Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48

Wątek: 4,5 latek sika w nocy

  1. #1
    Chustofanka Awatar ewullah
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Kotlina Kłodzka
    Posty
    498

    Domyślnie 4,5 latek sika w nocy

    ratujcie!!! proszę!!!
    mój synek ma 4,5 roku. od półtora roku walczymy z nocnym sikaniem. w dzień mu się nic nie przydarza a w nocy koszmar. od półtora roku mam ustawiony budzik na 01, lub 02, lub 03 w nocy i wstaję, żeby go wysadzić. i nic. jak już był spokój to teraz od nowa. ja do niego wstaję a on już mokry. przestawiam budzik na wcześniejszą godzinę, potem znowu troszkę później i nic.
    mam już dosyć prania raz w tygodniu jego całej pościeli.
    co zrobić, żeby przestał sikać w nocy?
    jak sobie radzicie???
    proszę o poradę.
    Wojtuś 23.08.2005
    Kacperek 21.10.2009

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Nie sikał już w nocy i zaczął? To masz chyba wtórne moczenie nocne, i z tym do specjalisty raczej.
    Poprawcie mnie, jesli się mylę.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Fiona
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,818

    Domyślnie

    a jakieś wydarzenie się z tym nie łączy?
    pójście do przedszkola?
    przeprowadzka?

  4. #4
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  5. #5
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    ewullah a ile ma młodsze rodzeństwo? Łączysz czasowo jakoś te zdarzenia? Jesli to reakcja na rodzeństwo - to tulić, tulić, tulić i znajdować czas "na wyłączność" dla starszego. Minie...
    Radziłabym zrobić badania moczu z posiewem i wykluczyć ew. ZUM.

    Moja córa od niedawna przechodzi to samo ale u nas dochodzi "wątek" neurologiczny. Działa wysadzanie około 2,5-3 godziny po zaśnięciu.

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    A. Ł
    Posty
    746

    Domyślnie

    Najlepiej do specjalisty uderzyć, mój ma 3,5 i dalej w nocy pielucha. Mamy zaplanowaną wizytę u urologa z innym problemem ale i o to nocne moczenie będe się dowiadywać

  7. #7
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amst Zobacz posta
    ewullah a ile ma młodsze rodzeństwo? Łączysz czasowo jakoś te zdarzenia? .
    Jeśli to trwa już półtora roku to raczej to nie to.
    Na pewno jak piszesz badania, urolog itp.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  8. #8
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    "walczylismy" 5 lat ( do 8rż).. przeszło samo.. wczesniej oczywiscie rózniste leki, badania i takie tam.. ( u nas m. pierwotne było )
    co trochę pomagało
    * nie picie ( kompletnie nic , zero owoców tez zupy, mleka itp_ - od 19 ( chodził spac o 21)
    siusianie przed snem ( przez długi okres pobudka o północy i o 3 rano)
    wydłużanie przerw w siusianiu w ciagu dnia
    z zalecen lekarza: w nocy do sikania dziecko ma byc wybudzone ! ( my na początku Macka własciwie przez sen wysadzalismy)
    nie krzyczec, nie zawstdzac.. ale to pewnie wiesz,,
    lekarz nam zalecił tez alarm nocny "promyczek" czy jakos tak.. ale zeby spróbowac ..zanim zakupilismy (drogi zreszta sprzet) spróbowalismy z budzikiem... Maciek wiedział ze zadzwoni.. ale to było traumatyczne przezycie dla całej naszej trójki.. Alarm ostatecznie nie został zakupiony
    Ostatnio edytowane przez dominika79 ; 16-04-2010 o 23:55
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  9. #9
    Chustofanka Awatar ewullah
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Kotlina Kłodzka
    Posty
    498

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny.
    Wojtuś 23.08.2005
    Kacperek 21.10.2009

  10. #10
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    u nas problem podobny. Damian dalej sika w nocy (wtórnie); ale jest poprawa bo coraz częsciej zdarzaja sie suche noce - wiec moze samo przejdzie
    z rad Dominiki:
    wysadzanie przed snem koniecznie, i 2 godz od zaśnięcia (wybudzić się Damian nie da i już...tak jak z reszta mój mąż ma - armata go nie obudzi zanim nie prześpi przyn 4 godzin...)
    nie picie u nas odpada - w domu 25 st i nijak nie nie da się ochłodzić ( mi samej chce sie w nocy pić
    a na czym polega wydłużanie przerw w ciągu dnia?
    bo Damian jest w przedszkolu - wiec nie mam wpływu za bardzo kiedy siusia, ale tez wiem ze zbyt długie wstrzymywanie prowadzi do zapalenia pęcherza - do czego Damian ma skłonności po mnie i w dodatku stulejkę, która tez sprzyja stanom zapalnym...
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  11. #11
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    pantera Maciek popuszczał tez w dzień. Jedno z badan wykazało ze ma trochę za mały pęcherz w stosunku do wieku a przyczyna tego mogło byc to że skoro popuszczal to my częsciej "gonilismy" go do toalety, i tak jakby nie miał mozliwości napełniac sie do konca i rozciągac stosownie do wieku ( nie wiem czy zrozumiale to napisałam).. Mielismy sioe starac zeby nie chodził do toalety co 20 -40 minut tylko co godzine dwie i starał się trochę przetrzymywać.
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  12. #12
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    aha. No to spoko bo Damian chodzi do toalety co 2-3 godz i w dzień w pełni kontroluje sytuacje - czyli problem w pęcherzu nie leży )
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  13. #13
    Chustofanka Awatar ewullah
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Kotlina Kłodzka
    Posty
    498

    Domyślnie

    to lepiej jest wysadzać jakieś dwie godziny po zaśnięciu i żeby wytrzymywał do rana, czy lepiej od razu jak najdłużej i pobudka w środku nocy lub nad ranem?
    Wojtuś 23.08.2005
    Kacperek 21.10.2009

  14. #14
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    nam urolog powiedział ze jak młody pije po kolacji do lepiej 2-3 godz po zaśnięciu - bo wtedy akurat pcie zdąży przelecieć. w nocy raczej dziecko nie pije albo mało pije wiec i potrzeba mniejsza.
    z doświadczenia wiem ze jak czekałam żeby jak najdłużej - to zwykle nie zdążałam i Damian spał sobie cały mokry....
    po tym dużym siku wpadki tez sie zdarzają ale to sa dużo mniejsze ilości.
    cz esto bywa i tak ze Damian popuści rano - tuz p przebudzeniu zanim zdąży do kibelka dojść (niestety po schodach mamy)
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  15. #15
    Chustofanka Awatar ewullah
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Kotlina Kłodzka
    Posty
    498

    Domyślnie

    wiesz co na to nie wpasdłam wcześniej.
    spróbuję nie wydłużać czasu wysadzenia po zaśnięciu, ale go skracać. mam nadzieję, że pomoże.
    dziękuję panthera
    Wojtuś 23.08.2005
    Kacperek 21.10.2009

  16. #16
    Chustomanka Awatar Isia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewullah Zobacz posta
    wiesz co na to nie wpasdłam wcześniej.
    spróbuję nie wydłużać czasu wysadzenia po zaśnięciu, ale go skracać. mam nadzieję, że pomoże.
    dziękuję panthera
    Hej
    I jak cała sytuacją się skończyła?
    sama mam podobny problem i nie wiem czy wyluzowac i czekac czu coś coś tym robić.

    Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka


  17. #17
    Chustonówka Awatar kariga
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Okolice W-wy
    Posty
    23

    Domyślnie

    Niestety i ja mam taki problem z najstarszą córką (4,5).
    Ostatnio wyczytałam, że przerośnięty migdał może dawać również taki skutek. U nas by się to sprawdzało. Walczymy u R. z migdałem i w lato kiedy udało się go wchłonąć przestała w nocy się moczyć. Teraz kiedy znowu urósł, moczenie wróciło

  18. #18
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Poczekać?
    U nas pierwsza próba nocnego odpieluchowania była przed wakacjami. Miała wtedy niecałe 3,5 roku. Spała bez pieluch, ale wpadki były nierzadkie i oczywiście musieliśmy ją wysadzać.
    W wakacje poszły w ruch pieluchy, bo spaliśmy w namiocie i już zostały...
    Aż pewnego dnia uznała, całkiem niedawno, może z 1,5 tygodnia temu, że nie chce pieluchy i jest luz. Wysadzamy ją jak się kładziemy spać 23-24 i luz, rano czasem budzi się sama mówiąc, że chce.
    I kurcze, nie ma opcji, aby przespała noc bez sikania i myślę, że długo nie będzie. A pełen pęcherz zapewne jej nie wybudzi, bo do 4-5 rano śpi bardzo mocnym snem.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  19. #19
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    U nas też ten problem moczenia. Od pół rku chodzimy do nefrologa, teraz zmienimy specjalistę na urologa, bo tylko on może zrobić odpowiednie badania (m.in. przepływ cewkowy).

    Jadzia miewa lepsze i gorsze okresy, ale tak naprawdę nigdy nie było zupełnie dobrze, a od roku jest totalny regres. Zalecenia mamy takie, jak już tu ktoś pisał - zero picia od 19, trening pęcherza, wydłużanie przerw między siusianiem. Wieczorem unikanie nabiału i słodyczy. Na razie nie działa;(

    Edit: w kwestii radzenia sobie - kupiłam podkłady pulowe na łóżko i ćwiczę stoicki spokój. I piorę.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    Anyczko wspieram. Moja ma 8 lat. Tylko ona z 3 dzieci. W dzien sucha w wieku 18mscy w nocy mocno spi. Mam podejscie coraz bardziej wyluzowane, zero napiecia. Najwazniejsze to nie stresowac sie / dziecka o ile badania sa ok, i nie jest moczenie wtorne. Ojciec, matka, dziadek dlugo sikali - to ma wplyw takze.

    Byl etap ze bylam tym sfrustrowana ale jakos nie okazywalam tego tylko pralam i pralam. I jest coraz lepiej.
    Ciekawe jest ze dzieci bardzo rzadko mocza sie poza domem. My w wakacje 2 miesiace jestesmy na wyjazdach, spimy po ludziach, pod namiotem i na wet w tych realiach od ok 6rz zero wpadek. Wczesniejw cudzym lozku dawalam pieluche. Teraz wpadki sa powiedzmy 2xtyg, tylko w domu. Nie wysadzam przez sen, tylko jesli kolo polnocy slyszymy ze sie mocno wierci i kreci to szybko wybudzamy bo to zazwyczaj jest objaw ze chce sie siku a ze juz wyrosla z sikania totalnie bez kontroli. I jak kiedys spala mokra tak teraz sie budzi. Progres. Wylazi z lozka, zdejmuje pizame, wklada sucha zmienia pokoj, wchodzi do naszego lozka z informacja "niestety sie zsikalam" po czym spi dalej. Wie ze ma kategoryczny zakaz zasikania naszego lozka i.... tu nie sika.

    Ale z porad to po pierwsze trzeba miec duzo pizam, duzo poscieli na zmiane, duzo przescieradel, podklady pulowe, oraz polecam zapasowa koldre. I mi bardzo pomaga suszarka elektryczna (do koldry wlasnie!)
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •