Strona 63 z 65 PierwszyPierwszy ... 13535556575859606162636465 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,241 do 1,260 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #1241
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    Myślę że po 1,5 miesiącu mogę stwierdzić że Hanka jest całkowicie odpieluchowana. Ciężkie były 2 pierwsze tygodnie... Wpadki się oczywiście nadal zdarzają ale rzadko i raczej z kupą niż z siku (za późno mówi, potem często się blokuje). Choć dziś rano uparła się że sama się rozbierze położy nakładkę i usiądzie, no i niestety do ostatniego etapu nie dotrzymała ale i tak jestem mega dumna z niej co za ulga, mieć tylko jedno dziecko w pieluchach!
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  2. #1242
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Gratuluję Hani odpieluchowania, a Tobie cierpliwości. U nas minął dziś 12 dzień i dopiero dziś. mamy na koncie jakieś sukcesy. To mi daje nadzieję, że w końcu tym razem się uda Na szczęście pogoda sprzyja, zarówno codziennemu praniu, jak i przebieraniu na dworzu.
    J.2014 i E.2016

  3. #1243
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    Minął miesiąc Jak G chce siku lub kupkę to łapie się za siusiaka lub gdy nikogo koło niego nie ma to najpierw przychodzi do kogoś dorosłego i pokazuje Sukces Oczywiście wpadki są, a ponieważ zęby się szykują do wyjścia, ilość wpadek się odpowiednio zwiększa - wczoraj ślicznie pokazał że chce kupkę, zrobił do nocnika i był taki z siebie dumny, po czym poszedł się bawić, kucnął i zrobić kolejną kupę w majtki - już nie zdążył pokazać. A w nocy pierwszy raz się zsikał Dużo się wieczorem napił i zasnął tak mocno, że się nie obudził - a z reguły się sam wybudza na siku. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, że się zdecydowałam na odpieluchowanie - jak to fajnie jest bez pieluszek
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  4. #1244
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    wcale juz mu nie zakładasz? czy na wyjscia i nocki coś? uzywacie matek treningowych? bez pieluch super

  5. #1245
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    Nic mu nie zakładam, skoro odpieluchowuję to całkiem Z reguły chodzi po domu w samych majtkach/bokserkach, na wyjścia dostaje jeszcze spodnie i tyle Nawet jak jedziemy do dziadków (2,5h) to mu tylko pieluszki tetrowe podścielam pod pupę, tak mniej wiecej w połowie drogi zaczyna się wiercić i chce wychodzić z fotelika to wiadomo, ze trzeba przerwę na siku zrobić.
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  6. #1246
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Ewulinek podziwiam niezmiernie dalej, takiego malucha masz sprytnego. U mnie z kojarzeniem, że siku to nocnik ciężko. Robi, bo taki jest schemat dnia. Wstaje, rozbieramy się, do łazienki opłukać i niesie nocnik. I inne takie rytuały dnia, że ląduje w nocniku. Ale nie sygnalizuje. Na nas jeszcze nie czas chyba. Kupa zawsze w pieluchę, gdzieś się przyczai albo po drzemce dłużej poleży w łóżku i są niespodzianki.

    Ostatnio noce są też skopane, bo wieczorem jak uśnie trzeba go przebrać, bo mokro i rano też zawsze mokry.

  7. #1247
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    No to rzeczywiście wygląda na to, ze nie jest gotowy. U mnie z synem poszlo bez problemu, a z córką to była męka - odpieluchowała się dopiero jak miała 2,5 roku a później i tak jeszcze przez dłuższy czas pracowaliśmy nad tym, żeby kupę robiła do nocnika, a nie do majtek. Także wiesz - kazde dziecko jest inne i to chyba po prostu trzeba wyczuć odpowiedni moment na porzucenie pieluszek
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  8. #1248
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Podbijam. Moja Marta właśnie się odpieluchowała. W ciągu dnia w domu nie potrzebuje już pieluchy, sama chodzi na nocnik, sygnalizuje z coraz większym wyprzedzeniem. Jest jedno "ale" - robi to tylko kiedy nie ma majtek. Kiedy tylko włożę, zaczyna lać tam, gdzie stoi jak na komendę. Jak postępowałyście przypadkiem traktującym majtki jak pieluchę? Prawdziwych pieluch (jedno- i wielo- na równi) nie znosi, kiedy wkładam na spacer albo noc, urządza scenę.
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  9. #1249
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    W książce Mamo kupa było chyba żeby w takim przypadku nie zakładać majtek lub kupić dużo luźniejsze, żeby się nie kojarzyło z pieluchą...
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  10. #1250
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Danala, ona ma luźne majtusie. Na razie "pożyczam" jej od chłopców, a oni są sporo więksi. Mamy jedne trenerki, ale są dość grube i M też nie za bardzo je lubi.
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  11. #1251
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    To pewnie najlepszym wyjściem będzie nie zakładanie majtek wogole.
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  12. #1252
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    No i na razie lata bez majtek, ale kiedyś trzeba będzie zacząć
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  13. #1253
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,783

    Domyślnie

    Mój Młody odpieluchował się dwa tygodnie temu. Bez wpadek w dzień i w nocy. Ostatnie cztery noce, to co noc zasikana pościel. Młody śpi z nami, więc mam codziennie dwa prania i pościel (szczególnie podkłady nieprzemakalne i kołdra) nie zdąża nam wyschnąć. Nie wspominając o tym, że nie mogę poprać ubrań, bo nie mam gdzie suszyć. Mam tego dość i zastanawiam się, czy nie zacząć mu znowu zakładać pieluch na noc. Średniemu synowi długo zdarzały się wpadki nocne, więc przez prawie rok po odpieluchowaniu wysadzaliśmy go w nocy i było ok. Najmłodszy nie chce sikać przez sen. Ja budzę się przy każdym jego ruchu i pytam, czy nie chce siku, za każdym razem odmawia. Przed snem pije tylko wodę, zawsze sika tuż przed zaśnięciem, nocnik w nocy stoi przy łóżku. Ja jestem z frakcji, że jak się dziecko odpieluchuje, to więcej pieluch nie zakładam. Ale zaczynam wysiadać, jestem niewyspana, nie mam cierpliwości do dzieci (a ciąża nie pomaga...). Jest sens wracać do pieluch czy jakoś trzeba się przemęczyć?
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  14. #1254
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    My w nocy wysadzamy jak się kreci i jest niespokojny, bo jak zdrowy to raczej pęcherz go dusi.. Nasz tez nie chce- przynajmniej tak twierdzi a potem sika w pólsnie... i spi jak dziecko. Woda czysta szybko zlatuje do pęcherza wiec niespodzianki gotowe...

  15. #1255
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ola D. Zobacz posta
    Podbijam. Moja Marta właśnie się odpieluchowała. W ciągu dnia w domu nie potrzebuje już pieluchy, sama chodzi na nocnik, sygnalizuje z coraz większym wyprzedzeniem. Jest jedno "ale" - robi to tylko kiedy nie ma majtek. Kiedy tylko włożę, zaczyna lać tam, gdzie stoi jak na komendę. Jak postępowałyście przypadkiem traktującym majtki jak pieluchę? Prawdziwych pieluch (jedno- i wielo- na równi) nie znosi, kiedy wkładam na spacer albo noc, urządza scenę.
    Mamy to samo, nie ma wpadek jak lata z gołym tyłkiem. Założę majtki to od razu pokazuje ze skarpetki mokre.

    W tym drugi problem, nie chce zakladac majtek ani spodni bez pieluchy. Taka niechec jak na nowe buty i histeria.

  16. #1256
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,783

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krówka Zobacz posta
    My w nocy wysadzamy jak się kreci i jest niespokojny, bo jak zdrowy to raczej pęcherz go dusi.. Nasz tez nie chce- przynajmniej tak twierdzi a potem sika w pólsnie... i spi jak dziecko. Woda czysta szybko zlatuje do pęcherza wiec niespodzianki gotowe...
    Nie widziałam wcześniej odpowiedzi, nie wyświetliła mi się w nowych postach...
    Adama nie da się wysadzić przez sen, bo zaczyna histerię, rzuca się i drze.
    Po 5 zasikanych nocach zaczęłam zakładać mu pampersa na noc. 3 dni suchy pampers, więc czwartej nocy nie założyłam pieluchy. Oczywiście pobudka w nocy, pościel zasikana. Znowu zakładam pampersa, który codziennie rano jest suchy. Ale jak ściągnę, to na pewno się zsika. Nie wiem, o co chodzi. Mąż mówi, że chyba taką wolność czuje bez pieluchy, że samo leci...
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  17. #1257
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    jaką macie temp.? odkrywa się? moze z zimno? nawet 1-2 stopnie przy wrazliwym? my zakładamy rajstopki zamiast spodni od pizamy. Druga sprawa ze moze twoj maz ma rację...

  18. #1258
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Ola, ponoć niektóre dzieci potrzebują samych luźnych spodni, bez majtek na ten pierwszy etap po odpieluchowaniu, bo pupka w czymś ścisłym jest dla nich jak w pampersie, czyli trzeba sikać. Spróbuj same luźne, bawełniane gacie.
    Lidia z kolei ma regres, to popusci w majtki, to całkiem się zsika... Co noc pościel mokra bo nie daje się zaprowadzić na nocnik, jak próbowałam, to był wrzask. Nie nadążam z praniem i też wróciłam na noc do pampka a w przedszkolu pani przyznała się, że też wolałaby kilka pampersów dla niej w zanadrzu mieć na gorsze dni. Już jeden taki regres miała i też w końcu zakładałam na noc pieluchę. Co rano była mokra. Któregoś wieczoru powiedziała, że nie chce pampersa więc nie założyłam - obudziła się sucha i jakiś czas było ok. A teraz znów... Echh..
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  19. #1259
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,783

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krówka Zobacz posta
    jaką macie temp.? odkrywa się? moze z zimno? nawet 1-2 stopnie przy wrazliwym? my zakładamy rajstopki zamiast spodni od pizamy. Druga sprawa ze moze twoj maz ma rację...
    Ciepło mamy, zazwyczaj odkrywa się, ale śpi w spodniach, więc nie jest mu zimno. Na dworze (mamy teraz minusowe temp, a jeszcze nie zakładamy rajstop) nie popuszcza, więc to nie z zimna.
    I on chętnie zakłada pampersa na noc, tylko zawsze tuż przed musi lecieć zrobić siku i wraca po pieluchę
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  20. #1260
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    moze te luzne gacie lepsze niz majty cos w tym moze byc...
    serio chce pieluchę... nie mam za duzo doswiadczenia. Starszak szybko sie odpieluchował... pamietam jak dostawał pieluchę na drzemki i spanie... to sciagał i lezał bez... Na noc płakał. ze nie chce pieluchy i nie pozwolił sobie załozyć jak miał ponad 1,5 roku... Tłumaczyłam ze musi, bo sie zsika itp a on ze przeciez woła... i co noc to samo... a potem i tak sciagał... nie sikał ale my wysadzalismy, bo pił po nocach...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •