Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 121

Wątek: Ulotki propagujące pieluszki wielorazowe - kto chętny do recenzowania proszę o adres @ na PW

  1. #1
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Question Ulotki propagujące pieluszki wielorazowe - kto chętny do recenzowania proszę o adres @ na PW

    Zainspirowana tym wątkiem (i innymi w przeszłości, ale teraz mam wenę na założenie wątku) pytam - czy są jakieś dostępne ulotki np do wydrukowania na temat pieluch wielo?

    Zalety i wady, porównanie kosztów, krótki przewodnik po rodzajach pieluch, może adresy gdzie znaleźć info? Że można uszyć samemu i z czego?
    Bo pamiętam, że są jakieś sklepowe, ale chodzi mi o takie "apolityczne" które można by zostawiać w przychodniach, szpitalach położniczych czy dawać koleżankom albo lekarzom na wizycie bez bycia posądzonym o reklamę...

    Edit - bo jakby dać już kilka możliwości sklepów to byłoby chyba mniej hmmm reklamowo...

    A czy jak nie ma to ktoś by się pokusił o zrobienie wersji w wordzie albo PDFie?
    Albo w czym tam ma ochotę

    Byłabym wdzięczna
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 02-06-2010 o 19:41
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  2. #2
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Ja też bym była zainteresowana. Miałam ulotkę pieluszkarni, ale chciałabym taką mniej reklamową właśnie. A sama zrobić nie umiem

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie

    Ja umiem zrobić w sensie technicznym (jestem grafikiem).
    Jakby ktoś pomógł mi zredagować / przygotować koncepcję, to jestem chętna do współpracy!

  4. #4
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    o, to by dobre było!
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  5. #5
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    Kurcze!Zdałoby się bardzo,bo wszystkim o wielo trajkoczę, ale słowo pisane ma moc większą!

  6. #6
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ja też bardzo takich potrzebuję i już myślałam,że sama bym sobie zrobiła ale nie mam czasu

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie

    Dziewczyny - mam prośbę: podeślijcie mi na priv swoje wyobrażenie nt tego, co w tej ulotce powinno się zawierać, wszystkie wskazówki, pomysły itd.
    A ja to sklecę.
    I umieszczę na forum do weryfikacji - może się forumki wypowiedzą.

  8. #8
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    super pomysł! żałuję, że tak późno (teraz dopiero, czekamy na przesyłkę) zdecydowałam się na pieluchy wielorazowe. nieoceniony okazał się forumowy poradnik- bardzo obszerny, wyczerpujący temat, ale... no właśnie- na pierwszy rzut trochę zbyt obszerny- gdy pierwszy raz trafiłam na temat, zniechęciłam się tym, że nie mogę ogarnąć "co-do-czego" i dwa- cenami (wiem, że jak zestawić wielo- i jednorazowe pieluchy, to i tak wielo wychodzą taniej, ale na starcie cena 60zł za jedną pieluchę odstrasza).

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  9. #9
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    Brawo, super pomysł. Tylko uważajcie coby nie przesadzić z nadmiarem informacji, bo ja jak zaczęłam czytać o wielo, to przez długi okres się połapać nie mogłam
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  10. #10
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    To ja proponuję taką ulotkę składaną np A4 na 3 części (jak kk albo chustomaniowe ulotki) i maksymalnie dużo rzeczy wypunktowanych a nie opisanych - łatwiesze w odbiozre nawet jak b ędzie duzo infoarmacji.

    To zakładając ze będzie 5 takich stronek do czytania plus okładka proponuję takie "działy":


    • zalety pieluch wielorazowych i ich przewaga nad jedno (cena, ekologia, alergie, bioderka)
    • rodzaje pieluch - może tu ze 2stronki i jakieś fotki poglądowe albo rysunki? AIO, kieszonki, otulacze, pieluszki składane i formowane - co do czego i co razem a co osobno
    • pranie i "konserwacja"
    • rozwiewamy mity (podkreślić że NIE trzeba gotować, prasować i suszyć godzinami)
    • od czego zacząć
    • gdzie kupić i uzyskać informacje, może dać info, że można uszyć samemu z dostępnych materiałów?

    Czy jakoś tak
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    A. Ł
    Posty
    746

    Domyślnie

    Ja mam taką małą ulotkę, tylko ona jest związana z moim sklepem

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez formichiere Zobacz posta
    Ja mam taką małą ulotkę, tylko ona jest związana z moim sklepem
    No właśnie, a wolałabym coś mniej reklamowego, bo reklamówki to niestety się przewalają po przychodniach i nikt tego nie czyta, nawet jak zawierają cenne informacje...

    A pomogłabyś zredagować taką zwyklejszą? Albo wkleić skana żebyśmy zobaczyli co na niej jest?
    Adresy sklepów też uważam, że fajnie by było dać, także reklama byłaby przemycona
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie

    Właśnie też myśłałam o tym formacie.
    I że ja także miała mętlik w głowie jak zaczynałam się wczytywać w temat, chociaż w ciąży miałam nieporównywalnie więcej czasu na dokształcanie się niż teraz...
    I że najważniejsze chyba jednak byłyby warsztaty? Gdzie doświadczone mamy opiwiedzą, pokażą, i co najważniejsze - odpowiedzą na pytania?
    Fajnie byloby na tej ulotce od razu kierować zainteresowanych do dalszego etapu...
    U nas w Łodzi dziewczyny opowiadają o wielo w szkole rodzenia...
    Taka jakaś akcja na większą skalę mi się zamarzyla dzisiaj

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Nie wiem jak ulotka powinna wygladac graficznie i jakie miec haslo reklamowe- nie znam sie na tym
    Natomiast powinny sie tam znalesc informacje o WYGODZIE stosowania wielo, jak wszyscy wiemy pierwsze skojarzenie z wielo to tetra i zasikane spiochy, oraz zdjecie ładniej kieszonki czy AIO, bez mieszania z otulaczami, formowankami czy skladankami.
    Zeby przekonac osoby co o wielo nie wiedza nic- potrzebne jest porownanie wielo z pampkiem, ze wyglada i zaklada sie tak samo, jedyna roznica to ze wielo sie pierze a pampka wyrzuca. Dodatkowo umiescic linki do kilku slkepow czy forow, zeby mozna bylo doczytac na temat. No i oczywiscie naspisac o zaletach uzywania wielo.
    Czyli: nie komplikowac bo nieprzekonani odrzuca od razu i pokazac ladne zdjecia ladnych pieluch.

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    A i wazne- pieluchy dzielimy na wielorazowe i jednorazowe, a nie pampki czy pampersy tak w razie czego zeby sie zaden prawnik nie doczepil

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    A. Ł
    Posty
    746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    No właśnie, a wolałabym coś mniej reklamowego, bo reklamówki to niestety się przewalają po przychodniach i nikt tego nie czyta, nawet jak zawierają cenne informacje...

    A pomogłabyś zredagować taką zwyklejszą? Albo wkleić skana żebyśmy zobaczyli co na niej jest?
    Adresy sklepów też uważam, że fajnie by było dać, także reklama byłaby przemycona
    Wysili mi maila na pw to prześlę ci co mam i możesz z tego korzystać

  17. #17
    Chustofanka Awatar xbetkax
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    211

    Domyślnie

    koniecznie muszą być foty, koniecznie klasyfikacja, i myślę, że trzeba zaznaczyć, że dziś pielucha wielorazowa to niekoniecznie wygotowywanie, że są środki antybakteryjne, które pozwalają prać w niskiej temperaturze i jeszcze jedno: że pieluszkę można kupić używaną, a potem sprzedać

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Ja jestem w trakcie tworzenia takiej ulotki razem ze znajomą, ale to będzie też moja firmowa ulotka.
    Super pomysł nad zrobieniem takiej ogólnej, niereklamowej.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  19. #19
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Przydałoby się na końcu dodać coś w stylu: "dużo informacji o pieluszkach wielorazowych znajdziesz na chusty.info, zajrzyj tam również, jeśli jesteś zainteresowany chustami do noszenia dzieci". Co Wy na to?
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  20. #20
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    Przydałoby się na końcu dodać coś w stylu: "dużo informacji o pieluszkach wielorazowych znajdziesz na chusty.info, zajrzyj tam również, jeśli jesteś zainteresowany chustami do noszenia dzieci". Co Wy na to?
    Hihi, koniecznie, wszak można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu

    Yetta a podzieliłabyś się troszkę swoja ulotką jak już powstanie? Bo ja powiem szczerze jestem nie do końca oblatana, raczej "w trakcie szkolenia" i znów porywam się na nie wiadomo co...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •