Strona 57 z 65 PierwszyPierwszy ... 7474950515253545556575859606162636465 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,121 do 1,140 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #1121
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    171

    Domyślnie

    U nas wczoraj każdy sik na podłodze, a tak dobrze nam szło z siadaniem na nocnik, mam nadzieję, że dzisiaj będzie lepiej

  2. #1122
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    Malgorzatka wspieram, u nas tez każdy dzien inny, postep a za chwile mały regres, tyle, ze ogólnie do przodu.

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  3. #1123
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    171

    Domyślnie

    dzięki maderka

  4. #1124
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    No dobra, to u nas w pewnym sensie postęp, bo trzecia noc bez pieluchy za to w trenerkach. Wynik z dzisiaj nie znany, bo Grubciński nadal śpi, ale jak do tej pory jeden raz mokro jeden raz sucho. Za to w dzień znowu bez wypadków.


    Sent from my iPad using Tapatalk


  5. #1125
    Chustonoszka Awatar kalopanax.pictus
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    80

    Domyślnie

    Nietety mam wrażenie ze po prostu trzeba się przemęczyć jakiś czas! Opowieści o tym że pewnego dnia dziecko wyjmuje sobie pieluchę i twierdzi ze juz jej nie potrzebuje u nas się nie potwierdziły był to proces długi i bolesny dla mnie - dużo sprzątania mop w pogotowiu non stop Ostatecznie pomogło to ze w marcu przeczytałam cały ten wątek i doszłam do wniosku ze wóz albo przewóz Pieluchy odstawiliśmy , założyliśmy zwykle majtki i trenowaliśmy do znudzenia dzisiaj mała juz sama idzie do łazienki, wszystko w niej sama ogarnia i jak ktoś chce jej pomoc mówi ze zajęte, żeby nie chodzić


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


  6. #1126
    Chustonoszka Awatar ummS
    Dołączył
    Feb 2016
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    113

    Domyślnie

    od soboty Olo jest bez pieluchy. Jak się go posadzi (zachęci) na toaletę to robi siku/kupę. Natomiast w ferworze zabawy nie korzysta z propozycji i leci po nogach/do majtek. W domu i koloicy to nie jest problem, natomiast w sobotę idziemy na wesele... Nie mam jeszcze trenerek (jest w trakcie zakupu). Co robić? Zakładanie pieluchy jednorazowej nie wchodzi w grę (nie chce już zakładać), ewentulanie wielu (w nocy zakładam mu kieszonkę z jednym wkładem (wciągam jak majtki)). Co radzicie?

  7. #1127
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    Są tez takie pampki jednorazowe co się wklada jak majtki, ja bym założyła na wesele awaryjnie.

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  8. #1128
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ummS Zobacz posta
    od soboty Olo jest bez pieluchy. Jak się go posadzi (zachęci) na toaletę to robi siku/kupę. Natomiast w ferworze zabawy nie korzysta z propozycji i leci po nogach/do majtek. W domu i koloicy to nie jest problem, natomiast w sobotę idziemy na wesele... Nie mam jeszcze trenerek (jest w trakcie zakupu). Co robić? Zakładanie pieluchy jednorazowej nie wchodzi w grę (nie chce już zakładać), ewentulanie wielu (w nocy zakładam mu kieszonkę z jednym wkładem (wciągam jak majtki)). Co radzicie?
    A moze to samo co na noc?

    U nas kolejna noc sucho, ale nadal w trenerkach. Nie wiem kiedy odpuścić zupełnie? Za to zaczęły sie mega protesty w ciagu dnia. Trzeba Grubcia namawiać okropnie na siadanie na nocnik. Ostatecznie wygląda to tak, ze ja odpuszczam, bo go nie chce zmuszać, a on potrafi wytrzymac 4 godziny np bez siusiania. I potem robi pol nocnika


    Sent from my iPad using Tapatalk


  9. #1129
    Chustomanka Awatar Agatek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,021

    Domyślnie

    Czy to długo 4 godziny?
    U mojej prawie 3 latki to norma a jak mocno zajęta to i dłużej.
    Na zasadzie ryzyk fizyk odstawilabym trenerki; )
    Córka chyba z miesiąc jeszcze "posikiwala"
    sporadycznie.
    :sierpień 2013, i !marzec 2015

  10. #1130
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    A moze to samo co na noc?

    Trzeba Grubcia namawiać okropnie na siadanie na nocnik. Ostatecznie wygląda to tak, ze ja odpuszczam, bo go nie chce zmuszać, a on potrafi wytrzymac 4 godziny np bez siusiania. I potem robi pol nocnika


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Może spróbuj z sikaniem na stojąco. Mój w pewnym okresie sikał tylko na stojąco. Mam takie małe wiaderko i do niego sikał Teraz już daje radę do toalety bez podstawki, ale często sika też na nocnik. Tyle, że już w większości przypadków nie potrzebuje mojej pomocy, więc pewnie szybciej mu zrobić na nocnik niż do toalety.

  11. #1131
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czyżyk Zobacz posta
    Może spróbuj z sikaniem na stojąco. Mój w pewnym okresie sikał tylko na stojąco. Mam takie małe wiaderko i do niego sikał Teraz już daje radę do toalety bez podstawki, ale często sika też na nocnik. Tyle, że już w większości przypadków nie potrzebuje mojej pomocy, więc pewnie szybciej mu zrobić na nocnik niż do toalety.
    Nie no on w ogóle nie chce. Ani na stojąco, ani na siedząco, ani do dorosłego kibelka ani na nocnik. Po prostu twierdzi, że nie chce sikać

    W sumie z tymi trenerkami na noc to taki mój wymysł. Nie wiem. Może faktycznie mu nie zakładać...


    Sent from my iPad using Tapatalk


  12. #1132
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Nie no on w ogóle nie chce. Ani na stojąco, ani na siedząco, ani do dorosłego kibelka ani na nocnik. Po prostu twierdzi, że nie chce sikać

    W sumie z tymi trenerkami na noc to taki mój wymysł. Nie wiem. Może faktycznie mu nie zakładać...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Aha, to źle Cię zrozumiałam

  13. #1133
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,017

    Domyślnie

    Właśnie się zastanawiam czy już próbować, ale Hanka nie chcę usiąść na nocnik/nakładkę/kibelek, komunikuje po zrobieniu że trzeba umyć pupę (zwykle po siku ale nie po każdym) lub że jest kupa (nie zawsze jej przeszkadza, choć czasem płacze że zrobiła). Często jak zdejmę pieluchę to rząda nowej, choć czasem pobiega po domu bez... Jak proponuję/pytam czy chce siku/kupę to zawsze jest odpowiedź nie, chciałbym ją odpieluchować przez wakacje przed pojawieniem się siostry ale jakoś tego nie widzę... zastanawiam się czy zdjąć pieluchy, przeczekać 2 tygodnie i sprawdzić czy załapie, ale co ze spacerem? do piaskownicy mam ją puścić bez pieluchy - mam opory (wiem koty/psy itd)... W domu bez, a na wyjścia zakładać? Też nie wiem czy to dobre rozwiązanie, takie sprzeczne komunikaty... Ech te dylematy matki :/
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  14. #1134

    Domyślnie

    Spróbuj wielo Otulacz z wkładem bambusowym daje mocno mokro od pupy.





  15. #1135
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,017

    Domyślnie

    Tylko że ona wie że zrobiła siku i często po zrobieniu jest komunikat umyć pupę/zmienić pieluszkę i pampers jest dosłownie jednorazowy :/ co mi zatem da uczucie "mokro" w bambusie?
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  16. #1136
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Mist, u mnie tez jest problem z kupą, kiedyś każda szła w nocnik, potem był regres nocnikowy i do robienia kupy na nocnik nie wróciła. Kiedyś zdybałam w odpowiednim momencie, za zgodą wysadziłam, to się powierciła, postękała, popurała i rzekła "nie maaaa". I zrobiła godzinę później w pieluchę. Ale przy kupie zawsze przyjmuje pozycję znacząco odbiegającą od nocnikowej, więc jestem przekonana, że jej po prostu niewygodnie i nie umie się jeszcze przestawić. Może spróbuj z Waszym "normalnym" nocnikiem zamiast turystycznego?
    U nas brak pieluchy w dzień od 2 tygodni i jest super, tylko też problem z tą kupą. Zawsze robi na stojąco. Jak mówi, że chce i usiądzie to nic nie zrobi. Czy to szybko mija? To jakaś blokada u dziecka czy kwestia faktycznie wygodnej pozycji/przyzwyczajenia? Martwić się tym czy nie?

  17. #1137

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Danala Zobacz posta
    Tylko że ona wie że zrobiła siku i często po zrobieniu jest komunikat umyć pupę/zmienić pieluszkę i pampers jest dosłownie jednorazowy :/ co mi zatem da uczucie "mokro" w bambusie?
    Tak się kończy skrótowe klepanie z telefonu Miałam na myśli spacery/wyjścia/piaskownicę, skoro zastanawiasz się nad ekstremalnym odpieluchowaniem, a jednocześnie wolałabyś się zabezpieczyć na wyjścia. Dla "pampersowego" dziecka to chyba trochę inna bajka, można mówić, że to "majtusie", a nie pieluszka, że do niej się nie sika (sama tak robię z trenerkami, zazwyczaj działa, ale musi być dobry moment), po domu założyć po prostu bawełniane majtki (albo pieluchę wielo/trenerki), sprzeczności w tym nie ma. Część wielo bardzo dobrze izoluje od wilgoci, chyba lepiej niż jednorazówki, stąd ten bambus, żeby nie dawać komfortu sikania do pieluchy. Tylko ten opór przed nocnikiem mnie martwi...





  18. #1138
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    171

    Domyślnie

    Danala, u nas najpierw lalka robiła siku na nocnik, znaczy sadzaliśmy lakę, może to i twoją córkę zachęci do nocnika, nie wiem czy to dobry pomysł, ale u nas się sprawdził.

  19. #1139
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,017

    Domyślnie

    Sowo już rozumiem
    Małgorzato u nas siku na nocnik robi kotek, sama go tam sadza choć nieregularnie, ale to nic nie zmienia bo sama nie ma ochoty spróbować

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  20. #1140
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Kiepski weekend pod kątem odpieluszkowania. Dużo byliśmy poza domem co równa się zakładanej pieluszce. Kupiłam pieluchomajtki, ale nie jestem przekonana czy to dobry kierunek. Mają służyć na wyjścia z F. a reszta dnia bez pieluch. Na noc dalej tradycyjna pieluszka.




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •