Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: golas odpieluchowany, ale...

  1. #1
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Red face golas odpieluchowany, ale...

    ok..wiec zaczne od tego, ze troche juz czytalam...ale nie znalazlam nic takiego, z czym ja mam porblem...
    jesli zle szukalam, to bede wdzieczna za linka niezmiernie...i przepraszam, za zamieszanie...

    ale do rzeczy przejde, jesli moge

    moj synus ma 19miesiecy...od 3miesiecy jest na pieluchach wielo, a nocnikowany jest od ponad roku, z wiekszymi i mniejszymi sukcesami - wiadomo...

    i od jakiegos czasu, od tygodnia gdzies mniej wiecej Rysio, moj synek sam siada na nocniczek, robi siku, kupke, potem ze mna czy z mezem zegna sie z zawartoscia nocnisia w sedesiku i super...
    problem w tym, ze Rysio robi tak tylko wtedy, gdy jest golutki...nie ma nic na pupce...
    wystarczy ze zostana mu zalozone majteczki, a juz ma poczucie 'bezpieczenstwa' i zaczyna siku robic, czy kupke...jak siku, to zacznie, nagle przerwie robiac wielkie oczy i mowiac: O-o! i jak szybciutko posadzi sie go na nocnis to dokonczy dziela...
    ale jesli ma na sobie cos, co nie przecieknie, np.pieluszki kieszonki z mikropolarkiem, ale takze pieluszki kieszonki czy pieluszki w otulaczykach nie dajace poczucia suchosci, to...generalnie Rysio zapomina o sprawie!
    skutecznie rpzyzwyczail sie do mokrej pieluchy, ktora mu nie przeszkadza...
    choc zdarzy sie, ze czasem zastygnie podczas zabawy, powie: ka-ka, albo zlapie sie za okolice kroczku, albo wola: tata, mama - wtedy to albo juz jets po fakcie, albo w trakcie, rzadko kiedy przed (przed to najczesciej z kupka - to to ka-ka wtedy jest mowione...)

    mam taki pomysl, aby synusia nauczyc zakladac i zdejmowac majteczki...tak w formie treningu samodzielnosci, ubierania sie, ale i...czystosci-nocnikowania sie...
    jesli opanuje te sztuke zdejmowania majtusiow, mysle sobie, ze istnieje szansa, ze - skoro czuje przed puszczeniem zwieraczy, ze ma potrzebe siku - ze bedzie robil to, co teraz biegajac z gola pupka, ale bedac w majtusiach...

    jak myslicie...dobry pomysl...?

    moze ktoras miala podobnie...?
    i moglaby sie podzielic jakimis swoimi doswiadczeniami, metodami, refleksjami...?

    jesli Rys opanuje siusianie samodzielne na nocniczku podczas biegania po mieszkanku w majteczkach, podniesiemy poprzeczke o dodanie mu spodenek jakis - jak to sie uda, to...chcemy pojsc na spacer bez pieluchy
    mysle, ze i tak te dwa pierwsze kroki - majteczki na pupce w domku, majteczki i spodenki w domku, to nam zajma tyle czasu, ze na dworku bedzie wystrarczajaco cieplo, na ewentualna mokra przygode...

    ps.zdaje sobie sprawe z tego, ze wraz z pojawieniem sie braciszka Rysia, a ma to nastapic jakos przelom maja-czerwca, mozliwe, ze umiejetnosci nocniczkowe nabyte nagle sie zatraca...ale...mysle, ze nie ma co tego zakladac z gory i dobrze jest uczyc Rysia nowych nawykow...dobrze mysle, chyba nie...?

    Z GORY DZIEKI ZA POMOC!!!
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  2. #2
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Hej! Super!
    My też zaczęłyśmy od gołej pupci, ale po dwóch dniach Tusia sama wzięła spodnie z szuflady i jakoś założyła (zwykłe spodnie w gumkę) - chyba nie chciała z gołą pupcią latać
    Sama więc zaczęła zdejmować i zakładać spodnie, żeby siadać na nocniku. Ale nie miała majtek Ale po kilku dniach zaczęła już tak ładnie, regularnie wołać, że założyłam jej majty i poszłyśmy na spacer bez pieluchy (na noc już też od kilku dni nie dawała sobie założyć). I tak się dzielnie i radykalnie trzymamy.
    Więc pomysł masz dobry, żeby stawiać na samodzielność, ale może łatwiej mu będzie z samymi spodniami na początek? One też tak nie przywierają do ciała, jak majtki, w które łatwiej się sika A potem może wprowadź majtasy?

    A co do rodzeństwa, to stosuj EC u noworodka, to starszy nie będzie miał (być może) nawrotów, a może Ci nawet pomóc w odczytywaniu sygnałów maluszka
    Powodzenia!

  3. #3
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    moze to lepsze by bylo z tymi spodenkami...hmmm...dzieki wielkie!!!
    mamy takie luzne majteczki, no i sporo ich mamy stad pomysl z majtusiami...zobaczymy, dzieki raz jeszcze!

    co do EC to wlasnie jestem jakos tak srednio nastawiona jesli chodzi o malenstwo takie, takie noworodzctwo...
    moze jakos sie przekonam, poki co kompletnie tego nie 'czuje'...
    ale dzieki za rade ogormnie
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  4. #4
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    my mamy ten problem od dwóch miesięcy,Maria przyzwyczajona do latania z gołym tyłkiem,tak już z tym tyłkiem została.w domu nie założy majtek,na dwór i na noc założy tylko pieluchę,temat gatek nie istnieje,a jak ma już coś na pupie (spodnie na przykład) to czasem tylko wyrabia na nocnik.
    na szczęście mieszkamy w domu z ogrodem i "na tyłach",więc naturyzm w lecie może uprawiać.
    natomiast myślę,że błąd popełniliśmy nie nakładając jej od początku majtek,teraz to nawet jej w nich po prostu niewygodnie.

  5. #5
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    mi tam nie rpzeszkadza ten naturyzm w domu
    ale mam andzieje, ze wkoncu umiejetnosc siusiania 'nie pod siebie' (czyt.w gatki, pieluszki, itd...) zostanie opanowana...
    mysle, ze jako 7-14-21latek bedzie mogl pojsc na spacer bez obawy mokrej przygody...hehehe
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •