Strona 21 z 65 PierwszyPierwszy ... 11131415161718192021222324252627282931 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #401
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    Nie, nie wysyłamy do pkola Leny od tego września. Trochę żartuję, pewnie się nauczy wszystkiego
    A nauka Leny to na razie odpada, bo ona jest strasznie nerwowa i się wścieka jak jej nie wychodzi. Nawet ze ściąganiem skarpet ma problem. Szczerze, to JA wolałabym poczekać z nauką ubierania/rozbierania przez 2-3 m-ce, bo ona chce i ćwiczy, ale zawsze się to kończy furią - bo nie wychodzi (cierpliwości to moja córunia nie ma ), w sumie często na dobre nie zacznie i już jest krzyk jakby ją ze skóry obdzierali, rzuca się... i serio, nie przesadzam. Lena jest kochana i dużo umie, ale jak coś jej nie wychodzi to masakra :/

  2. #402
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Synek z sikaniem już sobie całkiem nieźle radzi, ale kupa - tragedia. Nie dało się go namówić na nocnik. Wczoraj puściłam go do ogródka bez majteczek i sam przyszedł spytać, co ma robić, jak mu się kupkę chce, a nie ma pieluszki. Miałam przy sobie nocnik i nawilżany papier toaletowy, więc go skierowałam na nocnik. Usiadł, zrobił, wyczyściłam goi pobiegł dalej zadowolony

  3. #403
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ledunia Zobacz posta
    A nauka Leny to na razie odpada, bo ona jest strasznie nerwowa i się wścieka jak jej nie wychodzi. Nawet ze ściąganiem skarpet ma problem. Szczerze, to JA wolałabym poczekać z nauką ubierania/rozbierania przez 2-3 m-ce, bo ona chce i ćwiczy, ale zawsze się to kończy furią - bo nie wychodzi (cierpliwości to moja córunia nie ma ), w sumie często na dobre nie zacznie i już jest krzyk jakby ją ze skóry obdzierali, rzuca się... i serio, nie przesadzam. Lena jest kochana i dużo umie, ale jak coś jej nie wychodzi to masakra :/
    Ledunia, wiem, że Tobie jest wygodniej samej, ale... przed Wami etap "ja siama". I wtedy nie ma przebacz. Jak nie będzie umiała, to będzie miała kłopot.
    U nas jak Miś sam nie umie, to jest robione w ryku wielkim. Bo nic nie zrobi pod kierunkiem. Tylko "siam". I jest strasznie nieszczęśliwy, że czegoś nie umie Więc może jednak wykorzystać to, że Lena chce się uczyć? Jak jej zacznie wychodzić, to może mniej się będzie denerwowała?
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  4. #404
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    A u nas o tgodznia Blanka przychodzi i mówi, ze chce kupe albo siku.
    I jest taka rada ode mnie. problem z sygnalizowaniem sie skonczył jak jej dalismy mozliwosc wyboru miedzy sikaniem w łazience do nocnika a sikaniem w kibelku do na nakładke. I ona sie bardzo cieszy mogąc wybrac czy chce kibelek "duzy" czy "mały"
    czesciej sygnalizuje i przestała sie chowac za komoda i robic kake

  5. #405
    Chusteryczka Awatar edyta
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,980

    Domyślnie

    ja mam ponad dwuipółlatka i 10-miesieczniaka.młody był odpieluchowany, ale pół roku temu nastapił powrót do pieluchjest mało komunikatywny i o ile siuski woła(z tym nie było problemu) i robimy do specjalnego kubeczka- nocnik jest przeciez niefajny, to kupka jest zawsze gdy ide karmic małą.za nic nie chce na ubikacje, nocnik, jak tata, jak mama, jak babcia młoda usypiam 2 razy dziennie i jak wracam po 10 minutach to jest zawsze ku.
    macie jakies patenty?nie robi na nim wrazenia wybór:nocnik lub ubikacja.tlyko w majtunie.wrrrr.wsparcia potrzebuje!

  6. #406
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    u nas tez tak było - siusianie od 23 miesiaca do pudełka, nocnika, kibelka a kupa......
    Dopiero pół roku później zaczął wołać. I chyba już pisałam, że za kupę w nocnik miał obiecaną nagrodę, czyli przejazd do pętli tramwajem/autobusem/ metrem lub wycieczkę. Jesli wiesz co lubi tak bardzo bardzo to może to jest jakiś sposób, który zadziała w Waszym przypadku






  7. #407
    Chusteryczka Awatar edyta
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,980

    Domyślnie

    ukochanym autobusem jeżdzimy codziennie po zakupy,bajkę widzi dzień w dzien, zostaje przejażdzka pkp albo mega bonus czyli myjnia,zmiana opon i inne męskie przygody. sęk w tym ze młody mało mówi wiec wiem ze rozumie tylko brak komunikatu zwrotnego.

  8. #408
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    A ja mam pytanie kosmiczne: czy Wasze dzieci umieją się same podetrzeć?
    Mnie to lotto, ale od września Miś idzie do pkola, jak to rozwiązać? Chciałabym, żeby był samodzielny w pełni. Macie jakieś patenty?
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  9. #409
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AS Zobacz posta
    A ja mam pytanie kosmiczne: czy Wasze dzieci umieją się same podetrzeć?
    Mnie to lotto, ale od września Miś idzie do pkola, jak to rozwiązać? Chciałabym, żeby był samodzielny w pełni. Macie jakieś patenty?
    Ja bym nie liczyła, ze taki malec samo dobrze się wytrze. W przedszkolu panie pomagają w tym zakresie, mój też idzie od września do przedszkola, ale jakoś nie zamierzam uczyć go żeby sam się wycierał, bo skutek może być odwrotny - nie dam mi się wytrzeć, i też nie będzie dobrze



  10. #410
    Chusteryczka Awatar edyta
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,980

    Domyślnie

    juz był o tym wątek.
    sama nie próbowałam ale piszę co dziewczyny mówia.można najpierw z grubsza podetrzec samemu a potem dac mokrą chusteczke na poprawienie O!

  11. #411
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirimirim Zobacz posta
    juz był o tym wątek.
    sama nie próbowałam ale piszę co dziewczyny mówia.można najpierw z grubsza podetrzec samemu a potem dac mokrą chusteczke na poprawienie O!
    Pomysł super, nawet nie szukałam w innym wątku Jakoś Wasze rady na bieżąco dobrze mi robią dzięki wielkie!
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  12. #412
    Chusteryczka Awatar edyta
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,980

    Domyślnie

    wiecie jak juz sił nie mam.
    na sisi- nie, a po chwili mokre spodenki.
    na nocnik nie ma szans zeby usiadł, tym bardziej na ubikacje. srednio widze wrzesniowy start w przedszkolu.obiecanki zabawkowe nie działają.wrrr. był nocnik z kubusiem, z autem i tez go nie przyciaga.jakie pomysły?

  13. #413
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    A jak reagujecie na mokre spodenki?
    Kuzyn Misia cały był szczęśliwy, że może zrobić w majtki, bo wtedy MAMA przebierała, szukała ubrań i w ogóle myślała o tym za niego. Jak się zawzięli, że musi się sam przebrać, bo nie będzie nic robił fajnego do tego czasu, to w dwa dni mieli po kłopocie.
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  14. #414
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    ostatni nie śledziłam wątku za bardzo ale chcę napisać ku pokrzepieniu serc, ze u nas w końcu kompletne odpieluchowanie, a juz nie wierzyłam że kiedykolwiek to nastąpi o czym wielokrotnie tu pisałam w skrócie: pielucha zdjęta była w lipcu zeszłego roku, w grudniu po narodzinach brata założona znowu bo Franek sikał w spodnie jakby to była pielucha, stan ten trwał 2 mce jakoś tak po czym zaczął czasem wołać, więc zdjęliśmy pieluchę znowu, no i było różnie, generalnie trzeba było pilnować, aż pewnego dnia moje dziecko zaczęło wołać, że chce siku i od tamtej pory już zawsze woła, takie pełne odpieluchowanie trwało w sumie ponad pół roku i juz nie wierzyłam że się uda, ale jednak więc dużo sił i wytrwałości, na każdego przyjdzie pora

  15. #415
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    Dołączę do Was bo jakoś też mam już kryzys odpieluchowywania. Trwa ono mniej więcej od stycznia bo Ignacy jak miał goły tyłeczek sam biegał do kibelka i lał na muszlę od zewnątrz bo chciał siusiać jak tata.
    Teraz jest tak że po domu lata bez majtek i pieluchy bo w majtki leje jakby to byla pielucha. Nie woła, tylko jak zauwazy że mu się chce to biegnie do nocnika ale czasem specjalnie znajdzie sobie jakieś 'fajne' miejsce typu róg pokoju albo noga od krzesła i tam sika. Kupa to raczej wygląda tak że jak widzę że stęka to robię sprint z nocnikiem i raczej jest to łapanie kupy do nocnika niż jego samodzielna 'decyzja' że ją tam właśnie robi.

    Główny problem polega na tym że nie sygnalizuje że chce siusiu i nie wiem jak go tego nauczyć mało mówi generalnie więc może to problemy typowo komunikacyjny bo chyba wie że mu się chce skoro czasem sam siada na nocnik i zrobi siusiu.
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  16. #416
    Chusteryczka Awatar edyta
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,980

    Domyślnie

    2 miesiace siusiania w majtki?to ja mało wytrwała chyba jestem bo po 3 dniach moja cierpliwosc wii na włosku.
    jak miał półtora roku to po 2 dniach wołał slicznie"sisi" i lecielismy po kubeczek.
    dzieki dziewczyny za wsparcie bo czuje sie jak w 38 tyg ciazy gdy mam mysli, ze chyba nie urodze nigdy i ciaza bedzie trwac wiecznie...i ze do 18 roku zycia młody bedzie latał z pieluszką

  17. #417
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fizbach Zobacz posta
    Pozwolę sobie się wtrącić

    Basia od pewnego czasu trzyma siku całą noc, nawet jeśli nie chce usiąść na nocnik przed spaniem. A dwa dni temu zsikała się do łóżka trzy razy. Podejrzewam, że zjadła coś moczopędnego albo to zęby. Albo jedno i drugie Może u Was też tak jest?
    O tym nie pomyślałam. Aktualnie mała ma biegunkę i co chwila pobudka w domu, bo "pupa". Wykończona jestem, ale przynajmniej jest czyściutka i się nie odparza

    Chyba muszę uciec z tego wątki i wrócić za pół roku, bo widzę, ze moja mała to jednak sporo już potrafi, choć pieluchy jej na stałe jeszcze nie ściągne.

  18. #418
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirimirim Zobacz posta
    ...i ze do 18 roku zycia młody bedzie latał z pieluszką
    a ja dopiszę od siebie... że mój młody będzie do osiemnastki robił kupę tylko do pieluchy, tylko na stojąco... 18 nie, ale wizja sześciolatka w takim stanie przeraża mnie nie na żarty!
    póki co staram się odpuścić, nie proponować. żadne przekonywanie ani obiecanki najwspanialszych wymarzonych rzeczy, ani wybór nocnika/kibelka, nic nie działa.
    niedługo stukną mu trzy lata i rok sikania do nocnika..! grr...

    a mam zamiar pocieszyć Was moje drogie, że w lato znacznie łatwiej będzie się Wam pozbyć pieluch! więc.. jeszcze troszkę cierpliwości i uszy w górę

  19. #419
    Chustomanka Awatar fizbach
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    559

    Domyślnie

    Podczytuję wątek, bo ostatnio odpieluszkowujemy się.
    Chciałam się Wam pochwalić, jaką niedawno odkryłam sztuczkę. Postawiłam lustro na ziemi, a przed nim nocnik. Okazało się, że Basia uwielbia siedzieć na nocniku przed lustrem i jak tylko może, to tam go zanosi, a dopiero potem siada.

    Jeśli któraś za Was ma kłopot z tym, że dziecko nie chce siadać, to może ten sposób zadziała?
    Nie jest to oczywiście super-patent na wszystko, ale tak pomyślałam, że o tym napiszę, bo a nóż komuś to pomoże.

  20. #420
    Chusteryczka Awatar edyta
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,980

    Domyślnie

    fizbach-kazdy sposob ktory dziala jest dobry!
    dzieki!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •