Strona 16 z 65 PierwszyPierwszy ... 68910111213141516171819202122232426 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #301
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    u nas to trwało 2 miesiące + że leciał sam ( bez wołania i siadal w ciuchach. Ale mnie to cieszyło bo to był kolejny etap i z tego narodzilo się po tygodniu wołanie






  2. #302
    Chustomanka Awatar piuma
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    685

    Domyślnie

    Pomocy!! Nasz Franio siada na nocnik i siedzi i siedzie a jak zachce Mu się siku to wstaje i nie ma mowy o siedzeniu. Siki łapiemy na stojąco! Co zrobić?

  3. #303
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    u nas to trwało 2 miesiące + że leciał sam ( bez wołania i siadal w ciuchach. Ale mnie to cieszyło bo to był kolejny etap i z tego narodzilo się po tygodniu wołanie
    oj, no to może i u nas za jakiś czas się sytuacja odmieni, mam nadzieję szczerą...

    Cytat Zamieszczone przez piuma Zobacz posta
    Pomocy!! Nasz Franio siada na nocnik i siedzi i siedzie a jak zachce Mu się siku to wstaje i nie ma mowy o siedzeniu. Siki łapiemy na stojąco! Co zrobić?
    może podstawiać miseczkę, albo coś takiego fajnego ... u nas to się sprawdzało czasem jak był bunt to różne rzeczy królowały, raz np pojemniczek na mocz taki do badania, tak się małemu spodobał, że tylko tam chciał sikać może za jakiś czas polubi nocnik, a jak nie to chyba nic się nie stanie, w końcu to chłopiec jest

  4. #304
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    potwierdzam - u nas ( co prawda na wyjścia z domu) sprawdzało sie siusianie do pojemnika po margarynie. Zmiana, kiedy to siusial na stojąco, jest dla niego bardzo atrakcyjna

    magnolia - życzę aby stało się to juz na dniach






  5. #305
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    pogłaskania po główce mi trzeba i jakiegoś magicznego tricku...

    mój starszy jest fifty fifty na jedno i wielo (tzn obecnie jednorazówka na noc bo sika tyle, że NIC tego nie pochłonie...)
    sygnałów na jedynkę i dwójkę nigdy nie widziałam żadnych ale wiosną na spokojnie zaczęliśmy się przykładać do odpieluchowywania, co by zdążyć nim się młodsza narodzi (wg mojej mamy ja z bratem w wieku półtorej roku bez pieluszek już spaliśmy...) - o naiwności...

    więc oczywiście pytanie czy chcesz siku/kupkę - zawsze jest "nie"
    próby zachęcenie do siedzenia na nocniku - zawsze est "nie"
    nakładka na kibelek - nie
    prysznic-wanna - nie, tzn mówi że nie, ale oczywiście włożony do wanny przy kąpieli sika, włożony tam w celu sikania - płacze...
    latem latał w trenerkach, majteczkach, spodniach albo na golasa - efekt:zasikane wsio równo, kupa w nogawce itp...

    lato minęło, zimno zaczęło się robić, młodsza na świecie pięknie na nocniczek chiński robi a syn dalej NIC

    wszelkie próby i zachęty wysadzenia - nie
    teraz już widzę kiedy idzie dwójka, ale zapytany czy chce usiąść na nocnik itd płacze, rozpacza wręcz, że nie
    sukces mam tylko taki że czasami sam przyjdzie powiedzieć że ma siusiu w pieluszce i chce się przebrać i czasami budzi się w nocy i chce żeby mu pieluszkę zmienić

    ale przeważnie nawet kupa w pieluszcze i przesikana pielucha tak że spodnie i koszulka mokre nie robią na nim wrażenia i nie pozwala się przebrać!

    to co ja mam robić? całkiem zupełnie totalnie odpuścić?

    jak dla mnie t on nie musi być koniecznie odpieluchowany, mogę przebierać, prać, kupować jedno - w sumie przeciez ma jeszcze czas...
    tyle że mi go szkoda jak tak płacze i lamentuje, że siku nie chce, na nocnik nie chce (kiedyś jeszcze sikał na stojąco - teraz nawet tego nie, a usiąść żeby sobie posiedzieć chociaż to w życiu...), przebrać się nie chce - normalnie czarna rozpacz... do tego jak robi kupkę to się chowa np za krzesło i zasłania oczy, że go niy nie ma i jest taki biedny, no strasznie mi go szkoda... i dziwne to dla mnie bo nigdy się nie śmialiśmy, nie zawstydzaliśmy, nikt do niczego nie zmuszał... sama już nie wiem co robić
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #306
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    no to ja Cie Mayka pociesze, ze u nas podobnie, tylko gorzej... a moje dziecie duuuzo starsze on mowi, ze bedzie kupa (ja zreszta widze kiedy bedze robil) - a na propozycje nocnik/kibelek reaguje histeria... nakladka na kibelek jest superowa, ale posadzic sie daje czasami i tylko ubrany w pieluche i spodnie. mokra, zasikana wielorazowka - no problem. za to jak mu w lecie zdjeclismy pieluche i sie troche obsikal (w ogrodzie, na trawie) to byla nocna histeria "ja chce pieluche, ja chce pieluche". odpuscilismy kompletnie, ma pieluche, ale ja juz wysiadam - piore z dwojki, do przedszkola bym go poslala, ale przeciez z pielucha nie pojdzie... do tego ostatnio nie chce sobie dawac zmianieac pieluch - moglby pol dnia przechodzic i nic. tlumacze "albo zmieniamy albo nocnik/kibelek", ale nie pomaga. i tez nie wiem co robic, tez mi go zal.... ratunku!
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #307
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    A Kreska od wczoraj grzecznie, ni stąd ni z owąt (jakkolwiek się to pisze), robi siusiu i kupki (te wcześniej na nocnik były) na kibelek dorosły bez żadnych nakładek. Twierdzi, że "jak Krzyś", ten z Puchatka, którego raz widziała w książeczce u babci i gwarantuję, że na żadnym obrazku na toalecie nie siedział To tak z cyklu, że na każdego przyjdzie pora chyba, bo z dnia na dzień robi to siku na zawołanie, wcześniej były protesty na same propozycje.
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

  8. #308
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    U nas nagle zrobił się etap, że rano zawsze siku (mocnym ciśnieniem jak tylko siądzie na nocnik) a później siedzi 0,5 h na nocniku, czyta bajki, zrobi kupę i dalej siedzi i nie chce wstać. Tato chce do łazienki, do pracy się spóźni a ona nie chce wstać. W południe jak ją posadzę to tak samo, czy zrobi siku czy nie będzie siedzieć i nie chce wstać (założyć pieluszkę to horror). Jeszcze miesiąc temu był nocnik parzy a jeszcze wcześniej tylko na kibelek bez nakładki. Jeszcze wcześniej siku do wanny i na samym początku (jak miała tak z 11 m-cy) to na nocniku też siedziała godzinę. Ciekawe ile jeszcze razy będzie zwrot...?

  9. #309
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    mój siedział na sedesie i czytał gazety, mył ząbki i generalnie robił wszystko żeby posiedziec sobie Taki etap






  10. #310
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Ja musze sie wziasc za mlodsza tzn zaczac wysadzac zeby troche sie oswoila z nocnikiem ale przyznam bez bicia ze mi sie nie chce.Starsza jeszcze nie do konca odpieluchowana.W dzien nie ma problemu,jak chce sie zalatwic biegnie do wc, sama siada na kibelek na nasza dorosla deske i potem tylko papier przynosi do podtarcia. Z kolei w nocy wciaz pieluche ma i rano zasikana jest na maxa.Nie wiem jak ja oduczyc tego nocnego sikania.Boje sie ryzykowac i klasc ja spac bez pieluchy,bo jak mi sie zasika w nocy to materac bede tydzien suszyla
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  11. #311
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    dziewczyny, poproszę o poradę

    moje dziecko od wczorajszego wieczora samo się odpieluchowuje
    leci na nocnik, każe się rozebrać (dzisiaj tylko kupa była do pieluchy) , siada, siusia.... 5 kropli, wstaje, każe sobie bić brawo, wylewa do sedesu, siada z powrotem, siusia 8 kropli, wstaje, kaze sobie bić brawo....i tak przez pół godziny
    dwa razy udało mi się go skłonić, żeby nie wstawał i nasiusiał wtedy dużo- oczywiście na raty i tak

    i teraz - czy to normalne?
    czy on sobie tym wstrzymywaniem nie zrobi krzywdy? czy właśnie dobrze, ze ćwiczy zwieracz?
    pozwalać mu wstawać co chwila? nie chcę go zrazić, skoro sam się zdecydował na nocnik

  12. #312
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie



    nikt mi nic nie doradzi?

  13. #313
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    Ja bym czekała... My jak sie odpieluchawałyśmy to Nelka nam co 5 minut siku robiła... po jednym zalanym dniu skumała, że trzeba robić jak już pęcherz pełen a nie ja tylko troszkę w środku... ale była 5 m-cy starsza, więc bez pośpiechu




  14. #314
    Chustomanka Awatar maagduusiiaa
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Płock - miasto sexu i biznesu :P
    Posty
    1,230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez silver Zobacz posta
    dziewczyny, poproszę o poradę

    moje dziecko od wczorajszego wieczora samo się odpieluchowuje
    leci na nocnik, każe się rozebrać (dzisiaj tylko kupa była do pieluchy) , siada, siusia.... 5 kropli, wstaje, każe sobie bić brawo, wylewa do sedesu, siada z powrotem, siusia 8 kropli, wstaje, kaze sobie bić brawo....i tak przez pół godziny
    dwa razy udało mi się go skłonić, żeby nie wstawał i nasiusiał wtedy dużo- oczywiście na raty i tak

    i teraz - czy to normalne?
    czy on sobie tym wstrzymywaniem nie zrobi krzywdy? czy właśnie dobrze, ze ćwiczy zwieracz?
    pozwalać mu wstawać co chwila? nie chcę go zrazić, skoro sam się zdecydował na nocnik
    nie wiem jak z sikaniem, ale Szymon tak robił z kupą - zrobił troszkę i szybko kazał wyrzucać, bo inaczej nie usiadł
    teraz mu już przeszło, robi "normalnie" (ale nocnik jest tylko nagłych wypadkach, gdy kibelek zajęty...)


    u nas nadal bez zmian - w dzień pięknie, nocki - pielucha aczkolwiek rzadko kiedy siknięta...
    mam wrażenie, że zdarza mu się siknąć w nocy bo wie, że pielucha go zabezpiecza
    chyba zacznę kłaść bez (ale najpierw trzeba go przekonać do przespania nocy u siebie, bo u nas w łóżku śpi jak popadnie - czasem z tyłkiem na poduszce...)
    Ostatnio edytowane przez maagduusiiaa ; 09-11-2010 o 12:44
    Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął:
    - Tygrysku...!

    - Co Prosiaczku?
    - NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


    Sz. 2008 E. 2010 Lu.2017

  15. #315
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    przyszłam się pochwalić
    Mis się odpieluchował w ciągu kilku tygodni. od ok tygodnia woła siku, od 3 dni tez kupę (zanim zrobi, oczywiście )
    w ogóle nie uzywamy już pieluch-ani na noc, ani na wyjścia

    spuchłam z dumy!

  16. #316
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Silver, gratulacje! Zazdroszczę po cichu, u nas regres, wszystko idzie w pieluchy
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  17. #317
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    dziękuję w imieniu Misia

    u Was to chyba jest spowodowane zmianami w domu, co?

  18. #318
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Michu był prawie odpieluchowany - tylko noc, spacer i podróż wymagała pieluchy. Ale.. poszłam do szpitala, a on wyjechał do babci i wrócił w pieluchy. Od wtedy trzyma, sika na żądanie, ale sam nic nie da znać i wszystkie kupy lądują w pieluchach. A pojawienie się małego Mańka nie ułatwiło Już jestem zdesperowana, że w święta, jak mąż będzie z nami, zdejmuję pieluchy i zacznie się wojna.
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  19. #319
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez silver Zobacz posta
    przyszłam się pochwalić
    Mis się odpieluchował w ciągu kilku tygodni. od ok tygodnia woła siku, od 3 dni tez kupę (zanim zrobi, oczywiście )
    w ogóle nie uzywamy już pieluch-ani na noc, ani na wyjścia

    spuchłam z dumy!
    a nie zazdrość zżarła, ech... Gratulacje ofkors!

    U nas jakby jedek malusi kroczek na przód, dzisiaj dwa razy sam przyszedł, że ma siku w pieluszce i żeby zmienić, do tego ze dwa razy usiadł z własnej woli na nocniku cośtam sikając - za to jak robi kupę tt się chowa i każe mi wyjść a na próby zachecenia do nosnika/kibelka jest płacz
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  20. #320
    Chustomanka Awatar Wlaszczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,386

    Domyślnie

    AS, ja zaczęłam też od zdjęcia pieluch i.... Czy ktoś zna faceta, który nie lubi biegać nago? Albo chociaż półnago? MÓJ UWIELBIA. Na nocnik siada żeby sobie poczytać ... Wróciłam znów do pieluch i wysadzam wysadzam... na razie dziennie 3-4 sukcesy. Najlepiej po spaniu, bo to już akceptuje i siedzi dopóty nie zrobi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •