Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48

Wątek: 4,5 latek sika w nocy

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Dziewczyny wspieram. Moja pierworodna też długo sikała. Od ok 3 mcy mamy spokój. Też prałam wiecznie. Mnostwo piżam w zapasie, prześcieradeł i druga kołdra
    Co ciekawe, jak u JustNik na wyjeździe było sucho, chyba że przegieła z wieczornym piciem.
    Teraz czasem mamy problem w dzień, że popuszcza. I albo zajęta zabawą albo wstydzi się powiedzieć (głównie poza domem i przedszkole). Odkąd ma wycięte migdałki z tym również jest zdecydowanie lepiej.

    Jak ma przebiegać to ćwiczenie pęcherza? Bo sika częściej, niż młodsza a w domu piją tak samo
    córki: M 04.2012, R 11.2013 i B 08.2016 27tc [*]

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Moja też sika. I nie wiem, czy robić badania (mocz ok, usg ok), czy po prostu czekać. Mam wrażenie, że ostatnio jest trochę lepiej.

  3. #23
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Tak naprawdę kolejne badania po usg i zwykłym badaniu moczu to już urolog i specjalistyczna diagnostyka. Przed 5 urodzinami na NFZ nie dostanie się skierowania do urologa na moczenie nocne, bo do 5 roku życia dziecko ma prawo sikać w nocy. Niektóre dzieci po prostu potrzebują trochę więcej czasu. Przynajmniej tak sobie długo mówiłam, ostatnio się bardziej dołuję i chciałabym jednak jakoś temu mojemu dziecku pomóc. Ponoć można farmakologicznie uelastyczniać pęcherz (wtedy będzie się bardziej rozciągał i mieścił więcej moczu w nocy), tylko do tego trzeba zrobić te przepływy cewkowe.

    Trening pęcherza - polega na tym, żeby dziecko w ciągu dnia siusiało rzadziej, a większą ilość. Jadzia sika często i malutko, robiliśmy bilans płynów już kilka razy i tak nam wychodzi. Trzeba zachęcać dziecko, żeby wytrzymało, zagadywac, przeciagać. Oczywiście nie zawsze, ale co parę dni.żadnego sikania na zapas przed wyjściem po pare kropelek.

    JustNik, opis Waszej sytuacji wygląda podobnie, jak u nas, z tym, że u nas chwilowo gorzej. Jadźka też kiedyś spała w mokrym łóżku, teraz się budiz, zdejmuje piżamkę, chowa pod łóżko i włazi do łóżka z powrotem...

  4. #24
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Syn miał niespełna 5 lat, gdy przestał siusiac w nocy. Faktem jest również, ze nie wstaje na sikanie w nocy, tylko pojemność pęcherza jest taka, ze wystarcza na ten czas.
    miśki dwa i mały ktoś

  5. #25
    Chustonówka Awatar kariga
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Okolice W-wy
    Posty
    23

    Domyślnie

    U nas Róża w ciągu dnia potrafi bardzo długo trzymać, więc wydaje mi się, że pojemność ma dobrą. Niestety u nas wybudzanie nie wchodzi w grę, próbowaliśmy i wspominam masakrycznie, krzyki, płacz, brak współpracy, a przy okazji wybudzone w środku nocy siostry. Na razie czekamy, na wiosnę jak nic się nie zmieni to umówię ją do lekarza.

  6. #26
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kariga Zobacz posta
    U nas Róża w ciągu dnia potrafi bardzo długo trzymać, więc wydaje mi się, że pojemność ma dobrą. Niestety u nas wybudzanie nie wchodzi w grę, próbowaliśmy i wspominam masakrycznie, krzyki, płacz, brak współpracy, a przy okazji wybudzone w środku nocy siostry. Na razie czekamy, na wiosnę jak nic się nie zmieni to umówię ją do lekarza.
    A ile ma lat?

    U nas Jadźka wyjęta z łóżka sika na śpiocha prawie. Ale ona ma bardzo twardy sen, myślę, że to obok pojemności pęcherza druga przyczyna problemów.

  7. #27
    Chustonówka Awatar kariga
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Okolice W-wy
    Posty
    23

    Domyślnie

    ma 4,5 roku. W maju będzie 5, więc powoli robi się z tego problem.
    Najstarsza (2012), Średnia (2014), Najmłodsza (2016)

  8. #28
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    Dziewczyny, jest ksiazka Alici Eaton o eliminowaniu sikania nocnego, podobno dziala sama sie zainteresowalam, choc u nas sporadycznie sie zdarza.
    Alicia jest montessori, wiec bez zadnych drastycznych posuniec.
    Chwilowo mysle, czy kupic, czy szukac po bibliotekach (choc to raczej chyba misja przegrana, ale popatrze).
    https://www.bookdepository.com/Stop-.../9781780882475
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar MiodowaKropelka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Głogów
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    może mieć mało tego hormonu, który zagęszcza mocz w nocy, kwestie emocjonalne też wchodzą w grę. Syn mojej siostry po prostu śpi w pieluszce... nie wyobrażam sobie każdą noc zarywać na przebieranie pościeli i dziecka. Jej starszy miał to samo długo, był badany. Zalecenia podobne jak wyżej: przede wszystkim ograniczyć picie już po południu itd

    Marta, mama Ani (06.2012) , Ambrożego (11.2014) oraz Ignasia (09.2018)


  10. #30
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    No ja nie zapakuję sześciolatki w pieluszkę, myślę, że byłaby to dla niej większa trauma, niż codzienne zasikiwanie łóżka.

    Hormon nazywa się wazopresyna. Ale chyba nie da się go farmaceutycznie wytworzyć, inaczej dawno byłyby na moczenie tableteczki albo syropek

  11. #31
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    . Ponoć można farmakologicznie uelastyczniać pęcherz (wtedy będzie się bardziej rozciągał i mieścił więcej moczu w nocy), tylko do tego trzeba zrobić te przepływy cewkowe.

    Uroflowmetrię,robili mojej córce i w tym badaniu wyszła mała pojemność pęcherza, i przepisali tabletki Ditropan. I bierze juz ze 2 lata, jakoś szału nie ma, niby pęcherz większy a;e nadal poniżej normy wiekowej. W grudniu mamy kolejną wizytę u urologa, starsza dalszymi badaniami, juz mniej przyjemnymi niz uroflowmetria, która po prostu polega na zrobieniu siku i tyle.
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  12. #32
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Podłamalam się. Byłam dziś zapisać Jadzię do urologa na te przepływy cewkowe i termin na połowę czerwca... Czy któraś z Was robiła to może prywatnie w Wwie?

  13. #33
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Ja robiłam i państwowo w szpitalu i prywatnie, u tej samej pani doktor. Cena prywatnie z tego co pamiętam PLN 150.
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  14. #34
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    No ja nie zapakuję sześciolatki w pieluszkę, myślę, że byłaby to dla niej większa trauma, niż codzienne zasikiwanie łóżka.

    Hormon nazywa się wazopresyna. Ale chyba nie da się go farmaceutycznie wytworzyć, inaczej dawno byłyby na moczenie tableteczki albo syropek
    Tu chyba potrzebny czas. A nie możesz z nią porozmawiać na temat pieluchy? Choć badania zrobić nie zaszkodzi

  15. #35
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Mój sześciolatek zsikal się dziś w nocy. Wczoraj, po emocjonujacym dniu, poszedl spac wczesniej, nie wysikawszy sie przed spaniem i się stao
    Tak, jak sądziłam - sikac w nocy przestał, bo ma bardziej pojemny pęcherz, ale budzić się, bo jest pełny i się wysiusiac, to już wyższy level.
    miśki dwa i mały ktoś

  16. #36
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Pasquda, a u jakiej pani dr konkretnie? Znalazłam trzy miejsca w Wwie, gdzie to robią prywtanie. Nukleomed w Międzylesiu (nie mogę się dodzwonić), Medikus na Ursynowie (umówiłam się na połowę grudnia, 300 zł, dr Skobejko-Włodarska, ale przychodnia prze telefon zrobiła na mnie b. złe wrażenie), i jeszcze Urodyn na Mokotowie, ale też nie mgoę się dodzwonić.

  17. #37
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Nukleomed, dr n. med. Hanna Szymanik-Grzelak – specjalista chorób dzieci, nefrolog. Ta pani dr tez nam robiła w szpitalu dziecięcym.
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  18. #38
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    Damian sikał do 6 roku życia.tak regularnie. a później to sporadycznie jeszcze przez 3 lata. przeszedł program badań na nocne moczenie (w luxmed) nic nie wyszło. poza obniżonym poziomem wazopresyny , nieznacznie. no i ZUM y wychodziły ale wtórnie. znaczy Zum wychodził po kilku mokrych nockach gdy Damian przespał w mokrym do rana. u niego pieluchy w związku z tym były konieczne i rozwiązały problem zum-ów.
    podejrzewano przyczynę psychologiczną bo po każdej przeprowadzce i dużych zmianach sikanie się nasilało. Do tego Damian do tej pory ma kamienny sen. absolutnie nic go nie wybudzi w środku nocy (czyli godzinę po zaśnięciu do- 5:00 mniej więcej)
    Maćkowi do dziś się zdarzy, ale on się budzi i tylko czasem nie zdąża.
    za to przetestowałam przy okazji wszelkie rodzaje podkładów na materac... :/ a jako pościel najlepsze były polarowe koce.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  19. #39
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Zgadzam sie z przedmówczynią - koce polarowe, szybko schną. Ja używam podkładów do prania z Ikei, daja radę. Bywa, że córka i 2 razy w nocy zmoczy pościel, właśnie skończyła 9 lat. Zapalenia pęcherza nigdy nie miała, mocz w badaniu ogólnym cięzki zwykle wychodzi. Ja po tylu latach już przyzwyczajona jestem do wstawania w nocy, teraz może ciut gorzej mi idzie, bo jest jeszcze niemowle do obskoczenia Trochę się boje, że nam każą dalsze, bardziej inwazyjne, badania zrobic, bo córa mocno niedotykalska, i nawet przy 1wszym w życiu usg sie darła. Teraz oczywiście się śmieje, bo łaskocze
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar Alien
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    4,013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pasquda Zobacz posta
    Zgadzam sie z przedmówczynią - koce polarowe, szybko schną. Ja używam podkładów do prania z Ikei, daja radę. Bywa, że córka i 2 razy w nocy zmoczy pościel, właśnie skończyła 9 lat. Zapalenia pęcherza nigdy nie miała, mocz w badaniu ogólnym cięzki zwykle wychodzi. Ja po tylu latach już przyzwyczajona jestem do wstawania w nocy, teraz może ciut gorzej mi idzie, bo jest jeszcze niemowle do obskoczenia Trochę się boje, że nam każą dalsze, bardziej inwazyjne, badania zrobic, bo córa mocno niedotykalska, i nawet przy 1wszym w życiu usg sie darła. Teraz oczywiście się śmieje, bo łaskocze
    Jakie te podkłady do prania? Bo nic takiego znaleźć nie mogę na ich stronie.
    K. VIII 2011 i P. VIII 2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •