Strona 60 z 65 PierwszyPierwszy ... 10505253545556575859606162636465 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,181 do 1,200 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #1181
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Polecam libero mam na zbyciu
    córki: M 04.2012, R 11.2013 i B 08.2016 27tc [*]

  2. #1182
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    Moja córa ma w głębokim poważaniu czy na papierze zwykła pielucha czy pieluchomajtki, dla niej wszystko to pielucha... Dzisiaj próbujemy z trenerkami, jak na razie mokro od pupy nie robi na niej wrażenia... nocnik/nakładka nadal parzy w pupę
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  3. #1183
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    nasz ma regres z wołaniem czeka az mocno bedzie chciec. W domu go pilnujemy a w przedszkolu?? Woła dopiero jak juz nie moze wytrzymać...

  4. #1184
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    U nas już lepiej. Są wpadki za dnia, ale uzbroiliśmy się w cierpliwość. Używamy trenerek. W nocy wkładamy pieluchomajtki. Od tygodnia tylko dwa razy obudził się posiusiany. Poza tym sucho. Mam nadzieję, że do jesieni F. opanuje sztukę . Dla nas krok do przodu nastąpił dopiero po ściągnieciu pieluchmajtek w dzień i założeniu trenerek.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  5. #1185
    Chustomanka Awatar bafika
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Lubawa
    Posty
    809

    Domyślnie

    Julka - w takim razie bede niecierpliwie czekan na paczke z trenerkami skoro u Was po nich jest postep

  6. #1186
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bafika Zobacz posta
    Julka - w takim razie bede niecierpliwie czekan na paczke z trenerkami skoro u Was po nich jest postep
    Trzymam kciuki!

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  7. #1187
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Wracam U nas młoda od jakiegoś tygodnia znów śmiga w majteczkach, czasem nie zdąży ale ogólnie rzadko. W nocy z pieluchą.
    Dziś była taka sytuacja, która dała mi nadzieję. Jechałam z młodą autem i ona woła, że chce siku. Proszę aby spróbowała wytrzymać, zaraz będziemy na miejscu i ona wytrzymała trwało to może ze 2-3 minuty ale jednak

  8. #1188
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    U nas tez sukces Wola w aucie, na działce, nawet jak się zabawi!!!

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  9. #1189
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Super maderko, mam nadzieję, ze to już na stałe Długo tak Ci już woła?
    Dziewczyny po jakim czasie wołania można powiedzieć, ze dzieć odpieluchowany?

  10. #1190
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    Po roku ale min.2-3 mce. Nasz woła od 18 mz ale nadal to głownie my mu przypominamy idziemy na spacer zrób siku, przed jedzeniem siku i mycie rączek... Ma 2, 7 mcy. Wiec poki co sam na 100% nie woła ale wpadek nie ma...

  11. #1191
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kabanos Zobacz posta
    Super maderko, mam nadzieję, ze to już na stałe Długo tak Ci już woła?
    Dziewczyny po jakim czasie wołania można powiedzieć, ze dzieć odpieluchowany?
    Moj juz dosc dlugo bez pieluchy a potrafi zsikac sie bo mu sie nie chce isc do toalety
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  12. #1192
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    No właśnie każde dziecko jednak trochę inaczej, starszak długo nie wolał tylko po prostu szedł do WC, teraz ta średnia wolała juz długo tylko tzn jak zdążyła to zawołała ale bardzo dużo leciało w gacie, teraz po prostu już nie leci w gacie tylko zawsze zdaza zawołać. Trwa to już jakieś 2 tygodnie, ale wpadki pewnie jeszcze będą. Nawet starszakowi się jeszcze przytrafia. Generalnie to jednak długi proces a moje marzenie, żeby się umiały jeszcze od razu wycierać po grubsze sprawie

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  13. #1193
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Widzę, że tym razem jest zupełnie inaczej niż wiosną. Wtedy to ja pytałam co chwilę Marcelkę czy chce siusiu. Tym razem ona woła. Czasem jak długo nie woła to pytam, czasem sadzam po prostu na nocnik. Ale wpadek jest zaskakująco mało. I jakoś tak czuję, że to może być już. A może raczej chciałabym

  14. #1194
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    U nas dopiero jak R wstała rano i poszła do WC sama bez przypominania to znaczyło, że mamy przełom I ogólnie wzięła nas z zaskoczenia, bo już tak przywyklismy do tych wpadek, normalna codzienność a tu nagle okazuje sie, że Ona ma pełną kontrole

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  15. #1195
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Powracam po 2,5 miesiąca żeby nieśmiało donieść, że chyba mamy sukces. Po regresach i trudnej pracy zakupiliśmy 2 tygodnie temu nocnik grający Tomek i Przyjaciele i to był strzał w 10tkę. F. sam woła, noce suche (w sumie z tym nie było problemu od początku), a w dzień tylko czasem kropelka do majtek pójdzie, a reszta do Tomka. Nie zapeszam jak by co i nie ogłaszam jeszcze odpieluchowania w 100% .

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  16. #1196

    Domyślnie

    Wiecie co? Chyba się udało! Wprawdzie jeszcze nie mam odwagi zdjąć gaci na noc czy wyjście (a i z racji pory roku zdarza się w owe gacie w pełni kontrolowany i generujący nieszczęśliwą minę sik), ale jak już ruszyło, to poszło niemal bez wpadek. Ale w przypadku Młodej łagodne metody nie działały. Ona korzystała z nocnika od kiedy usiadła, co zupełnie nie przeszkadzało jej lać do pieluch/trenerek. Mieliśmy już kilkanaście podejść i przejściowych sukcesów, ale po max tygodniu Młodej się nudziło sikanie na nocnik i wracała do starych zwyczajów. Ale jak już nie miałam co młodszemu na tyłek założyć jak wyrósł z niubornów, to stwierdziłam, że koniec tego dobrego i założyłam majty. I nie założyłam pieluchy, choć prosiła. Zsikała się w nie 2 razy. I to by było na tyle. Nagle się okazało, że również kupę można zrobić do nocnika (robiła tylko jak miała kilka miesięcy, potem konsekwentnie odmawiała). Noce i spacery suche. Na pewno pomogło to, że w tym samym czasie bardzo ograniczyła picie mojego mleka, a co za tym idzie – wszelkich płynów, dopiero teraz zaczyna znów więcej pić. I zwierzakowy papier toaletowy z Rossmanna. Tak że ten – może niekoniecznie po dobroci, ale w efekcie i dziecko i matka szczęśliwi





  17. #1197
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Sowo super; czasem trzeba wyrwac dziecko z krainy wygody

    ja powoli przymierzam sie do odpieluchowania najmlodszej i zastanawiam sie czy dac jej czas, az sama zechce, czy zrobic to gwaltowniej; poki co jej sie nie chce chodzic na nocnik, a mokro nie przeszkadza zupelnie

  18. #1198
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Ja 3 miesiące temu też myślałam, że to już, pieluchy zapakowałam i wywiozłam z domu a tutaj klops Młoda siusia dalej w majtki, pieluchę czy co tam akurat ma założone z tą różnicą, że jak już się posiusia to potrafi zdjąć pieluchę, majtki "bo mokro" a czasem nawet nie zdejmie tych majtek tylko biega taka mokra. Jak ją sadzam na nocnik to woła "nic nie leci!!!" a jak usiądzie to najczęściej jednak leci i wtedy mówi "ooo... leci"
    Mania 09.2014 Ala 10.2017

  19. #1199
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    sowa podziwiam wytrwałość... ja mam słabą cierpliwość...
    sakahet z moich skromnych doswidczeń i obserwacji innych wynika ze albo długo powoli albo szybciej jak dziecko gotowe. Choc gotowe moze byc bardzo pozno... Dlatego my wybralismy długo i powoli, stopniowo... Podziwiam pieluchy, bo u nas kupa jest ogromna i sporo siku jak to wchodzi w pieluche???

  20. #1200
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    U nas w listopadzie się faktycznie udało pożegnać pieluszkę na stałe.
    Wspomniany nocnik pomógł na finishu. Był moment, że tylko na niego chciał siadać. Teraz w każdych warunkach dajemy radę. Nocnik z Tomkiem jest nadal ważny w naszym domu .

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •