Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 238

Wątek: chusty są przereklamowane....

  1. #81
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    czym na Boga jest to MT? jestem za głupia na Wasze enigmatyczne zwroty,,, od samego początku mam kłopot ze zrozumieniem określeń... jestem bardzo techniczną kobietą... więcej czasu spędzałam na forach samochodowych... po porodzie musiałam się przestawić na strony kobiece i naprawdę mi ciężko... pomóżcie... już kilka razy mówiłyście o MT... nigdzie w sieci nie znalazłam tej firmy... podobnie Mandura... na dodatek zmęczenie upośledza mnie skrajnie... dziś całą noc michał budził się co półtorej godziny... jestem nieprzytomna... pewnie odczuł, że mama jest zdenerwowana nie mam siły czytać całego forum w poszukiwaniu tego, co mi potrzebne... ;( chciałabym, żeby następne nosidełko, jakie kupię było do 20 kg... podobno są takie...

  2. #82
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,729

    Domyślnie

    http://www.chusty.com.pl/artykuly.ph...04081226580378

    wiele czasu nie potrzeba - wystarczy wpisac w google, to jest pierwszy link

    http://www.chusty.info/forum/showthr...i-noside%C5%82

    wystarczy tylko czytać - zaraz jeszcze slowniczek dorzuce

    http://nubik.pl/ - tu o MT, czwarty link z google
    http://forum.gazeta.pl/forum/f,44603...chusty_i_.html
    słowniczek jest pod logo klubu kangura
    http://chomikuj.pl/irlaaa/slownik
    tu masz w pdf, jesli nie widac

    edit jeszcze raz:
    moj ponad roczniak tez sie budzi co okolo 2 godziny, codziennie - no, conocnie marne to pocieszenie, ale najlepsze dopiero przed Toba - zabkowanie, marudzenie, skoki rozwojowe
    Ostatnio edytowane przez espejo ; 20-04-2010 o 12:12 Powód: linki
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  3. #83
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    Gema - podobają mi się na blogu "wyważone" komentarze twego męża: chustowo-moherowa armia, fanatycy... Było jeszcze chustofile ale to chyba przez pomyłkę bo ktoś nie wiedział co znaczy to słowo.
    Mąż ci pozwala tu z nami gadać?
    Noszenie w chuście to graal rodzicielstwa - po kilku udanych próbach sama zostaniesz fanatyczką niosącą dobrą nowinę.
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  4. #84
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gema Zobacz posta
    dlaczego akurat powiedziałam o baby bjorn? dlatego:

    18-04-2010 12:35
    Pentla
    Chustomanka

    No co Ty paskowka, ja się lansuję z dzieckiem w Baby Bjorn.


    przez tę wypowiedź akurat. pewnie błędnie wzięłam osobę z rangą chustomanki za autorytet...
    chyba nie czytałas całego wątku - nawet bez emotek to ja widzę tu szyderstwo w tej wypowiedzi i przymruzenie oka
    daj linka, na 100% że tak jest...

    i techniczne osoby nie powinny mieć zadnych problemów z posługiwaniem się konkretnymi pojęciami, już nie zwalaj na babskie pojęcia
    wujek google wszystko zna, nawet jak sama zrobisz literówkę w nazwie firmy

    Zaglądaj do linków które od początku wątku dziewczyny Ci podały, to jest kopalnia wiedzy, wystarczy zapukać...
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 20-04-2010 o 12:22
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #85
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    teraz już widzę ironię.. zmęczenie naprawdę mnie upośledziło. przepraszam za zamieszanie.

    Mucha - mąż pozwala i jest wdzięczny, że nie zrażam się do forum i szukam tu rad. chcemy dla syna jak najlepiej. to oczko w głowie całej rodziny cieszę się, że rozumiesz jego dystans i przymrużenie oka. nie każdy jest w stanie przełknąć jego ostre żarty.

    mandura - manduca - jedna literówka a google od razu głupieje. dziękuję za linki.

    w tej chwili najbliższe mi są nosidła bandolino... czy to może znów zły wybór, bo nie załapałam ironii? tylko one są cholernie drogie jak na moje możliwości... tylko jeśli faktycznie mają służyć do 36 miesiąca życia to może i warto... skoro już przetestowałam na tanim badziewiu, że michulec lubi być tak noszony, to może się odważę i kupię coś wartego swojej ceny... wolałabym używane chyba... no i niektóre widzę sklepy zagraniczne, a chcę kupić w polsce, bo tak łatwiej. zaraz michał skończy południową drzemkę i tyle będzie z mojego szukania nosideł na dziś ehhh

  6. #86
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,729

    Domyślnie

    BOndolino
    żeby nie było kolejnej literówki

    wiekszość dobrych rzeczy jest droga - mam manducę, i nie zaluję wydatku, i zawsze jak kupisz cos porzadnego, sprzedasz z mniejsza stratą, jak Ci nie podpasuje
    a infanta to za zł na allegro
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  7. #87
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    używane nosidła znajdziesz i tutaj Co jakiś czas ktoś chce sprzedać aby przetestować cos innego






  8. #88
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    gema jak już się zdecydujesz to skorzystaj z bazarku z opcji "Kupię". Zawsze troche zaoszczędzisz jak kupisz używane.
    Lub obserwuj "Sprzedam"
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  9. #89
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    z tego, co doczytałam (michał nadal śpi - śpiączka jakaś czy co? odsypia noc skubany) to tylko manduca jest do 20 kg. i wygląda najporządniej. temu ONO nie zaufam jednak... pomimo ceny. już raz do testów tanio kupiłam teraz będzie zakup na 2 lata i na następne dziecko jak się uda
    myślicie, że warto kupić używkę? nie będzie to jakaś zużyta szmatka? śliczne są te nowe manduki za 460 zł ah.... ale używka 160 zł taniej jest kusząca.... ale świadomość całkiem nowego nosidła chyba zwycięży... co innego, gdyby ktoś kasy potrzebował i chciał się pozbyć nosidła, ale widzę, że nie ma kłopotu ze sprzedażą używanej manduki, to nikomu moja "pomoc" nie jest potrzebna więc tym bardziej nowe nosidło kusi kusi.... strasznie jestem ciekawa czy będzie tak samo wygodne jak ten infant nieszczęsny.

  10. #90
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gema Zobacz posta
    z tego, co doczytałam (michał nadal śpi - śpiączka jakaś czy co? odsypia noc skubany) to tylko manduca jest do 20 kg. i wygląda najporządniej. temu ONO nie zaufam jednak... pomimo ceny. już raz do testów tanio kupiłam teraz będzie zakup na 2 lata i na następne dziecko jak się uda
    myślicie, że warto kupić używkę? nie będzie to jakaś zużyta szmatka? śliczne są te nowe manduki za 460 zł ah.... ale używka 160 zł taniej jest kusząca.... ale świadomość całkiem nowego nosidła chyba zwycięży... co innego, gdyby ktoś kasy potrzebował i chciał się pozbyć nosidła, ale widzę, że nie ma kłopotu ze sprzedażą używanej manduki, to nikomu moja "pomoc" nie jest potrzebna więc tym bardziej nowe nosidło kusi kusi.... strasznie jestem ciekawa czy będzie tak samo wygodne jak ten infant nieszczęsny.
    myśle, ze jak spróbujesz z manducą, to tym infantem tak pierdykniesz w ściane, ze zniknie. Infant , zniknie.... Ale na wszelki wypadek nie rzucaj nim w nośną...

  11. #91
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    no, Gemo!
    piękna ewolucja "tonu rozmowy" i fajnie, że tu weszłaś i zaczęłaś rozmawiać.
    nawet nie wiesz o ile przyjemniej się teraz Ciebie czyta

    nie wiem, ile chcesz wydać, ale spójrz: http://forum.gazeta.pl/forum/w,55781...e_Manduce.html

    i w ogóle tam spoglądaj, bo czasem naprawdę piękne okazje się nadadzą.

    Ja nie jestem znawczynią, ale jeśli jesteś przeciwna chuście (choć ja SZCZERZE polecam spotkanie z kimś, kto pomoże - jedno przemiłe spotkanie z Zosinąmamą odmieniło moje wiązanie i życie), to może poproś o uszycie nosidła (chustoMT) z Twojej chusty? Przecież wybrałaś ją zarówno dlatego, że uznałaś chustowanie za dobro, jak i dlatego, że spodobał Ci się wzór, prawda?

    Aczkolwiek BARDZO Cię namawiam na spotkanie z którąś z mam - na przykład przy okazji wizyty u Rodziców w Warszawie. Nawet nie wiesz jak wiele zmienia poprawa drobnych - niby nic nie znaczących - szczegółów wiązania.
    Bo wiesz... mnie się wydaje, że Sylvetta (znów, czy też "jak zawsze" ) ma rację - Ty KOCHASZ chusty

  12. #92
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    ja swoją manducę KOCHAM miłością odwzajemnioną Kupowalam 15 miesięcy temu, kiedy jeszcze nie było takiego wyboru kolorystyczno-wzorkowego i wtedy moje szarawe ice rose było limitowane Kuszą nowe wzory ale moja Icka nigdy mnie nie zdradziła, więc i ja wierna pozostanę






  13. #93
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    a tak wg Was, to lepiej mandukę czy bondolino? manduka chyba na dłużej starczy i ma klamrę... bandolino ma rzep na biodrach ale za to ma wiązane pasy, co wygląda solidniej niż szelki manduki...

    idziemy na spacer... biorę michała w wisiadełko i na 20min na ogródek pochodzić... pewnie będę go teraz przez Was pod dupkę podtrzymywać żeby oszczędzić jego jajeczka hahaha

  14. #94
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez słoneczny_blask ; 01-01-2014 o 16:14

  15. #95
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gema Zobacz posta
    idziemy na spacer... biorę michała w wisiadełko i na 20min na ogródek pochodzić... pewnie będę go teraz przez Was pod dupkę podtrzymywać żeby oszczędzić jego jajeczka hahaha
    Wiesz, to bardzo fajnie, że jednak nosidła szukasz, ale teraz to CELOWO bierzesz dziecko do wisiadała, dajesz mu po jajkach i po kręgosłupie, to lepiej nie pisz tu takich rzeczy, na blogu się spowiadaj lepiej bo tam nie zaglądam a mi się nóż w kieszeni otwiera jak ktoś wie, że coś jest złe ale i tak stawia na swoim "no tak"... Sorry ale naprawdę nie rozumiem, wszysko, żeby tylko ktoś Ci coś napisał i zareagował?

    Ani Manduca ani bondolino się praktycznie nie zużywają, to są naprawdę PORZĄDNE nosidła nawet intensywnie używane są solidne a nie jakiś badziewny plastik infanta z którego uparcie chcesz korzystać, smutno
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  16. #96
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    wróciliśmy :/ mały się wiercił i kwękał. nawet na rękach. poza tym mi się zasmarkał więc teraz leży z nosem w maści majerankowej. ja znów wk***na, bo chciałam w nim wyjść w chuście jednak i nawet go zamotałam, ale jak tylko skończyłam wiązać, obrzygał mnie i chustę i siebie. więc znów pi***am chustę na ziemię tym razem, bo nie mam dziś siły na rzucanie... smutno! idę płakać.
    Ostatnio edytowane przez hanti ; 20-04-2010 o 15:04 Powód: na forum nie używamy wulgaryzmow....no przynajmniej się staramy ;)

  17. #97
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    gemo a skad Ty? ja tak podczytuje i moze gdyby ktos naocznie z Toba powspolpracowal a nie tylko wirtualnie, bylabys spokojniejsza??
    czytam miedzy wierszami , ze potrzebujesz bliskosci z dzieckiem i chwili nasycenia sie miloscia.
    wiesz ile razy rzucilam chusta w ciagu pierwszych 2mc
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  18. #98
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gema Zobacz posta
    wróciliśmy :/ mały się wiercił i kwękał. nawet na rękach. poza tym mi się zasmarkał więc teraz leży z nosem w maści majerankowej. ja znów wk***na, bo chciałam w nim wyjść w chuście jednak i nawet go zamotałam, ale jak tylko skończyłam wiązać, obrzygał mnie i chustę i siebie. więc znów pi***am chustę na ziemię tym razem, bo nie mam dziś siły na rzucanie... smutno! idę płakać.
    rozumiem Twoje wzburzenia ale panuj proszę troche nad swoim językiem,
    netykieta się kłania nawet komp sam wykropkował Twoją wypowiedź
    z góry dzięki
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  19. #99
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    jeszcze raz napiszę - mieszkam w Sokółce. bywam co parę miesięcy w Warszawie (skąd pochodzę) u rodziców.
    a dla zainteresowanych nowa notka http://szaleni.wordpress.com/2010/04...w-etap-dalszy/
    przepraszam za wulgaryzm... nie zauważyłam.

  20. #100
    Chustomanka Awatar martajotka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    podpoznańska Szreniawa
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CABabies Zobacz posta
    Dziewczny, ale serio.. o czym tu mowa. Nosidelka ergonomiczne sa dostepne. Sa tak zaprojektowane, ze dziecko nozkami obejmuje rodzica (tak jak w naturalnej pozycji kiedy dziecko nosimy na raczkach). Kolanka sa wyzej od pupki... tak jak powinno byc. Tak jak jest w chustach.
    Poco zaraz BabyBjorn?! Oni sprzedaja i wisiadla, pozwalaja nosic do przodu. Nie promujmy ich.
    ...
    Ja sie w tym lubuje, wiec znam wszystkie marki chyba istniejace.. wiec jak masz jakiesz pytania, to pisz.

    No własnie moim zdaniem te dobre nosidłą nie są dostępne. Mówię tu o przeciętnej matce czy ojcu. Wchodza do tych sklepów dla dzieci, w realu lub internetowych i tam ze wszytskich stron otaczją ich nosidła- wisidła. Przy których nie jest napisan, że są niewłaściwe. Do chust i miękkich nosideł trafia się dopieor krętą drogą, pod warunkiem ze komuś się w ogóle chce czegoś takiego szukać. Sądzę, że gdybym nie miała chustujących koleżanke to też bym tu nie trafiała. Nie wieszajmy więc psów na kimś kto nie zna chust. Gorzej, gdy ktos zna temat i dokonuje błednego wyboru. Ale jeśli chcemy propagować chusty, edukować nosznie w nich to musimy to robić na spokojnie i bez natarczywej ideologi. Przynajmniej ja tak uważam.
    Marta, mama świetnych dzieciaków: Igora i Ani

    W Poznaniu też nosimy!

    Nasz wytapetowany świat

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •