Strona 65 z 65 PierwszyPierwszy ... 1555575859606162636465
Pokaż wyniki od 1,281 do 1,293 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #1281
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    5,180

    Domyślnie

    Młodsza chodziła przez tydzień bez pieluchy, na drzemkę i na noc też. Byliśmy w tym czasie u lekarza dwa razy i w kosciele, na spacerze - normalnie w majtkach. Było ok, nie że 100% sucho, ale jakieś 80. Od poniedziałku poszła do zlobka i z dnia na dzien jest coraz gorzej. Nawet w domu dopiero po jakins czasie przestawia sie na sikanie do nocnika. Dziś to juz w ogole jakby calkiem zapomniała. Nie wiem już co robić, może macie jakieś pomysły? Ola przez te dni była jedynym odpieluchowanym dzieckiem, nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie.

    Надіслано від мого Redmi 6, використовуючи Tapatalk
    mama Młodego, Młodej i Młodszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  2. #1282
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Danala Zobacz posta
    U nas bez zmian tylko kolejne miesiące minęły...
    Kupa na nocnik, siku na nocnik ale wyłącznie wtedy gdy pilnuje, sama nigdy nie woła/nie pójdzie...
    Cierpliwości mi już brakuje, wiem że ma dopiero 26 miesięcy ale od kwietnia ma chodzić do przedszkola...
    Mogę w końcu powiedzieć, że Zosia od jakiegoś miesiąca jest odpieluchowana. Oczywiście wpadki się zdarzają, ale rzadko
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  3. #1283
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    Tuli wpływ otoczenia stawiam... i podejscie pan w placówce,..

    nasz bez pieluchy w domu, poza domem... zakładam na noc ale to na wypadek w... woła w nocy... oby tak dalej. mniej prania, wiecej czasu.

  4. #1284
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Odkopuję wątek, bo mamy problem. Młody się odpieluchował, bez jakichś znaczacych wysiłków z naszje strony. Zdarza mu się wpadka, ale coraz rzadziej, problem jest z kupa, ale mam nadzieję, że się rozwiąże. Natomiast on nie chce siadać na nocniczek/kibelek w żłobku. Ja go przyprowadzam w majtkach, a on przynosi ciociom pieluchę i każe sobie zakładać pieluchę. Kazałam mówić, że nie ma pieluszek, to ona zaczął wstrzymywać sikanie i sika dopiero przez sen podczas drzemki. Panie są niom niom montessoriańskie i mowią, że nie będa dziecka zmuszać. No fajnie, tylko to już tydzień tak trwa. Macie jakieś pomysły?

  5. #1285
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,857

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Odkopuję wątek, bo mamy problem. Młody się odpieluchował, bez jakichś znaczacych wysiłków z naszje strony. Zdarza mu się wpadka, ale coraz rzadziej, problem jest z kupa, ale mam nadzieję, że się rozwiąże. Natomiast on nie chce siadać na nocniczek/kibelek w żłobku. Ja go przyprowadzam w majtkach, a on przynosi ciociom pieluchę i każe sobie zakładać pieluchę. Kazałam mówić, że nie ma pieluszek, to ona zaczął wstrzymywać sikanie i sika dopiero przez sen podczas drzemki. Panie są niom niom montessoriańskie i mowią, że nie będa dziecka zmuszać. No fajnie, tylko to już tydzień tak trwa. Macie jakieś pomysły?
    U nas na ten problem pomogło, że Józek mógł mieć w przedszkolu WŁASNY prywatny nocnik z Peppą
    Na przedszkolny nie chciał usiąść, na kibelek tym bardziej. I jeszcze taka książeczka Pola chce siku, bardzo lubił.
    Kornelka 25.03.2015, Józio 16.09.2017

  6. #1286
    Chustomanka Awatar dorothea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Balin
    Posty
    579

    Domyślnie

    Chyba potrzebuję wsparcia, albo chociaż pożalenia się Młodszy syn w maju skończył 3 lata, we wrześniu idzie do przedszkola a w odpieluchowaniu postępów brak. Od długiego czasu próbowałam wielu sposobów na zachętę, przerobilismy książeczki na ten temat itd. Były jakieś postępy na kilka dni a potem znowu odmowa siadania na nocnik czy ubikacje. Najgorsze jest to, że jak przesika pieluche lub zrobi kupę to w ogóle mu to nie przeszkadza i może chodzić tak cały dzień. Pieluchy używamy takie proste, najtańsze z netto, które nie są super chłonne i powinien czuć, że ma mokro itd. Ze starszym synem się nameczylam bardzo z odpieluchowaniem i trwało to strasznie długo, miałam nadzieję, że z młodszym pójdzie to lepiej. A jest jeszcze gorzej. Ja niestety też mam teraz zdecydowanie mniej cierpliwości i ten temat mnie przeraża. Patryk jest trudnym dzieckiem, strasznie nerwowym i nie wiem jak sobie z tym tematem poradzić. Czy poprostu puścić go bez pieluchy czy próbować jakoś po trochu. W przedszkolu panie niby są poinformowane, że Patryk prawdopodobnie przyjdzie z pieluchami, ale zmieniła się teraz dyrektorka i część kadry i mam obawy jak z nim sobie poradzą. W ogóle jest mało samodzielny, dużo młodsze dzieci są bardziej ogarnięte niż on.

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  7. #1287
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    A pozwalasz mu sikać na stojąco? Mój młodszy panicznie bał się "dziury" w WC i nie chciał robić. Nie kupiliśmy pisuaru dziecięcego, bo pozwoliłam mu sikać do bidetu. Może u Was podlewanie trawki, kwiatków na dworze pomoże oswoić lęk?
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  8. #1288
    Chustomanka Awatar dorothea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Balin
    Posty
    579

    Domyślnie

    Pozwalam na każdy sposób byle pozbyć się pieluch. On nie ma lęków żadnych, po prostu jest uparty i nie lubi zmian. Na nocnik nie chce, bo my też nie korzystamy z nocnika. Bardziej chce do ubikacji, ale po kilku próbach też odmawia. Jeszcze dodatkowo ma straszną obsesję na punkcie sisiaka swojego i innych, ostatnio ciągle wyciąga z pieluchy i bawi się w obsikiwanie naszych nóg i innych rzeczy. Nie wiem skąd on bierze takie pomysły, wiem, że dzieci naturalnie mają takie zainteresowania, ale u Patryka to już przesada. Ciągle mówi o sisiakach, wszystkich chwyta za krocze itp. Po weekendzie puszczę go chyba bez pieluchy na ogródek i zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  9. #1289
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Nie jestem psychologiem ale może to być związane ze stresem. Nawet takim, że on sam chciałby jak dorośli ale jakoś mu nie idzie(przedłużające się odpieluchowanie czasem tak też działa). Ja co prawda dziewczynki mam w domu ale u mnie pomogło chodzenie do ubikacji na godzinę - jak mycie zębów. I nie ma zmiłuj. Dziecko sobie wtedy wyrabia nawyk i jest prościej. Co prawda w nocy dalej jest siusianie do pieluszki u mojej najmłodszej ale córa się posikuje przez sen bez budzenia i za bardzo nie chcemy na nią naciskać. Ma takie ściągane pieluszki i dopóki jest przytomna to chodzi normalnie wieczorem po kąpieli na kibelek. U mnie też łatwiej bo dzieci nie chodzą do przedszkola/ żłobka to mogę przypilnować.

  10. #1290
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Obsesja siusiakowa to chyba rozwojowe, chociaż częściej u starszych dzieci. A może pomogłoby ustawienie siusiania jako dorosłej męskiej sprawy? Na stojąco, na trawkę, ale też np. tata prowadzi do łazienki? Brat? Nie wiem, jakie macie granice dotyczące intymności w rodzinie, ale u nas o zgrozo, najmłodszy w którymś momencie bardzo chciał mi własnoręcznie wycierać pupę po MOIM siusianiu, jeśli akurat był ze mną w łazience. Na co ja mu nie pozwalałam, ale to pokazuje, że dzieci czasami chca dziwnych rzeczy...

  11. #1291
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,437

    Domyślnie

    To ja też się dopiszę do wątku. Moja robi kupy w pieluchę i uparcie nie chcę wcześniej oznajmiać, że jej się chce. Jak ją przypilnuje i widzę, że robi to siada na nocnik, ale nie ma szans żebym ją pilnowała przez cały dzień.
    Był okres, że robiła kupy na nocnik, wołała, że chce i siadała. To było z pół roku temu jak nie lepiej. Teraz w listopadzie 3 lata będzie miała i uparcie w pieluchy. Nie mam już siły z tymi kupami.
    Niby w przedszkolu można z pieluchami, ale już to widzę jak ją będą chętnie przebierać i babrać się w tych kupach. Ja sama mam już tego dosyć.
    Macie jakieś sposoby na odpieluchowanie?

    Starsza szybciej załapała, a ta to taki uparciuch jest.
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  12. #1292
    Chustomanka Awatar dorothea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Balin
    Posty
    579

    Domyślnie

    Ja ostatni tydzień spędziłam głównie na wycieraniu podłogi, przebieraniu młodego chyba z 10 razy dziennie i praniu zasikanych lub zabrudzonych kupą ubrań. No ciężko jest. Owszem, jak usiądzie na nocnik to często coś tam zrobi, ale muszę go bardzo namawiać i pilnować. Żeby zrobił kupę, bo widzę, że chce ale nie powie, to czasem puszczam mu bajkę jedyną jaką lubi. Wczoraj się ucieszyłam, bo był przełom i sam zaczął siadać na nocnik i był taki dumny, że mu się udało wysikac. A dziś już znowu dramat. No i martwi mnie to, że on sika nawet co kilka minut, jak miał pieluche to nie wiedziałam jak często sika. Jestem zmęczona tym tematem, na wyjścia wszelkie zakładam mu pieluche, bo zasika wszystko.

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  13. #1293
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,159

    Domyślnie

    Ja już chyba się poddałam,znowu. Nie mam do tego cierpliwości,on wszystko rozumie choć nie mówi,ale kurka nocnik w ogóle go nie interesuje. Kupę i tak zazwyczaj robi w nocy bo ma zaparcia. W czerwcu mówiłam w przedszkolu że wróci bez pieluchy i będzie pił z kubka tia.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •