Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Wątek: kółkowa, na lato, dla noworodka, POMOCY!!!

  1. #1

    Domyślnie kółkowa, na lato, dla noworodka, POMOCY!!!

    Cześć dziewczyny
    dopiero zaczynam przygodę z chustami i mam problem z wyborem.
    Sporo już czytałam na forum i zapewne były już podobne wątki więc linki mile widziane

    Proszę o pomoc w wyborze chusty kółkowej. Na co mam zwrócić uwagę?
    Podobno ważny jest rozmiar kółek i materiał (chcę że by był przewiewny na lato a piszecie że najlepsze są ze splotem skośnokrzyżowym tak? czy znajdę taką lnianą?) i nie wiem jakie są rodzaje tych przeszyć na ramię, które się dobrze układają i wygodnie noszą!!!
    Możecie mi polecić jakieś konkretne modele które się u was sprawdziły?

    pozdr

  2. #2

    Domyślnie

    A kółkową chcesz dla noworodka? Bo do takiej to chyba dziecko już musi samo główkę trzymać...

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Szczerze, jak zaczynasz swoją przygodę z chustami, to może spróbuj najpierw elastyka, są miękkie i łatwo się je mota
    Ewentualnie normalną wiązankę z jakąś domieszką, jedwab kaszmir,wełenka - są milutkie w dotyku.
    Kółkowa dla debiutantki z noworodkiem (nie ujmując Twoim zdolnościom oczywiście) może się skończyć zniechęceniem.
    W kółkowej można nosić jak w kołysce ale szczerze, ja bym sobie odpuściła na sam początek.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Można w kółkowej noworodka na biodrze ale początkującej mamie to nie polecam, elastyk lub tkana.



  5. #5

    Domyślnie

    czyli wychodzi na to że zupełnie nie mam pojęcia
    wiecie myślałam o kółkowej bo z niej łatwo wyjąć śpiącego maluszka do łóżeczka, rozpinam i już
    te wiązane trochę mnie przerażają i chciałam iść na łatwiznę ale skoro mówicie że to kiepski pomysł to może faktycznie elastyczną jakąś?
    Rozumiem że takie są zdrowsze dla kręgosłupa noworodka?
    A dodam jeszcze, że nie tylko ja mam jej używać lecz także tatuś...
    Ostatnio edytowane przez margeritta ; 14-04-2010 o 20:13

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Gdzie mieszkasz? Sa w Twojej okolicy KK albo inne spotkania chustowe a może jakas mama nosząca mieszkająca blisko Ci pomoże, popytaj na forum a na pewno znajdzie się ktoś kto ci pokaże jak sie wiąze itd



  7. #7

    Domyślnie

    Chyba nie ma nikogo z Siedlec jak patrzyłam, ale będę Was męczyć jak już kupię i pojawią się kłopotki
    a jakie firmy polecacie?
    czy któraś z Was nosiła w takiej chuście malucha w pozycji leżącej?
    ona mocno przylega do ciała prawda? dlatego myślałam o kółkowej żeby mi i dziecku nie była za gorąco w lato, wytrzymamy w elastycznej?

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    pewnie, ze wytrzymacie, toć to bawelna jest, tyle, że z domieszką jakiegoś elastyku
    Nie chodzi o to, ze elastyczna chusta jest lepsza dla kregoslupa, tylko Tobie bedzie prosciej, bo nie trzeba takiego wkladu w dociaganie, no i sa milutkie w dotyku. Niektore skosnokrzyżowe sa masakrycznie twarde i sztywne.
    Poza tym jak sie oswoicie, przsiadka na kolkowa czy normalna długa wiazanke

  9. #9
    Chusteryczka Awatar belfe
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Polska ;)
    Posty
    2,577

    Domyślnie

    to może mnie by ktoś polecił jakąś dobrą kółkowa, dla półrocznej córeńki?

  10. #10
    Chusteryczka Awatar beannshi
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez apokalipsa Zobacz posta
    A kółkową chcesz dla noworodka? Bo do takiej to chyba dziecko już musi samo główkę trzymać...
    Nie musi
    "W warunkach wolnorynkowych dyktat gustu większości prowadzi do dominacji rzeczy miernych i tandetnych." Cz.M.

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez belfegoreczka Zobacz posta
    to może mnie by ktoś polecił jakąś dobrą kółkowa, dla półrocznej córeńki?
    najlepiej gdybys mogła popróbowac,a to dlatego, że nie wszystko dla wszystkich
    jednm odpowiadaja kolka w rozmiarze M, innym L; jedni wolą ramię SPB innie zakładkowe, a jeszcze inni proste; są mamy, które lubia dlugi ogon a inne dokaldnie odwrotnie
    ogolnie

    poza tym, niezmiernie wazne jest dokladne przełożenie chusty przez kółka, w przeciwny razie źle się dociaga i szybko mozna się zniechęcić - ja tak miałam, pożyczyłam od koleżanki lniana, ciagne za ogon,a a chusta w miejscu dopiero za jakis czas przytrafiła mi się lekcja pokazowa i zakochałam sie w kólkach

  12. #12
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Noworodka w kółkowej można w pozycji leżącej, na stronie chusta.pl jest fajny poradnik do pobrania.
    Dla noworodka dobra będzie i zwykła i skośnokrzyżowa tak naprawdę, bo taki maluch niewiele waży.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, właśnie min. po odwiedzeniu strony chusta.pl zdecydowałam się na kółkową, a teraz już nie wiem...
    Chętnie kupiłabym od razu kółkową i elastyczną, ale trochę mnie budżet ogranicza bo mamy teraz mnóstwo wydatków

    a któraś z Was używała od razu kółkowej czy każdy zaczyna raczej od elastycznej????

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    ja zaczynałam w elastyku, dopiero teraz przejdę na tkaną. A wiązanie w elastycznej naprawdę jest proste. Najpierw wiążesz potem dziecko układasz. Nic nie dociągasz.

  15. #15

    Domyślnie

    A jak z karmieniem w elastyku bo jakoś sobie nie wyobrażam?
    nie wiem czy to dobry pomysł (tylko się za mnie nie śmiejcie za mocno) ale wymyśliłam ze kupię elastyczną jakąś w miarę krótką i kółka aluminiowe, będzie dwa w jednym co myślicie? tylko w takim przypadku jaki materiał żeby kółka nie zjeżdżały? stosował ktoś takie rozwiązanie?
    Ostatnio edytowane przez margeritta ; 15-04-2010 o 14:54

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Z elastyka raczej kółkowej nie zrobisz. Przy karmieniu najlepiej usiąśc, wyjąć dziecko i nakarmić, nie wolno chodzić karmiąc.



  17. #17

    Domyślnie

    Chodziło mi o karmienie na siedząco oczywiście.
    A co sądzicie o Nati z bambusem?

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Natki z bambusem fajne są



  19. #19

    Domyślnie

    a nie wiesz nemhain czy beż w rzeczywistości wygląda tak ładnie jak na zdjęciu?? bo obawiam się że wygląda tak:

    http://www.sling.com.pl/sklep/?p=pro...ent,-bez,-s%29

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Ja miałam tylko turkusik jak Aleks był maleńki, beżu niestety nie widziałam.



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •