Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60

Wątek: to pani dziecko już sika do nocnika??? :)))))

  1. #21
    Chustonoszka Awatar emka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    GdaĂąsk
    Posty
    66

    Domyślnie

    Pięknie, ze Wasze dzieci siadają na nocnik. Mój synek od 7mies do 1.5 roku tez tak miał, aż pewnego dnia powiedział nie i do teraz- a minął już ponad rok od tego czasu, jest z tym duzy problem. Dopiero od 2-3 mies pozwala podstawić sobie nocnik, nawet często sam woła i przynosi sobie nocnik lub biegnie do toalety. Ale równie często po prostu robi w majteczki. A kupka- nie da się posadzić za nic w świecie, wstrzymuje, zawsze robi do majtek lub pieluszki jeżeli zdążę założyć. prawie zawsze wiem kiedy kupkę chce i nigdy nie daje się posadzić.

  2. #22
    Chustofanka Awatar bessi
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    335

    Domyślnie

    ja sadzam córkę na nocnik od tygodnia (ma niecałe 8 m-cy) i często udaje się, że siusia do nocnika
    ale koleżanki z pracy mojego męża jak się pochwalił że córka sika do nocnika stwiedziły, że wprowadzam reżim
    dobre, szkoda, że nie zaczełam jak niektóre z Was dużo wcześniej, pewnie byłabym terrorystką

  3. #23
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie





  4. #24
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emka Zobacz posta
    Pięknie, ze Wasze dzieci siadają na nocnik. Mój synek od 7mies do 1.5 roku tez tak miał, aż pewnego dnia powiedział nie i do teraz- a minął już ponad rok od tego czasu, jest z tym duzy problem. Dopiero od 2-3 mies pozwala podstawić sobie nocnik, nawet często sam woła i przynosi sobie nocnik lub biegnie do toalety. Ale równie często po prostu robi w majteczki. A kupka- nie da się posadzić za nic w świecie, wstrzymuje, zawsze robi do majtek lub pieluszki jeżeli zdążę założyć. prawie zawsze wiem kiedy kupkę chce i nigdy nie daje się posadzić.
    To nie sadzaj tylko pozwól, a nawet zachęć, żeby robił na stojąco
    Moja od 5ttego miesiąca kupki w nocniku, a jakiś czas temu bunt, płacz i kupa w pieluszce, potem w majtach, bo chciała robić na stojąco. Postanowiłam przeczekać, a nawet zachęcić - robiła do wanny. Zaczęła kucać - chyba zobaczyła, że to pomaga ? w końcu zawołała na sedes i znów robi pięknie do kibelka.
    Ważne, żeby nie wprowadzać stresu
    Nawet wątek taki założyłam o tym kupcianiu na stojąco

  5. #25
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    60N 1W
    Posty
    119

    Domyślnie

    Ja też tak czekałam aż się zdecyduje korzystać z nocnika. I się nie doczekałam, złożyło się że syn spędził trochę czasu z babcią i ta go nauczyła.
    Ja jakoś nie pomyślałam, żeby w ogóle pokazać nocnik dziecku... A miał już ponad 3 lata. Cóż, nie każdy wie takie rzeczy. Teraz jestem mądrzejsza.


  6. #26
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    Ja też czekam, aż samo zdecyduje kiedy. Na razie córka ma 16 m-cy i nocnik na głowę wkłada, piłeczki wrzuca, czasem na nim usiądzie (pewnie jak ją nóżki zabolą) ale jakby ją posadzić do sikania to płacz niesamowity

  7. #27
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bessi Zobacz posta
    ja sadzam córkę na nocnik od tygodnia (ma niecałe 8 m-cy) i często udaje się, że siusia do nocnika
    ale koleżanki z pracy mojego męża jak się pochwalił że córka sika do nocnika stwiedziły, że wprowadzam reżim
    dobre, szkoda, że nie zaczełam jak niektóre z Was dużo wcześniej, pewnie byłabym terrorystką
    To ja jestem terrorystką... (sadzam od 5go miesiąca).

  8. #28
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Ja to wogóle jestem okropna zsadzam syna od 4 miesiąca nad sedes by robił kupę i siku które ładnie sam sygnalizuje


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  9. #29
    Chustofanka Awatar bessi
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jewa Zobacz posta
    Ja to wogóle jestem okropna zsadzam syna od 4 miesiąca nad sedes by robił kupę i siku które ładnie sam sygnalizuje
    sedes to już "szczyt szczytów" okrucieństwa

  10. #30
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewelajna0 Zobacz posta
    To ja jestem terrorystką... (sadzam od 5go miesiąca).
    Ja za to jestem kochana mamą, co pozwala robic kupy w pieluchy, ale niech no tylko młoda zacznie siedzieć to się skonczy.
    Kurcze najbardziej to zmobilizował mnie synek znajomych- 2,5 roku ktory tylko lata w pieluchach, a nocnik stoi w szafie nigdy nie uzyty.

  11. #31
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    Mi to głównie finansowej mobilizacji brak, bo w szmaciakach chodzi

  12. #32
    Chustonoszka Awatar Dominique
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    143

    Domyślnie

    a ja mam watę zamiast mózgu i dobrze mi z tym niektóre mamy to jakby się dało to wysadzałyby swoje dzieci w życiu płodowym

  13. #33
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    ja posadziłam małą na nocniku jak miała 9 miesięcy trochę przez przypadek i tak się zaczęło. Teraz maluchy mają rok i od razu po przebudzeniu na nocnik sadzam i z rana siusiu i kupsko w nocniku ląduje dzień w dzień. Mój starszak nie chciał współpracować i przez 2,5 roku w pieluchach chodził. Z perspektywy czasu uważam, że czym prędzej dziecko załapie o co chodzi z nocnikiem, tym lepiej.

  14. #34
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    ooooo nie!!!!i co to koniec tych pięknych pieluch???nie zgadzam się!!!!

  15. #35
    Chustofanka Awatar bessi
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    335

    Domyślnie

    ja też moją posadziłam na nocnik tak "z głupa" żeby zobaczyć jaka będzie Jej reakcja - no i od razu było siku - więc się "rozochociłam" i teraz to już normalka oczywiście to nie znaczy, że pieluch nie używam, ale myślę, że spróbować warto i jeśli są efekty to kontynuować
    i jestem pewna, że od początku wie do czego służy nocnik - bo zawsze stara się "coś" zrobić

  16. #36
    Chustofanka Awatar bessi
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aladw Zobacz posta
    ooooo nie!!!!i co to koniec tych pięknych pieluch???nie zgadzam się!!!!
    nie do końca - bynajmniej u nas
    wczoraj 3 razy była sadzana na nocnik a siku i kupa i tak w pieluchę
    ja nie rozpoznaję sygnałów dawanych przez moje dziecko (może ich nie wysyła) sadzam na nocnik na czuja i są dni, że ma jedną pieluchę od np 11 stej do 18 stej, a czasem tych dni brak
    ale to nie zmiania faktu, że warto,

  17. #37
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    nie mamy zamiaru kończyć z pieluchami! wręcz przeciwnie. Tydzień bez zakupów pieluszkowych, jest tygodniem straconym!

  18. #38
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pati778 Zobacz posta
    nie mamy zamiaru kończyć z pieluchami! wręcz przeciwnie. Tydzień bez zakupów pieluszkowych, jest tygodniem straconym!
    wlasnie, wlasnie ja to bym chciala, zeby moja mala robila w pieluchy jak najdluzej! tyle fajnych zakupow byloby wciaz przede mna!
    ---------------------------------
    Olek _2007 i Emilka_2009

  19. #39
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    heh, i pomyśleć, że wielo miały przyspieszać pożegnanie z pieluchami
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    hehe a w temacie, to chcialabym wygrac w totka, ale nie wpadlam jeszcze na to, zeby kupony wysylac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •