Strona 10 z 65 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617182060 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #181
    Chustofanka Awatar anesha
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shilo Zobacz posta
    A toto wygodne jest? Ma miękką podeszwę? Bo nie zamierzam masakrować dziecku stóp dla odpieluchowania (a tak to na zdjęciach wygląda, dodatkowo K. baaardzo wybredna jest jeśli chodzi o tolerancję podeszw).
    Te butki to taka elastyczna pianka. My mamy bez tego paska, tylko z piętką i używamy okazionalnie, tak to Nelka chodzi w skórzanych. No i nie są to te marketowe za 10zł.
    Podeszwa jest miękka. Biegała w nich po plaży tydzień i nic się ze stópkami nie działo, żadnych otarć, więc chyba jej było wygodnie.

    Ja nic nie zabezpieczałam. U nas tylko 1 mały dywan. Raz zasikała krzesło, to potem jej poduszkę pod pupę kładłam.
    W nocy była wpadka na materac, ale ma grubą warstwę, którą się odpina no i do prania.
    Wydaje mi się, że można podłożyć taki foliowy podkład pod prześcieradło, no albo kocyk wełniany (tylko ta cena...)

    Koleżanka odpieluchowywała 1,5 roczniaki bliźniaki przez pół roku, sikały wszędzie. Przeżyła, a jak sie nauczyli, przyszła firma i wyprała dywany i tapicerki.
    Anielka I 2008
    Jacek II 2010
    Moje fotografie awolinska.wordpress.com

  2. #182
    Chustomanka Awatar ifinoe
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    nie wchodziłam wcześniej na ten wątek, żeby się nie frustrować
    próbowałam odpieluchować Matyldę w zeszłe wakacje - ciepło, sikanie na trawę - i nic...
    potem totalny bunt i zapieranie się rękami i nogami, żeby tylko nie siadać na nocniku

    a dziś znienacka zawołała, że chce siusiu na nocnik - i od rana sama na nocnik sika, wkłada i zdejmuje majtki, wylewa sik do toalety i pamięta o umyciu rąk )))

    jeszcze nie zebrałam szczęki z podłogi...
    Październikowa plepla 2007
    Październikowy przeszkodnik 2012

  3. #183
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    wow super!






  4. #184
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    hejka, to i ja sie dopisuje,
    juz kiedy spróbowałam, jak młody miał z 1,5 roku, ale nie chciał, płakał, spinał sie... dałam mu spokój

    teraz od tygodnia sadzam go na nocnik, tłumacze że ma pamiętać że nie wolno robić si w pieluszke, że ma wołać.
    I jak do tej pory i raz zsikał mi sie na kolanach bo nie zdąrzyłam go posadzic. I kilka razy wpadka w pieluche.
    Ale jest coraz lepiej, dziś wszystko do nocnika, cały dzień pielucha sucha.
    Puki co nie ściągam mu pampersa. Bo widze że rozumie o co chodzi.
    Jest dobrze, bo woła że chce.
    No i idzie ze mną wylać i wszyscy bijemy u brawa
    Wygląda na to że sie odpieluchujemy w te wakacje całkiem.
    Super by było bo chce go dac do żłobka od października
    Mama Kubusia i Basi

  5. #185
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    u nas powoli powoli do przodu
    fajna pogoda i oby taka naj najdłużej!
    w ubiegłe lato Konrad był trochę odpieluchowany.
    ale lecialam do siostry, ktora byla w ciazy, wszedzie mieli wykladziny i zalozylam mu pampka...
    potem z wygodnictwa swojego odczekalam wylazenie trojek, bo lal wyedy na potege.

    dzis bylo ok.
    tj-ja nie mam z nim problemu-jak sadze, ze zaraz sie posika to tam gdzie stoi (na spacerze oczywiscie) wystawiam mu sprzet i podlewa.
    umie sikac na zawolanie-to efekt ec.
    przydaje sie przed np. jazda samochodem itp.

    w dalszym ciągu wola dopiero jak zaczyna sikac.
    wolanie przed caly czas przed nami
    niestety tata nie daje rady go wysikac, bo Konrad mu zwiewa i ogolnie nie chce, ale za chwile leje w majty.

  6. #186
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    u mnie m też nie wysika Kuby wiec wiem co to znaczy
    Mama Kubusia i Basi

  7. #187
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Musze się pochwalić. Zdjelismy wczoraj pieluchę. Przez 4 godziny nie zrobiła nic, potem poszła spać. Dzisiaj robiła 3 podejścia do kupy i udało się! Usiadła sama i zrobiła ! Pierwszy raz w życiu. Potem biegała tylko w majtkach i zaliczyła dwie wpadki.

  8. #188
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    gratuluję wszystkim odpieluchowanym
    i o pomoc proszęęę!
    rozmawiałam kilka dni temu ze znajomą, forumką zresztą, czytała gdzieś, że dzieci są gotowe do odpieluchowania jak przesypiają noce bez sikania.
    Dziś jak rano się Marceli obudził sprawdzam - suuucho! wow, siadamy szybko na nocnik. wielkie siku, wielka radocha [mamy oczywiście..], wyciągnęłam z szafki czekającą na tę chwilę książeczkę "nocnik nad nocnikami". No i pełna nadziei zaczęłam dzień;]
    Chwilę po owym siku widzę, że idzie kupka. Ale M. nie chciał na nocnik.. on lubi kupkę zrobić sam, na stojąco, w milczeniu i skupieniu. usiąść nie usiądzie..
    potem było jedno siku do nocnika, ale wiele razy poza nim, trzy kupki w majtki, ZERO reakcji... reakcja jest tylko jak nasika na ziemię i widzi kałużę, to woła "sisi".
    wszystko mu jedno czy robi w pieluchę, w majtki, na ziemię, w wannie.
    czy faktycznie za wcześnie na odpieluchowanie??

    i jeszcze jedno: jak prać te zsikane majtki, żeby było optymalnie? na metce 40st... mam same kolorowe.. wygotowywać mimo to? czy jak...?

  9. #189
    Chustofanka Awatar anesha
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    156

    Domyślnie

    Ja normalnie piorę w 40st z ubrankami, czasem wrzucę z pieluszkami na 60st i nic im nie jest.

    U nas jak nie było reakcji to dałam spokój, no ale Jacek był w drodze i nie miałam na to siły. Miesiąc temu zaczęło małej przeszkadzać, że majty mokre i szybko poszło odpieluchowanie, noo jeszcze czasem jest problem z kupą, też woli w skupieniu, na stojąco i najlepiej się schować by mama nie widziała, a potem chce siadać z wiadomą zawartością majteczek na nocnik...
    Anielka I 2008
    Jacek II 2010
    Moje fotografie awolinska.wordpress.com

  10. #190
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    mój synek wciąż się boi swojej kupy.. przeraża go, że coś z niego ucieka.. no to chyba za wcześnie na odpieluchowanie..

  11. #191
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    u nas postęp jest taki, że córa mówi siusiu (chyba wtedy, jak robi siusiu) i spytana w trakcie/na początku robienia kupy "co robisz?" odpowiada "kupkę"- ja to poczytuję za postęp- przynajmniej wie, co to siusiu i kupka i umie to powiedzieć. ale na nocnik nie chce robić- usiądzie, posiedzi, wstanie i zrobi siku przymierzam się do zdjęcia pieluch i "próby majtkowej", bo Mała zdecydowanie kojarzy, że pieluszki służą do sikania w nie- jak widzi pieluchy, to mówi siusiu.

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  12. #192
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    a my od wczoraj na spacerach bez pieluchy - zobaczymy co z tego wyniknie. Poranne kupki oraz siuski po spaniu i drzemce stale w klopiku a reszta? różnie ale przynajmniej jak się zsiusia to leci do mnie szarpiąc pieluchę - czyli wie co jest grane. Czekam aż zacznie lepiej sygnalizować






  13. #193
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    U nas po dwóch krokach do przodu teraz jeden kroczek do tyłu. Bartek przestał mi się pilnować, i zdarza się, ze sika tam gdzie stoi. A jeśli nie sika tam gdzie stoi to szuka jakiekolwiek zbiornika w pobliżu i tam sika. Na to oczywiście tylko chłopak może sobie pozwolić. Jak na razie ofiarą Bartka stały się już pudełko po butach, wiaderko na pieluchy i jego ciężarówka
    Spacery bez pieluchy tez mi się marzą … ale tutaj chyba poczekam, aż syn zacznie uprzedzać o zamiarze.

    Mimka, ja wszystkie jasne dziecięce ubrania piorę jeszcze na 60 st. Nic się z nimi nie dzieje. Uważam tylko na intensywne kolory, bo czasem mogą puścić.



  14. #194
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    ja juz poszłam na żywioł - posika sie kilka razy to może zacznie sygnalizować
    Tylko że teraz zamiast wody i chusteczek tacham jeszcze majtki i spodnie






  15. #195
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mimka Zobacz posta
    gratuluję wszystkim odpieluchowanym
    i o pomoc proszęęę!
    rozmawiałam kilka dni temu ze znajomą, forumką zresztą, czytała gdzieś, że dzieci są gotowe do odpieluchowania jak przesypiają noce bez sikania.
    Włąśnie miałam o to pytac, bo Starsza nie sika w nocy od dawna. A ja się naczytałam, że po odpieluchowaniu jeszcze dziei długo sikają w nocy...

  16. #196
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Em Zobacz posta
    Włąśnie miałam o to pytac, bo Starsza nie sika w nocy od dawna. A ja się naczytałam, że po odpieluchowaniu jeszcze dziei długo sikają w nocy...
    Dzieci jak dzieci, jedne tak, drugie siak ;0
    Stasiek od momentu majtkowania w dzień (teraz już bez pudła) właściwie ma suche pieluchy po nocy. Sama się zastanawiam, po co mu zakładam... Do spania w dzień przestałam mu zakładać po tygodniu.
    Tylko my jakby na odwrót - zaczęliśmy odpieluchowanie dzienne, a tu niespodzianka, bo w nocy też sucho. A do tej pory była "pełna bomba" rano.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  17. #197
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Em Zobacz posta
    Włąśnie miałam o to pytac, bo Starsza nie sika w nocy od dawna. A ja się naczytałam, że po odpieluchowaniu jeszcze dziei długo sikają w nocy...
    Gdybym ja czekała aż moja córka przestanie sikać w nocy to biegała by w pieluchach do 4 roku ..... Nie wyobrażam sobie tak długo trzymać jej w pieluchach



  18. #198
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Ja tutaj robię wielkie plany od czego zacząć żeby znowu nie zrazić dziecka do nocnika (nocnik to był wróg nr jeden) a tymczasem młoda wczoraj zawołała "mama kupa idzi" i dała posadzić się na nocniku i zrobiła siku
    Idąc za ciosem lata dzisiaj w samych gatkach i co chwilę daje posadzić się na nocniku (i tylko wydaje matce polecenia, które książeczki mam czytać i jakie zabawki podawać)
    Jak zrobiła siku w majtki to przybiegła i zawołała "mama Haja kap kap" bo po nogoch jej poleciało
    Zobaczymy jak będzie dalej...
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  19. #199
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    pierwszy raz ranne siki poszły do nocnika- ale miałam radochę. normalnie nie podejrzewałam, że tak się można ucieszyć z siuśków w nocniku macierzyństwo to jednak jest przygoda

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  20. #200
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    a ja tak sobie myślę... może założyć nowy wątek z realną grupą wsparcia-porady-pomocy, a tytuł tego zmienić na "wzajemne donoszenie o sukcesach i porażkach" ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •