Strona 56 z 65 PierwszyPierwszy ... 6464849505152535455565758596061626364 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,101 do 1,120 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #1101
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Grrr te ciocie w żłobku... Ja zabrałam po prostu pieluchy, powiedziałam, że dziecko ma prawo nie wołać siku i ciocie musiały albo przebrać dziecko albo trochę ją pilnować i wysadzać na nocnik (i tak dzieci grupowo sadzają na nocnik).
    Oczywiście zrobiłam tak po odpieluchowaniu w domu w zasadzie bez żadnych wpadek. Młoda wołała za każdym razem, nawet na kupę. Nie chciałam jej mieszać w głowie pieluchami w żłobku...

  2. #1102
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    U nas tez wysadzaja i on na zawolanie nie chce robic. Ciocie same zasugerowaly odstawienie pieluchy bo jest jednym z najstarszych
    Poczekam z 2tyg i zabiore pieluchy juz na dobre.
    Dzisiaj ledwo wstal otworzyl sobie taras i polecial podlewac kwiatki
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  3. #1103
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Dzisiaj ledwo wstal otworzyl sobie taras i polecial podlewac kwiatki


    Julka u nas dokładnie tak samo, młoda woła gdy robi lub zrobi. Pisz jak Wam idą postępy może nas zmobilizujecie Ja na razie zakładam pieluchę a majteczki tylko czasem, bo niewiele mamy ale cały czas tłumaczę, że jak będzie chciała na nocnik to musi wołać "mama sisi" i trenujemy wołanie A kilka razy się zdarzyło, że gdy młoda latała bez majteczek to na grubszą sprawę siadała na nocnik

    mist nie wiem jak bardzo się oddalacie od domu ale ja bym w jakieś bliskie miejsca jak przydomowy plac zabaw była skłonna zabrać nocnik ze sobą - przynajmniej ubaw na placu zabaw będzie

  4. #1104
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Wczorajszy bilans: każde siku lądowało w majteczkach. Jak wysadziłam raz na nocnik, to usłyszałam stanowcze nie, a potem siku wylądowało na podłodze . Dzisiaj od rana już pierwsze majteczki po praniu. Od jutra w ciągu dnia z F. będzie głównie niania. Liczę, że zaakceptuje proces bezpieluchowy w ciągu dnia.




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  5. #1105
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    U nas ewidentny regres wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny, wiec wzbijam się na wyżyny cierpliwości, trudny dla Niej czas. Po domu w ciągu dnia i tak chodzi w majteczkach, potulnie wycieram plamy, ale na wyjścia i na noc pieluchomajtki albo pielucha.
    Wszystkich odpieluchujacych wspieram.

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  6. #1106
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Wy to i tak szybko widze poszliscie z tematem.
    My po drugich urodzinach mielismy chwilowy zachwyt a pozniej ponad pol roku bylo sikanie gdzie popadnie.
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  7. #1107
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Nie, ona nie chce siedzieć na normalnym sedesie ani na nakładce. Wychodzi z domu bez pieluchy, przerywa zabawę, mówi, że chce siusiu. Do tego momentu wszystko ok. Tylko potem wysadzić nie, kucnac samej nie, na nocnik turystycznie nie... trzeba założyć pieluchę. Ile się tak jeszcze będziemy bujać?
    Ja bym powiedziała, że nie ma sprawy, nie chcesz siusiać poza domem to nie, ale w takim razie pielucha przed wyjściem musi być być.
    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    My zaczynamy na dobre przygode bez pieluchy. W dzien jest juz bez (oprocz zloba, bo ciocie twierdza ze on nie wola tylko od razu sika no i na noc ) i jak na razie idzie nam dobrze. Siku i kupa w nocniku lub na sedesie, a najlepsze jest podlewanie trawki z tarasu
    Trzymam kciuki!
    Cytat Zamieszczone przez Kabanos Zobacz posta


    Julka u nas dokładnie tak samo, młoda woła gdy robi lub zrobi. Pisz jak Wam idą postępy może nas zmobilizujecie Ja na razie zakładam pieluchę a majteczki tylko czasem, bo niewiele mamy ale cały czas tłumaczę, że jak będzie chciała na nocnik to musi wołać "mama sisi" i trenujemy wołanie A kilka razy się zdarzyło, że gdy młoda latała bez majteczek to na grubszą sprawę siadała na nocnik
    U nas wołanie i samodzielne za każdym razem siadanie na nocnik przyszło późno. Dobrze jest pytać i proponować nocnik od czasu do czasu, bo może córeczka sama nie zawoła, bo się super bawi, a jak jej się przypomni to będzie coś tam miała.
    Cytat Zamieszczone przez Julka Zobacz posta
    Wczorajszy bilans: każde siku lądowało w majteczkach. Jak wysadziłam raz na nocnik, to usłyszałam stanowcze nie, a potem siku wylądowało na podłodze . Dzisiaj od rana już pierwsze majteczki po praniu. Od jutra w ciągu dnia z F. będzie głównie niania. Liczę, że zaakceptuje proces bezpieluchowy w ciągu dnia.
    Ah te początki pełne wycierania podłogi powodzenia!
    Cytat Zamieszczone przez maderka Zobacz posta
    U nas ewidentny regres wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny, wiec wzbijam się na wyżyny cierpliwości, trudny dla Niej czas. Po domu w ciągu dnia i tak chodzi w majteczkach, potulnie wycieram plamy, ale na wyjścia i na noc pieluchomajtki albo pielucha.
    Wszystkich odpieluchujacych wspieram.

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
    U nas też był regres po pojawieniu się Syrenki. Trzymaj się!


  8. #1108
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Jak tam leci dziewczyny? U nas leci, dalej na podłogę . Niania meldowała, że kilka razy udało się na nocnik F. posadzić. Popołudniu w tygodniu już raczej zostawaliśmy w pieluszce. Dzisiaj od rana w majteczkach, 4 prania . Ale dumna jestem, bo i w poprzedni weekend i dzisiaj póki co (odpukać w niemalowane) kupki udaje się zrobić na nocniku . Sukces też taki, że siada na nocniku chętniej. Niestety z mokrymi już majteczkami, ale ważne, że wogóle. Taki oto raport z 1 tygodnia . Jestem dobrej myśli, chociaż tydzień nam nerwowy, mam pms i chłop mnie wkurza




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  9. #1109
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    U nas w domu i na podworku jest idealnie, nawet po spaniu wstaje i idzie siusiu. Na miescie jak sie zabawi zamysli sika w majtki, bo nie zdazy. Jest cieplo wiec luzik nauczy sie, a ja sie nie stresuje.
    Złobek nadal w pieluszce.
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  10. #1110
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    U nas to był pierwszy krok - numer dwa zawsze na nocnik. I w zasadzie tak mamy od momentu kiedy zaczęliśmy odpieluchowanie, zdażyło się dosłownie jeden raz, że Grubcio się zapomniał czy rozkojarzył. Teraz rozważam mocno czy nie zacząć nocnego odpieluchowania, ale szczerze mówiąc nie wiem. Troche mnie przerażają zmiany pościeli ciągle


  11. #1111
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    Kornfiejka a może nie będzie tak źle, tzn. wpadki nocne to jeszcze długo mogą się zdarzać nawet jak juz będzie starszy, ale może szybko teraz zaskoczy. Powodzenia!
    U nas od wczoraj poprawa, jakby Jej się przypomniało, wola siku i grubsza sprawę, oczywiście w domu, w terenie za dużo się dzieje, kto by tracił czas na siku czy kupe.

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  12. #1112
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    My też chodzimy w majteczkach i jestem w szoku. Młoda na każdą kupę woła, z siku różnie czasem zawoła w trakcie, czasem przed więc jest progres. Na placu zabaw lub gdy jest bardzo zajęta nie woła w ogóle

    Niestety młoda dziś ma biegunkę więc puszczam ją w pampersach, bo nie chce mi się sprzątać i boję się, że to trochę zniweczy nasze wysyłki.

  13. #1113
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    171

    Domyślnie

    My też planujemy się odpieluchować w to lato, jak na razie w domu bez pieluchy. Miśka siada sama na nocnik, ale nie woła. Też ćwiczymy wołanie. Jak ma majteczki to sika w majtki. Nie rusza ją że ma mokro. Nie wiem jak to jest, że jak ma gołą pupę usiądzie na nocnik, a jak ma cokolwiek na pupce nawet zwykłe majtki to i tak zasika. Jak zrobi siku na nocnik chwali się niosąc dumnie nocnik i wołając ohoho. Na spacer i na noc w pieluszce.

    Kabanos, mam nadzieję, że biegunka szybko przejdzie.
    Julka, ciesze się, że jest coraz lepiej
    Mist, u nas na placu zabaw jest jedna babcia która jeździ z nocnikiem pod wózkiem, ale nie widziałam jeszcze żeby wysadzała wnuczkę, może tak na wszelki wypadek
    qqrq5 i kornflejka i reszta trzymam kciuki

  14. #1114
    Chustonoszka Awatar kalopanax.pictus
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    80

    Domyślnie

    U nas koniec pieluch uff


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


  15. #1115
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    171

    Domyślnie

    kalopanax.pictusgratulacje

  16. #1116
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    Kalanopax gratulacje dla Was!
    My teraz więcej wychodzimy a na zewnątrz wszystko pod siebie, więc stos ubrań na przebranie albo ostatecznie pielucha. Mam tylko takie poczucie, że każde ubranie pieluchy cofa Ja, no juz lepiej jak zasikuje majtki, bo i tak jest jakiś postęp z dnia na dzień.

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  17. #1117
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    kalopanax.pictus super!
    Kabanos współczuję biegunki.
    U nas natomiast jakieś totalne zawirowania. Tak jak tygodniami rano pielucha była po nocy sucha, tak teraz codziennie pełna, Grubcio też prawie ccodzień przynajmniej raz siusia w majtki. Ale ja to zwalam na jakiś skok rozwojowy, bo też się pojawiły kłopoty z usypianiem nagle. Takze czekamy az przejdzie, a tymczasem kontynuujemy w dzien bezpieluch.


    Sent from my iPad using Tapatalk


  18. #1118
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kalopanax.pictus Zobacz posta
    U nas koniec pieluch uff


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Gratuluję i nie mogę się doczekać tego momentu u nas .




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  19. #1119
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Kalopanax.pictus gratuluję
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  20. #1120
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    My już po biegunce, na szczęście pampersy nic nie zakłóciły.

    Kalopanax gratuluję

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •