Strona 14 z 65 PierwszyPierwszy ... 46789101112131415161718192021222464 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1293

Wątek: odpieluchowanie-GRUPA wsparcia :)

  1. #261
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    wolne chusty
    Posty
    4,230

    Domyślnie

    W piątek sciągnełam dywany, chodze cała w stresie
    wrazenie syfu przy odkrytych podłogach wzrosło do potęgi ntej co mnie dodatkowo przytłacza
    na razie moje dziecko zakumało, że nie powinno sikac na podłogę i jak tylko popuści w majtki, przybiega zeby mu zmienić, bo mu przeszkadzają mokre
    na nocnik go sadzam, ale najcześciej bez rezultatu
    no i nie mam odwagi iśc z nim na spacer bez pieluchy, więc nie wiem na ile metoda pół dnia bez pieluchy, pół w pieluszce może dac pozytywne rezultaty

    jesli któraś z Was ma w pdf ksiązke Kingi Cherek to bardzo bym prosiła na priv. Miałam, ale mi zgineła przy przeinstalowywaniu systemu na kompie, a ze strony bez pieluch mozna juz tylko ściągnąc fragmenty

  2. #262
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Najpierw przeczytałam cały wątek. Potem porozmawiałam z mężem czy ściągamy pieluchę. Decyzja zapadła na tak
    Mija dwa tygodnie, mały lata co prawda bez majtek po domu ale sam idzie na nocniczek i robi sisi i kupkę
    Jeszcze do samochodu i na spanie ma zakładaną pieluszkę.
    Jak dalej będzie robił sam siku i kupkę to zakładam majteczki i zobaczymy jak sobie poradzi. Narazie jak zakładałam to sikał i zrobił kupę do majtek
    Ale i tak jesteśmy dumni, bo przygotowałam się na nie wiem jak wielkie problemy a tu synuś załapał szybciutko.
    Teraz jestem pełna optymizmu, ze do końca lata będzie odpieluchowany
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  3. #263
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa Kamionek
    Posty
    2,453

    Domyślnie

    ja po małej przerwie znów wracam do odpieluchowania, nie mogę patrzeć jak młoda w ten upał w pieluszce chodzi
    więc się zawzięłam i na dzień nie zakładam pieluch, dziś pierwszy dzień. Przed południem była na spacerze z 1,5 godzinki, M ją wysadził przed wyjściem, na dworze pytał parę razy ale mówiła że nie chce i nie zrobiła. Dopiero po powrocie na nocnik usiadła i zrobiła siusiu. Od rana mamy jedną wpadkę. Niedługo idziemy na spacerek bez pieluchy, aż się boje, zapasowe majtki już spakowałam.
    Lenka - 30.06.2008 i Sonia - 03.06.2011

  4. #264
    Chusteryczka Awatar Stella
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,636

    Domyślnie

    Pabla mam nadzieję ze spacerek udany.

    Pati na pewno się odpieluchuje, skoro juz załapał o co chodzi.

    Mój Marcelek też już pieluchę ma tylko na noc i na wyjścia, jutro jedziemy do teściów ( jest tam podwórko ) i niech cieka bez pieluchy po dworze w majtkach go będę puszczać, zobaczymy czy będzie wołać. Mam nadzieję że tak i jak wróci w niedzielę to będzie odpieluchowany hihi ( naiwna nie? ) zobaczymy jak to będzie.
    Madzia 10.07.2004, Marcel 1.09.2008, Marek 29.12.2009 i Martynka 1.02.2012 - 1460 gram - 29 tydzień.




    http://monikamnich.blogspot.com/


  5. #265
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa Kamionek
    Posty
    2,453

    Domyślnie

    No mój spacer też udany
    Wysadziłam młodą przed wyjściem, potem na dworzu co jakiś czas pytałam czy chce, oczywiście nie chciała. Po jakichś 40 min poszłam z nią na trawkę, ale nie chciała nic zrobić. Po kolejnych 30 min poszłam z nią znów, coś tam pogadałam o podlaniu trawki itp i zrobiła swoje pierwsze siusiu na trawkę
    potem poszłyśmy raz jeszcze z koleżanką Lenki, żeby razem zrobiły i żeby młoda zobaczyła że inne dzieci też tak robią. Więc spacerek suchy był
    Dziś jedna wpadka w mieszkaniu, zobaczymy jak pójdzie na dworze. Nie łudzę się że szybko pójdzie, bo młoda nie chce wołać że robi siusiu. A to by nam ułatwiło sprawę.
    Powodzenia dla reszty!!
    Lenka - 30.06.2008 i Sonia - 03.06.2011

  6. #266
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    a u nas ...
    Mała w domku biedga na golaska ale jak chce siku to idzie do szafki po pieluszkę i prosi by jej założyc lub siada na nocnik siedzi i nic a wstaje i wtedy fontanna.
    Potrafi siedzieć na kanapie a na czas sikania zejść z niej. To samo kupka, Już dawno nie było kupki w pieluszce ale w nocniku tez nie, na kupke idze do łazienki.
    Nosz nie wiem - wydaje mi się że albo za wczesnie albo faktycznie nocnik do niczego.
    Odłożyłam zakup nowego bo mąż powiedział, że fanaberia ale chyba jednak nie.
    z drugiej strony jak sobie wybierze pieluszkę i ja jej ją założę to nie chce jej ściągnać nawet jak już jest na maksa nasikane.
    ehhhh coś mi podpowiada, że musze sie wstrzymac jeszcze z tym

  7. #267
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    A u nas Marcelek sam zażyczył sobie spać bez pieluchy w nocy! Mieliśmy stresa, nie powiem, bo nie zdążyliśmy kupić większego ochraniacza (śpiąc M kręci się niemiłosiernie), ale co tam- wzięliśmy byka za rogi najwyżej materac będzie się suszył na balkonie... Co prawda jedno siusiu udało się panu szanownemu zrobić w łóżeczku (nawet się nie obudził!) ale dwa na nocnik więc 2:1- jak na pierwszą noc bez pieluchy to chyba sukces? ciekawam, co jeszcze wymyśli?

  8. #268
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,778

    Domyślnie

    AAAAA!Dołączam do Was, Zosia trzeci dzień w samych gatkach lata, i juz nie mam siły. Wysadzana gdzieś od 9 miesiąca, i było nieźle, zdarzały się dni gdzie tylko 2-3 siuśki do pieluchy. Teraz masakra, sika gdzie popadnie, czasem w 2 min po zdjeciu z nocnika. Na pytanie po wpadce gdzie sie robi siusiu bezbłędnie przynosi/pokazuje nocnik. Za to prawie nie sika na spacerach i w nocy. Co robić? Dać spokój? Jak sie zachowywać po wpadce? HELP!
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  9. #269
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    zochmamo, ja bym dała spokój. zresztą daję Zosia malutka jeszcze, więc tym bardziej!

  10. #270
    Chustomanka Awatar busia
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    1,499

    Domyślnie

    A majteczki zakladacie treningowe czy zwykle?
    Beata, mama Zosi (15.02.2009) i Mikolaja (6.01.2011) , żona Łukasza

  11. #271
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    U nas dziś znów noc bezpieluszkowa, i na razie sucho trzymcie kciuki!

  12. #272
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,778

    Domyślnie

    My zwykłe, podłogę wycierać i tak trzeba, a takie szybko schną mimka, pewnie tak sie to skończy, matka ambicję miała... Choć w te upały to chyba łatwiej podłogę wytrzec niż dziecia przebierać i pieluchy prać, no i pupa sie wietrzy.
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  13. #273
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    No muszę się pochwalić, inaczej się uduszę Marcelek przespał całą noc "na sucho" bez pieluszki yuppeeeee! sam chciał, i sam się pilnował- choć ja ledwo co spałam, biegając co chwila i sprawdzając czy się nie wybudza... baaaaardzo się cieszę! i życzę wszystkim małym człowiekom bezstresowego powodzenia

  14. #274
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa Kamionek
    Posty
    2,453

    Domyślnie

    U nas dziś 3 dzień bez pieluchy w dzień.....różnie bywa....
    wczoraj w domu jedna wpadka, na dworzu po południu raz siku na trawkę a dwa razy w majtki
    ja jestem z tych strasznie niecierpliwych niestety i już bym chętnie odpuściła.
    dam jej czas do końca lipca, jak nie będzie żadnej poprawy to odpuszczam chyba narazie.
    Lenka - 30.06.2008 i Sonia - 03.06.2011

  15. #275
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    wolne chusty
    Posty
    4,230

    Domyślnie

    moje dziecko coraz częsciej sika do nocnika, ale tylko jak go posadze
    zakumal juz kiedy robi siusiu, bo wczoraj jak mu przed spacerem zalozylam pieluszke to poczuł że robi i zaczął gorączkowo szukac kałuzy na podłodze;
    natomiast nadal nie potrafi zakumac tego momentu tuz przed, czyli ze chce mu sie siusiu

  16. #276
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    Czytam Was i czytam i wszystkie Wasze sukcesy tylko mnie coraz bardziej załamują, zamiast cieszyć Miesiąc od zdjęcia pieluchy i jest tak, jak było, albo i gorzej. Przedtem zdarzało się, że Kreska zawołała sama, albo sama usiadła na nocnik, kupy wszystkie wołała, teraz nie dość, że nie woła, sika już nawet na spacerach i na kolanach u ludzi, co na początku było nie do pomyślenia, nawet kupę zdarza się jej nie zawołać Totalna porażka. Gdyby nie te upały wylądowałaby z powrotem w pieluchach po prostu :/

    Nie mam pojęcia, co źle robię, że jest tak źle. Nie krzyczę, nie ośmieszam, tłumaczę po każdym siknięciu, dawniej jak pytałam gdzie się robi sisi pokazywała nocnik, teraz mam wrażenie ją to wszystko "wali", wie, że jak się posika to matka przyjdzie zetrze i majty zmieni. Jak się pytam gdzie albo jak się woła, to nic nie pokazuje i nic nie mówi. Sama majtek nie umie ściągnąć, latanie z gołym tyłkiem i nocnik na widoku nic nie daje, tyle, że majtek prać nie muszę. Założyłabym pieluchę, bo już wytrzymać nie mogę, ale pupa ledwo wyleczona po paskudnej infekcji, nie chcę znów jej kisić. Tylko co robić?

    Tracę wszelką wiarę w siebie przy tym wszytkim. Jeszcze do tego mała je jak ptaszem, a w zasadzie mniej i prawie same ziemniaki i chlebek. Osiwieć można. Dodatkowo "wczasujemy się" u mojej mamy i dla K. liczy się tylko babcia, matka o tyle potrzebna, że ma cycka
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

  17. #277
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,778

    Domyślnie

    shilo, współczuję i tulę Może odpuść na tyle, że jej nie odpieluchowujesz, a nie trzymasz w pieluszce dla dobra pupy, niech robi jak chce, pileuszka najwyżej na wyjscia cobyś sie nie stresowała. Jak w każdym razie tak to sobie tłumaczę, kit z totalnym zdjeciem pieluch, byle zadek się wietrzył, i to jest cel. A miłosć do babci wykorzystaj na swoje wolne
    Ja z kolei córki swojej nie rozumiem, ona nigdy nie wołała, kupki poznawałam po oczach, siuśki niezauważone, ale jak miała pieluchę na tyłku to najczęściej wysadzona sikała, jakby trzymała. Jak ma tylko majtki, to sika co chwilę, jakby nie zbierała tych siusków. Dzisiaj siusiała sporo przed wyjściem, potem po dłuższym czasie na trawke bez problemu, i znów po dłuższym czasie w domku. Jakby mając pieluszke zbierała te siuśki i robiła na zawołanie, a jak nie ma to robi zaraz jak coś może.
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  18. #278
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    wolne chusty
    Posty
    4,230

    Domyślnie

    shilo mam jedną radę
    jesli masz siłę, czas i samozaparcie poświęc 2-3 dni na totalną obserwację córeczki, żeby wyłapać sygnały, które daje jej ciało w momencie kiedy chce jej sie siusiu bądź kupke
    pytaj wtedy czy jej sie chce i sadzaj na nocnik, powinno jej to pomóc załapać związek przyczynowo-skutkowy
    i nawet jesli jej bedzie nadal wszystko jedno czy siku jest na podlodze czy w nocniku, to dzieki twojej wczesnej interwencji ograniczysz sobie liczbe "jazd na szmacie"

  19. #279
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    to i mnie pomóżcie Drogie Babeczki.
    Mój Młody nie wola i nie informuje. Po prostu sam idzie do łazienki i robi lub nie - generalnie wpadek w domu jest niewiele, noce i drzemki suche. Ale na spacerze czy u kogoś na wizycie......Jakby inny świat - leje i nie patrzy. Rozumiem ze inne niz dom miejsce, nie ma swojej nakładki na sedes, swojej szczoteczki do zębów ( jak siedzi na klopiku to musi umyć zęby - w sumie 6 razy dziennie je "myje") i podejrzewam, ze to równiez jest związane z tym nie mówieniem/informowaniem.... Moze gdyby raczył powiedzieć to bysmy zdązyli bez wpadki???
    Niby się już przyzwyczaiłam i na spacery noszę dodatkowe ciuchy a u mamy czy babci sika ( a raczej lapię od środkowego strumienia) do słoika. Ale moje mowienie nic nie daje, jemu nie przeszkadza że jest mokry. Na szczęscie mniej więcej wiem kiedy zaczyna robić i po kilku kroplach w majtkach siusia na trawkę, ale zaczyna mnie to męczyć. Macie jakiś sposób przy wypadach poza dom?
    Na weekend wyjeżdzamy do teściów i nie chcę na nowo synka w pieluchy pakować. Przyzwyczail sie już ze lata z gołym tyłkiem. A ja nie wyobrażam sobie trzech dni, kiedy latam za nim ze słoikiem i ciągle patrzę czy nie zaczyna lać






  20. #280
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa Kamionek
    Posty
    2,453

    Domyślnie

    u nas rozpoczął się dzień czwarty....chyba z jakimiś sukcesami w końcu.
    Pierwsza sprawa to po nocy sucha pielucha u nas to prawie cud, bo od miesięcy tak nie było....zasługa też tego, że wczoraj do spania nie dałam jej nic do picia, oczywiście był płacz i wołanie: piciu,piciu, ale dałyśmy radę. Obudziła się dopiero po 05:00 i wtedy dałam jej picie, zasnęła, przed 07:00 też chciała pić ale już wstała i od razu na nocnik. Pól nocnika siku a pielucha sucha
    i od tamtej pory już 2 razy zawołała siku i sama biegnie do łazienki do nocnika i robi siusiu i wylewa do toalety
    oby tak dalej.....
    Lenka - 30.06.2008 i Sonia - 03.06.2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •