Strona 62 z 65 PierwszyPierwszy ... 1252545556575859606162636465 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,221 do 1,240 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #1221
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    A macie może jakiegoś ebooka?
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  2. #1222
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    Ja tez bym była chętna na ebooka
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  3. #1223
    Chustoholiczka Awatar jofracy
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    3,804

    Domyślnie

    A w jakim wieku odpieluchowujecie dzieci?

    Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

  4. #1224
    Chusteryczka Awatar anu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa Włochy
    Posty
    1,579

    Domyślnie

    Ja też będę tą metodą odpieluchowywać Ale z racji pracy muszę się wstrzymać jeszcze kilka tygodni.

    Ida będzie miała dwa lata akurat
    Bubka 11.06.2015

    I druga Bubka 13.07.2019

    I trzecia Bubka 16.06.2022

  5. #1225
    Chustomanka Awatar spoczi
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    624

    Domyślnie

    Majka miała nieco ponad dwa lata, ale z perspektywy czasu wiem, że zaczęłam dla niej za wcześnie, nie była gotowa. To nie kwestia wieku
    Maja - 12.04.2014
    Jędrek - 14.03.2017

  6. #1226
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    Dziewczyny a od jakiego wieku sadzałyście dzieci na nocnik i przyzwyczajałyście do tego?

  7. #1227
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    Mój odkąd usiadł czyli 10.5 m-ca. Wcześniej wysadzałam na rękach.

  8. #1228
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Najmłodsza jakoś na początku kwietnia zażyczyła sobie majtki zamiast pieluchy; przez jakiś tydzień miała jeszcze pieluchy na noc, ale to tylko dlatego, ze musialam nasze łóżko przygotować; wytlumaczylam jej dlaczego taka decyzja; miała ok 25,5 miesiąca wtedy
    Jako ze u mnie nie wchodziło w gre siedzenie w domu, to w aucie jeździ z nami nocnik chiński

    Cytat Zamieszczone przez czyżyk Zobacz posta
    Mój odkąd usiadł czyli 10.5 m-ca. Wcześniej wysadzałam na rękach.
    Podobnie robilam

  9. #1229
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    Zamówiłam książkę, na wakacjach się szykuję do odpieluchowania - zobaczymy jak to wyjdzie
    BTW, to forum człowieka zmienia - zaczęłam czytać poradniki
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  10. #1230
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    Ściągnęłam Hance pieluchę, jest różnie... Wpadek sporo, jak na złość zwykle robi 2 raz dziennie wczoraj 3 razy w majtki, zwykle budzi się sucha, dzisiaj zmoczyła łóżko :/ łatwo nie będzie...
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  11. #1231
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    moja to kompletnie nie ogarnia tego co się dzieje na dole tak rozgadana i rozgarnięta ale w tym temacie to ehh (obiecuje, przeprasza ale to słowa)

  12. #1232
    Chusteryczka Awatar Irism
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Warszawa - Targówek
    Posty
    1,689

    Domyślnie

    Tatiana ma 22 miesiące.
    Ściągnęłam jej pieluchę w poniedziałek od rana i od wczoraj popołudniu prawie nie ma wpadek. Kupka tylko jedna trafiła na ziemię, ale już 2 kolejne do nocnika. Siusiu dziś od rana bez wpadki. Tak mnie cieszy ten postęp!
    Na drzemkę i na noc zakładam jej jeszcze pieluchę.

    Ale się cieszę! Wiecie co, nie myślałam, że samodzielne zaniesienie nocnika z siuśkami i kupką będzie napawało nas obie taką dumą!
    Dziś po drzemce szykujemy się na pierwszy krótki spacer.

  13. #1233
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    U nas dzień z jedną wpadką jak dotarliśmy w końcu po 3h na placu zabaw i 1h w mpk na drugi koniec KRK do alergologa to zsikała się w trenerki tuż przed wejściem do wc... widzę że ma problem ze skorzystaniem z toalety poza domem, na zewnątrz zrobi pod krzaczkiem ale nie zawsze chce - dzisiaj nie chciała... Ogólnie po 5 dniach jestem zadowolona z postępów, choć widzę że trochę to jeszcze potrwa...
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  14. #1234
    Chusteryczka Awatar Irism
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Warszawa - Targówek
    Posty
    1,689

    Domyślnie

    Potrzebuję dziś wsparcia. Po wczorajszym bezwypadkowy dniu okazuje się, że spodenki bardzo komplikują. Małej chce się siusiu, mówi o tym, ale spodni nie chce zdejmować, na nocnik też nie usiądzie.
    Ok, radzimy sobie. Znowu biega na waleta, od nowa osiągamy nocnik.

    Ale do pomocy przyjechał mój tata, który nie zareagował na komunikat Małej, że chce siku, nie wyjął jej z fotelika, a na koniec zrzucił na mnie winę, że przecież ona nie chciała wyjść i to wszystko jest efektem mojego braku konsekwencji. I jeszcze obiecał Tatianie spacer, jak zrobi siusiu na nocnik (co obecnie jest trudne, więc spacer odpada). Strasznie mi smutno. Poprosiłam, żeby wrócił do domu.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  15. #1235
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    5,180

    Domyślnie

    Danala, u nas się wtedy sprawdzać nakładka.
    Chociaż nawet ja nauczyłam się wysikiwac na stojąco. Ale potette pomógł bardzo na samym początku, bo poza domem M nie chciał sikać. A tak powiedziałam, że to spacerowy nocniczek i hula.
    My długo byliśmy w domu, bo noworodka miałam w domu i pogoda była średnia, wydaje mi się, że to ważne.

    Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
    mama Młodego, Młodej i Młodszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  16. #1236
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    Ściągnęłam dzisiaj malemu pieluchę. Głównie dlatego, że często w nocy lub wieczorem, gdy ma problem z zaśnięciem, pokazywał na pieluchę i wskazywał palcem w stronę łazienki - i rzeczywiście sikał jak go wysadzałam na kibelek. Tylko no cóż, różowo nie jest. Na nocnik wogóle siadać nie chce. Jak zaczyna sikać i go posadzę na tym nocniku, to wysika jeszcze tylko kilka kropli. I za pięć - dziesięc minut znowu sika, bo się do końca nie wysikał. Mam wrażenie, że woli sikac do ubikacji a najlepiej na stojąco pod prysznicem I teraz nie wiem, czy zmuszać go do tego nocnika czy darować sobie i pozwalać mu na sikanie na stojąco (i tu też nocnik odpada bo nawet na stojąco nie chce tam sikać ) I oczywiście z reguły wykorzysta moją nieuwagę jak na chwilkę wyjdę np. do kuchni po chusteczkę... A na pierwszy ogień poszła kupka, a nawet szlaczek z kupki na podłodze - widok bezcenny
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  17. #1237
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    Ewulinek, mój syn w pewnym momencie też nie chciał sikac na siedząco. Sikal do wiaderka

  18. #1238
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    jak chce na stojąco do wc to tym lepiej... Dziecka w kibelku nie mozna zostawić na chwilę, bo wraca sie do innej rzeczywistosci...

  19. #1239
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    Nieśmiało donoszę, że chyba odpieluchowanie zakończy się sukcesem Piszę zakończy, bo nie ma się co oszukiwać, wpadki będą. Ale w ciągu ostatnich 3 dni tylko jedna wpadka (popuścił odrobinę) - i to tylko dlatego, że nie zauważyłam, że pokazuje siku Na razie nie mam co liczyć, że będzie wołał, bo jeszcze nie mówi ale skutecznie pokazuje, a jak jestem w kuchni to nawet przyjdzie, weźmie za rękę i zaprowadzi do nocnika Noce na razie suche, ale podejrzewam, że jak będą piątki wychodzić to się będzie moczył - jak jest taki strasznie wymęczony to śpi zbyt twardo żeby się wybudzić. A tydzień temu jeszcze byłam w dołku bo sikał gdzie chciał, ale na szczęście mąż go rozgryzł - mianowicie, gdy chodził bez spodni to myślał, że może sikać gdzie popadnie. Natomiast w spodniach nie. I zaczął pokazywać. Sika tylko na stojąco, muszę mu nocnik do siusiaka przylożyć A potem idzie ze mną do łązienki to wylać i jest z siebie taaaaki dumny
    Z tym, że sam się nie rozbierze, ale w sumie od takiego malucha nie ma co zbyt wiele wymagać. Grunt, że nie potrzebuje pieluszki tylko kogoś do pomocy
    Ostatnio edytowane przez Ewulinek ; 12-06-2017 o 12:28
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  20. #1240
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Ewulinek, jestem pod wrażeniem.

    Ja dziś sobie dałam czas na latanie bez pieluchy, bo mnie zmęczyło szorowanie trzech pieluch dziennie od kupy... Od rana trzy razy podłogę załatwił i moje spodnie. Byłam cały czas obok i czuł że leci, zrobił trochę, posadzony na nocnik zrobił resztę. Wypił niepojęte ilości picia na śniadanie, bo sam pił z kubka porcelanowego... Jaka radość.

    Teraz śpi, na drzemkę założyłam pieluchę. Baardzo liczę, że uda się zrobić kupę na nocnik, jak dupsko wietrzy.

    Nie nastawiam się na odpieluchowanie, sama nie wiem. Chcę bardziej wyczuć co i kiedy robi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •