Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 238

Wątek: chusty są przereklamowane....

  1. #41
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Gema, jakbyś faktycznie spędziła tyle czasu na tym forum to byś wiedziała, że nie krytykujemy bezlitośnie kiepskiego wiązania tylko dajemy rady jak je poprawić... Za mało chusty zostawiłaś pod główką, 1/3szerokości ma być pod główką, 1/3 na plecach a 1/3 pod pupą. POza tym nie musisz rozkłądac pasów pionowych, nawet łatwiej jest zamotać jak są one prosto w dół do dołków podkolanowych.

    Babybjorn to też wisiadło a nie nosidło ergonomiczne. Ile ma Twoje dziecko? Nosidła to jednak bym zostawiła do czasu aż będzie siedzieć samodzielnie. a wisiadło wyrzuć, po co Ci to skoro i tak musisz trzymać dziecko ręką?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  2. #42
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    nie znam się na dociąganiu ale sama fotka urocza






  3. #43
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    o - jeden miły akcent na dobranoc dziękuję Michał od urodzenia trzyma sztywno główkę, dlatego nie opatuliłam jej chustą, bo u nas w domu jest 25 stopni i się w niej pocił. poszukam zdjęć jak go jeszcze motałam, to może pokażę resztę... sama nie wiem... no nie mamy siły do chusty i tyle. szlag mnie trafia na samą myśl o niej!!!!!! znów mam łzy w oczach ;( jutro jak misiek będzie spał poczytam dokładniej o nosidłach... znalazłam tu na forum czyjąś wypowiedź pochlebna na temat baby bjorn, dlatego akurat ta firmę podałam... nosidłą ergonomiczne Ono nie wyglądają na moje oko dobrze... wygląda jakby dziecko miało z nich wypaść dołem bokiem i wszystkim i innymi otworami! dziecko w takim nosidle jest bezposrednio przy mamie? nie wyslizgnie sie? w wisiadle infant olca michal wisi naprawde pewnie. wiem ze nie wypadnie - tylko jak sie pochylam to go asekuruje...

  4. #44
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    tutaj piękne zdjęcie o którym pisała Luthienna - czyli czym się różni WISIADŁO od NOSIDŁA ergonomicznego

    http://www.flickr.com/photos/finadrea/2311123872/

    Z dobrego nosidła nie ma prawa Ci dziecko wypaść, nawet jak się schylisz. A a propos wypadków- słyszałam o strasznym wypadku bodajże nad Soliną- dziecko w wisiadle na plecach sobie siedziało, aż rodzic się schylił mocniej i niestety dziecko mu z tego wisiadełka wypadło Spróbuj raz z MT albo jakimś nosidłem, a zobaczysz różnicę... Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez edoro ; 19-04-2010 o 23:49
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  5. #45
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Gema, a kto Ci powiedział, że musisz w chuście nosić? Noszenie ma dwać satysfakcję Tobie i poczucie bliskości dziecku. Z nerwami w parze to nie idzie.
    Nie znam nosidła ergonomicznego, z którego dziecko by wypadło. Chyba, ze nie zapięte.

    Meliska na uspokojenie i dobrej nocy Synek uroczy.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  6. #46
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    hmm to może MT? dziewczyny szyją cuda, które cieszą oczy. To i "koloroterapia" by była za jednym razem
    A chustę zachowaj do momentu aż depresja przeminie, bo w takim stanie o złość/wścieklośc bardzo łatwo. I po co?
    A Michaś być moze teraz nie życzy sobie takich ceregieli a jak będzie już siedzący to chętniej skorzysta






  7. #47
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    jesli chodzi o nosidlo Ono, to nie musisz sie martwic. ono (nomen-omen;D) naprawde bardzo dobrze spelnia swoje zadanie.
    moja siostra urodzila coreczke w polowie stycznia, a juz w polowie marca zapakowala malą do Ono wlasnie-nie miala za bardzo wyboru, bo ma druga corke, 20-miesieczną teraz, wiec z dwoma wozkami nie chciala sie nigdziue tarabanic, a dosc mobilna jest ogolnie

    tez byla sceptycznie nastawiona, okazalo sie jednak, ze ONo bylo jej wybawieniem.
    Ada potrafi godzinami spac noszona, nigdzie sie bokami nie wyslizgiwala , nie chybotala, nosidlo sie swietnie dopasowuje do figury (bo ma pasy wiązane), jest miekkie, ale jednoczesnie stabilne.

    i na dodatek niedrogie, w sklepach netowych juz za ok 140 zl.

    zeby nie bylo, ze spamuje

    ja sama jestem chustowa, ale nosidlo tez uzytkuje, tyle ze manduke.

  8. #48
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gema Zobacz posta
    znalazłam tu na forum czyjąś wypowiedź pochlebna na temat baby bjorn, dlatego akurat ta firmę podałam...
    niemożliwe... podaj linka...

    w żadnym DOBRYM nosidle dziecko nie wypadnie - i można się pochylać, odchylać i NIC nie trzeba asekurować...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  9. #49
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    hm, zakazcie mi wchodzić do tego wątku bo się tylko denerwuje.... nie chcę krytykować, więc może lepiej się zamknę. dobrej nocy.
    K. 2009M. 2012

  10. #50
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    gema tak jak pisałam wcześniej
    trzymiesięcznego dziecka nie powinno się nosić w nosidłach, nawet ergonomicznych
    mimo, że niektórzy producenci piszą, że można....
    Ostatnio edytowane przez ewadbr ; 19-04-2010 o 23:55

  11. #51
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gema Zobacz posta
    Michał od urodzenia trzyma sztywno główkę, dlatego nie opatuliłam jej chustą, bo u nas w domu jest 25 stopni i się w niej pocił. poszukam zdjęć jak go jeszcze motałam, to może pokażę resztę... sama nie wiem... no nie mamy siły do chusty i tyle. szlag mnie trafia na samą myśl o niej!!!!!!
    A może dlatego właśnie Twój synek za chustą nie przepada- bo mu za ciepło?
    25 stopni to wysoka temperatura. Ja na dwór Kajetana ubieram tylko w body, spodnie i skarpetki, kiedy motam w chustę - a i tak potrafimy się oboje spocić, bo spacerujemy szybko

    No i nie musisz naciągać chusty na głowę (ja to robię na dworze - zamiast czapki) - ten podział chusty za to jest ważny, więc Mayka1981 - jak sądzę - podała "naciąganie" tak dla orientacji.

    Nie obrażaj się na chusty. Chusty to magia! Naprawdę Ja nie mogę czasem uwierzyć w to ile z nich dobrego wypływa! Choć nasze początki też nie były ani najlepsze, ani najłatwiejsze. Trzymam kciuki!

  12. #52
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    gema tak jak pisałam wcześniej
    trzymiesięcznego dziecka nie powinno się nosić w nosidłach, nawet ergonomicznych
    mimo, że producenci piszą, że można
    dokładnie, ani w nosidle ani MT. I niestety jesli podtrzymujesz dzicko przy schylaniu się to znaczy że jest za duzo luzu - czego być nie powinno. Ja też użytkuję Mandukę ale dociagam pasy tak abym mogła swobodnie się schylać, podskakiwać itp

    moja siostra urodzila coreczke w polowie stycznia, a juz w polowie marca zapakowala malą do Ono
    to chyba też za wcześnie....






  13. #53
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gema Zobacz posta
    Michał od urodzenia trzyma sztywno główkę, dlatego nie opatuliłam jej chustą, bo u nas w domu jest 25 stopni i się w niej pocił. poszukam zdjęć jak go jeszcze motałam, to może pokażę resztę...
    Trzymanie główki niewiele się ma do rozłożenia chusty równo na pleckach - chusta ma podtrzymywać całe plecy dziecku niesiedzącemu, dlatego musi dochodzić aż do karku.

    Po co Wam 25oC w domu?? Ja bym się sama ugotowała...

    A Michała otulałaś trzeba warstwami materiału - korzystałaś z firmowej instrukcji Nati? Tami o rozkładaniu pasów jest na końcu opcjonalnie... Tak Ci te bratowe czy kto tam doradziły?

    Możesz wypróbować inne, bardziej przewiewne wiązanie jak 2X albo kangurek, a w ogóle to nie noś się po domu tylko na dwór marsz!
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 20-04-2010 o 00:01
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  14. #54
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewadbr Zobacz posta
    gema tak jak pisałam wcześniej
    trzymiesięcznego dziecka nie powinno się nosić w nosidłach, nawet ergonomicznych
    mimo, że niektórzy producenci piszą, że można....
    Ej no bez przesady, bo się zamieszanie robi Marsupi, bondolino, chustomt - można.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  15. #55
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pszczoła Zobacz posta
    Ej no bez przesady, bo się zamieszanie robi Marsupi, bondolino, chustomt - można.
    Bo są wszak dwie szkoły Ja też bym nie nosiła...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  16. #56
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Bo są wszak dwie szkoły Ja też bym nie nosiła...
    W marsupi?
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  17. #57
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    ergonomiki miewaja przeciez te tzw wkladki dla noworodka, tak wiec zasadniczo mozna...choc wiadomo, ile osob, tyle opinii.
    wydaje mi sie zreszta, ze akurat Ono to takie bardziej majtajowate jest, strukturalnie i dotykowo.

    w przypadku mojej siostry ulatwieniem bylo to, ze mala na spacery jeszcze do niedawna pakowana byla w zimowy kombinezon, a dopiero w nim do nosidelka, tak wiec miala wieksza "objetosc" i jakos sie swobodniej dopasowywala w srodku.

    teraz wiadomo, cieplo, wiec ubierana jest stosownie do temperatury, ale ze i juz skonczyla 3 miesiace, a i wagowo ponad 6kg, tak wiec chyba nie ma obaw.

  18. #58
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    ...
    Babybjorn to też wisiadło a nie nosidło ergonomiczne...
    Najnowsze Baby Bjorn comfort jest koszmarnie drogie, ale ma funkcje ergonomicznego noszenia. Gdzieś na forum napisałam recenzje z przymiarki w sklepie dzieciowym.

    Edit:
    znalazłam:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...283#post618283
    Ostatnio edytowane przez słoneczny_blask ; 20-04-2010 o 00:37

  19. #59
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pszczoła Zobacz posta
    W marsupi?
    A wiesz, nie widziałam marsupi prawdę powiedziawszy, ale po prostu bym nie kupiła nosidła dla niesiedzącego dziecka. Dlatego napisałam, że JA bym nie nosiła
    Ale ja jestem prochustowa to może stąd zboczenie, z nosideł to tylko onbuhimo pokochałam ostatnio

    Gema a może elastyk jednak? Tylko skręć termostat...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  20. #60
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    ja nie zaufałam wkładce.... i nosiliśmy się od 5 miesiąca

    jakby nie było duzo czeka czytania gemmę o ile zechce skorzystać






Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •