Strona 53 z 65 PierwszyPierwszy ... 343454647484950515253545556575859606163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,041 do 1,060 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #1041
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    o dzięki, spróbujemy

  2. #1042
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Nocnik kupiony dawno temu na pierwsze urodziny, siadał sporadycznie a wszelkie siki i kupy były raczej wysiedziane niz sygnalizowane. Ale synek wiedzieł do czego służy.

    Na poważnei wzięłam się za sprawę teraz w lecie, wiadomo, ciepło. I sprawa ma się tak: jeżeli biega całkiem bez majtek, po powiedzmy jednym dniu sikania gdzi epopadnie, już ZAWSZE woła mama si i leci na nocnik. W ogródku to samo, biegnie pod krzaczek na siku i pod pieniek na kupę (śmieszne to takie, ze zawsze w samo miejsce).
    Ale niestety upały się skończyły, założyłam pieluchę i zupełny brak reakcji. Wszystko do pieluchy leci.
    Mówi co prawdą, jak kupę zrobi o mam si, albo jak rano wstaje i aż ciężka pielucha, mówi o mam si. Ale żeby zasygnalizować wszśniej nie ma szans.
    Próbowałam też w samych majteczkach - to samo. Wystarczy że czuje że ma coś na pupie, wystarcza mu to by nie musieć biec na nocnik.

    edit: synek teraz ma 22 miesiące.
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  3. #1043
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Nie mam pomysłu na odpieluchowanie nocne starszaka. Raz pielucha sucha, raz po krótkim czasie przesikuje wszystko co ma założone mimo siku przed snem. Może po prostu dać mu jeszcze czas.. pierwsze co robi rano to sam zdejmuje pieluchę bo mòwi że mu przeszkadza
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  4. #1044
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    680

    Domyślnie

    Ja też nie wiem jak w nocy odpieluchować starszaka- (3,5 roku) Już myślałam że coś ruszyło, bo 3 noce miał suchą pieluchę, to kolejnej nocy wywalił gorączkę i pewnie była sucha pielucha z odwodnienia w tych upałach, bo za mało pił. Czekam na lepszy czas...

    (a słyszałam o wersji- picie do 18, siku przed kąpielą, siku po kąpieli i wysadzanie o 1 w nocy na śpiocha, ale do tego ostatniego nie mam zapału)

  5. #1045
    Chustomanka Awatar Bryk
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    560

    Domyślnie

    Wysadzalismy starszaka w nocy, raz kolo północy, drugi raz kolo 4. Tak przez tydzień, potem tylko raz około 1 w nocy. Obowiązkowo siku przed spaniem. Szybko poszło powodzenia
    Szymiś 25.05.2011 i Elcia 25.03.2014


  6. #1046
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Krakow
    Posty
    3

    Domyślnie

    grupa wsparcia
    prosze wesprzec mnie
    w co sie zaopatrzyc zeby dzidzia na czas podrozy samochodem czy spacerku w chuscie miala pieluche i zeby w razie wu nie czula dyskomfortu jak posisia czy inne takie

    pul bambus tetra polar welna kieszonka , co do chusty - niech ktos wytlumaczy co do czego bo w akcie desperacjii kupie caly internet

  7. #1047
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Taka sytuacja. Gucini od października nie nosi pieluch w dzień. Jak chce kupę to wola, siusiu to nic nie mówi tylko ja pytam i wysadzam co ileś czasu. I było ok dopóki nie było. Tzn mamy nowego bobasa w domu i Gucin nie daje się wysadzać. Ucieka z nocnika i siusia w spodnie minutę po tym jak go pytam czy chce zrobić... Stresujący czas mieliśmy ostatnio także regres rozumiem i trochę się go spodziewałam. Pytanie czy wrócić do pieluch czy nie.


  8. #1048
    Chustofanka Awatar isismaj
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    297

    Domyślnie

    o, ja też dołączam do grupy. Zaczęliśmy tydzień temu z pomocą opiekunki żłobkowej. w dzień w domu i żłobku chodzi córka bez pieluchy. Powoli małe postępy są- szczególnie w żłobku w grupie innych dzieci.


  9. #1049
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Kornflejka, nie. Skoro załapał o co cho, to wróci do trybu bezpieluchowego. Daj mu jeszcze czas.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #1050
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez isismaj Zobacz posta
    o, ja też dołączam do grupy. Zaczęliśmy tydzień temu z pomocą opiekunki żłobkowej. w dzień w domu i żłobku chodzi córka bez pieluchy. Powoli małe postępy są- szczególnie w żłobku w grupie innych dzieci.
    Trzymam kciuki za Was!
    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Kornflejka, nie. Skoro załapał o co cho, to wróci do trybu bezpieluchowego. Daj mu jeszcze czas.
    I nie osiwieję wcześniej, myślisz? trochę mi ręce opadają, bo o ile sam fakt lania w majtki i zasikiwania spodni mnie nie obchodzi to potem awantura jaką mały robi żeby zmienić mokre ciuchy na suche to jest kosmos jakiś. Wrzask, kopanie i wyrywanie się na taką skalę, że dziwię się, że sąsiedzi ż
    jeszcze nie wezwali pracowników socjalnych...


  11. #1051
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    No ale to już może kwestia nie tyle związana z samym odpieluchowaniem, co raczej z wiekiem? Mój w tym wieku tez robił awantury o byle co, wszystko chciał robić sam. Klasyka buntu dwulatka
    A nie wchodzi w grę latanie bez ubrania po domu? Nie wiem, jak z temperaturami u was obręb porze roku



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  12. #1052
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    No ale to już może kwestia nie tyle związana z samym odpieluchowaniem, co raczej z wiekiem? Mój w tym wieku tez robił awantury o byle co, wszystko chciał robić sam. Klasyka buntu dwulatka
    A nie wchodzi w grę latanie bez ubrania po domu? Nie wiem, jak z temperaturami u was obręb porze roku
    Niezbyt właśnie wchodzi w grę, bo temp w domu stabilnie nam sie trzyma w okolicach bardzo rozsądnych i zdrowych 18 stopni. Na dworze czasem cieplej
    ja wiem, że to klasyk dwulatka, ale się martwię czy go nie uduszę albo co


  13. #1053
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Dołączę do was dziewczyny, bo nie mam pomysłu na wyjazd z mlodym. U nas jest tak (Kubek-3 lata) w dzien bez pieluchy i wpadki mamy tylko z kupami, w nocy pieluchy wielo i przebieramy sie 1,2 razy w nocy, bo mlody sie kręci przy mokrej pieluszce a ja jak widać spać nie mogę chciałam was zapytac o odpieluchowanie i wyjazd w zimie. Wybieramy sie na narty, jak mam dzicku w dzień założyć z powrotem pieluchy, skoro w dzień woła, ale na nartach nie zdążę go rozebrać z tych wszystkich ubrań, zeby go wysadzić na czas? Jak będzie chodził z pieluchą na nartach to tak jakbym wróciła do pieluch... macie jakiś pomysł co zrobić?

  14. #1054
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    Dołączę do was dziewczyny, bo nie mam pomysłu na wyjazd z mlodym. U nas jest tak (Kubek-3 lata) w dzien bez pieluchy i wpadki mamy tylko z kupami, w nocy pieluchy wielo i przebieramy sie 1,2 razy w nocy, bo mlody sie kręci przy mokrej pieluszce a ja jak widać spać nie mogę chciałam was zapytac o odpieluchowanie i wyjazd w zimie. Wybieramy sie na narty, jak mam dzicku w dzień założyć z powrotem pieluchy, skoro w dzień woła, ale na nartach nie zdążę go rozebrać z tych wszystkich ubrań, zeby go wysadzić na czas? Jak będzie chodził z pieluchą na nartach to tak jakbym wróciła do pieluch... macie jakiś pomysł co zrobić?
    Ja niestety nie pomogę, ale podbijam


    Sent from my iPad using Tapatalk


  15. #1055
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    NEMO, ale syn sygnalizuje potrzebę? potrafi wstrzymać kilka minut od komunikatu „siusiu”? bo jeśli tak, to ja bym się nie martwiła. upewnij się, że odwiedzi kibelek tuż przed wyjściem na stok, nie dawaj za dużo picia. na wszelki wypadek możesz założyć mu trenerki zamiast majtek - żeby w razie wpadki tylko bielizna była do przebrania, nie kombinezon.
    miałam podobny dylemat latem, gdy czekała mnie ponad 8-godzinna podróż samochodem z młodym. spokojnie dawał radę wytrzymać interwały 3-4 godzinne. myślę nawet, że wytrzymałby dłużej, ale i tak konieczny był postój w drodze na odpoczynek kierowcy.
    poza tym, dziecko na stoku aktywnie spędza czas, poci się, więc rzadziej siusia.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  16. #1056
    Chustofanka Awatar isismaj
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    297

    Domyślnie

    dziewczyny, doradźcie jak sobie radziłyście sobie z odpieluchowaniem poza domem. Nie wszędzie można liczyć na nocnik czy muszlę klozetową dla malucha. Czy warto kupić coś takiego? czy to zakup zbędny? to jest nakładka na deskę i nocnik turystyczny w jednym.



  17. #1057
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez isismaj Zobacz posta
    dziewczyny, doradźcie jak sobie radziłyście sobie z odpieluchowaniem poza domem. Nie wszędzie można liczyć na nocnik czy muszlę klozetową dla malucha. Czy warto kupić coś takiego? czy to zakup zbędny? to jest nakładka na deskę i nocnik turystyczny w jednym.

    Widziałam, że ktoś tu na forum miał więc chyba czyjeś dzieci używały. Ja po prostu wysadzam Grubcia nad normalnym kibelkiem... Jakoś sobie nie wyobrażam dopakowania do torby, którą noszę zwykle jeszcze nocnika turystycznego ale może to jestjakiś pomysł. A Majka w domu załatwia się na kibelek czy tylko do nocnika?


  18. #1058
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    My wciaz mamy problem ze starszakiem. Juz ma ponad 4 latka. Byl krotki okres, gdy myslalam, ze nocne pieluchy sa za nami. Ale nie - kazda noc jest mokra. Czy go sie wysadza w nocy czy nie i tak pielucha jest mokra. Tutejsi lekarze kaza czekac do 5 r.z. ale mi sie wydaje to strasznie dlugo. Robilismy badanie moczu - wszystko ok. Jego siostra odkad skonczyla 18mcy przesypia noce bez pieluchy i nie miala zadnego wypadku.
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  19. #1059
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    My wciaz mamy problem ze starszakiem. Juz ma ponad 4 latka. Byl krotki okres, gdy myslalam, ze nocne pieluchy sa za nami. Ale nie - kazda noc jest mokra. Czy go sie wysadza w nocy czy nie i tak pielucha jest mokra. Tutejsi lekarze kaza czekac do 5 r.z. ale mi sie wydaje to strasznie dlugo. Robilismy badanie moczu - wszystko ok. Jego siostra odkad skonczyla 18mcy przesypia noce bez pieluchy i nie miala zadnego wypadku.
    A moze to stresy jakieś? Przedszkolne czy coś? A pielucha mokra całkiem czy troche tylko? Bo może wystarczyłby podkład na łóżko? Zauwazylam, ze jak kilka razy Grubcio spał bez pieluchy to nie sikał przez sen! Tak jakby czuł, że nie ma pieluchy to nie ma co sikać


  20. #1060
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Pielucha jest mokra na maxa. Probowalismy przez kilka tygodni zeby spal bez pieluchy, ale to byla masakra, wszystko w kolo zasiusiane, a on spal w tym mokrym, nawet sie nie obudzil.
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •