Strona 47 z 65 PierwszyPierwszy ... 37394041424344454647484950515253545557 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #921

    Domyślnie

    U nas nie było też tak odrazu hop siup ale udało się kiedy zwyczajnie zamieniliśmy kupowanie lepszych pieluch na te gorsze przy których dziecko odczuwało dyskomfort a gdy było już ciepło powiedziałam że już nie ma żadnej pieluchy w domu i oczywiście musiałam obiecac że kupie jutro... wiec nie zakładaliśmy juz w ogóle i tylko kilka razy zamoczone ciuszki były a nocnik ten grający się zdał egzamin
    Ostatnio edytowane przez Bestmyung81 ; 28-07-2014 o 14:10

  2. #922
    Chustomanka Awatar Jago
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    656

    Domyślnie

    Niezły patent z tymi getrami na nogi, bedziemy próbować

  3. #923
    Chustomanka Awatar Bryk
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    560

    Domyślnie

    u nas chyba w końcu się udało choć jeszcze trochę zostało do wypracowania, szczególnie noce i drzemki ale z tym się na razie nie spieszę Problem mamy z sikaniem u kogoś, gdzie nie ma swojego nocnika, na kibelku nie usiądzie a zabierać nocnik nie zawsze mam możliwość. Ewentualnie woli zrobić pod krzaczek niż u kogoś na kibelku ale zimą to już raczej nie przejdzie, będziemy walczyć. A drugi problem mam ze żłobem, bo babeczki nie słuchają tego co mówię
    Szymiś 25.05.2011 i Elcia 25.03.2014


  4. #924
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    217

    Domyślnie

    moja 3 latka odpieluchowana już rok temu ale poszła do przedszkola i codziennie w nocy mokro nie mam sił na suszenie pościeli i materaca zakładam pieluchę na noc lubi przedszkole i nie rozumiem tego poradźcie coś ? zakładać pieluchę czy nie? budzić w nocy i wysadzać ?
    za to mój dwulatek chłopak wcale nie chce się odpieluchować ma to w nosie bezradność wobec niego mnie męczy a on nic siku mówi jak już ma mokro a jak pytam czy zrobimy na nocnik zawsze mówi jutro
    Małgosia 2010 Maciek2011

  5. #925
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    normalnie chodzę i uwierzyć nie mogę, moja Sara woła siku i po prostu robi co prawda tylko ze 3 razy dziennie,ale ja i tak zbieram szczękę
    nie znam osobiście dziecka,które w tym wieku woła
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  6. #926
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    ha! a my dzisiaj mamy pierwsza sucha noc za soba! Moj syn (20 mcy) SAM sie budzi (od kilku nocy) kiedy mu sie chce tylko ja nie potrafilam go zrozumiec i probowalam ululac, albo napoic zamiast wysadzic bo ten zboj w nocy wolal "am!" zamiast "si!" (chyba z przyzwyczajenia, bo do tej pory budzil sie czasem w nocy lub nad ranem i chcial mleko - jak plul kolacja) i wprowadzal matke w blad, bo jesc nie chcial i plul mlekiem Najlepsze jest to, ze zaczal sam z siebie, jak go tylko zaczelismy intensywnie odpieluchowywac w dzien miszcz normalnie

  7. #927
    Chustomanka Awatar nemirowskaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    RAJCZA/śląskie
    Posty
    1,158

    Domyślnie

    Załamana zaczynam studiować temat... bo Zuzka leje pod siebie od 2 tyg.sporadyczne pobiegnie po nocnik.
    Pieluch już nie chce zakładać choć to byłoby najłatwiejsze. Było już dobrze... i teraz się zastanawiam czy powinnam Jej zrobić jakieś badania moczu?
    Zuzanna (16.02.2011), Lilianna (27.05.2014)
    "W obawie, by śmierć nie wydarła dziecka, wydzieramy dziecko życiu; nie chcąc by umarło, nie pozwalamy żyć." J.Korczak

  8. #928

    Domyślnie

    A moja dwulatka koszmarnie nie chce zrezygnować z pieluchy, na nocniku nie usiądzie, mówi,że ona nie lubi nocnika i już

  9. #929
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    ha, zakładałam ten wątek przy starszym synu i znów tu jestem tym razem z młodszym
    od kilku dni chodzi po domu bez pieluchy i sika na nocnik
    dwójki jeszcze nie walnął, oczekujemy
    generalnie jest o tyle łatwiej, ze chce naśladować starszaki i też jest chętny zrobić wszystko jak tylko widzi poklask u reszty rodziny, więc po każdym siku woła "blawo", potem jest ceremonialne odprowadzenie nocnika do łazienki no i On oczywiście spłukuje
    jest spoko, tylko ze najlepiej to działa jak biega z gołą pupą- wtedy bez problemu idzie na nocnik jak czuje ze Mu sie chce, ale jak ma spodnie albo rajty to sie ciągle zapomina, muszę Mu przypominać i dopytywać by zapobiec kałuży
    ale jestem dobrej myśli, idzie jak narazie myślę całkiem gładko

  10. #930
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Brikola, super

    Ja dlugo odpuszczalam, az w kocu mamy przelom, od 2-3 tyg. majtki. I kibelek, pelna samoobsluga
    Tylko na noc pielucha, bo sika duzo.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  11. #931
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    a u nas regres totalny od jakis 2-3 tygodni z dnia na dzien przestal wolac i zaczal lac w majtki, a na widok kibelka byl wrzask i wyginanie sie w palak przy probie wysadzenia... chwilowo odpuscilismy i zaczynamy zabawe od nowa niebawem...

  12. #932
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    My już mamy spokój z pieluchami. Cóż to za ulga! Na początku ciągle mu proponowałam nocnik, a teraz już sam woła i jak ma w miarę luźne gatki to się sam rozbiera. Do niedawna zdarzyło mu się czasem siknąć w nocy i o zgrozo nie budził się tylko spal taki mokry

  13. #933
    Chustomanka Awatar Falka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    548

    Domyślnie

    Od trzech dni ani razu nie nasikała w majtki Teraz już nawet jak jest bardzo czymś zajęta to i tak zawoła. Przytrzymać też potrafi. Wczoraj trzy razy schodziłam dwa piętra do nocnika. Drzemki już też bez pieluchy i jak wstanie to jeszcze pocycka i dopiero na nocnik idziemy.
    Szkoda, że tak zimno bo na spacerze nie ma jak wysadzać, a my długodystansowcy jesteśmy i przez trzy godziny mogłaby nie wytrzymać. Jak założę pieluszkę to tylko mnie informuje, że siku zrobiła.
    A na noc zakładam ponownie wielo i często jest sucho.
    Generalnie temat ciągłego prania pieluch poszedł w zapomnienie
    Gałganka 31.10.2011

  14. #934
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    to powiedzcie mi co ja mam zrobić... dziewczyny odpieluchowane już dawno dawno ale... w nocy i podczas drzemki w przedszkolu zdarza się im siusiać... jak je nauczyć by również nocą wołały na nocnik bądź trzymały do rana?
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  15. #935
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    A nie mozesz ich wysadzac w nocy? Moim zdaniem - z czasem same zalapia...

  16. #936
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Falka Zobacz posta
    Od trzech dni ani razu nie nasikała w majtki Teraz już nawet jak jest bardzo czymś zajęta to i tak zawoła. Przytrzymać też potrafi. Wczoraj trzy razy schodziłam dwa piętra do nocnika. Drzemki już też bez pieluchy i jak wstanie to jeszcze pocycka i dopiero na nocnik idziemy.
    Szkoda, że tak zimno bo na spacerze nie ma jak wysadzać, a my długodystansowcy jesteśmy i przez trzy godziny mogłaby nie wytrzymać. Jak założę pieluszkę to tylko mnie informuje, że siku zrobiła.
    A na noc zakładam ponownie wielo i często jest sucho.
    Generalnie temat ciągłego prania pieluch poszedł w zapomnienie
    To my mamy bardzo podobnie, choć często zanim pomogę mu zdjąć spodnie i usiąść to już jest lekko popuszczone. Ale generalnie w dzień pilnuje się, kałuż na podłodze od dosyć dawna nie ma, na spanie jednak pielucha bo ani trochę nie woła, z drzemki czasem budzi się suchy. Tylko te wyjścia... zimno jest i jednak zakładam pantsy bo jak popuści i mi się zaziębi... Mam nadzieje, że to mi nie opóźni zbytnio całkowitego odpieluchowania. Jak myślicie? No, często z tych spacerów też wraca suchutki, ale jeśli robi, to nawet słówkiem nie piśnie
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  17. #937
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    A u nas.... Niunia jest doskonałym teoretykiem- wchodzi za mną do kibelka czeka az zrobię, mówi donośnie co, pokazuje mi papier toaletowy, chce spuszczać wodę, wysadzamy lale, misie... co jakiś czas woła "Siusiu!" i... nie da sobie zdjąc spodni!

  18. #938
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    64

    Domyślnie

    I my się witamy w wątku. Młody ma już 2 lata i 7 miechów. To jest nasze któreś z rzędu podejście, ale dopiero tym razem udało się przekonać go do siadania na nocnik. Wcześniej bezwzględnie odmawiał i histeryzował na sam widok.

    W każdym razie od tygodnia lata po domu bez pieluchy. Wysadzam go cierpliwie po spaniach, jedzeniach, spacerach etc., czasem uda mu się zrobić siku, częściej jest za późno, a jeszcze częściej leje w majty niedługo po wstaniu z nocnika. NIE WOŁA, że chce siku. Nie zawsze tez zauważy, że właśnie zlał się na podłogę. A ja nie mam już siły i ogarnia mnie dół na widok zasikanej po raz enty podłogi, gaci, spodni, skarpetek i kapci.
    Na spacer zakładam mu pieluchę wielo, bo zimno przecież i jak wracamy jest zasikana na maksa, po nocy jest to samo.
    O kupie na nocnik to nawet marzyć nie chcę, gdyż proceder ten u Młodego odbywać się musi w samotności, za firanką i przy zamkniętych drzwiach. Oczywiście na stojąco w majty.
    Co mam robić? Kontynuować czy dać sobie spokój? Czy on jest zbyt niedojrzały jeszcze na zgłaszanie potrzeb? Skoro wszystkie umiejętności zdobywał dużo później niż rówieśnicy (historia z NOPami-drgawki, zespół HHE i w następstwie opóźnienie rozwoju psychoruchowego, opóźniony rozwój mowy), to może i zgłaszanie potrzeb fizj. przyjdzie później?
    Załamana jestem, bo zewsząd nacisk, że w tym wieku, to już musi i co ze mnie za matka, co ja takiego robię całymi dniami, że dzieciak nie korzysta jeszcze z nocnika etc.

    Zapomniałam dodać, że Młody z rana sika co godzinę, po południu trochę rzadziej-dlatego nie wyrabiam z ciuchami do prania.
    Ostatnio edytowane przez lorak ; 22-11-2013 o 13:02

  19. #939
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    W#g mnie bardzo prawdopodobne, ze i w tym obszarze jego organizm dojrzewa wolniej, niż rówieśników i nie ma co naciskać. Sposobem pośrednim są pieluchy wielo ściągane jak majtki, np specjalnie szyte i wtedy wysadzanie, ale już bez stresu że co chwila ciuchy i meble mokre.
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  20. #940
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja też chyba bym odpuściła jeszcze ewentualnie jak nie chcesz co chwila przebierać i sprzątać po maluchu spróbuj majtek treningowych ale takich bardziej szczelnych np. Kokosi ma takie one mają wkładkę wszytą a z zewnątrz na całości pul nieprzeciakający.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •