie w ogole zaczelo od kupy, ze nie chcial robic w pieluche, wolal "kupa", sadzalam go na zielonej deseczce i robil... a ze czesto razem z kupa lecialo siku, to jakos zakumal.

    Kup dziecku ładna nakladke na sedesik i zobaczymy co bedzie tlumacZ mu ze jest super ekstra duzym samodzielnym chlopcem i mama w nagrode kupila mu taka dorosła nakladke

    a tak w ogole mnie sie wydaje ze jednak 13-14 miesiecy to troche wczesnie na odpieluchowanie. Dziecko chyba okolo 2 r. ż. zaczyna kumac o co chodzi.

  3. #703
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    nie chciałam go odpieluchowac w tym wieku- po prostu był wysadzany. Raz sie udało raz nie. Teraz ma 20m-cy i nie chce i już. Nakładkę mamy- będziemy ćwiczyć. A pomagały wam jakieś książki? Widziałam że są takie pożegnanie z pieluchami czy coś?
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  4. #704

    Domyślnie

    nie, u nas to przyszlo z czasem
    poczekaj do lata, bedzie siusiaka wystawial na dwor
    przede wszystkim nie zmuszaj, bo sie przestraszy i bedzie dupa

  5. #705
    Chustofanka Awatar guciamama
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    346

    Domyślnie

    schiselle, u nas nastąpił cud sikania w nocnik po książeczce Nocnik nad nocnikami. Ale cud trwał kilka dni, po czym pojechał do dziadków i tam jakiś regres nastąpił :/ Dziś syn wraca do domu i mam nadzieję, że mu się przypomni jak ładnie mu już w domu szło!


    aniołeczek 08.12


  6. #706

    Domyślnie

    Najlepszego dla Gusia

  7. #707
    Chustofanka Awatar guciamama
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monikamarcina Zobacz posta
    Najlepszego dla Gusia
    Dziekujemy!!!


    aniołeczek 08.12


  8. #708
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monikamarcina Zobacz posta
    nie, u nas to przyszlo z czasem
    poczekaj do lata, bedzie siusiaka wystawial na dwor
    przede wszystkim nie zmuszaj, bo sie przestraszy i bedzie dupa
    no właśnie wcześniej chętnie siadał na nocnik, nie było presji, a teraz jak narobi w pieluchę i mówię że trzeba przebrać to ucieka z krzykiem "nieeeeeeeeeeee!!!!"

    Cytat Zamieszczone przez guciamama Zobacz posta
    schiselle, u nas nastąpił cud sikania w nocnik po książeczce Nocnik nad nocnikami. Ale cud trwał kilka dni, po czym pojechał do dziadków i tam jakiś regres nastąpił :/ Dziś syn wraca do domu i mam nadzieję, że mu się przypomni jak ładnie mu już w domu szło!
    a co w tej książce jest? porady? opowiadania?
    życzę, żeby twój synek nie zapomniał jak ładnie siusiał
    ej! a może ten nocnik nasz nie wygodny?? taki z ikei mamy? bo trochę kanciasty się wydaje...
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  9. #709
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Nie mam siły całego wątku czytać, ale może ktoś mi pomoże...

    Młody ma prawie 2,5 roku, sygnalizuje tylko kupę czasem i sporadycznie siku jak już leci... zazwyczaj się cicho chowa. No ale niedługo przedszkole więc zdjęliśmy pieluchy całkiem. Od tygodnia tak żyjemy i średnio 1-2 wpadki dziennie (czasem wcale) ale on nadal nie woła (udało mu się może 2 razy), tylko jest wysadzany i w 90% robi wtedy siku. No ale co na dłuższe wyjście na dwór lub do gości z dywanami? trzymać się jednak wtedy pieluch? czy liczyć, że wysadzanie wystarczy? Nie wiem czy on nie kontroluje swoich potrzeb, nie czuje tego? czy po prostu nie chce mu się? Nie chcę mu jednak jakoś mieszać, że skoro nie ma pieluchy, żeby zakładać czasem... Dodam też że wilgoć w wielu mu zupełnie nie przeszkadza, ani siuśki cieknące po nogach w majtkach :/

    Czy to możliwe, żeby 2,5 latek nie wyczuwał swoich potrzeb?

  10. #710

    Domyślnie

    My póki co w domu puszczamy w majtkach, a jak gdzieś wychodzimy, to pieluchy (wielo albo jednorazówki, różnie) i wtedy po prostu pytam co jakiś czas, czy nie chce siku albo kupy. Bo tak jak w domu często woła (chociaż też co jakiś czas dopytuję, bo widzę, że się maca po siusiaku, ale jest zaabsorbowany zabawą), to już jak wyjdziemy, nigdy nie zawoła.
    No ale u nas to dwa tygodnie na razie trwa...
    Nie wiem, czy mu tym zakładaniem jednorazówek na wyjścia i drzemki czasem nie mieszam

    Wydaje mi się, że 2,5 latek już powinien potrzeby rozpoznawać, tylko może uważa, że ma ciekawsze rzeczy do roboty?

  11. #711
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    A moja córa z rana nie chciała założyć pieluchy więc zostawiłam ją bez i zaczynamy odpieluszkowanie cały dzień lata w samych spodniach oczywiście wpadki są ale jest bardzo dobrze, zacznie robić siusiu popuści kropelkę i leci na nocnik dokończyć więc jest super jak na pierwszy dzień nie woła jeszcze że chce ale myślę że to kwestia czasu. Kupka niestety wylądowała w spodniach ale nie spodziewam sie cudów po pierwszym dniu bo wcześniej ani myślała na nocniku siadać a nawet jak usiadła to rzadko coś zrobiła wiec chyba musiała dojrzeć

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  12. #712
    Chustonoszka Awatar elleth
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    świętokrzyskie
    Posty
    127

    Domyślnie

    Ja też dziś zaczęłam. Córa ma prawie 22 miesiące. Z tym, że nie woła, ale co godzinkę, półtorej sadzam na nocnik. Najczęściej coś tam wydusi. Zdarzyła się jedna wpadka sikowa. Zobaczymy co będzie dalej.
    Wyczytałam też, żeby nie mówić: "chcesz siku" tylko "czy Twój brzuszek chce siku". Sama nie wiem czy dobrze robie
    Agatka -16 czerwca 2011

  13. #713

    Domyślnie

    my sikamy do toalety bez nasadek, synek woła że ogień w toalecie i lecimy gasić na stojaka
    Czasami wpadki się zdarzają, na spanie zakładam pieluche, czekam na wiosne!!!

  14. #714
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    A ja mam pytanie: stosowałyście majteczki treningowe? Są jakieś chłonne, które wytrzymują jeden spory sik?
    Muszę coś zrobić żeby nie pielucha, żeby łatwo wysadzać a jednocześnie bez kałuż na podłodze. Większość trenerek wytrzymuje tylko popuszczenie...
    A wygląda to tak:

    Miłosz ma 1,5 roku, w tamte lato sikał chętnie na trawkę gdy mu proponowałam, więc i po przejściu lata starałam się wysadzać, aż ze 2 miesiące temu całkiem przestałam używać wielo, tylko na noc i wyjścia zakładam pampersa. Bez oporów siada na nocnik, sika, czasem złapiemy też kupkę, ale nie ma żadnych postępów z sygnalizowaniem, jak nie wyczuję pory i nie wysadzę to się zsika i zupełnie się tym nie przejmie. A sika raz częściej raz rzadziej, ciężko czasem wyczuć. Ja mam ogromne pokłady cierpliwości ale mężu gorzej, nie chce zasikanego mieszkania, zaczyna naciskać żebym wróciła do pieluch skoro mały najwyraźniej nie jest gotowy
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  15. #715
    Chustonoszka Awatar elleth
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    świętokrzyskie
    Posty
    127

    Domyślnie

    Pomocy!!!
    Sama nie wiem czy dobrze robie... Jest 4 dzień bez pieluchy. Nie sygnalizuje, a ja gderam o tym czy chce siku co chwilę i widzę, że ona ma dość tego gadania. Mniej więcej wiem, kiedy jej się chce, sadzam (choć jest opór, że nie chce jej się) i sika. Ale sama nie zawoła. Zsika się i przychodzi, że ma mokro, widzę że jej przeszkadza, dać sobie spokój, czy jeszcze popróbować
    Agatka -16 czerwca 2011

  16. #716

    Domyślnie

    a jak z kupą? Synek nie chce kupy di toalety robic... chowa sie np pod stołem. mówi wcześniej że idzie na kupe ale odmawia wc...

  17. #717
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    Wymiękam
    Młody już był prawie odpieluchowany (wpadka raz na 2-3 dni), kupa zawsze na nocniku, zawołał, zrobił, super i tak od ponad pół roku. Z sikaniem było więcej przebojów, ale załapał, czasem trzeba było przypomnieć, ale generalnie nie było problemów. Trochę gorzej w przedszkolu, bo tam dużo wrażeń i nie było czasu na jakieś bzdury typu siku. Ale jak już pani z kimś szła i pytała go czy chce, to szedł i sikał. A od jakiegoś czasu totalny regres i bunt. Najpierw w przedszkolu, a później w domu, zasikiwał mi wszystkie ciuchy, ale uparcie nie zakładałam pieluszki. W przedszkolu panie się poddały i zakładają mu pieluchomajtki jednorazowe, bo uznały, że przebieranie go 3-4 razy w ciągu dnia to za wiele. No trudno. Myślałam, że ma jakiś bunt chwilowy. Ale to się pogłębia, bo kupę też już zaczął robić w majtki Na nocnik za żadne skarby nie chce usiąść, na kibelek z nakładką czy bez też nie. No wrzask i nie, nie, nie... Pytam, rozmawiam, dlaczego, tłumaczę. A on nie bo nie i koniec. Nie chcę i już. Nie podaje powodu. Mówi, że zawoła i nie woła. A gorzej, bo zaczął kłamać, jak mówię, że zrobił, to ucieka i mówi, że nie zrobił. I przebierać się nie chce. Kiepsko to wygląda W przedszkolu starszy o 3 miesiące chłopiec też zaczął sikać w majtki. Może to jednak przedszkole? Któraś z pań coś źle zrobiła? Sama nie wiem, wydawało mi się, że jest ok, a tu taka kicha. Nic się w ostatnim czasie nie wydarzyło, nie był chory, nie było przerwy w chodzeniu do przedszkola. Po prostu pewnego dnia zaczął się bunt.
    Wygadałam się. Potrzebuję pogłaskania chyba, bo rady raczej wszystkie znam. Czekam na wiosnę i lato i koniec przedszkola. Puszczę z gołą dupą, to może znowu załapie.
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  18. #718
    Chustonoszka Awatar elleth
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    świętokrzyskie
    Posty
    127

    Domyślnie

    Flippa a spróbuj go podpyta przez zabawe. On będzie kierował misiem a Ty bądź mamą/przedszkolanką. A potem zamiana ról. Tak prędzej powie jak jest coś nie tak w przedszkolu, jak on będzie się wcielał w rolę przedszkolanki.
    Agatka -16 czerwca 2011

  19. #719
    Chustomanka Awatar nemirowskaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    RAJCZA/śląskie
    Posty
    1,158

    Domyślnie

    Postanowiam sie pochwalić... Zuzka wczoraj pobiegła do łazienki, ustawiła sobie nocnik i zrobiła siku Dodam,że była bez majtek więć miała łatwiej! Czyli załapała... choć następne siku było na podłogę ale nakupę znów sobie wskoczyła na nocnik bez pytania
    Zuzanna (16.02.2011), Lilianna (27.05.2014)
    "W obawie, by śmierć nie wydarła dziecka, wydzieramy dziecko życiu; nie chcąc by umarło, nie pozwalamy żyć." J.Korczak

  20. #720
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nemirowskaya Zobacz posta
    Postanowiam sie pochwalić... Zuzka wczoraj pobiegła do łazienki, ustawiła sobie nocnik i zrobiła siku Dodam,że była bez majtek więć miała łatwiej! Czyli załapała... choć następne siku było na podłogę ale nakupę znów sobie wskoczyła na nocnik bez pytania
    Super gratulacje oby tak dalej

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •