Strona 64 z 65 PierwszyPierwszy ... 145456575859606162636465 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,261 do 1,280 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #1261
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    nie warto takowego kupić, zbędny bajer
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  2. #1262
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Też uwazam, że nie warte to inwestycji. Dziecko raczej potraktuje go jak zabawkę.
    Może zamiast nocnika kup nakładkę na sedes i stopień żeby Mały mógł korzystać tak jak dorośli.
    Niko 2012, Zo 2017

  3. #1263
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Spam, spam, spam.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  4. #1264
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Spam, spam, spam.

    O rety, z tel. nie widziałam nawet ile ma stażu na forum
    Niko 2012, Zo 2017

  5. #1265
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Irenka od dwoch dni nie chce pieluchy na noc i ku mojemu zdumieniu nie sika przez sen
    tylko kurde rano nie chce tez sie zalatwic. przyblokowana jakas jest psychicznie chyba. dzisiaj juz mnie wkurzylo to na maksa, bo widzialam ze nie tylko siku jej sie chce ale i kupe, a z nocnika zwiewala. no i potem kupa w spodniach :/ co juz sie nie zdarzalo od daaaawna. takze moje pytanie brzmi: jak odpuscic?


  6. #1266
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    A chce pieluche rano? No i moim zdaniem na tym etapie i w tym wieku jedna kupa w spodniach to nie tragedia. A balabym się bardziej tej blokady.

  7. #1267
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Nie chce nigdy pieluchy. Ani wieczorem ani rano. Jakiś czas temu ewidentnie był kłopot z kupa na nocnik. I żeby zrobić to trzeba było pieluchę zakładać. Potem problem zniknął i wszystko leciało do nocnika. A od kilku dni znowu coś nie tak.

    Napisałam to i właśnie do mnie dotarło jak duży postęp zrobiła Irenka z tym ze nie sika w nocy wcale. Wiec w sumie nic dziwnego ze czymś z kolei jest regres.


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  8. #1268
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Kornflejko, a próbowałaś proponować jej sedes (sam lub z nakładka) zamiast nocnika? Lub zmienić nocnik?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  9. #1269
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Kornflejko, a próbowałaś proponować jej sedes (sam lub z nakładka) zamiast nocnika? Lub zmienić nocnik?
    o to może być dobry pomysł
    A może ona czuje jakiś dyskomfort podczas wypróżniania? I ja bym tego regresem nie nazwała bo wpadki się mogą zdarzyć a ona jest naprawdę mała. Próbowałabym tylko dociec dlaczego ma opory przed nocnikiem (wiem łatwo powiedzieć)

    edit. moja 3,5 latka zamoczyła mi się dwa razy w nocy - przyczyną okazała się choroba a nie jakiś regres czy "zła wola dziecka"

  10. #1270
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Mamy w domu dwa nocniki i nakładkę tez. Ona po prostu twierdzi ze nie chce jej sie. Po prostu odpuszczę jej. Nie będę naciskać. Dzisiaj już rano prawie zaraz po przebudzeniu zawołała ze chce siusiu. Teraz tylko ta kupowa sprawa pozostaje. Zobaczymy.


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  11. #1271
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    Już prawie dwa miesiące bez pieluchy, a Zośka niedopilnowana nadal sika po nogach... Nie ma znaczenia czy ma gołą pupę, majtki, czy luźne spodnie. Wczoraj 4 wpadki, dzisiaj 3 - już sił i cierpliwości mi brak...
    Dwujeczkę od dawna woła, noce suche, tylko siku nigdy się nie chce :/
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  12. #1272
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    u nas jeszcze gorzej... jak pielucha jednorazowa to nie ma zlituj wali do pełna... tylko wielo coś działa na swiadomość... a latem chodził w majtkach... i sam sciagał na nocnik... Teraz za duzo chyba tych ciuchów... nie wiem czy mamy postepy w tym temacie. noce mokre, bo popijawy mleczne takie ze płynie...

  13. #1273
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    U mnie Krzyś ma traumę chyba... Nie chce siadać na nocnik, płacze jak go zachęcam i mam wrażenie, że wstrzymuje kupkę.

    To moja wina, bo wcześniej już ładnie komunikował kupki i część siku robił na nocnik ale załatwiał się w pieluchy wielorazowe. Ja zaszłam w ciążę i mnie strasznie mdliło, wymiotowałam za każdym razem spłukując dwójkę... I na dodatek sama go zachęcałam do założenia pampersa.

    Nie wiem czy nie powinniśmy iść do psychologa dziecięcego, bo nie wiem jak się do tego zabrać. Dochodzi jeszcze presja społeczeństwa, że 2,5 latek chodzi jeszcze w pampersie...

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  14. #1274
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Kiedy warto zacząć odpieluchowanie? Emi (23m) przy każdej zmianie pieluszki robi siusiu (sama obsługuje nocnik, podciera się i myje rączki). Jak ma pieluchę, to czasem sygnalizuje, częściej nie. Po nocy pielucha jest jeszcze mokra. Czy to już czas?
    J. był odpieluchowany jak już nie robił siusiu w nocy, za to w dzień nie sygnalizował niczego. Zdjelam mu po prostu pieluchę na noc i na dzień od razu, pierwszy miesiąc był ciężki, ale powoli załapał. Tylko wtedy było ciepło (późną wiosną) i mokre wpadki i pranie i suszenie nie były takie upierdliwe.

    Chciałabym odpieluchować Emi tak samo, od razu w dzień i w nocy, na wyjścia i w domu, czy jest sens już teraz próbować, czy poczekać do wiosny (trochę mnie przeraża suszenie i codzienne pranie i tej porze roku).
    J.2014 i E.2016

  15. #1275
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Sama sobie odpiszę
    Moje obawy były bezpodstawne, udało się, Emi już odpieluchowana. Cała akcja nie trwała nawet 2 tygodnie i nie było tak strasznie, Emi szybko załapała o co chodzi. Zakładam jej jeszcze pieluszkę na noc i na spacer, ale od kilku dni są też już suche, E. czeka z siusianiem na nocnik. Kupkę też łapiemy na nocnik.

    Jak cudownie mieć odpieluchowane dzieci. Wczoraj z tej radości zapakowalam wszystkie pieluchy wielo do kartonu i mam wolne 3 szuflady
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 02-12-2018 o 11:51
    J.2014 i E.2016

  16. #1276
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    Może mi ktoś coś poradzi. Łucja we wrześniu skończyła 2,5 roku. Prób odpieluchowania (bez spiny, na spokojnie) było kilka przez rok Po nocy budzi się zazwyczaj z suchą pieluszką, prowadzę ją do łazienki i robi siusiu.W dzień nie nosi pieluszki, ale jeśli nie jest przeze mnie/tatę zaprowadzona do łazienki, siusia po prostu w majtki. Jak zapomnę ją wysadzić, to muszę całą przebierać. Kupę robi w majtki zawsze, raz jakoś w wakacje udało się zrobić do nocnika. Ucieka, chowa się do kąta gdzieś i tam stawia klocka. Postęp jakiś jest, bo jak chce jej się siusiu, zgodnie idzie do łazienki, bo wcześniej zapierała się, że nie chce (po czym po chwili sikała w majtki). No i po nocy budzi się sucha, co wcześniej też się nie zdarzało. Ja nie komentuję, nie krytykuję, nie chwalę, po prostu prowadzę do łazienki i mówię np że widzę, że musimy umyć pupę. Jednak zastanawiam się, czy coś jej psychicznie nie blokuje, próbuję dojść co mianowicie. Starsza córka odpieluchowała się sama w wieku 19 miesięcy i jestem trochę zdziwiona, że Łucja, bystre samodzielne dziecko, do tej pory nie. Szczególnie że młodszy brat już wykazuje spore zainteresowanie nocnikiem (ma 18 miesięcy). Łucja jest czasem spokojnie i delikatnie zachęcana słowami typu: bo wiesz, mozna usiąść na nocnik lub nakladkę zrobić kupę i wtedy spodnie zostaną czyste. Ona nie wygląda w ogóle na przejętą tymi sprawami czekać?

  17. #1277
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Danala Zobacz posta
    Już prawie dwa miesiące bez pieluchy, a Zośka niedopilnowana nadal sika po nogach... Nie ma znaczenia czy ma gołą pupę, majtki, czy luźne spodnie. Wczoraj 4 wpadki, dzisiaj 3 - już sił i cierpliwości mi brak...
    Dwujeczkę od dawna woła, noce suche, tylko siku nigdy się nie chce :/
    U nas bez zmian tylko kolejne miesiące minęły...
    Kupa na nocnik, siku na nocnik ale wyłącznie wtedy gdy pilnuje, sama nigdy nie woła/nie pójdzie...
    Cierpliwości mi już brakuje, wiem że ma dopiero 26 miesięcy ale od kwietnia ma chodzić do przedszkola...
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  18. #1278

    Domyślnie

    Geniu, nie mam pojęcia... U nas najmłodszy też w pieluchach, na nocnik usiądzie, ale nigdy nic nie zrobi, jak zrobi kupę w pieluchę, to tylko woła,, żeby go przebrać. Próby puszczania bez pieluchy kończą się mokrą podłogą.

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  19. #1279
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    Czyli mamy tu więcej takich przypadków co ciekawe, moja Łucja czasem poza domem (tylko wtedy)sygnalizuje, że chce siusiu. W parku, w galerii handlowej mówi: poszukajmy toalety/chce mi się siku. W domu zupełnie nie

  20. #1280
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    Moj od paru dni chodzi bez pieluchy. Na spacery zakłądam ale wychodzimy na krótko i zaraz wysadzam... wiec sucho w gosci tez zakładam i ta woła. Na noc pielucha, bo pije sporo ale rano bez protestów siada i robi siku na nocnik. Kupę woła od dawna... siku to nadal materiał do cwiczeń... Starszy w tym wieku juz dawno bez pieluchy... Mlody 25 mcy musi miec tylko jedną warstwe dolną, taką co sam sciagnie i podciągnie... bez majtek, spodni... chodzi w rajstopach... Uwielbia bez pieluchy. Jak ktos wchodzi do wc to leci za kimś... szczegolnie za bratem... Do odpieluchowania daleka droga. Jemu nie przeszkadza sik na podłogę tylko chce być natychmiast przebrany.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •