Strona 59 z 65 PierwszyPierwszy ... 949515253545556575859606162636465 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,161 do 1,180 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #1161
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    u nas syn woła "siku" a wiemy ze to kupa idzie... robi 3-4 krople na nocnik i po 5 min znów albo tylko bąk itp. zanim zrobi to kilka podejsc czasem wiec rozumiem ile bałaganu moze byc przy słabym nocnikowym ciagu...
    Ost. zaskoczył meza, ze chce siku tu i teraz na monitorowanej ulicy bez kibelków, drzewek i trawników... tyko odpływ był przy chodniku. Chyba mandatów za to nie daja???

  2. #1162
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    A u nas juz po wpadki są co parę dni więc to nie zaliczam jako wpadki. Po nocy pielucha tez suchutka ale jakoś boimy sie że jak pójdzie spać w majtkach to akurat zasika nam wszystko.... macie jakieś ochraniacze na materace? No szkoda mi materaca żeby nam zasilal....

    Domki góralskie https://www.airbnb.pl/s?host_id=9647959&s_tag=fIBg4V33

  3. #1163
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    ja mam w łozeczku teraz nawet ciut grubszy ochranicz -frotta z jedej strony z drugiej nie przemakalne. Na pocz. akcji kładłam malucha w majtkach i wkładem cienkim do wielo w majtki, jeszcze złozonym na pól. Pod piescieradło jednorazowy podkład. Mam przygotowane reczniki duze jakby. Zeby wytrzec co sie da szybko.

  4. #1164
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    A my wróciliśmy do pieluch, młoda już w ogóle nie sika, nawet rano nie chce siadać na nocnik i ładuje do pieluchy. Jedynie dwójeczka ląduje w nocniku.

  5. #1165
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kabanos Zobacz posta
    A my wróciliśmy do pieluch, młoda już w ogóle nie sika, nawet rano nie chce siadać na nocnik i ładuje do pieluchy. Jedynie dwójeczka ląduje w nocniku.
    My ostatnio podobnie .. Nasza nadzieja w naszym wyjeździe na wakacje ..

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  6. #1166
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Dziewczyny czy orientujecie sie może czy w ikei jest jakiś nieprzemakalny podkład na materac?

    Domki góralskie https://www.airbnb.pl/s?host_id=9647959&s_tag=fIBg4V33

  7. #1167

  8. #1168

  9. #1169
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    171

    Domyślnie

    U nas zaczyna się niechęć do nocnika i Miśka chce żeby zakładać jej pieluszkę. Udaje mi się ją przekonać żeby posiedziała na nocniku więc nie jest źle. Jak na razie tyle samo sików na nocnik co w pieluszkę lub na podłogę.

  10. #1170
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    My już po wakacjach. Od piątku w dzień bez pieluch (na wakacjach popołudniu jeżeli szliśmy na wycieczkę zakładałam jeszcze pieluszkę). W niedzielę wydawało się że jest dobrze, ale od poniedziałku (w dzień F. jest z nianią) popołudnia w domu są kiepskie. Z kupką nie ma większych problemòw i ląduje w nocniku. Z siusianiem nie możemy znowu dojść do ładu. F. przestał wołać na siusiu i często puszcza w majteczki. Od 16.00 do 20.00 ze 4 razy mimo, że mało co pije. Tak jakby nie chciał na raz zrobić całego siusiu. Wysadzam, a w nocniku pusto. Po tym jak schodzi, siusia w majtki. Nie wiem o co chodzi i jak sobie radzić .

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  11. #1171
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    A to nowa niania czy juz Ja zna dobrze?

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  12. #1172
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    Bo może po prostu zmiana trybu dnia bo na wakacjach inaczej niż teraz, włączyły się emocje i siku leci w majtki. Daj Mu czas. Wspieram i życzę siły, żeby to przetrwac

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  13. #1173
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Zna ją dobrze (opiekuje się nim 1,5 roku), ale nie widział jej teraz przez miesiąc.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  14. #1174
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maderka Zobacz posta
    Bo może po prostu zmiana trybu dnia bo na wakacjach inaczej niż teraz, włączyły się emocje i siku leci w majtki. Daj Mu czas. Wspieram i życzę siły, żeby to przetrwac

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
    W sumie racja. I to przecież oczywiste-rytm dnia jest inny, no i nas w domu nie ma przez większość dnia. Dzięki . Działamy dalej, cierpliwie.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  15. #1175
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    U nas tez wzloty i upadki z tym siku, ehhh, trzeba to jakoś przetrwać...

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  16. #1176
    Chustomanka Awatar bafika
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Lubawa
    Posty
    809

    Domyślnie

    Dziewczyny próbuję odpieluchować mojego 2-letniego sikacza. Startuje do przedszkola we wrześniu a Następca ma pojawić się w listopadzie... O ile dwójeczkę najczęściej robi rano po spaniu więc wyłapana zawsze tak siku wcale nie woła, na nocnik trzeba go namawiać by usiadł więc jak 3 razy go posadzę w ciągu całego dnia to sukces.

    Jak to pogodzić z przedszkolem w którym będzie latał w jednorazówce?
    Trenować na razie w domu popołudniami?

    Mam mętlik z tym całym odpieluchowaniem. Ogółem sama mam już dość tego pytania o siku i kupe, czy chce na nocnik itd, że chętnie zostawiałabym go w pieluchać do 3lat ale dwóch pieluchowych w domu to też nie zbyt....

  17. #1177
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Jak on nie załapie to nic nie zrobisz?
    Chodzi z pieluchą czy w pieluchomajtkach? Po moich córkach wiem, że dla dziecka to faktycznie jest różnica mentalna oczywiście, bo sucho po chwili i tak jest. A mokre najtki robią na nim wrażenie?
    Panie w przedszkolu wiedzą, jak sprawa stoi? Ja z M miałam ten problem, że wstydziła się chodzić siku w przedszkolu i popuszczała. Dla pań nie było problemem przebierać ją i bardziej pilnować z sikaniem. Widziały, że to kwestia nieśmiałości i bardzo współpracowały. Nie wiem jak by to było z dzieckiem w pieluszce, bo oficjalny wymóg jest, że bez...
    córki: M 04.2012, R 11.2013 i B 08.2016 27tc [*]

  18. #1178
    Chustomanka Awatar bafika
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Lubawa
    Posty
    809

    Domyślnie

    Kate - jak jest pogoda to lata po dworzu w majtkach (bo on całe dnie na dworzu przyzwyczajony), w domu ubieram mu pieluchy wielo, najczęściej tak by czuł mokro, jak jest pod opieką kogoś to ma jednorazówki. Przedszkole zaczyna dopiero, dziś byliśmy na adaptacji. Ogółem to grupa maluszków więc Panie mają sprawdzać pieluchy i pytać, bo są dziewczynki wołające siku i np. chłopcy 2,5roku w pieluchach. Ogółem nie ma wymogu odpieluchowania. Dyrektorka wie, że sprawa stoi w miejscu, bo to moja koleżanka i kuzynka męża.
    Ogółem powoli już łapie,jak ma na sobie majki że zrobił siku i jest mokry, ale przeżywa to że jest mokry a nie to, że nie zawołał siku - . Pieluszki to czasem zawoła siku - jak płyną ostatnie krople. Dziś kupiłam mu majtki treningowe i zobaczymy jak będzie, bo z majtkami normalnymi jakoś średnio idzie, bo wtedy jest cały do przebrania razem z butami.
    W czerwcu i lipcu wcale nie łapał co to siku. Dwójkę już potrafi poznać, choć jeszcze czasem mówi bąk, a to nie bąk tylko dwójka. Jak zrobił ostatnio dwójkę w pieluchę to przeżywał bardzo. Choć jak zrobił podczas pobytu u cioci i zabawy z dziećmi to nic nie powiedział ani mu nie przeszkadzało, bo ważniejsza zabawa.

    Nie chcę też go naciskać, bo mąż nie każe - jest fizjoterapeutą i mówi, że do 2,5roku dziecko może wcale nie czuć zwieraczy i ich nie kontrolować a naciskanie może powodować zaciskanie pośladkami i innymi mięśniami co źle wpływa na miednicę, stawy krzyżowo-biodrowe itd. Poza tym w rodzinie mam przykład jak dziecko zaczęło wstrzymywać dwójkę na siłę i mają problemy do tej pory a młoda ma 4lata... więc chcę być ostrożna a zarazem chcę żeby komunikował swoje potrzeby.

  19. #1179
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Ja też jestem za nienaciskaniem. Dziecko musi samo dojrzeć
    Z majtkami treningowymi może być różnie. R jak robiła w nie siku to prawie wrażenia na niej nie robiło (bo nie leciało po nogach), a w zwykłych to dosłownie w 2 dni kontrolowała w 80%. Ale była gotowa, bo jak siedziała w wielo to wołała po fakcie, ale też i sama leciała na nocnik i np pół dnia na sucho...
    Skoro w przedszkolu wiedzą jak jest i akceptują to ja bym czekała. Dawałabym pieluchomajtki a nie pieluchę, bo inaczej się zakłada i to są majtki w odczuciu dziecka a nie pielucha. A dla pań wygodne, bo i tak boczki do rozerwania, a jak będą suche to samoobsługowe...
    córki: M 04.2012, R 11.2013 i B 08.2016 27tc [*]

  20. #1180
    Chustomanka Awatar bafika
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Lubawa
    Posty
    809

    Domyślnie

    Kate - zapomnialam ze sa takie pieluchomajtki, jak zuzyja paczke to kupie wtedy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •