Strona 19 z 65 PierwszyPierwszy ... 9111213141516171819202122232425262729 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #361
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorotea Zobacz posta
    A co zrobić, jak mały jeszcze sam się ubrać nie potrafi?

    Mój jest w podobnym wieku, co córka Leduni i odpieluchowywanie przed nami. Czekam, aż pogoda się wreszcie zdecyduje i zrobi się cieplej. Może zaczniemy od poniedziałku? Na szczęście wysadzamy Adasia już od bardzo dawna, a po kąpieli nawet sam woła siusiu (bo nie chce leżeć w łóżeczku ). Majtki już mam naszykowane, spodnie zapasowe są. Co to będzie, co to będzie...
    To znaczy, że jesteście bardziej zaawansowani niż my, bo po mojej ciąży prawie wszystko lądowało w pieluchach i zero sygnałów.
    Chodziło mi o jakąś konsekwencję dla dziecka - to może być, np. rozbieranie się, wyjmowanie ubrań, itp. Jak dojedziecie do 2,5 roku, to przyjdzie czas na ubieranie
    Co ma być - dobrze będzie! Wiosenne porządki... Powodzenia!

    Cytat Zamieszczone przez ledunia Zobacz posta
    My się wysadzamy od roku i 90 % w nocniku, ale to bardziej od mojego pilnowania właśnie zależy. Lena nie woła (nie umie się też sama ubierać).
    Kupy to może kilka wylądowało w pieluszce.
    A z placu zabaw mamy 3 min Leny krokiem..., ale i tak zapas ciuchowy do torebki muszę spakować
    U nas też to zależało bardziej ode mnie, a Miś przy młodszym dwumiesięczniaku nic nie wołał. Jak przerzuciłam myślenie na niego, poszło gładko, chyba w dwa dni sytuacja się odwróciła.
    A plac zabaw... Zależy jak Ci wygodniej, ale zrozumiałam, że dla Leny to trudny moment, a i Tobie będzie łatwiej z pakunkami
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  2. #362
    Chustonoszka Awatar gabi0308
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Jarosław/Dębica/Kraków
    Posty
    97

    Smile

    u nas początki były bardzo trudne. pewnego dnia gdzieś w połowie (dokładnie 17.01) zabrałam Franiowi pieluszki, mówiąc ze od dziś ma majtki i robimy siku na nocnik. I co z tego jak złapałam to był sik jak nie zdarzyłam to nieraz przebierałam z 10 razy dziennie. jedynym plusem było to ze nie miał oporów do nocnika - chętnie siadał. Zawsze wysadzałam przed wyjściem na spacer i nie nie było wpadek. Musze się pochwalić ze od jakiegoś miesiąca Franiu ładnie woła na nocnik. jedynym problemem jest Qupa (niestety tylko w majtki) biegnie do do łazienki chce na nocnik lub kibelek z nakładką usiądzie, ciśnie i nic. Potem chowa się w kąt, karze mi wyjść z pokoju i robi w majtki. Próbowałąm kilka razy przytrzymac go na siedzaco ale potem był taki problem, że dziecko wstrzymało i problem z Qupą przez kilka dni - potem płacz ze dupsko boli i nie może zrobić. Uważam wiec, że jak nauczył sie wołać siku to i na Qupę przyjdzie czas. dlatego pozwalam walić w majty



  3. #363
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    gabi, zdaje się więc, że nasi chłopcy mają podobne blokady.. jak je obalicie, daj znać!

  4. #364
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    u nas było to samo. Siku do nocnika/klopika, noce bez pieluchy i ta kupa nieszczęsna. Przez chwilę pozwalałam robić w majtki, ale w końcu wziełam sie na sposób i oznajmiłam: jak będzie kupa do klopika to przejedziemy się autobusem/tramwajem/metrem.
    Wiedzialam ze taka podróż sprawi mu niesamowitą i niezapomnianą radość.
    Jak doszło do tego iż notorycznie dwa razy dziennie jeździliśmy MZK to wiedziałam już że mamy sukces
    Może poszukajcie jakiejś zachęty, takiej, która sprawi radość, przyjemność,będzie związana z aktualnym hobby ( u nas tramwaje są hobby do dziś ) np wyjście na basen itp






  5. #365
    Chustonoszka Awatar gabi0308
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Jarosław/Dębica/Kraków
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    Przez chwilę pozwalałam robić w majtki, ale w końcu wziełam sie na sposób i oznajmiłam: jak będzie kupa do klopika to przejedziemy się autobusem/tramwajem/metrem.
    Wiedzialam ze taka podróż sprawi mu niesamowitą i niezapomnianą radość.
    Jak doszło do tego iż notorycznie dwa razy dziennie jeździliśmy MZK to wiedziałam już że mamy sukces

    muszę to wypróbować - tylko u nas to tylko jazda pociągiem Frania interesuje, ewentualnie u mnie na kolanach jako kierowca samochodu



  6. #366
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    jeśli dobrze rozumiem, chodzi o nagrodę.
    raz częściowo zadziałało... Próbował na nocnik, do klopa, nie dało się. Zrobił do wanny.. na stojąco.
    Następnym razem miał obiecanego Krecika (ach u Was Luthienna ten mój wymarzony stan bezbajkowy, zaaaazdroszczę!). I miał naprawdę wielkie chęci.. Siedział i siedział... i nie dało się... (po jakimś czasie do pieluchy zrobił w mig)

  7. #367
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    chyba do was dołączę.
    od 3 miesięcy próbujemy coś zrobić w kwestii odpieluchowania i na razie klapa
    Maciek boi się nocnika i kibelka bardzo.
    siku na stojąco zrobi do wanny - ale nie woła,
    kupkę -woła - znaczy oznajmia ze właśnie robi -ale nie pozwoli sie w tym czasie nawet dotknąć o posadzeniu na nocnik czy kibelek nie ma mowy.
    jeśli chodzi o kibelek boi się samego pomieszczenia więc opcje że wchodzę i siadam z nim tez nie skutkowały
    nie mam pomysłów.
    sprawa o tyle pilna ze jeśli od września miałby iść do klubiku - musi być odpieluchowany (pielucha może być na spanie tylko)
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  8. #368
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    mimka ależ masz fantastyczna pamięć tak to mój ten bezbajkowy ( wciąż). Choć nagrodą za siku w nocnik lub w łazience była jedna zajawka reklamowa. Bajek nie lubi ale reklamy jak najbardziej. reklamy na siku, mzk na kupę i obyło się bez przekupstw słodyczowych
    Gdybym miała dobrą pamięć to bym napisała, która Forowiczka pisała o załatwianiu potrzeb do wanny. Ponoć to był milowy krok do nauki czystości






  9. #369
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    ewinka
    o, to się podbuduję, że mam dobrą pamięć, bo to jeden z moich (wielu) kompleksów.

  10. #370
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    A ja mam pytanie do mam, które odpieluchowały na noc: ile najwięcej razy przebieraliście się w suche ubranka = ile zmian piżamek i pościeli będzie potrzeba?
    Jak rozwiązałyście problem sikania w nocy, kiedy dziecko samo się budzi? Przychodzi do Was czy ma nocnik obok?
    Miś śpi 10 godzin cięgiem i nie budzi się na siku, ale coraz częściej wstaje z suchą pieluszką.
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  11. #371
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    u mnie było dziwacznie. Najpierw suche noce a potem dni. Przebierałam raz na kilka dni ( tylko raz koło 1.00). Kiedy o 1.00 postanowiłam wysadzać Michał sie zbiesił i przestał sikać w nocy, ewentualnie raz na jakis czas budzi mnie i idziemy do łazienki. Od 2,4 roku życia wpadka jest raz na dwa/trzy tygodnie. Zasadą nr 1 jest odsiusianie przed spaniem około 21.00 i do 8.00 jest sucho. Co do nocnika to trzymałam w pokoju, bo na początku gdy mnie obudzil w nocy to wiedziałam że siknie lada chwila. Za jakiś czas gdy pokazał mi że potrafi się zmobilizowac i przytrzymać chadzamy do łazienki ( ale jest to bardzo rzadki proceder.
    No w każdym razie u nas nie było mowy na odsiusianie przez sen






  12. #372
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    no i wykrakałam sobie....właśnie miałam pobudkę






  13. #373
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Uuuu, nie zazdroszczę...
    Zbieram się psychicznie Dziś jadę kupić piżamkę ze spodniami i... trzeba będzie zdjąć pieluchę.
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  14. #374
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Trzymam kciuki! Skoro potrafi przespac 10 godzin bez siusiania to juz jest dobrze

    Mój identycznie: śpi od 21.30 do 7.30/8.00 i poza sporadycznymi przypadkami ( jak dzisiaj w nocy) śpi nie wzruszony. Jest to i ulga i oszczędność

    daj znać jak Pociecha przyjmie zmiany






  15. #375
    Chusteryczka Awatar Frezis
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,972

    Domyślnie

    u nas powrót to pieluchy na noc. Przez 3 miesiące spał bez, co noc 2-3 razy zmieniałam pościel i piżamę. poddałam się. Wysadzany przez sen nie budził się, w efekcie jak go np przenosiłam do łóżka i na chwilę posadziłam na kolanach, to mu się pozycja skojarzyła z nocnikiem i mnie obsikał...

    w dzień też się zdarzają wpadki, normalnie tragedia. u nas odpieluchowanie trwa już 15 miesięcy
    Dzieci to... kupa. Kupa radości i kupa kupy I jeszcze kupa zmartwień...

    Franek (Kako) 02.02.2008
    Krysia (Izia) 26.10.2009
    Janek 30.07.2014

    www.wysokipoziomcukru.pl
    www.dalekiswiat.pl
    zdjeciarka.blogspot.com

    Według psychologów dzieci wyrastają z lęku separacyjnego po drugim roku, nie piszą kiedy wyrastają z niego matki...

  16. #376
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Dziś pierwsza noc bez pieluchy, trzymajcie kciuki
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  17. #377
    Chustonoszka Awatar gabi0308
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Jarosław/Dębica/Kraków
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AS Zobacz posta
    Miś śpi 10 godzin cięgiem i nie budzi się na siku, ale coraz częściej wstaje z suchą pieluszką.
    Ja miałam (tzn. franiu miał) drugą noc bez pieluchy - i sucho. Do tej pory spał w pieluszce, jednak od jakiegoś czasu pielucha rano była sucha. Mam nieprzemakalną podkładkę pod prześcieradłem, przygotowaną piżamkę gdyby jednak wpadka.
    Kiedy wstaję do Zuzi na karmienie to sprawdzam czy oby Franiu ma sucho. On należny do tego typu facetów, że z lenistwa woli spać w zimnej i mokrej pościeli, niż się obudzić i współpracować przy przebieraniu.
    I co najważniejsze jest z siebie bardzo dumy i mówi ze śpi jak TATA bez pieluchy



  18. #378
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    pierwsza noc sucha
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  19. #379
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    u nas od 2 dni pieluszka rano sucha mimo ze maja je cycusia w noocy ze 3 x ostatni sik o 21 poranny o 7-8
    proby wysadzenia jak sie przebudza konczyly sie awantura o cycy a ppo jedzeniu juz spie
    w dzien bez piel od msc
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  20. #380
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Lemniscus, pięknie! Życzymy więcej sukcesów
    U nas druga noc sucha
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •