Strona 45 z 65 PierwszyPierwszy ... 35373839404142434445464748495051525355 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #881
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    U Nas znowu bunt na podwórku,a dokładniej na placu zabaw. Na spacerze i 3h suchutkie,a jak pójdziemy na jeden z osiedlowych placów zabaw koniec,sik w majty po godzinie,a najgorsze,że nie da się namówić na wysiusianie mimo ciągania z sobą nocnika turystycznego A było już tak pięknie

  2. #882
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,906

    Domyślnie

    Jadzia po moim powrocie ma 'okres mieszany'. W pieluchach nie chodzi od roku, ale od zimy miała stopniowy regres, aż do sikania w gatki z zimna krwią i chodzenia w mokrym bez słowa... Teraz najczęściej ja ją pytam, czy chce siusiu - wtedy nawet cały dzień bez wpadki. Gdy sama woła, zdarza jej się popuścić kilka kropelek. Plus minus raz dziennie wpadka totalna i przebieranie...
    W nocy oczywiście pielucha i zabić rano może zapachem...

  3. #883
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    Czy Wasze dzieci tez siusiaja 150 razy dziennie po odrobinie?? Czy mozna dziecko jakos nauczyc robic rzadziej a porzadnie?

  4. #884
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asienkie Zobacz posta
    Czy Wasze dzieci tez siusiaja 150 razy dziennie po odrobinie?? Czy mozna dziecko jakos nauczyc robic rzadziej a porzadnie?
    A owszem, Jadzi się zdarza - i wtedy, gdy siusia w majtki (jest w stanie obsiusiać 5 kompletów ubrań w ciągu 2 h), i wtedy, gdy siusia do nocnika - wtedy, mam wrażenie, lata na ten nocnik, bo ją duma rozpiera, że do niego sika. Chwali się zresztą za każdym razem, że ma suche majteczki i tatuś się ucieszy, heh.

    Myslę, że uczenie nic tu nie da, samo przyjdzie...

  5. #885
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    moja już coraz rzadziej, ale początek nocnikowania był dla mnie przerażający do tego stopnia że biegałam cały czas z nocnikiem (bo przecież nie usiądzie moje dziecko na "brudny") i już zastanawiałam się czy pęcherz ma ok. Ale teraz sika mniej i nawet potrafi dość długo wytrzymać od sygnalizowania potrzeby (np jak jesteśmy na zakupach).
    Ja się zastanawiam jak to będzie teraz w przedszkolu. Nocnik stoi w domu w pokoju, bo L. przerywa zabawę i biegnie na nocnik. W sali go przecież nie będzie. Powinnam go schować też w domu? W sumie do poniedziałku mało czasu zostało, też się w porę obudziłam

    Aaa i odkąd przestałam bić brawo po każdym siku sika mniej, ale to może być spowodowane czasem jaki już sika.
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  6. #886
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asienkie Zobacz posta
    Czy Wasze dzieci tez siusiaja 150 razy dziennie po odrobinie?? Czy mozna dziecko jakos nauczyc robic rzadziej a porzadnie?
    moja tak miała, z wiekem przyszałła większa pojemnoś pęcherza, teraz potrzfi długo wstzymywać,

    (wczoraj byłyśmy na targu, dłuuuugo, nocnika brak, pod krzaczek nie chciała nasiuśiać mimo, że na początku mówiła że he siku, wytrzymała, pozniej tłumaczyła już tylko, ze nocniczka nie ma, wytrzymała do powrotu do domu (jakieś 3h!)

  7. #887
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    U nas 3 noc z rzędu zupełnie sucha

    dziwnie jest tak nie prać pieluch

  8. #888
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    710

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    U nas 3 noc z rzędu zupełnie sucha

    dziwnie jest tak nie prać pieluch
    hehhe, po ponad 3 latach ciągłego prania i składnia nie narzekam

    Ta moja gwiazda ma pęcherz jak bak tira, jak nie sika przez pół dnia ( bo "nie") to potem albo pół nocnika, albo morze na podłodze.
    Pytam serio! czy 8 godz w dzień bez sikania u 20 miesięcznej panny to jeszcze norma czy lecieć do lekarza?
    (Po trzech kiepskich nocach w zeszłym tyg znów suche łóżko...uff)
    K. 2010 i A. 2012

  9. #889
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    u nas kolejna sucha noc

    ilka
    1)nie dziwię się

    2)nie mam pojęcia Może pogadaj z pediatrą na najbliższej wizycie, będziesz spokojniejsza.

  10. #890
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    My już przeszło dwa tygodnie bez pieluchy
    a dziś w nocy zdarzył się pierwszy wypadek i mały powiedział tylko :mamo mokro. No cóż zdarza się...
    Od 12 września mają być w Biedronce nieprzemakalne maty na materac - kupuję! Folia nam się podwinęła i mam mokry materac boje się zdjąć i wyprać tę powłokę z materaca- a co jak się skurczy? Prała któraś?

  11. #891
    Chustomanka Awatar nemirowskaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    RAJCZA/śląskie
    Posty
    1,158

    Domyślnie

    Zuzka pojeła o co chodzi!
    Woła zawsze i wszędzie... tzn jak jest z Nami ale bez nas to nie bywa.

    Fajne tak widzieć taki postęp u swojego maluszka

    Na noc zakładam pieluchę bo... jak ma to nie sika a jak nie ma to sika
    Ostatnio edytowane przez nemirowskaya ; 09-09-2013 o 13:33
    Zuzanna (16.02.2011), Lilianna (27.05.2014)
    "W obawie, by śmierć nie wydarła dziecka, wydzieramy dziecko życiu; nie chcąc by umarło, nie pozwalamy żyć." J.Korczak

  12. #892
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez musajka Zobacz posta
    My już przeszło dwa tygodnie bez pieluchy
    a dziś w nocy zdarzył się pierwszy wypadek i mały powiedział tylko :mamo mokro. No cóż zdarza się...
    Od 12 września mają być w Biedronce nieprzemakalne maty na materac - kupuję! Folia nam się podwinęła i mam mokry materac boje się zdjąć i wyprać tę powłokę z materaca- a co jak się skurczy? Prała któraś?
    ja prałam powłoki na materac, nic im się nie stało

  13. #893
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    a w ilu stopniach?40 może być czy za dużo? stresa mam

  14. #894
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Ja prałam jako delikatne lub wełna. Nic się nie stało, choć strasznie ciężko się naciągało go z powrotem.

    U nas klops... lenka zaczęła sikać bez ostrzeżenia gdzie popadnie. Tłumaczę to stresem przeszkolnym, pieluch nie da sobie nałożyć.
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  15. #895
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez musajka Zobacz posta
    a w ilu stopniach?40 może być czy za dużo? stresa mam
    nie pamiętam, u mnie z naciąganiem problemu nie było

    ruszyłam tylek, sprawdzilam, na metce napisane, że 60*można

  16. #896
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Dobra. Dzisiaj przeszłam samą siebie i puściłam pawia po kolejnej rozmazanej kupie.
    Ratunku.
    Lata z gołym tyłkiem aktualnie, na nocnik nie chce usiąść, niczym się omamić nie da, ni smartfonem, ni bajkami, niczym.

    Szlag. I help! Bo już nie mogę noooo
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  17. #897
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Truscaveczko
    przyjdzie 'jego czas' ...choć to mało pocieszające

    NIE DLA ESTETÓW!!
    lądowanie kupki w nocniczku nie gwarantuje braku rozmazania nasza wyjmowana była i rozmazywanana na drzwiach, podlogach, na brzuchu, w buzi....... miałam ochotę zareagować tak jak Ty!będzie lepiej!

  18. #898
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    o tak tak! u nas ostatnio kupa wylądowała w nocniku, ale jako, ze mały pragnie ją robić w intymnych warunkach nie zdążyłam dolecieć z papierem a już porobił pośladkami pieczątki na nowo zmienionej pościeli
    O a może tu nie o zabawianie chodzi tylko o chwilę samotności? u nas tak było - teraz mały wygania nas z pomieszczenia, zamyka drzwi i dopiero robi. Zresztą ja też mam nieśmiałe zwieracze

  19. #899
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    No masz! Po bez mała miesiącu załatwiania potrzeb do z góry przeznaczonych do tego urządzeń, nadeszła środa bezrefleksyjnego lania jak z cebra (w związku z pogodą?) gdzie bądź. W porteczki, na sofę, na podłogę, na pluszaki. Oberwało się zającowi z Ikei, jakiejś pomniejszej zwierzynie oraz psu realnych rozmiarów buhaja (prezent od dziadków, zajmujący 1/4 dziecięcego pokoju). Pierze się całe tałatajstwo teraz. Na raty, bo pralka nie daje rady z wirowaniem pluszowej fauny. Czyli dziś dzień pod każdym względem z cyklu "Nie zawsze świeci słońce".
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

  20. #900
    Chustomanka Awatar wrotka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    K-Koźle
    Posty
    789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alifi Zobacz posta
    pralka nie daje rady z wirowaniem pluszowej fauny. Czyli dziś dzień pod każdym względem z cyklu "Nie zawsze świeci słońce".
    Kinia nie używa pieluch od kwietnia. Od początku sikała na nocnik, w nocy nie sikała. A teraz w odstępie tygodniowym zdarzyło sie jej dwukrotnie, w nocy. Nie dość, że opieram nas z resztek po wirusówce, to teraz muszę wrzucić cały arsenał z łóżka: 1,5 metrową pluszową gąsienicę, dwie lalki i pluszową świnię Dodatkowo pogodę mamy wyjątkowo "nieschnącą" dla pościeli i pluszowych miśków. Sąsiedzi kochają mnie i moją pralkę
    córa 2011 i synek 2014

    Lepiej zapytać się i być głupim przez 5 minut, niż nie zapytać i być głupim przez całe życie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •